nakon updatea biosa laptop crko

poruka: 38
|
čitano: 7.341
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

Updateao sam driver za bios 204 neki sve kako treba kad sam otišao na start easy flash i odabrao datoteku i ona dva procesa su bila i pisalo je dace se shut down za 2sec.od tada sam probavo upalit ali neide niti lampica na laptopu nista se ne dogada. asus k73sd ty191 windows 64bit. Instalirao sam dobar driver za lap.Pomoc pisem na mobu pa pravopisne pogreaske sry

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

A čuj,a da ti daš nama točno sve podatke ,stranicu, koji si točno bios stavio...pa da vidimo što se da učiniti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 20:37 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=K73SD&p=3&s=326&os=30&

Bios 204.   Pokrenuo sam ga sa programom start easy flash i na c disku.  Prvo me pitalo da to nozda nije tocan driver da li zelim nastaviz ja sam nastavio i bilo mi je ona dva proceaa za instaliranja i onda mi je piasalo da ce se shutdown za 2sec i evo sad cu stavit link od jdnog kojem se ista stvar dogodila

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko

....i što ti nije radilo sa starim BIOS-om ?

12 godina
offline
nakon updatea biosa laptop crko

Ja sam bio na acerovom laptopu flashao modificirani bios koji ima neke otkljucane opcije ali nisam flashao iz windowsa nego na neki recovery nacin tj na usb stick sam stavio bios file sa nekim flasherom koliko se sjecam i to utaknuo u ugasen laptop. Zatim sam drzao fn + esc i dok sam drzao te tipke sam ga upali i ventilator se vrtio na najvecoj brzini i slike na ekranu tada nije bilo. Flashanje je potrajalo oko 5 min i sam se iskljucio i cini mi se da je tada sam usao u bios i vidjele su se dodatne opcije u biosu. Poanta je da nikad nemoj flashat direktno  sa windowsa nego ili flashaj iz biosa ili ovako kako sam ja. Ako postoji slicna procedura za asusov laptop kakav ti imas probaj ga ponovno na taj nacin flashat

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

Flashao sam iz biosa

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

Jel moguce da mi matična osla?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko
AF139 kaže...

....i što ti nije radilo sa starim BIOS-om ?

 jel to sada bitno??

9 godina
neaktivan
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko
peace_of_cake kaže...

Ja sam bio na acerovom laptopu flashao modificirani bios koji ima neke otkljucane opcije ali nisam flashao iz windowsa nego na neki recovery nacin tj na usb stick sam stavio bios file sa nekim flasherom koliko se sjecam i to utaknuo u ugasen laptop. Zatim sam drzao fn + esc i dok sam drzao te tipke sam ga upali i ventilator se vrtio na najvecoj brzini i slike na ekranu tada nije bilo. Flashanje je potrajalo oko 5 min i sam se iskljucio i cini mi se da je tada sam usao u bios i vidjele su se dodatne opcije u biosu. Poanta je da nikad nemoj flashat direktno  sa windowsa nego ili flashaj iz biosa ili ovako kako sam ja. Ako postoji slicna procedura za asusov laptop kakav ti imas probaj ga ponovno na taj nacin flashat

 reko sam da mi je crko skros ni ne svijetli onaj gumb nit ista

14 godina
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko
žmigo kaže...

 jel to sada bitno??

Da, bitno je. Bitno je jer update BIOS-a se u pravilu radi samo ako ti nešto ne radi na trenutnom.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
9 godina
neaktivan
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko
blagus kaže...
žmigo kaže...

 jel to sada bitno??

Da, bitno je. Bitno je jer update BIOS-a se u pravilu radi samo ako ti nešto ne radi na trenutnom.

 Ocito nisi shvatio, ja ovo nisam napisao da bi mi vi govorili sto se se smije a sto se nesmije, nego sam trazio pomoc oko neceg sto sam uprskao

12 godina
neaktivan
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko
žmigo kaže...

Jel moguce da mi matična osla?

 Moguče,kao što se i spominje u onom linku koji si dao.Ali on je vratio mbo i pošto nisu mogli utvrditi,dali je to prouzročio

bios čip,dali mu novu.Jel si ti pokušavao sam upaliti lap ili si pustio da se instal bios i sam pokrene lap?

9 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

Nakon sto se shutdown sam 10s poslije stisnuo par puta gumb za pokretanje i ko da je nes vibriralo ja mislim, trebao sam pustit da samo ide jbg sjebo sam nez zas sam to opce radio

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 21:40 (žmigo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

Imaš garanciju?
Ako da, pokušaj ga progurati pod garanciju, inače mislim da laptop možeš bacit (ili da možda zamijeniš čip od biosa sa identičnim? Iako osoba koja u kontekstu BIOS-a navede da je instalirala prikladni driver od laptopa (što god to značilo) ne bitrebala takve stvari sama raditi).

 

Ubuduće za ostale, nemojte raditi takve stvari sa primarnog OS-a (pogotovo ne windowsa) jer je takav OS "prljav" i ima trilijun stvari koje vam se mogu uplest u proces, to se radi iz freeDOS-a ili hires boota. I naravno ne raditi ako nije baš potrebno!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 22:05 (zerocool12).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

Nemam garanciju laptop je star 4god dost korišten imam osjećaj da bi mi previše naplatili nez jel se to isplati 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko
žmigo kaže...

Nemam garanciju laptop je star 4god dost korišten imam osjećaj da bi mi previše naplatili nez jel se to isplati 

 Pucanj u prazno, ali pokušaj ga ištekati iz struje izvaditi bateriju i CMOS bateriju te držati gumb za paljenje 30-ak sekundi te nakon toga ga sastaviti natrag i pokušati upaliti.

Vjerojatno bi išli na zamjenu matične, za cijenu trebaš pitati u servisu.

--------------------------------------------------------------------------------------------
11 godina
neaktivan
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko

Dali je kolegi bitna ispravka VBIOSa koju je donosila nova verzija BIOSa (204)?, ali prethodna verzija  je imala ispravak greske sa tipkom za ukljucenje... ako je imao tu verziju nadogradnja je ipak opravdana!

Ovdje je bitna napomena sitnim slovima koja kaze da je prethodno trebalo deinstalirati "staru" verziju utilitya i instalirati novu, sto je vjerojatno uzrok ovakvog ishoda.

Nadogradnja van okruzenja OSa je jednako po meni i znatno vise rizicna od ove uz nekoliko klikova, posebno neiskusnim korisnicima. Iskusni lisci prate sto govorim i kako bolje receno bez kojih fileova se izradjuje bootabilni flash medij!.

Koliko je flashanje rizicno nazalost evo jos jedan primjer.

Sto sada? rjesenja dakako ima, upitaj ovlasteni Asusov servis ili lokalnog gurua za detalje i ocijeni isplativost popravka.

 

11 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

mjenjanje biosa spada u sferu naprednih kvazi programera.... (nazalost vecina slucajeva je da trazi floppy ako nije medu novijim maticnim)

vecina misli da je stavi usb s novom verzijom  pritisni F za update pricekaj minutu  "and we are done here"

prvo sto ste  mu trebali preporuciti jest gledanje hrpu yutube filmica imaih nije problem citanje dokumentacije sto tocno napraviti nabaviti programe testirati ih dali prave ispravan file potreban za update, pa opet nanovo pregledavanje filmova i onda tek ici update

i najvaznije od svega napraviti backup image prijasnjeg biosa ako je moguce

TD people now you are on my Death Note
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko
Killua kaže...

mjenjanje biosa spada u sferu naprednih kvazi programera.... (nazalost vecina slucajeva je da trazi floppy ako nije medu novijim maticnim)

vecina misli da je stavi usb s novom verzijom  pritisni F za update pricekaj minutu  "and we are done here"

prvo sto ste  mu trebali preporucitijest gledanje hrpu yutube filmica imaih nije problem citanje dokumentacije sto tocno napraviti nabaviti programe testirati ih dali prave ispravan file potreban za update, pa opet nanovo pregledavanje filmova i onda tek ici update

i najvaznije od svega napraviti backup image prijasnjeg biosa ako je moguce

 -misliš nakon što je smrdao BIOS? Zašto mu ti nisi na vrijeme pomogao? .. eh, da. kvaka22.

 

autor, progooglaj, reset CMOSa za svoj notebookić, poneki ima i opciju (jer nije prestar) recovery s USBa, pripremiš bios i on oživi.. (ako imaš sreće).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

Mislim da za mene nema vise kompa. Imam 16god i vec sam jedanput napravio nešto slicno pa mi je tata reko da nece vise nosit na popravak, a bojim se otvarat laptop da bi reseto cmos.. Koja je zap posljedica ovog na komponentama?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 17:02 (žmigo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko
žmigo kaže...

Mislim da za mene nema vise kompa. Imam 16god i vec sam jedanput napravio nešto slicno pa mi je tata reko da nece vise nosit na popravak, a bojim se otvarat laptop da bi reseto cmos.. Koja je zap posljedica ovog na komponentama?

 Bojim se da nema drugog nacina, to ti je zadnja nada da ozivis laptop. Ako ne mora na popravak i cijelu maticnu ce ti mijenjat vjerojatno jer im se nece dat zafrkavat mijenjat bios chip ;)

15 godina
neaktivan
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko

Laptop je vec gotov i nikakva meditacija mu nece pomoc, mozes ga jedino pokusat sam slozit ili odnijet na servis.

--------------------------------------------------------------------------------------------
9 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

 evo video ovako moj laptop ima isto pa neznam nezelim sve otvarat jel mozete pogledat da vidim gdje se točno nalazi bateria

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko

-traženje CMOS baterije je nepotrebno/beskorisno. Traži, ako postoji, recovery.

-nekad je BIOS imao utor u koji se mogao ubosti (i izvaditi) chip.. tad se problem rješavao 'posudbom' chipa s identične MBO i tad promjena na živo+flash. Danas toga više nema, direktno na MBO + notebook pa nemaš velike šanse pronaći neki sličan (BIOS). Ovlašteni servis vjerojatno može pomoći ali je 90% da će oni obaviti zamijenu MBO a to je van garancije neisplativo.

 

-16 god. i već 2x komada? Hrabrost ne pomaže, prvo moraš znati, a pomaže i malo sreće, jer se svakome može desiti problem, loša sreća. Jedino što donekle eliminira faktor sreće je znanje.. (ne hrabrost). Treći ili si naučio pouku?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 20:03 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
nakon updatea biosa laptop crko

znaci sto mogu napravit ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko
žmigo kaže...

znaci sto mogu napravit ?

 O boze, imas 16 godina a nezelim ti napisat ruzne rijeci pa crveni udrobit. Jesi li citao dosad postove?

1.) Otvorit laptop i probati resetirati cmos, tako da izvadis baterijicu i vratiti je nazad i onda se molit kad sklopis sve nazad da ce se pokrenuti
2.) Odnijeti na servis gdje ce ti oni promijeniti cijelu maticnu i naplatiti vise nego sto kosta preko ebaya i da je sam promjenis.
3.) Reci tati opet sam pokvario laptop i u smece s njim ili prodat za djelove na njuskalu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 19:47 (Luka123).
11 godina
neaktivan
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko

@Luka123 krivo tumacis, razlikuj termine "reset" i "recovery"!, ovdje vadjenje CMOS baterije ne pomaze!, ovo nije reset CMOSa jer nemas sto resetirati???, @ihush je pojasnio sto i kako, stara skola zna sto i kako (peocedura), ovdje je na sve to jos dodatan problem sto se radi o laptopu!

U postu sam naveo rjesenja, ima ih ali za ovo odraditi u vlastitoj reziji osim znanja treba i alata!

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 1:31 (Hardwhelper!!!).
12 godina
offline
Re: nakon updatea biosa laptop crko
Hardwhelper!!! kaže...

@Luka123 krivo tumacis, razlikuj termine "reset" i "recovery"!, ovdje vadjenje CMOS baterije ne pomaze!, ovo nije reset CMOSa jer nemas sto resetirati???, @ihush je pojasnio sto i kako, stara skola zna sto i kako (peocedura), ovdje je na sve to jos dodatan problem sto se radi o laptopu!

U postu sam naveo rjesenja, ima ih ali za ovo odraditi u vlastitoj reziji osim znanja treba i alata!

 

 Ispricavam se unaprijed, ali neznam koje ti droge koristis..., pricas ko neki politicar u onom postu, jeli tako i u stvarnom zivotu dok pricas sa prijateljima dajes neke pouke tipa "osim znanja treba i alata", nista nisam razumio onaj post...., izvaditi baterijicu i vratiti je mu je zadnja opcija da laptop da znakove zivota i stime se slozila vecina forumasa.
I zasto bi placao servis i "savjetovati se "ako zna u cemu je problem, moze jednostavno naruciti novu maticnu preko ebaya ili kupiti negdje i proci 3 put jeftinije.

13 godina
offline
nakon updatea biosa laptop crko

 Pošalji laptop u IT elektroniku, reflashat će ti bios sa najnovijom verzijom, staviti nove termalne padove, očistiti laptop i promjeniti paste za 300kn.

Svakako jeftinije nego nova MBO a nemam nikakvih zamjerki na uslugu.

Tako sam ja spasio K53E ASUS.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice