Ne pali se nakon nadogradnje?

poruka: 9
|
čitano: 2.332
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ne pali se nakon nadogradnje??? HITNO!!!!!

znaci ovako imao sam :

Amd athlon 64 3200+
Ati x1300
asus m2n maticnu plocu

i ja sam sad nabavio :

Amd athlon 64 4400 x2
ati radeon hd6670

prvo sam updateao bios na 0803 verziju kako pise na asusovoj stranici, komp se poslije toga bootao normalno,

zatim sam izvadio stari proc i grafu i stavio novi proc i grafu, i sad kad ga upalim ne desi se onaj biiip

STA DA RADIM???  

Come to the dark side.... we have cookies :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ne pali se nakon nadogradnje??? HITNO!!!!!
alias_noname kaže...

znaci ovako imao sam :

Amd athlon 64 3200+
Ati x1300
asus m2n maticnu plocu

i ja sam sad nabavio :

Amd athlon 64 4400 x2
ati radeon hd6670

prvo sam updateao bios na 0803 verziju kako pise na asusovoj stranici, komp se poslije toga bootao normalno,

zatim sam izvadio stari proc i grafu i stavio novi proc i grafu, i sad kad ga upalim ne desi se onaj biiip

STA DA RADIM???  

Prvo izvadi bateriju na neko vrijeme(cca 15-20 min da se isprazni) i onda vrati i pokusaj ponovo

11 godina
neaktivan
offline
Ne pali se nakon nadogradnje??? HITNO!!!!!

Tako je, moras resetirati bios zbog novog procesora.

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ne pali se nakon nadogradnje??? HITNO!!!!!

Ne samo resetirati bios(jer s time si samo dobio tvorničke postavke)nego i update biosa,noviju verziju(zbog kompatibilnosti novijih komponenti,grafa,proc,hdd...)..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ne pali se nakon nadogradnje??? HITNO!!!!!

znaci napravio sam to, izvadio bateriju cekao neko vrijeme i ne radi, zatim sam nasao manual i tamo je bilo nesto ka da izvadim i premjestim neki jumper cap i to sam napravio al opet nista

Come to the dark side.... we have cookies :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Ne pali se nakon nadogradnje??? HITNO!!!!!

Dakle,prvo je trebalo uglaviti nove komponente,probati,dali rade na starom BIOS-u i tek onda ga fleshati..fleshanje BIOS-a u stvari daje nove tvorniče postave,koje nužno ne znače da će komponente i raditi..Fleshanjem BIOS-a nisi samo upgradeao BIOS,nego su nove postavke "pregazile2 stare tvorničke i ovew nove se sada smatraju tvorničkim postavama..

ako je baterija integrirana litijionska,spoje se dva jumper pored nje na kratkospajanje,i uključio komp na pola minute,potom restart i dalje kako ide..ako je bateirija dugmasta koja se vadi,samo izvaditi bateriju i uključiti komp..u slučaju nekog jumpera da ga ima,kratko ga spojiti,međutime vidim razloga,pošto je baterija vani,a ostaviti je u ležištu i kratko pospajati jumpere,nisam siguran u ishod..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ne pali se nakon nadogradnje??? HITNO!!!!!

znaci restartirao sam taj cmos i on mi je bipnio i krenio je bios i ja sam onda postavio koliko je uri i sve to i kad se opet trebalo pokrenit opet isto sranje

Come to the dark side.... we have cookies :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Ne pali se nakon nadogradnje??? HITNO!!!!!

Probaj izvaditi novu grafičku,pa vratiti staru,i pokušaj onda..ako radi,onda grafička radi grešku,i kombinaciju sa starim procom i novom grafičkom,pa javi što bude..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ne pali se nakon nadogradnje?

EVO NASAO SAM

ugl kad sam updateao bios nisan vidio da su oni izbacili podrsku za konfiguraciju sa 3 modula rama, naime ja sam imao 3gb rama tj 3*1gb i kad sam izbacio ovog treceg sve savrseno radi 

Come to the dark side.... we have cookies :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice