Novo računalo pregrijavanje grafe

poruka: 57
|
čitano: 4.699
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Komp mi je star 6 mjeseci njegovu konfiguraciju pročitajte pod moj PC.Driveri su 14.4 makar grafa mi se pregrijavala i na starim driverima.

Znači počinjem igrati igru i nakon nekog vremena čujem polako kako ventilator počinje sve jače i jače da zuji dok odjednom ne poludi do kraja i onda mi se ekran pretvori u crno i komp zablokira totalno jedino ručni restart pomaže a ventilator zuji ko da će explodirat.

Katkad dobijem i poruku "display driver has stop responding".Ono što je čudno nikada mi se to nije desilo u Battlefield 4 ali u ostalim igrama tipa sim city,trine 2 sad novi tropico 5 mi se dešava indentična stvar.Što je još čudnije taj problem sam riješio u sim cityu tako da sam stavio fps cap na 30 fps-a.Windows 7 je friško instaliran na novo prije 5 dana.

 

P.S. znam da je grafa u pitanju jer se temperatura penje i penje kako ventilator jače zuji a to sam izmjerio GPU-z programom

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 18:11 (njuska11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

- Thernaltake V3 je kućište bez ijednoga venta, ugradi koji da dobiješ kakvu takvu cirkulaciju zraka.

- Dobro očisti prašinu ukoliko je ima.

- Ako ništa ne pomogne, grafu na garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 18:20 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
Valentin17 kaže...

- Thernaltake V3 je kućište bez ijednoga venta, ugradi koji da dobiješ kakvu takvu cirkulaciju zraka.

- Dobro očisti prašinu ukoliko je ima.

- Ako ništa ne pomogne, grafu na garanciju.

imam ventilator i svjetli plavim led svjetlom

a da samo skinem poklopac kućišta?-probo grafa je vruća ko sam vrag kad ju dotaknem

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 18:28 (njuska11).
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Ako si ju kojim slučajem probao ili "recimo krivo" clockao,zeznuo si ju sigurno.Ako nisi,koje su to temp?Ako ju držiš ispod 85°,neče joj biti ništa.Crni ekran,pregrijavanje ili driveri.Isprobaj više verzija starijih drivera.Provjeri i koji bios imaš,kompatibilnost hardwera i to...A na kučište,kako su ti kolege več predložile,vent koji izvlači topao zrak iz kučišta,sad koji imaš ne znam(pusti sad plavo svjetlo{#}).

 

 

Edit:-stavi zasad jedan sasvim gore(da izvlači),a jedan tu sa strane,bliže grafi(rešetka),(da ubacuje "hladniji" zrak)

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 20:50 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Jedan vent da ubacuje hladan vazduh drugi da izbacuje i to bi trebalo pomoci. 
Ja sam u svom slucaju ubacio dva da ubacuju hladno, jedan od 120mm da izbacuje!


Dolazi ljeto, dolaze vece temperature treba hladiti! 

 

 

Evo u tvom slucaju, neces vjerovati koliko pomogne!

 

 

t3 t3
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 19:17 (chaselol).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
lukabo kaže...

Ako si ju kojim slučajem probao ili "recimo krivo" clockao,zeznuo si ju sigurno.Ako nisi,koje su to temp?Ako ju držiš ispod 85°,neče joj biti ništa.Crni ekran,pregrijavanje ili driveri.Isprobaj više verzija starijih drivera.Provjeri i koji bios imaš,kompatibilnost hardwera i to...A na kučište,kako su ti kolege več predložile,vent koji izvlači topao zrak iz kučišta,sad koji imaš ne znam(pusti sad plavo svjetlo{#}).

imam na kućištu ventilator-zadnja stran vrh kućišta odma pokraj usb portova znači taj ventilator svako kućište ima

nisam nikad clockao grafičku karticu niti proc NIŠTA

gledaj temperatura se diže vent radi sve jače i jače i onda odjednom poludi to traje kakvih 5-10 min

neznam pri kojoj se temperaturi desi blokada (nemogu provjeriti iz očitog razloga) tj. neki tip BSOD-a ali sa crnim ekranom

10 godina
protjeran
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe

Samo 1 ventilator??

Uostalom mjeri temperaturu sa 3-4 programa, ja sam zamalo poslao sestrin laptop na servis jer mi je ocitavao krivu temperaturu procesora.

www.mmo-balkan.com www.starcitizen-balkan.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
TheThing kaže...

Samo 1 ventilator??

Uostalom mjeri temperaturu sa 3-4 programa, ja sam zamalo poslao sestrin laptop na servis jer mi je ocitavao krivu temperaturu procesora.

sta onda kupim jednog ili 2 venta za kućište

vent na grafi je stock to ostaje?

edit evo crveno označeno imam samo ovaj vent na kućištu

 

proc ima aftermarket cooler btw

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 19:50 (njuska11).
11 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Ako mene pitas, za tu grafu koja se grije solidno, ja bih dva venta da ubacuje hladan dva da izbacuje topao!

ALI prvo probaj sa 1-1 varijantom! 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
njuska11 kaže...

Komp mi je star 6 mjeseci njegovu konfiguraciju pročitajte pod moj PC.Driveri su 14.4 makar grafa mi se pregrijavala i na starim driverima.

Znači počinjem igrati igru i nakon nekog vremena čujem polako kako ventilator počinje sve jače i jače da zuji dok odjednom ne poludi do kraja i onda mi se ekran pretvori u crno i komp zablokira totalno jedino ručni restart pomaže a ventilator zuji ko da će explodirat.

Katkad dobijem i poruku "display driver has stop responding".Ono što je čudno nikada mi se to nije desilo u Battlefield 4 ali u ostalim igrama tipa sim city,trine 2 sad novi tropico 5 mi se dešava indentična stvar.Što je još čudnije taj problem sam riješio u sim cityu tako da sam stavio fps cap na 30 fps-a.Windows 7 je friško instaliran na novo prije 5 dana.

 

P.S. znam da je grafa u pitanju jer se temperatura penje i penje kako ventilator jače zuji a to sam izmjerio GPU-z programom

Ako je pod garancijom na servis!.

Softwer
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
chaselol kaže...

Ako mene pitas, za tu grafu koja se grije solidno, ja bih dva venta da ubacuje hladan dva da izbacuje topao!

ALI prvo probaj sa 1-1 varijantom! 

evo objasnio sam na slici

 

kolko kostaju ti ventovi

edit i zasto nema razlike kad skinem poklopac kućišta zar baš zrak mora biti izbacivan kroz ventilator da bi imalo učinka?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 19:52 (njuska11).
11 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

cekaj cekaj, ako otvoris kuciste trebao bi da hladi solidno!

Da nisi cackao po hladjenju tj kuleru od graficke? Probaj da stavis update od stabilnih verzija te grafe sa

ovog sajta

http://www.techpowerup.com/vgabios/

 

Moze biti da ti hladjenje nije ok postavljeno...koji je tacan model?

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
chaselol kaže...

cekaj cekaj, ako otvoris kuciste trebao bi da hladi solidno!

Da nisi cackao po hladjenju tj kuleru od graficke? Probaj da stavis update od stabilnih verzija te grafe sa

ovog sajta

http://www.techpowerup.com/vgabios/

 

Moze biti da ti hladjenje nije ok postavljeno...koji je tacan model?

 

model grafe? SAPPHIRE RADEON 7950 wBoost 3GB (stock cooler na grafi)

nisam nista cackao jedino sto sam ikada radio sa računalom je bilo već navedeno skidanje prednjeg poklopca kućišta

btw FUTURA IT mi je slagala komp garaniciju još imam 18 mjeseci kupio sam komp 14.10.2013.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 19:59 (njuska11).
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Gle,vec su ti neke kolege predlozile da nosis u servis gdje je komp i slozen. Sve je pod garancijom nemoj se zezat sa ventilatorima,ako nesto krene po zlu,i ako vide neko fizicko ostecenje moguce je da ti ne priznaju garanciju. Zato pazi sto radis,i moj savjet ti je da komp odvezes u servis.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
tadic kaže...

Gle,vec su ti neke kolege predlozile da nosis u servis gdje je komp i slozen. Sve je pod garancijom nemoj se zezat sa ventilatorima,ako nesto krene po zlu,i ako vide neko fizicko ostecenje moguce je da ti ne priznaju garanciju. Zato pazi sto radis,i moj savjet ti je da komp odvezes u servis.

 

zagreb mi je malo predaleko

11 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

ne realno to zvuci kao hardverski problem ako se ne moze ohladiti ni kod otvorenog kucista, nema dalje nosi na garanciju :S

 

 

P.S. kontaktiraj ih za savjet btw

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 20:26 (chaselol).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

jos jedna cudna stvar skinuo poklopac i recimo odigram 1 sat wolfenstein new order (max postavke) i grafa se drzi na 71 stupanj

i onda recimo idem igrat ponovo nakon pola sata i tad mi se opet desi ista stvar ventilator u roku od 1 minute poludi i crasha mi se komp no mislim da se to desi na 75-79 stupnjeva sto je cudno

nekad radi nekad ne u cemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
njuska11 kaže...

jos jedna cudna stvar skinuo poklopac i recimo odigram 1 sat wolfenstein new order (max postavke) i grafa se drzi na 71 stupanj

i onda recimo idem igrat ponovo nakon pola sata i tad mi se opet desi ista stvar ventilator u roku od 1 minute poludi i crasha mi se komp no mislim da se to desi na 75-79 stupnjeva sto je cudno

nekad radi nekad ne u cemu je problem?

75-79 stupnjeva je još i dobro za 7xxx/R9 2xx seriju sa osrednjim hladnjakom, ja imam Sapphire R9-280X i uvijek je na oko 81-84c u igrama.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // R9 280X // Ereboss // Silencio 652
13 godina
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe

sapphire 7870 oc edition 2gb i nejde nikad preko 65C

12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

da kupim aftermarket cooler za gpu?

 

edit ne mislim ocati grafu

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.5.2014 21:32 (njuska11).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Kupi za početak 1-2 ventića da ti malo ubacuju hladni zrak u kučište, i počisti prašinu ako je ima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

kako vam se ovo čini više neznam dali je problem u softwareu ili hardwareu

 

70% loada 73 stupnja 64% fan speed mjereno u catalyst centru

kućište je otvoreno

 

evo sad mi se je na 79 stupnjeva load 95% srušio komp

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 20:19 (njuska11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe

 Pa reklamiraj i gotovo jer očito nešto ne valja.

14 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Imaš li na grafičkoj kartici onaj mali prekidač koji prebacuje BIOS?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Daj provjeri i javi kolika ti je temperatura od Voltage Regulator Module (VRM) na grafičkoj kad igraš.

Ne smije ti ići preko 100°C, na 120°C se već ruši.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

ništa poslat ću poštom komp futuri it već sam se dogovorio pa ćemo vidjet

samo se nadam da stvarno je problem u grafičkoj kartici inače ću uzalud potrošiti i vrijeme i novac

 

ali nemože to biti normalno igram wolfenstein new order,tropico 5,sim city,wargame i isti problem različiti driveri??

 

u roku 2 minute igranja ventilator grafe sve više i više buči temperature se diže i na oko 75-79 stupnjeva računalo se sruši tj. pojavi mi se crni ekran ništa nemogu a grafa dalje ludi iako je komp zablokiro

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

molim vas da samo još pogledate ovu sliku evo to mi se desilo prije 2 minute komp je bio idle

driveri su 16.6

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Pokreni neki od testova: furmark/heaven/valley pa ćeš biti 100% siguran. Ako tamo pukne - servis.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
njuska11 kaže...

molim vas da samo još pogledate ovu sliku evo to mi se desilo prije 2 minute komp je bio idle

driveri su 16.6

Valjda 14.6? To je beta driver. Pomoću alata za deinstalaciju driver-a koji možeš skinuti sa AMD web stranice ukloni driver i instaliraj 14.4 veziju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice