PC se smrzava...

poruka: 20
|
čitano: 3.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PC se smrzava... i

Pozz svima!

 

Imam problem, PC mi se smrzava i to mi se zasad dogodilo par puta. Bio je otvoren firefox i nakon sto sam se vratio smrznuo se i nista drugo nije funkcioniralo osim tipke reset (nesto slicno u par navrata*). Nakon reseta me trazi windows cd. Pokusao sam staviti cd prvi put i sve je odradilo do dijela di odabires particiju za instalaciju windowsa. Tamo sam primjetio da uopce ne nudi nikakav hard disk. Odgodio sam instalaciju i otisao u bios i vidio da uopce nije pronađen hard disk. Ugasio sam komp, isetkao iz struje i nakon par minuta ili nesto vise ustekao sve nazad, upalio komp i sve vrti, dode do opcije za safe mode, udem u safe mode za svaki slucaj i gasim komp i sve ponovo pokrenem i radi normalno (smrzlo se jednom i u safe modu dok sam vrtio video u GOMu. Koristim Win 7, 64 bit ultimate, divlja verzija. Da napomenem da sam nedavno stavio nove windowse, ima cca 2 tjedna mozda i manje ali sve je uredno radilo do sad.

 

Da li netko zna o ovom problemu? Ako pliz moze pomoc.{#}

Thx

 

*jednom sam sjedio za kompom i razgovarao par min sa starim i nisam nista dirao po kompu, pogledao nazad i bio je smrznut, u ovom slucajno otvoren također firefox (ali mislim da nema veze s tim) :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2013 21:46 (Renault85).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: PC se smrzava... i
Renault85 kaže...

Pozz svima!

 

Imam problem, PC mi se smrzava i to mi se zasad dogodilo par puta. Bio je otvoren firefox i nakon sto sam se vratio smrznuo se i nista drugo nije funkcioniralo osim tipke reset (nesto slicno u par navrata*). Nakon reseta me trazi windows cd. Pokusao sam staviti cd prvi put i sve je odradilo do dijela di odabires particiju za instalaciju windowsa. Tamo sam primjetio da uopce ne nudi nikakav hard disk. Odgodio sam instalaciju i otisao u bios i vidio da uopce nije pronađen hard disk. Ugasio sam komp, isetkao iz struje i nakon par minuta ili nesto vise ustekao sve nazad, upalio komp i sve vrti, dode do opcije za safe mode, udem u safe mode za svaki slucaj i gasim komp i sve ponovo pokrenem i radi normalno (smrzlo se jednom i u safe modu dok sam vrtio video u GOMu. Koristim Win 7, 64 bit ultimate, divlja verzija. Da napomenem da sam nedavno stavio nove windowse, ima cca 2 tjedna mozda i manje ali sve je uredno radilo do sad.

 

Da li netko zna o ovom problemu? Ako pliz moze pomoc.{#}

Thx

 

*jednom sam sjedio za kompom i razgovarao par min sa starim i nisam nista dirao po kompu, pogledao nazad i bio je smrznut, u ovom slucajno otvoren također firefox (ali mislim da nema veze s tim) :)

Pokreni računalo, instaliraj HD TUNE, skeniraj disk na BAD SECTORE (full scan), pogledaj HEALTH tab, postaj slike ovdje. Skini si Memtest86+, instaliraj ga, ako imaš više pločica rama, izvadi van sve osim jedne i skeniraj memoriju, ponovi tako i sa ostalima, jednu po jednu skeniraj. Javi rezultate.

Valentin
14 godina
offline
PC se smrzava... i

Napiši konfiguraciju......

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se smrzava... i

Vrtim HD TUNE, pretpostavljam error scan. Potrajat će neko vrijeme, zasad je na cca 20 i neš %. I sve zeleno zasad. Komp mi je star godinu i pol.

Ima možda još netko kakvu ideju dok ovo vrti? :)

 

Edit: Konfa:

HDD Samsung SpinPoint F3, 1 TB

Sapphire Radeon HD 6950

ASRock 880G Pro3

AMD Phenom II x4 965

XFX EasyRail 550W

4 GB RAM

 

Btw, kako stavim sliku? Treba je prvo upload negdje?

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 18:17 (Renault85).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC se smrzava... i

Vidi da li je šta Event Viewer zapisao. Ako imaš najnovije driver-e za grafičku, deinstaliraj ih i instaliraj neke (malo) starije.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
PC se smrzava...

Pregledaj BIOS i isključi integrisanu grafiku. Pregledaj dalje BIOS i vidi da li diskretna GPU radi u x16 modu. Bilo bi poželjno da staviš kakav screenshot iz BIOS-a da vidimo.....

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se smrzava... i
phoenix2003 kaže...

Vidi da li je šta Event Viewer zapisao. Ako imaš najnovije driver-e za grafičku, deinstaliraj ih i instaliraj neke (malo) starije.

Cesto se pojavljuje 1 error pod system. Service Control Manager. Opis:

The Network List Service service depends on the Network Location Awareness service which failed to start because of the following error:
The dependency service or group failed to start.

Nemam pojma kaj to znaci....

 

Za graficku imam zadnje drivere, ali kao sto sam spomenuo 2 tjedna je radilo sve normalno. Nisam nista previse instaliravao jer nisam imo vremena. Sve sam instalirao u par dana i od tad radi ok...do sad naravno...

Driver cu probat malo kasnije drugi, pa javim ak dodem do te opcije.

 

Edit:

Naišao sam na neki critical. Kernel-Power.
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Danas u 22:14. Vjerojatno smrzavanje. Pa sam ga morao restartat tj. mislim da sam ga cak odmah ugasio i iso otvorit da vidim da li su kablovi dobro spojeni. Izgleda unutra sve uredu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2013 0:14 (Renault85).
12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: PC se smrzava...

Disk ti je OK, probaj testirat RAM memoriju sa MEMTEST86+, testiranje radi keks RAMA po keks ako ih imaš više, ako imaš samo jedan, onda probaj posudit od nekoga drugi keks. Javi rezultate.

 

Koje napajanje koristiš (točan model i snaga)?

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2013 11:04 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se smrzava... i
Renault85 kaže...
Btw, kako stavim sliku? Treba je prvo upload negdje?

 

Imaš tu ponuđen"Microsoft Silverlight",skineš alat,instal i stavljaš slike bez problema.Klikneš na ikonu žuta mapa,pronađeš sliku i to je to.

12 godina
neaktivan
offline
PC se smrzava...

Pa ugri ga. ahahah

 

Provjeri ram i napisi koje napajanje imas mozda je preslabo

Neznam se potpisat..xDD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC se smrzava...

Da li si klokao sistem? Flash BIOS-a na zadnju verziju i ostavi ga na default za vrijeme testiranja. Ako imaš zadnji BIOS vrati ga na default i testiraj neko vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2013 19:11 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se smrzava...

Nisam dirao ništa po BIOSU. Nisam nikad ni pokušavao overclock radit. Pokušavam još memoriju testirat.

 

Napajanje mi je XFX Easy Rail 550W

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC se smrzava...

Provjeri samo temperature procesora i grafičke, ako su u normali stavi ponovno windowse ako se pregrijava očisti ventilatore, promjeni pastu and u r good to go.

 

Nema tu kaj drugo bit. Ako je do sada sve dobro radilo, zaboravi na nekakve biose ili ti neznam kaj.

 

 

095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se smrzava...

CPU Temp: 35C

M/B Temp: 29C

 

Ak nađem negdje temp graficke napisem

 

Mucim se malo sa instalacijom Memetest....niti jednu verziju od njih 5 ne mogu instalirat....

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 20:36 (Renault85).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se smrzava...

Meme test se stavlja na CD ili USB!{#}

Neznam se potpisat..xDD
12 godina
neaktivan
offline
PC se smrzava...

:D
Pa vidim al reko koja glupost ak cu morat przit na cd radi toga haha...
al ajde nek vam bude :P
ja se malo cudim al komp ponovo radi.... tj jedan dan nisam imo uopce problema... oO
budem napravio jos neke testove pa se javim :)
Hvala svima zasad !

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se smrzava...

ahhhhh
evo ga opet....3 dana dobro i opet po starom. maknuo sam sada od garaficke najnoviji ati catalyst i napravio windows update. Sad kad se smrznuo, zvuk se i dalje cuo , konkretno iz igrice koju sam igrao u tom trenu. Morao sam restart jer nista drugo nije reagiralo. Pokaze se ekran za boot i nakon toga crni ekran i pise ''Error has occurred - Press ctrl+alt+del to restart''. I crvena lampica od HDD konstantno svjetli.

 

 

;//

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se smrzava...

Maknuo novi ati catalyst i stavio malo stariji, tj. oanj koji sam dobio sa grafickom prije godinu i pol. Opet se smrznuo. Nažalost jos uvijek nisam skuzio kako pokrenuti memetest....nazalost nikad nisam imao potrebu za tim.... Sad je upravo otvoren i pustio sam neki bezveze video card stability test.

Izgleda da se smrzava sad kad ipak nesto konkretnije radim. Prije je to radio i dok je bio firefox otvoren...

El ima jos netko kakvu ideju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se smrzava...

Memtest ti se radi sa boot cd ili boot usb.Proces ti je automatski.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/memtest-testiranje-ram-memorije-how-to/68209.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice