PC problem

poruka: 25
|
čitano: 4.821
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
PC problem

Dakle, kupio sam novu graficku sapphire hd 7850 danas, stavim ju unutra i nema mi slike na kompu. Znaci kad upalim komp cuje se normalno 1 bip, nakon toga 3 kratka bipa po manualu maticne to znaci (no vga detected). Stavim staru grafu unutra sve radi... Uglavnom na novu grafu koristim DVI to VGA adapter a na staroj imam normalan VGA ulaz. U biosu sam postavio PCI kao primary graphics adapter ali i dalje nema slike(dok sam bio na staroj grafi). Pokusao sam maknuti jedan ram stick i ponovo upaliti ali opet isto 1 bip i nakon toga 3 kratka. Takodjer probao sam izvadit graficku, izvaditi bios bateriju na 2 min i vratiti ju nazad no naravno ni to nije upalilo... ne znam vise sta da probam. Molim pomoc!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC problem

Probaj grafičku karticu u drugom PCu da nju provjeriš, vrati staru grafičku karticu natrag i nadogradio BIOS matične ploče na najnoviju verziju ako je kartica radila u drugom PCu.

 

EDIT: Vjerujem da si spojio napajanje za grafičku karticu???

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2013 20:51 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC problem

Evo bubam.. možda si zaboravio spojit 6-pinski kontektor, ako jesi onda probaj čistom gumicom obrisati onaj zlatni dio (zaboravio kak se zove -.-).

14 godina
offline
PC problem

Kladim se u 100 Ojra da nije dobro sjela u ležište!

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
PC problem

Spojio sam 6pinski konektor te ventilatori se normalno vrte. Vadio sam ju po par puta/stavljao opet i dobro je sjela u utor čuo se "škljoc"
Probat ću napravit bios update

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC problem
gogo17792 kaže...

Spojio sam 6pinski konektor te ventilatori se normalno vrte. Vadio sam ju po par puta/stavljao opet i dobro je sjela u utor čuo se "škljoc"
Probat ću napravit bios update

Bolje da si šutio....ode 100 Ojra!{#}

12 godina
offline
PC problem

Onaj mali zubić također se vrati normalno gore, ali ako ti kažeš da nije dobro sjela, kako da se onda uvijerim da je dobro sjela? jer ova stara grafa lako sjedne unutra ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC problem
gogo17792 kaže...

Spojio sam 6pinski konektor te ventilatori se normalno vrte. Vadio sam ju po par puta/stavljao opet i dobro je sjela u utor čuo se "škljoc"
Probat ću napravit bios update

- BIOS vjerojatno neće pomoći (jer je PCI 2.0) ali updateaj.

- vrtnja ventilatora neznači baš ništa, može biti bilo što neispravno, pa se vent. vrti..

- sapphire 7850.. traži 1x75w x6 pin + mbo 75w. .. = odgovarajuće napajanje. Tvoje je ok, ali ako nije novo, izgubio je nešto na snazi, možda fali 50tak wata.. Možda pokušavaš CF, tad je potrebno x2..

- bez OCa, učitaj BIOS defaulte. Do sad ti je sistem bio OCan, to istroši napajanje i chipset, nestabilnost i problem na amd platfomi nedovoljno stabilni VRMovi... Jača VGA s više RAMa je osjetljivija, tako da neka druga (slabija) može raditi ali to ne znači da je MBO 100% ispravna (struja i sve posljedice OCa, temperatura uništava..).

- provjeri sve, provjeri ponovo... ako imaš još neko napajanje, to je najsumljivije ili neispravna VGA.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: PC problem
ihush kaže...
gogo17792 kaže...

Spojio sam 6pinski konektor te ventilatori se normalno vrte. Vadio sam ju po par puta/stavljao opet i dobro je sjela u utor čuo se "škljoc"
Probat ću napravit bios update

- BIOS vjerojatno neće pomoći (jer je PCI 2.0) ali updateaj.

- vrtnja ventilatora neznači baš ništa, može biti bilo što neispravno, pa se vent. vrti..

- sapphire 7850.. traži 1x75w x6 pin + mbo 75w. .. = odgovarajuće napajanje. Tvoje je ok, ali ako nije novo, izgubio je nešto na snazi, možda fali 50tak wata.. Možda pokušavaš CF, tad je potrebno x2..

- bez OCa, učitaj BIOS defaulte. Do sad ti je sistem bio OCan, to istroši napajanje i chipset, nestabilnost i problem na amd platfomi nedovoljno stabilni VRMovi... Jača VGA s više RAMa je osjetljivija, tako da neka druga (slabija) može raditi ali to ne znači da je MBO 100% ispravna (struja i sve posljedice OCa, temperatura uništava..).

- provjeri sve, provjeri ponovo... ako imaš još neko napajanje, to je najsumljivije ili neispravna VGA.

Napajanje maticna i procesor su stari tek 20 dana. Nisam koristio oc. Pokušat ću sutra ponovo jer sad više nemam volje za se zaje... sa time. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: PC problem
gogo17792 kaže...

Takodjer probao sam izvadit graficku, izvaditi bios bateriju na 2 min i vratiti ju nazad no naravno ni to nije upalilo... ne znam vise sta da probam. Molim pomoc!

bok,

 

Da li je računalo bilo isključeno iz struje kada si vadio bateriju? Ako nije onda vađenje baterije nema nikakvog smisla.

 

Ali ono što mislim da je glavni krivac kod tebe je napajanje. Imaš 430W napajanje dok na kutiji od radeonke ljepo piše min 500W.

Ovo napajanje je kvalitetno i vjerojatno bi sve radilo sa jednim i5 procesorom koji je manji potrošač od AMD-a.

430W je malo za jedan gaming rig. :)

12 godina
offline
Re: PC problem
Death_Shade kaže...
gogo17792 kaže...

Takodjer probao sam izvadit graficku, izvaditi bios bateriju na 2 min i vratiti ju nazad no naravno ni to nije upalilo... ne znam vise sta da probam. Molim pomoc!

bok,

 

Da li je računalo bilo isključeno iz struje kada si vadio bateriju? Ako nije onda vađenje baterije nema nikakvog smisla.

 

Ali ono što mislim da je glavni krivac kod tebe je napajanje. Imaš 430W napajanje dok na kutiji od radeonke ljepo piše min 500W.

Ovo napajanje je kvalitetno i vjerojatno bi sve radilo sa jednim i5 procesorom koji je manji potrošač od AMD-a.

430W je malo za jedan gaming rig. :)

Pa ja mislim da nitko normalan bi išao išta dirati po komponentama kompa dok je uključen u struju a kamoli vadio bateriju {#} .Naravno da je komp bio ugašen te iskopčan iz struje. Kao drugo to što na njihovoj stranici piše da treba min 500W napajanje to nema nikakve veze kad ionako grafa neće potegnuti preko 150W ako je ocana do kraja a u svakodnevnom radu te igrama neće ni blizu toga i mnogi će ti ovo potvrditi. Procesor također u svakodnevnom radu neće nikad potegnuti 125W. Do sada u game-ingu je potegnuo jedva 50W pa si malo razmisli o čemu pričaš te 430W je sasvim dovoljno za ovakvu konfiguraciju bar su kolege sa foruma ovo potvrdili. 

Inače i dalje nisam riješio problem, danas sam probao opet nakon što sam napravio bios update ali i dalje nema slike te čuju se 3 beepa. Sutra idem kod susjeda da isprobamo u njegovom kompu pa da utvrdimo ako je grafa neispravna. Također čitao sam danas malo po sapphire forumu da ljudi imaju slične probleme te da bi kao glavni krivac mogao biti GPU BIOS!? kojeg maticna ne prepoznaje ali nisam našao da je problem vezan točno za moj model ploče no uglavnom problem je prisutan na mnogim asusovim i asrock pločama pa i gigabyte se spominje. 

13 godina
offline
PC problem

Svakako probaj grafičku karticu u drugom računalu, ako tamo radi onda budeš morao mijenjat i matičnu ploču.

Valentin
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PC problem

Isprobao karticu kod susjeda u njegovom računalu i niti tamo ne radi, daje iste signale 3 bipa i nema slike. Šaljem karticu natrag da mi ju zamjene.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
PC problem

I mislio sam da je grafička neispravna, samo ti nju fino pošalji da ti ju zamjene, tako kad nešto ugradiš i ako si siguran da si sve dobro spojio a ne radi kako treba uvijek je dobro probat na drugom računalu, neki čak imaju testno računalo samo za takve stvari.

Valentin
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
PC problem

Problem se nastavlja i nakon zamjenske grafičke. Ovaj put izgleda da ju matična prepozna (samo 1 bip) ali i dalje nemogu dobit sliku na monitoru. Probao sa DVI-VGA adapterom, DVI-DVI kabelom...i neće ni sa time. Uglavnom boota mi u windowse jer se čuje onaj "welcome" zvuk ali sliku nemogu nikako dobit! nisam više pametan šta da napravim...{#} Matična mi ima 2 PCIe slota, plavi je x16 a crni je x8. Taj x8 još nisam isprobao dal je moguće da ako ju stavim u x8 slot će mi dati sliku na monitoru? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC problem

ako imas staru graficku koja je vec bila u pc, vrati je nazad i obrisi drivere od nje...ugasi pc i stavi novu pa probaj...ili ako imas dvi kabel za tv probaj spojiti tv pa vidi ako se slika pojavljuje...

12 godina
offline
PC problem

Nemam takav tv sa dvi ili hdmi priključkom. uglavnom isprobao sam na 2 razlicita monitora, izbrisao drivere od stare grafičke ali i dalje isti problem...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 14:11 (gogo17792).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC problem
gogo17792 kaže...

Problem se nastavlja i nakon zamjenske grafičke. Ovaj put izgleda da ju matična prepozna (samo 1 bip) ali i dalje nemogu dobit sliku na monitoru. Probao sa DVI-VGA adapterom, DVI-DVI kabelom...i neće ni sa time. Uglavnom boota mi u windowse jer se čuje onaj "welcome" zvuk ali sliku nemogu nikako dobit! nisam više pametan šta da napravim...{#} Matična mi ima 2 PCIe slota, plavi je x16 a crni je x8. Taj x8 još nisam isprobao dal je moguće da ako ju stavim u x8 slot će mi dati sliku na monitoru? 

-ne bootati OS dok nešto ovakvog ne radi (odspoji HDD, kad proradi vratiš ga..)

-slike nema uopće ni kod paljenja -BIOS-POST? ... resetiraj BIOS, provjeri konektore, obavezno VGA-power (6pin)..

-VGA ne daju na svim priključcima signal, prinarni priključak. Adapteri također ne moraju raditi ako postoji VGA-Dsub, tad često DVI nema analoge pinove (mora biti DVI-I, ne DVI-D, DVI-A skoro da ne postoji). Ako si spojio npr HDMI, odspoji ga.

-Dali monitor reagira, odpoji VGA kabel - mora se pojaviti na ekranu poruka ''no input signal'' ili sl..

Dok nema slike posta, nema baš nikakve šanse da VGA proradi. Za provjeru, pokušaj opet kod prijatelja (odspoji HDD). Pa čak, ako on ima sličnu, pokušajte na tvojem PCu.. za provjeru-potvrdu da ti je PC ispravan.

Tako ćeš eliminirari MBO i napajanje kao krivca, potvrditi da je VGA neispravna.

 

-ako se čudiš kako to (dvije neispravne), pa lako, trgovac prodaje i neispravnu robu, tj. to 'nije njegov problem', vrti lager dok ne dobije zamjenu, tvoju VGA proda idućem kupcu... jer je kriza, pa se svi snalaze. Odnesi PC i traži (besplatnu) ugradnju, novu VGA.

 

-ako se slika pojavi u bootu, ali ne u windowsima, bootaj u safe modu i deinstaliraj driver ili promijeni rezoluciju na najnižu, refresh na 60Hz, makni utilse ako koristiš (za OC i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: PC problem

imao sam slican problem kao i ti , kupio grafu spojio je i nema slike...svasta sam pokusavao i tek kad sam spojio na tv na monitoru nema slike a na tv mi je bila...malo sam cackao po ati catalyst centru i uspio namjestiti...bas nevjerujem da su ti obje graficke prodali "pokidane"

12 godina
offline
Re: PC problem
ihush kaže...
gogo17792 kaže...

Problem se nastavlja i nakon zamjenske grafičke. Ovaj put izgleda da ju matična prepozna (samo 1 bip) ali i dalje nemogu dobit sliku na monitoru. Probao sa DVI-VGA adapterom, DVI-DVI kabelom...i neće ni sa time. Uglavnom boota mi u windowse jer se čuje onaj "welcome" zvuk ali sliku nemogu nikako dobit! nisam više pametan šta da napravim...{#} Matična mi ima 2 PCIe slota, plavi je x16 a crni je x8. Taj x8 još nisam isprobao dal je moguće da ako ju stavim u x8 slot će mi dati sliku na monitoru? 

-ne bootati OS dok nešto ovakvog ne radi (odspoji HDD, kad proradi vratiš ga..)

-slike nema uopće ni kod paljenja -BIOS-POST? ... resetiraj BIOS, provjeri konektore, obavezno VGA-power (6pin)..

-VGA ne daju na svim priključcima signal, prinarni priključak. Adapteri također ne moraju raditi ako postoji VGA-Dsub, tad često DVI nema analoge pinove (mora biti DVI-I, ne DVI-D, DVI-A skoro da ne postoji). Ako si spojio npr HDMI, odspoji ga.

-Dali monitor reagira, odpoji VGA kabel - mora se pojaviti na ekranu poruka ''no input signal'' ili sl..

Dok nema slike posta, nema baš nikakve šanse da VGA proradi. Za provjeru, pokušaj opet kod prijatelja (odspoji HDD). Pa čak, ako on ima sličnu, pokušajte na tvojem PCu.. za provjeru-potvrdu da ti je PC ispravan.

Tako ćeš eliminirari MBO i napajanje kao krivca, potvrditi da je VGA neispravna.

 

-ako se čudiš kako to (dvije neispravne), pa lako, trgovac prodaje i neispravnu robu, tj. to 'nije njegov problem', vrti lager dok ne dobije zamjenu, tvoju VGA proda idućem kupcu... jer je kriza, pa se svi snalaze. Odnesi PC i traži (besplatnu) ugradnju, novu VGA.

 

-ako se slika pojavi u bootu, ali ne u windowsima, bootaj u safe modu i deinstaliraj driver ili promijeni rezoluciju na najnižu, refresh na 60Hz, makni utilse ako koristiš (za OC i sl.).

Evo ovako: spojim dvi kabel na grafu, drugi ulaz u monitor. upalim monitor, upalim komp, na monitoru se pojavi dsub/dvi i nakon toga no signal ali monitor ne ode u sleep mode nego ostane lampica svijetliti. ne vidim niti post screen jer čim nestane početna slika je samo crni ekran. probat ću odspojit hdd pa da vidimo...

EDIT: odspojio hdd i opet ista situacija kao i prije. probao sa vga-dvi adapterom i samim dvi kabelom.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 14:54 (gogo17792).
12 godina
offline
PC problem

Evo ga ponovo probao kod susjeda danas, ista situacija kao kod mene. monitor se pali gasi i piše mu "out of range" pff kad će više tim mukama doći kraj {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC problem

"Out of range"-znači da su ti postavke grafe previsoke za tvoj monitor.Boot "safe mode" i stavi "display settings" niže(60Hz npr).

 

edit: -da to je sada malo problem,rezoluciju treba nekako smanjiti,možda pokušati na drugom monitoru,"prevariti" boot,probati restart pc,pa f8,pa opet restart,možda se onda pojavi poruka"win  did not close properly" i ponudi "safe mode",probaj izvaditi ram(ostavi samo jedan keks)

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 18:37 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC problem
lukabo kaže...

"Out of range"-znači da su ti postavke grafe previsoke za tvoj monitor.Boot "safe mode" i stavi "display settings" niže(60Hz npr).

Kako da bootam u safe mode kad uopće nemam slike na monitoru...nemogu ni post screen ni bios vidit a kamoli dalje 

12 godina
neaktivan
offline
PC problem

Ili druga grafa,digneš windowse,obrišeš drivere od ove prije,podesiš rezu na default.Makneš grafu,staviš opet ovu,novi driveri i podesiš postavke koje tvoj monitor podržava("večina" radi na 60Hz).

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 19:02 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PC problem

Pozdrav ekipa, da ne otvaram bezveze temu pitati ću ovdje.

Evo problema danas sam upalio PC i na samom pocetku poslje logo-a matične, kad se otovori onaj bios javi mi neki update i press F1 to continue. Stisnem F1 krene se upaliti i tamo gdje obično bude start Win normaly, safe itd., pisalo je nešto drugo ( nažalost nisam zapamtio misleći najbolje da će to samo nestati nakon što to stisnem) ja sam stisnuo i opet se sve ponovi i dode opet kod wins startup samo sto mi sad nudi opciju start win normaly.

I stisnem da ga podigne normalno, i sve super win logo kad se najedanput restarta i gotovo. Nema slike na ekranu a sve se čuje normalno kad ga upalim, jedino sam primjetio da više ne blinka tokom paljenja ona crvena lampica. I tako svaki put kad ga pokušam upaliti. Probao sam RAM vaditi i provjeriti, nista. Očistio sam ga od prašine i dalje ništa. Do sada nisam ima nikakve slične probleme sa PC nego evo danas prvi put.

Ako je tko imao sličan problem ili možda zna što je u pitanju bio bih zahvalan za pomoć.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice