Napajanje na laptopu

poruka: 7
|
čitano: 10.300
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Napajanje na laptopu

Pozdraav ! imam problem sa laptopom,onaj dio gdje se ukljucio punjac,malo se micao,i tako vremenom,otkine se,laptop radi sve perfektno ali baterija je slaba,na servisu traze puno za popravak,e sad jel bi ja mogao zice sa laptopa spojit na one igle gdje se ubada baterija ? mislim da imaju + i - igle,da spojim, i da radi laptop.samo kada je ukljucen punjac,jer i onako mi je baterija skrooz slaba,30 min. drzi jedva

Hvala unaprijeed !

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanje na laptopu

Nemoj nikakve zice spajati. Prijenosnik ti mora na servis il ako imas nekog prijatelja koji se kuzi u to , pa neka ti zalemi ili zamjeni prikljucnicu.{#}

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanje na laptopu

Otkinuo ti se dio ili je samo ispao.Ako je još čitav(po meni),otvori lap i ako ti je sad ta rupica malo veča,stavi vruče ljepilo i tako učvrstiš(pištolj za ljepljenje).A možeš kupiti takav odgovarajuči komad,ako ti je ovaj potrgan i opet taj postupak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanje na laptopu

Naruči novu bateriju sa ebay

Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2013 14:16 (KrpaZG).
12 godina
neaktivan
offline
Napajanje na laptopu

Niste me razumili nikako,ovako znate onaj dio gdje se ubode punjac u laptop,ona iglica,e ona se otpojila na jednom dijelu od ploce i napravila spoj tako da je taj dio gdje se ukljucuje punjac izgorio,laptop radi,ima jos baterije,e sad kazu tamo da je taj dio izgorio i da se treba kupiti novi i zalemit za plocu ali puno traze,a vidio sam negdje na netu na nekom forumu da je jedan uzeo nekoliko zica i spojio ih na iglice gdje se ubada baterija,izveo zice izvan laptopa ,osjekao zicu punjaca na punjacu bile 2 zice i spojio punjac sa + i - koji je izveo iz laptopa,valjda ste me razumili,ja sam rastavio laptop,ima 5-6 iglica gdje se ubada baterija,razmisljam da pronadjem + i - i izvedem sa zicama izvan laptopa, sta mislite ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje na laptopu
bl4ck_h4ck3r_1 kaže...

...ja sam rastavio laptop,ima 5-6 iglica gdje se ubada baterija,razmisljam da pronadjem + i - i izvedem sa zicama izvan laptopa, sta mislite ?

Mislim da češ nešto zeznuti.Ti bi trebao izvuči žice iz onog dijela gdje se spajaš s adapterom,a ne tu gdje je baterija,jer sad dali je isto adapter(jer on pretvara struju u manji napon) i baterija.A i na što če to ličiti,da za sobom vučeš žice{#}.Što fali ovome da staviš novi komad tamo gdje mu je mjesto,isto tako zalemiš žice iznutra,jer mora biti čvrsta veza,tj,lem,kad je u pitanju osjetljiva elektronika.Zato ti je i to izgorilo,kad nisi na vrijeme reagirao.Možda ti je i na adapteru izgorio jack?U svakom slučaju,neko ko se malo kuži u to i lemilica...Nije to ni toliko mali zahvat,koliko se vidi na videu 3.

 

-drugi ti video govori koja je koja žica

-stavi ti slike rastavljenog lapa,pa če ti netko moči odgovoriti

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2013 16:42 (lukabo).
12 godina
neaktivan
offline
Napajanje na laptopu

nemam toga dijela,a jel bi mogao zalemiti zice direkt na plocu ? bez da lemim taj dio ? iako nece vise bit "PRIJENOSNO" Racunalo al nema veze,ima neko sliku da mi na ploci oznaci koje je + i - ili kako vec ide,ustv. na punjacu ima unutra zica i vanjska,koje se nikako ne bi smjele spojiti

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice