Ne mogu u BIOS!

poruka: 16
|
čitano: 4.768
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ne mogu u BIOS!

Pozdrav!

Problem : Znači htjo bi otići u BIOS da si odredim da mi boota windowse sa cd-a / dvd-a
Ali čim upalim komp znači i stišćem delete na tipkovnici ono nema nikakve funkcije
Niti led lampice svjetle za Num Lock niti išta sve dok windowsi sami ne pokrenu nakon toga tipkovnica opet radi može nekakva Pomoć ?
Hvala! 

Budala na kvadrat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ne mogu u BIOS!
Batihno kaže...

Pozdrav!

Problem : Znači htjo bi otići u BIOS da si odredim da mi boota windowse sa cd-a / dvd-a
Ali čim upalim komp znači i stišćem delete na tipkovnici ono nema nikakve funkcije
Niti led lampice svjetle za Num Lock niti išta sve dok windowsi sami ne pokrenu nakon toga tipkovnica opet radi može nekakva Pomoć ?
Hvala! 

Možda ti nije Del (Delete) za ulaz u bios već F2?

Ili ti nije uključeno u biosu da može USB tipkovnica, u tom slučaju trebaš PS/2 tipkovnicu.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Ne mogu u BIOS!

Imam sličan problem:

Sastavio sam novo računalo i želim ući u BIOS kako bih namjestio postavke, ali neće mi prihvatiti tipku DEL za ulaz. Pojavi se screen gdje piše "DEL Postavke za BIOS" i "F7 Boot menu" i stišćem bilo DEL ili F7, ali on ne prima nego stalno ponovno resetira i dolazi do tog screena. Radi se o matičnoj ECS Z77H2-A2X Deluxe  koja nema PS/2 ulaz. Probao sam s tipkovnicom Logitech G103 i nekim Logitech Wireless setom, oboje nije radilo... Probao sam Clear CMOS preko jumpera i izvaditi bateriju, ali nisam baš čekao 5 min, trebam li? Tek ću sutra opet moći probati pa me zanima što da pokušam? CPU je G2030, integrirana grafika, SSD Intel 520, 4 GB RAM, PSU ODIN Pro 550 W

Hoće li bootati u Windowse ako spojim HDD s računala pod Moj PC na ovu matičnu ili to jednostavno neće raditi jer su drugačije komponente?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu u BIOS!
kiwi_91 kaže...

 

Klik. Isprobaj ovo ili slične teme.Google Is Your Friend {#}.Samo trebaš znati što upisati u tražilicu i...npr, u tvojem slučaju, "how to get into bios,when  the mbo have no ps/2 port".Nema te teme,koja nije na netu,{#}.

11 godina
offline
Re: Ne mogu u BIOS!

Googleao sam dosta tema, ali mislio sam možda netko ima takvu matičnu ovdje kod nas pa da je imao sličnih problema.
Zasad ću probati ovo:

1) Izvadio sam bateriju i ostaviti ću je vani do sutra.
2) Isprobati ću sve usb ulaze, a da mi je pri tome uključena samo tipkovnica kako bi matična samo taj port aktivirala.
3) Isključiti matičnu i držati power tipku do eventualnih beep-ova.

4) Prebaciti SSD na neki drugi SATA ulaz (ne znam ima li to kakve veze)

 

Je li netko probao prebaciti HDD s Windowsima s jedne matične na drugu? Po netu pišu ljudi kako neće raditi jer je drugačiji chipset i ostalo, a neki su napisali da bi moglo raditi, ali bojim se da mi se neće nešto dogoditi s podacima na tom HDD...

 

EDIT: Ako to sve ne uspije onda ću vjerojatno slati matičnu na servis, ali sumnjam da je nešto loše s njom. Valjda bi onda izbacila neki error na onom Debug Screen-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 19:16 (kiwi_91).
12 godina
neaktivan
offline
Ne mogu u BIOS!

Baterija(clear cmos),sasvim je dosta 2-3 min,da je izvađena,naravno pc ištekan iz struje.Eventualno probaj sa update bios(pogledaj koje"prednosti" ima najnoviji bios,možda se problem riješi sam od sebe),jer reset su tvorničke postavke,a updatei donose razna poboljšanja, sad kako tvoja mbo ima, usb update bios ili cd...A možda samo nisi pogodio pravi trenutak(del,f2).Jesi li probao neprestano stiskati f2 ili del?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne mogu u BIOS!

Neki proizvođači (Asus fast boot BIOS) imaju mali software za direktan ulaz u BIOS na restartu bez pritiska na bilo koje tipke. Pokušaj pronaći takve progamčiće, oni će sigurno pomoći. Pokušaj uraditi i flash BIOS-a (kroz Windows ili na drugi način) nakon čega će računalo samo ući u BIOS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ne mogu u BIOS!

Od pokretanja sam konstantno stiskao tipku, ali svejedno neće. Prije nego što će se matična resetirati zasvijetli LED žaruljica (NUM lock) na tipkovnici, ali ne znam zašto ne svijetli od početka.

Nisam siguran hoću li moći flashati bios ako ne mogu ništa s tipkovnicom, ali preko usb-a ću probati. (Napravim MS-DOS boot usb preko Rufus-a (FAT32) i C/P datoteke od novog BIOS-a?) Budući da ne mogu vidjeti koja je verzija BIOS-a na matičnoj hoće li joj biti što ako ponovno flash-am na istu verziju? Jer sam negdje vidio da nije preporučljivo flashati starije verzije BIOS-a.

 

Problem je što nemam instaliran Windows. Sve komponente su nove.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 21:10 (kiwi_91).
10 godina
offline
Ne mogu u BIOS!

Ponekad bežične tipkovnice stvaraju problem pri ulasku u BIOS pa treba koristiti staru PS/2 tipkovnicu.. Uvjeri se da ti tipka "del" radi u windowsima tako što ćeš nešto izbrisati na taj način , recimo dio teksta u notepadu nakon što ga selektiraš .....Vjerovatno je do tipkovnice ..... pod pretpostavkom da si ispravno spojio sva napajanja na matičnu, i tipke za reset, power, hdd, .....Da je problem s BIOS-om nebi nikad mogao otići dalje od nekog od početnih boot ekrana jer bi negdje zablokirao sistem kod podizanja .....

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 21:38 (W2000).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ne mogu u BIOS!

Meni neće dalje od početka boot-a. Želim instalirati windowse na tu novu konfiguraciju, ali ne mogu doći do postavki BIOS-a kako bih stavio AHCI, boot s USB-a i ostalo što trebam namjestiti. 
Tipkovnica je nova, žična Logitech G103, a i radi sve normalno na ovom kompu što ga imam.

14 godina
offline
Ne mogu u BIOS!

Ako je i matična ploča nova nosi je nazad i zamijeni je, najvjerovatnije da nije ispravna. Kad malo bolje razmislim, nemoj ništa raditi već je samo vrati tamo gdje si je kupio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu u BIOS!

-za početak, dok ne uđeš u BIOS (UEFI) i ne podesiš, odspoji HDD/SSD.

-ulaz u BIOS, može biti DEL, F2 ili bilo koja druga f8-f1-f10..

-Multimedijalne tipkvnice + njene Fn tipke, moguće da služe nekoj drugoj funkciji npr player. Gledaj oznake na tiplovnici, npr f-lock (on-off), time se mijenja ponašanje tipki.

-ulaz u BIOS je u prvih par sekundi, ponekad se slika ni ne pojavi na monitoru (trebalo bi u POSTu pisati koja tipka..), ali zato postoji manual, RTFM.

npr neke quickboot opcije preskaču takve stvari..

na kraju, uvjek posotji mogućnost da je nešto neispravno, tipkovnica, MBO-USB.. bios, tko zna pa čak i novo (jer inače garancija nebi imala smisla).

-ako je ispravno, nemoguće da već nisi nekako ušao u postavke..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Ne mogu u BIOS!

Ima takvih slučajeva po netu . Nekima je pomogla samo zamjena usb porta, nekima promjena tipkovnice ( marke ) , nekima update BIOS-a.

yIn nI' yISIQ 'ej yIchep
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne mogu u BIOS!

Bolje je vratiti ploču u prodavnicu. Šta ukoliko se ploča zabrika prilikom flash-a BIOS-a? Ništa od garancije.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu u BIOS!

Pozdrav!

 

Pokušaj da uđeš u BIOS sa F12,F2,DELETE.

Ako i dalje neće provjeri da li ti je tipkovnica u funkciji. {#}

Ajdin1337
11 godina
neaktivan
offline
Ne mogu u BIOS!

Ima jedan sjajan program, Hiren's Boot CD, napravi ISO preko drugog kompjutera i sprži na cd, ima brdo opcija pogotovo za bios

Kaspersky and Comodo Kings!!!
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice