Pregrijavanje cpu

poruka: 15
|
čitano: 3.560
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Pregrijavanje cpu i7 920

Sve na stock i procesor mi je na idle 65c cim nesto igram oko 90 ,na prime 95 u sekundi dode do 100c i onda ga ugasim jer me strah da ne pregori, hladnjak je nov, racunalo nema ni trunka prasine, pasta je nova, namazao sam najtanje sto sam mogao, probao sma hladnjak montirat na 4 razlicite strane i sve isto, ne znam u cemu je problem, mozda se hladnjak ne vrti kako bi trebao.. ima netko nekakvu ideju?

I7 920, asus rampage 2 extreme, ssd 120gb, 2x 5770, hladnjak hyper tx3 evo,napajanje coolermaster 520w , kuciste coolermaster cosmos 1000 sa dodatna 4 120mm ventilatora i otvorene su obje bocne stranice

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pregrijavanje cpu i7 920
njuskac kaže...

Sve na stock i procesor mi je na idle 65c cim nesto igram oko 90 ,na prime 95 u sekundi dode do 100c i onda ga ugasim jer me strah da ne pregori, hladnjak je nov, racunalo nema ni trunka prasine, pasta je nova, namazao sam najtanje sto sam mogao, probao sma hladnjak montirat na 4 razlicite strane i sve isto, ne znam u cemu je problem, mozda se hladnjak ne vrti kako bi trebao.. ima netko nekakvu ideju?

I7 920, asus rampage 2 extreme, ssd 120gb, 2x 5770, hladnjak hyper tx3 evo,napajanje coolermaster 520w , kuciste coolermaster cosmos 1000 sa dodatna 4 120mm ventilatora i otvorene su obje bocne stranice

Koji hladnjak? Stock? Jesi li siguran da je hladnjak odgovarajući tom procesoru? Nemoj razmazivati termalnu pastu prilikom montaže već stavi pastu na sredinu procesora otprilike kao zrno pšenice i samo stavi hladnjak na procesor. Pasta će se sama raspodjeliti po procesoru i hladnjaku te neće biti zračnih džepova. Bilo bi dobro da napraviš update BIOS-a kako bi otklonio i mogućnost ne ispravnog čitanja podataka sa senzora.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje cpu i7 920
njuskac kaže...

Sve na stock i procesor mi je na idle 65c cim nesto igram oko 90 ,na prime 95 u sekundi dode do 100c i onda ga ugasim jer me strah da ne pregori, hladnjak je nov, racunalo nema ni trunka prasine, pasta je nova, namazao sam najtanje sto sam mogao, probao sma hladnjak montirat na 4 razlicite strane i sve isto, ne znam u cemu je problem, mozda se hladnjak ne vrti kako bi trebao.. ima netko nekakvu ideju?

I7 920, asus rampage 2 extreme, ssd 120gb, 2x 5770, hladnjak hyper tx3 evo,napajanje coolermaster 520w , kuciste coolermaster cosmos 1000 sa dodatna 4 120mm ventilatora i otvorene su obje bocne stranice

Je li na dodir vruc hladnjak od procesora?

11 godina
offline
Re: Pregrijavanje cpu i7 920

Evo riješio sam, okrenuo sam ventilator u kucistu da puse zrak unutra ,a ne van jer sam imao vec 2 koja pusu zrak van i onda sam primjetio da u biosu mi je bila voltaza dignuta previse ,stavio sam na 1.08 na 3.2mhz i na prime 95 full load je max temp 79c u mirovanju 40c.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2013 18:34 (njuskac).
10 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje cpu

i ja imam isti problem! promjenio sam termalnu pastu ali opet je sve isto treba mu duze vremena da dodje do pregrijavanja i samo se ugasi

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pregrijavanje cpu

Ručno postavi (fiksiraj) napon na neku donju srednju vrijednost pa testiraj i javi rezultat...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje cpu

isti problem mi je i kod igrica kad ih igram isto mi se ugasii tako cijelo vrijeme mislio sam da je problem do nekog virusa srušio sam sistem,onda mi se nije gasio par dana nijednom i onda opet po starom ali dok igram igrice !molim te da mi objasniš detaljnije nisam bas neki znalac za taj napon! hvala pozz

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje cpu

Nešto ne radiš dobro(što se tiče paste),ili ima previše paste ili imaš zračni džep.Još jednom sve dobro očisti i stavi ponovo pastu( veličine zrna riže) i dobro fixiraj cooler.Tvoj cooler ima 2800 rpm i to bi "trebalo" zadovoljavati tvoj proc(u biosu nemoj postavljati na cool&quiet, zasad),jer 35 dBA i nije tako bučno(rpm možeš vidjeti u biosu ili nekim od programa,fan speed,siw...).A ako želiš nešto tiše,onda stock cooler treba zamijeniti za nešto kvalitetnije{#}.A što se tiče napona,tvoj proc ima VID Voltage Range 0.800V-1,375V.Taj napon možeš u biosu smanjiti za stepenicu,dvije,tri niže od 1,375V.Ali, opet trebaš znati da ne smanjiš previše,jer ti proc neče biti stabilan i imačeš svejedno ili bsod ili konstantno resetiranje comp-a.Dobit češ otprilike 6-8°manje temp proc-a(brijem),ali s obzirom da imaš jako visoke temp,to je zanemarivo.Sad ili ovo sa pastom ponoviti ili bolji(čitaj skuplji{#}) cooler.Probaj i sa drugim driverima za proc,da nije nešto do ovih.

 

-ali koliko vidim(ako je to taj),i7 nije baš na support listi,znači da nije stock,ili...

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 17:08 (lukabo).
14 godina
offline
Pregrijavanje cpu

Ručno postavi napon u BIOS-u na 1,140V pa testiraj sa prime 95. Ako se opet bude rušio, digni napon na 1,145 pa tako dalje....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pregrijavanje cpu

na koju foru tebi taj proc dode na 100°c????? ako ima samozastitu na 90°C (proc ce se automatski freezati na 90°c)?? wtf!!!

||| Intel Core™ i7 inside |||
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 19:12 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pregrijavanje cpu

Najvjerovatnije BIOS nepravilno prijavljuje. Bilo bi poželjno staviti zadnji BIOS i ponovo napominjem ručno postaviti napon.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje cpu i7 920

Svejedno je 79°C previše za taj proc.Max Tcase mu je 67.9°C.U "zahtjevnijim" igrama če ti isto tako otiči iznad 70°C.A u takvim slučajevima proc ne traje dugo.

12 godina
protjeran
offline
Re: Pregrijavanje cpu i7 920
lukabo kaže...

Svejedno je 79°C previše za taj proc.Max Tcase mu je 67.9°C.U "zahtjevnijim" igrama če ti isto tako otiči iznad 70°C.A u takvim slučajevima proc ne traje dugo.

u takvim uvjetima taj proc moze raditi jos min 5god neprestalnog rada!nista mu nece biti...postavke u biosu nemaju veze s zastitom u samom procesoru (freeza se na 90°c kak sam i napisao) ak me pamcenje sluzi{#}..LP

||| Intel Core™ i7 inside |||
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 20:13 (Stjepanj).
14 godina
offline
Re: Pregrijavanje cpu i7 920
lukabo kaže...

Svejedno je 79°C previše za taj proc.Max Tcase mu je 67.9°C.U "zahtjevnijim" igrama če ti isto tako otiči iznad 70°C.A u takvim slučajevima proc ne traje dugo.

Nije svejedno ako BIOS prijavljuje pogrešno očitanje temperature. Temperatura je možda i normalna ili malo povišena. Ja sam npr. radio na jednom računaru gdje sam nakon nadogradnje BIOS-a dobio čitanje temperature u Faranheit-ima (naravno bez oznake F, što je naravno bila greška proizvođača), mislio sam da pokazuje Celsius-e{#} a nakon malo istraživanja utvrdio sam u čemu je problem. Dakle neispravno čitanje uzrokovano neispravnim BIOS-om a praktično sve je bilo u redu.

12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje cpu

Hm,da baš traje 5 g,neznam baš.Možda i7 da{#},ali ja sam več imao dva amd proc-a od prijatelja,kojima su proc-i otišli iz razloga pregrijavanja,u nekom roku,ajmo reči 2 g.Sami mijenjali pastu i tako to,mijenjali coolere(e sad nemar,prljavština,neznanje,tko zna što je bilo...),govirili da im se znalo puno puta dogoditi da se comp gasi,da je spor(freez),ali da se uvijek nakon toga opet popravilo.Može biti sve ovo što ste naveli.U svakom slučaju, neka jedno vrijeme malo prati temp proc-a.Opreza nikad dosta,posebno oko proc-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 9:56 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice