Pregrijavanje računala

poruka: 6
|
čitano: 4.867
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje računala

 

Sta uciniti?ociistio sam iznutra,sta mi preostaje?

u cemu je problem?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje računala

1 zamjeniti termalnu pastu na ventilatoru od procesora

2 pratiti temperature sa CoreTemp ovi program ti daje kolika mu je maksimalna temperatura 

3 probati smanjiti brzinu vrtnje ventilatora sa programon SpeedFan 

4 ispuhati svu prašinu sa svih ventilatora

5 provjeriti dali ti matična ploča podržava smanjivanje brzine vrtnje 

 

a za intel je maksimalna temperatura 85 c ako nije točno neka me ostale kolege isprave u svemu od ovome

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 20:12 (raddy).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje računala

Temp su 73,3°max.Tako da pod hitno vidi sa pastom,fanom,čiščenjem...On bi trebao biti pod opterečenjem,sa dobrim coolerom ispod 55°.

 

http://ark.intel.com/products/33925/Intel-Pentium-Processor-E2200-1M-Cache-2_20-GHz-800-MHz-FSB

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 22:13 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pregrijavanje računala

Nadogradi BIOS i ručno postavi napon procesora u BIOS-u na neku donju-srednju vrijednost npr. 1.0V ili 1.1V.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje računala
phoenix2003 kaže...

Nadogradi BIOS i ručno postavi napon procesora u BIOS-u na neku donju-srednju vrijednost npr. 1.0V ili 1.1V.

 

Oprosti, ali mozes li mi malo vise o tome objasniti?
14 godina
offline
Pregrijavanje računala

Sa službene stranice proizvođača tvoje matične ploče skini zadnji BIOS file. Kada uradiš flash BIOS-a, uđeš u njega i nađeš opciju podešavanja napona procesora i tu vrijednost ručno podesiš na 1,0V ili 1,1V što ovisi da li će sistem biti stabilan sa navedenim nižim naponom. Napon možeš podesiti i da ne radiš flash BIOS-a ali da bi bilo poželjno da to uradiš. Pošto vidim da ti ovo baš i nije blisko najbolje pozovi nekog prijatelja da ti to sredi.

Također, pregledaj procese koji rade u background i procese koji se dižu sa Windows-om te nepotrebne isključi.

 

P.S. Svakako, ne gine ti čišćenje hladnjaka, kućišta, zamjena paste i pažljivo montiranje hladnjaka na procesor.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 23:30 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice