Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa

poruka: 11
|
čitano: 1.295
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa

Pozdrav! 
Nakupilo mi se brojnih stvari po PC-u pa je počeo sporije raditi(doduše tad nisam primjetio neku veliku temperaturu).

Najbolje rješenje za to mi se činila nova instalacija windowsa,pa sam to i napravio.Ponovno sam stavio Windows 7 ultimate....Nakon instaliranja windowsa te hw monitora,dobio sam brojke od oko 60 stupnjeva procesora (Radi se o ATI Phenom II x6 1090t) i to sa skoro ničim pokrenutim na pcu.Ventilator zna postati divlji na tim temperaturama jer je sigurna radna 63 za navedeni model.
Mislim da sam instalirao sve drivere koje sam imao i prije dok nije bilo problema,pa me zanima kako da riješim ovaj problem? Hvala!

Nobru
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa

Mogu oni svakako i veču temperaturu podnjeti no promjena termalne paste i čiščenje cjelog računala od prašine nebi bilo na odmet u ove vruče ljetne dane 

Moja preporuka termalne paste ti je ARCTIC COOLING MX-4

We Will Crack You!!!Denuvo!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 3:07 (SoynTech).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa

Upravo jutros očišćen i spušteno je na 50 stupnjeva u idleu što je opet dosta visoko,jer prije u idlleu bio po 38-40. A pasta je mjenjana prije neka 3-4 mjeseca i to stavljen Zalman Stg 2 :/ 
I da...Je li driveri od grafičke imaju ikakav utjecaj na CPU , upravo sam instalirao nove "Crimsone" za svoju r9 270,može li mu to na neki način smetati? 

Nobru
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 11:01 (bruno007).
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa

Otkrio sam problem! Avg mi je našao trojan horsea na svchostu....i stvarno kada ugasim proces u task manageru temperatura u roku 10 sekundi padne za 10 stupnjeva i stoji na normalnih 38-39 stupnjeva.
E sad,mogu li se toga riješiti ili cu morati potražiti drugi (orginalni) cd windowsa ? 
Da se  prebacim na softverski forum? 

Nobru
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa

Mislim da ti je on zarazio svchost samo u RAM instancama, a na HDD-u je ok. 

Ako se dobro sjećam. 

 

Ja sam to riješavao Combofixom. 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa
bruno007 kaže...

Otkrio sam problem! Avg mi je našao trojan horsea na svchostu....i stvarno kada ugasim proces u task manageru temperatura u roku 10 sekundi padne za 10 stupnjeva i stoji na normalnih 38-39 stupnjeva.
E sad,mogu li se toga riješiti ili cu morati potražiti drugi (orginalni) cd windowsa ? 
Da se  prebacim na softverski forum? 

 Probaj to rješiti sa Malwarebytes Anti-Malware aktiviraj si za đabe full verziju na 14 dana i skeniraj mislim da bi on to trebao rješiti.

We Will Crack You!!!Denuvo!!!
10 godina
protjeran
offline
Re: Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa
Ako ti instsliras nekakvu crackanu verziju windowsa, tesko bus to rijesio..
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa
bunkermax kaže...
Ako ti instsliras nekakvu crackanu verziju windowsa, tesko bus to rijesio..

 Nemoj me krivo shvatit, ali jel ti razumiješ što si ti sad napiso? Dali uopče znaš koja je razlika između orginal verzije windowsa i onoga kojega aktiviraš sa nekom vrstom aktivatora? I sad ti meni objasni što bi se tu u ovom slučaju promjenilo da je originl windows, a ne piratski?

Hint: Apsolutno ništa

We Will Crack You!!!Denuvo!!!
7 godina
offline
Re: Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa
SoynTech kaže...
bunkermax kaže...
Ako ti instsliras nekakvu crackanu verziju windowsa, tesko bus to rijesio..

 Nemoj me krivo shvatit, ali jel ti razumiješ što si ti sad napiso? Dali uopče znaš koja je razlika između orginal verzije windowsa i onoga kojega aktiviraš sa nekom vrstom aktivatora? I sad ti meni objasni što bi se tu u ovom slučaju promjenilo da je originl windows, a ne piratski?

Hint: Apsolutno ništa

 Pusti daj, čovjek brani svoj biznis...

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa

Malware nije uspio ništa naći,a problemu sa temperaturama nikad kraja -.- Sada mi se i grafička počela grijati,i nemam pojma zašto.
Radi se o R9 270 sapphire dual x edition,i u idleu i automatskom fan speedu stoji na 52 stupnja što je previše.
Nakon povećanja fan speeda na 100% temp se malo spusti,ali beznačajno,(nekad do 47-48),skino sam najnovije drivere,i jutros promjenio pastu na njoj,activity u atiu nekad skoči na 20% i vrati se nazad  na 0%,tako da stvarno ne znam u čemu je problem,a prije mi je u idleu sa auto fan speedom bila oko 40 stupnjeva.Opet pitam,je li mi treba promjena teme? I hvala svima na pomoći.
edit : I je li može svchost biti uzrok i za gpu visoku temperaturu?

Nobru
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 18:51 (bruno007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijan procesor nakon instalacije windowsa

Refresh...Cpu problem riješen,ali grafička i dalje visoko,na BF Hardline ide i do 84,što mi se ne čini baš "zdravo" za nju

Nobru
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice