PC se gasi

poruka: 6
|
čitano: 2.696
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PC se gasi

pozdrav

imam neki stari komp koji se stalno resetirao , ali sluzio je i tako neko vrijeme. svi su mi rekli da su otišli kondezatori na matičnoj , ali ja sam ga koristio i dalje dok je moglo. 

onda jednog dana nisam ga mogao više upaliti , kad ga upalim odma nakon kratkog vremena on se ugasi. poslje nekog vremena promjenuo sam matičnu i procesor koji je došao na toj matičnoj , ali i dalje me mučio isti problem. nakon malo rada odma se ugasi, ne stigne se ni windows bootati. logično rješenje mi je bilo promjeniti napajanje , ali evo već treće i opet isto. promjenuo sam i 2 grafičke ,ali opet ništa , prespajao hdd-ove , testiro ramove(otkrio sam da jedan ne radi) . prijatelj mi je rekao da mozda nesto nije u redu sa hlađenjem procesora , pa sam promjenuo i cooler ,ali opet ista stvar. došao sam na ideju da možda ne radi kabal koji vodi u zid od računala , te kad sam ga promjenuo kompjuter se upalio ali se nakon kratkog vremena ugasio , ali malo drugačije,sad kad se ugasi kao da se hoće upalit ali ništa se ne događa . neznam više šta da radim ,kompletno sam promjenio cijeli kompjuter, ostalo je samo kućište , kablovi od hard diskova , 1 ram pločica . 

 

P.S (vezan sam za taj komp imam ga odavno , pomagajte haahhahaha ) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC se gasi
lcx12 kaže...

pozdrav

imam neki stari komp koji se stalno resetirao , ali sluzio je i tako neko vrijeme. svi su mi rekli da su otišli kondezatori na matičnoj , ali ja sam ga koristio i dalje dok je moglo. 

onda jednog dana nisam ga mogao više upaliti , kad ga upalim odma nakon kratkog vremena on se ugasi. poslje nekog vremena promjenuo sam matičnu i procesor koji je došao na toj matičnoj , ali i dalje me mučio isti problem. nakon malo rada odma se ugasi, ne stigne se ni windows bootati. logično rješenje mi je bilo promjeniti napajanje , ali evo već treće i opet isto. promjenuo sam i 2 grafičke ,ali opet ništa , prespajao hdd-ove , testiro ramove(otkrio sam da jedan ne radi) . prijatelj mi je rekao da mozda nesto nije u redu sa hlađenjem procesora , pa sam promjenuo i cooler ,ali opet ista stvar. došao sam na ideju da možda ne radi kabal koji vodi u zid od računala , te kad sam ga promjenuo kompjuter se upalio ali se nakon kratkog vremena ugasio , ali malo drugačije,sad kad se ugasi kao da se hoće upalit ali ništa se ne događa . neznam više šta da radim ,kompletno sam promjenio cijeli kompjuter, ostalo je samo kućište , kablovi od hard diskova , 1 ram pločica . 

 

P.S (vezan sam za taj komp imam ga odavno , pomagajte haahhahaha ) 

Ako si mjenjao pastu kada si skidao coller mozda ti se pregrijava procesor i onda nemoze radit normalno!-..

Softwer
12 godina
neaktivan
offline
PC se gasi

nisam mjenjao pastu bilo je i na jednom i na drugom cooleru , a i na procesoru....

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se gasi
lcx12 kaže...

nisam mjenjao pastu bilo je i na jednom i na drugom cooleru , a i na procesoru....

 

Pasta se uvijek stavlja nova,pošto več imaš skinut cooler.Stara se pažljivo obriše,sa proca i sa coolera i nanese se pasta u sredinu proca,veličine zrna riže.Stavi se cooler,fixira se i on ravnomjerno raspodjeli pastu.

 

-napiši konfu.,proc,mbo,OS...

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 16:14 (lukabo).
12 godina
neaktivan
offline
PC se gasi

ma sumnjam da moze bit do toga, pa ni ne postigne radnu temperaturu. a i to sam zadnje uradio , sve sam prije toga i stalno isto...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se gasi

Pa probaj zamjenit i taj ram i kabele HDD kad si već zamjenio sve ostalo, skini cooler sa procesora, DOBRO očisti staru pastu sa procesora i sa baze hladnjaka (čisti se alkoholom), nanesi novu (nanosi se veličina zrna riže na sredinu procesora, nema nikakvog razmazivanja, samo smontiraš hladnjak, ako ima vijeke stežiš ih u križ ravnomjerno), očisti prašinu (ispuši kompresorom kompletno kućište), probaj spojit kućište kod nekog kolege (mogući problem sa strujom), provjeri da li svi kabeli sjede u svojim ležištima, provjeri jel sve spojeno na pravo mjesto, možeš otpojit CD/DVD čitače (skini samo kabel napajanja) pa probat bez njih, probaj uzet drugu periferiju (miš, tipkovnica, zvučnike makni-odspoji), imao sličan problem (bila loša tipkovnica-jeftino MS smeće riknulo), općenito otpoji sve nepotrebno pa probaj.

 

Možeš stavit i malo više info o PCu (procesor, matična ploča, ram, napajanje, kućište, grafička kartica).

 

Evo:

 

Lik u video nanosi malo previše paste na procesor, nije bitna količina, previše paste stvara kontra efekt, ali vidi se kako se mijenja pasta, bitno je dobro očistiti staru pastu i onda nanijeti količinu zrna riže na sredinu procesora.

 

 

Valentin
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice