Nova memorija na 800 mhz umjesto 1066 i procesor

poruka: 9
|
čitano: 3.535
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Nova memorija na 800 mhz umjesto 1066 i procesor

Trenutna konf.

Corsair 450 vx
Asus P35-DS3 rev 1.0
Intel Core 2 DUO E6550 @2,33
GeCube ati radeon x1950 pro 512 Mb

 

 

link na maticnu: klik!

 

-----------------------------------------------------

Sada sam nabavio novu memoriju 2x komada Kingston 2gb ddr2 - 8500  - 1066Mhz

 

link na memoriju: klik!

 

Kada sam ju stavio u biosu je pokazivalo da radi na  800 Mhz....

 

ZAtim sam u specifikacijama nasao da na 1066Mhz radi pri postavkama 5-5-5-15 @2,2V  (nisam overclocker i ne prckam po biosu inace pa bih vas molio za savjet...)

 

 

nesto sam uspio promijeniti u biosu a sve sto sam napravio sam i slikao i slike su u prologu...

 

da li je to sve dobro poslozeno? nadam se da mi se nece nesto pregrijavati? izgoriti itd???

 

usput sam vidio da i procesor radi na multiplikatoru 6... pa sam ga digao na 7 i automatski u Windows Ratingu dobio bolji rezultat a proc mi je po njemu najslabija karika... da li je to u redu dići ili bi zbog toga također moglo doci do pregrijavanja procesora ili nesto? (ima obivni tvornicki hladnjak ali mi nije jasno zasto je radio na 2 ghz ako sam ga kupio pod 2,3 gzh...)

 

easy tune up mi i dalje pokazuje da radi na 2ghz za razliku od CPUid-a...

 

pogledajte slike i svakako mi javite ako nesto nije dobro ili se nebi smjelo tako postaviti...

 

 

pozdrav....

 

 

(slike u prilogu-- prvo je jedna slika iz BIOSA kako je bilo prije promjena... a onda SLIJEDE SLIKE iz BIOSA SA PROMJENAMA ... i onda sto windowsi i CPU-z kaže na sve to...)

 

 

+još jedna slika iz easy tune upa od maticne... koj za razliku od CPUz-aa prepozna da je voltaza DDR2 na 2,2 v... ali kaze da je proc na 2000 mhz...

 

svaki od alata nesto drugacije pokazuje... (cpuz kaze da je ddr2 na 1,8 v... i kaze da su latencije 5-7-7-15??)

 

bios - prije promjena bios - prije promjena
bios nakon promjena bios nakon promjena
memorija memorija
windows score poboljsanje windows score poboljsanje
cpu-z cpu-z
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 11:55 (choa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova memorija na 800 mhz umjesto 1066 i proces

flashaj bios ako vec nisi!!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nova memorija na 800 mhz umjesto 1066 i proces
GAMERANGER kaže...

flashaj bios ako vec nisi!!

mislim da nisi pazljivo procitao temu...

 

zasto bi ga flashao... trazim nekoga da provjeri sve navedene promjene koje sam napravio... i komentira da li je to u redu ili mogu ostetiti hardware...

 

PS. pogledaj slike u prilogu..

.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Nova memorija na 800 mhz umjesto 1066 i procesor

Sve je u redu. Dizanjem frekvencije memorije automatski ti se digla memorija s 800 (lijevo) na 1066 mhz (desno). Ne vidim nikakve probleme.

Memorija je dobila automatski dizanjem frekvencije nešto više voltaže i to je to.

Eventualno bi trebao grafiku postaviti na 100 a ne na Auto da ne bi grafička popila previše struje.

Bolje nešto od nečega , nego ništa od ničega.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 12:21 (Budokai).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Nova memorija na 800 mhz umjesto 1066 i procesor

Ma sve je ok,s tim da, skini neki alat za pračenje temp proc-a i prati jedno vrijeme temp.Opet za flash bios,nebi bilo loše da ga napraviš,najnovija je verzija f14(sad koja je tvoja...).Zadnja verzija sadrži sve prijašnje fixeve,cpu compatibility,better comp. for ddr clock to 1066MHz...To što si radio ručno,prepoznalo bi auto.Ali ako nisi upoznat sa flash bios,ostavi tako.

 

-po linku za mbo najnovija je verzija f14,ili si dao krivi link

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 18:19 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nova memorija na 800 mhz umjesto 1066 i proces
lukabo kaže...

Ma sve je ok,s tim da, skini neki alat za pračenje temp proc-a i prati jedno vrijeme temp.Opet za flash bios,nebi bilo loše da ga napraviš,najnovija je verzija f14(sad koja je tvoja...).Zadnja verzija sadrži sve prijašnje fixeve,cpu compatibility,better comp. for ddr clock to 1066MHz...To što si radio ručno,prepoznalo bi auto.Ali ako nisi upoznat sa flash bios,ostavi tako.

Verzija biosa je F4... s tim da samo F6 ima poboljsanje kad je memorija u pitanju... i to prema opisu:

F6 - Fix : Some motherboards do not allow the DDR2 voltage to be increased to 0.4V in a high-temperature environment.

 

ja sam uspio voltazu za +0.4 bez problema.... pa nevidim tu problem....

 

nego još jedna stvar... graficke sam stavio u dual channel (u jednako obojane slotove slot1 i slot3...)

dali je to bolje nego da ih stavim npr u slot 1 i slot 2?

 

@BUDOKAI...

ja sam rucno digao SPD na 3,2 pa se tamo postavilo 1066mhz u biosu... znaci nista nije automatski... zato i tarzim savjete da nesto ne sjeb**

 

jedino me buni taj CPU-z kako ocitava stvari i latencije (5-7-7-15)... ( i omjer fsb/dram...) u to se nista ne kuzim a vidim da gigabytova alatka i taj program drugacije prikazuju stvari...

 

:)

12 godina
protjeran
offline
Re: Nova memorija na 800 mhz umjesto 1066 i proces
choa kaže...

Trenutna konf.

Corsair 450 vx
Asus P35-DS3 rev 1.0
Intel Core 2 DUO E6550 @2,33
GeCube ati radeon x1950 pro 512 Mb

 

 

link na maticnu: klik!


@BUDOKAI...

ja sam rucno digao SPD na 3,2 pa se tamo postavilo 1066mhz u biosu... znaci nista nije automatski... zato i tarzim savjete da nesto ne sjeb**

 

jedino me buni taj CPU-z kako ocitava stvari i latencije (5-7-7-15)... ( i omjer fsb/dram...) u to se nista ne kuzim a vidim da gigabytova alatka i taj program drugacije prikazuju stvari...

 

:)

Asus P35-DS3 rev 1.0 !??! Po biosu vidim da ti nemaš Asusovu ploču nego Gigabyte. Nisam ni gledao link.

Asus ima AMI bios a tvoja ploča je Award Bios.

 

"Podigao" si CPU na 7x, što znači 7x333= 2331 MHz brzina CPU-a. to ti je default brzina na kojoj ti CPU i radi. Moje ploče s AWard biosom nisu imale posebno za zaključati SPD pa mi je brzina memorije ovisila o brzini CPU-a, no to ti više nije problem.

 

Stavi slobodno Cpu clock ratio (8 x i dobit ćeš 2664 brzinu CPU-a)

Možeš sve postavke overVoltage controla staviti na AUTO pa će bios sam dodati struje koliko treba kojoj komponenti i neće ti se ništa spržiti.

 

To je mali overclock , koji će tebi za početak puno značiti a nećeš oštetiti komponente.

 

PCI-E Overvoltage control stavi na 100 i to je to (za početak).

 

Mislim da imaš na BUG-forumu i temu do detalja kao overclockati Core 2 Duo i quad procesore pa malo razgledaj.

 

 

EDIT;

 

Easy Tune nemoj ni gledati niti preko njega išta prčkati. Radi sve iz Biosa.

 

Ti gledaj CPU-Z. on ti sve točno pokazuje.

Bolje nešto od nečega , nego ništa od ničega.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 18:22 (Budokai).
12 godina
protjeran
offline
Re: Nova memorija na 800 mhz umjesto 1066 i proces
choa kaže...

 

jedino me buni taj CPU-z kako ocitava stvari i latencije (5-7-7-15)... ( i omjer fsb/dram...) u to se nista ne kuzim a vidim da gigabytova alatka i taj program drugacije prikazuju stvari...

 

tih 5-7-7-15 su ti latencije za 400 odn za defaul memorije od 800 Mhz 2x400

Sad imaš 533 x 2 = 1066 Mhz

 

CPU Z bi sad vjerojatno trebao pokazivati latencije 6-8-8-18. stavi sve AUTO pa će bios sam sve podesiti.

 

ImašOVDJE temu pa malo prouči.

Bolje nešto od nečega , nego ništa od ničega.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 18:32 (Budokai).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nova memorija na 800 mhz umjesto 1066 i proces
Budokai kaže...

tih 5-7-7-15 su ti latencije za 400 odn za defaul memorije od 800 Mhz 2x400

Sad imaš 533 x 2 = 1066 Mhz

 

CPU Z bi sad vjerojatno trebao pokazivati latencije 6-8-8-18. stavi sve AUTO pa će bios sam sve podesiti.

 

ImašOVDJE temu pa malo prouči.

 

Sad mi u CPU-z pokazuje dobro jer sam u biosu sve stavio rucno na 5-5-5-15 (a ne kako je bilo za latencije: auto-auto-auto-15)

i sad cpu-z prikazuje kao na slici...

 

...jedino sto imam osjecaj da je komp brze radio na 4 x 1 Gb kingmax mars ddr2 800 mhz sve na auto postavkama...

 

al dobro... to je vec diskusija i misljenje bez testova...

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice