Problem sa CPU

poruka: 8
|
čitano: 1.437
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
CPU lampica se ugasi

Pozdrav,

Trenutni problem mi je CPU ,naime kad igram Assesian Creed 1 temeratura mi bude oko 50 i CPU samo prestane da radi ,zaledi se,a lampica ona crvena sto blinka se ugasi.Prije sam imao problem da mi pucali driveri od graficke kartice i sad sam instalirao neku verziju i vise nemam problem sa grafickom osim sto se naravno grije al nikad nije presla 65 stepeni .Sve drugo sto radim na racunaru radi sasvim solidno bez vecih komlikacija.Posto sam ljubitelj Pes-a svih verzija i kad igram Pes ,racunar dostigne nekih 60 stepeni nekad i manje i onda mi se monitor samo upali i ugasi i opet nastavljam igrati bez problema.Da napomenem da su mi prije radila 3 jezgra pa sam nesto dirao pa sam upalio i cetvrto jezgro ,al evo sad se ugasilo opet i opet imam 3 .Mene sada muci i zabrinjava to sto se on fakticki i ne ugrije a desavaju se neke komplikacije ,jer vidim nekima ide i na 90 stepeni i rade normalno.Pastu nisam mjenjao od kad sam kupio PC ,a to je prije 4 godine, al ne izgleda mi da je zapecena, mekana je nekako kad je pipnem.Dok sam iznutra ventilatore i ostalo sve icistio.I uvjek mi je graficka bar za 5 stpeni toplija.Ima li neko neki savjet da probam nesto na uradim?? I zasto mi se zamrzava na 50-60 stepeni?Da li mogu nekako da povecam tu blokado posto sam citao da imaja nesto na cemu je ograniceno i do toga temeratura ide da cuva komponente racunara .Ulazio sam u bios i tamo sam bio stavio MAX temeraturu na 90 inace je prije bila 60 celziusa ,al nije donijelo rezultat.Ako neko raspolozen za diskusiju na ovu temu neka se javi bicu vam zahvlan ...

Jos da na pomenem da sam radio neka testiranja .

Radio sam tesitranje HDD(0.6 % HDD mi je oteceno)

Radio sam i provjeru graficke za 2h testiranja max temp je bila 58 i tako stajla bezz ikakvog baga ili neceg slicnog

Za testiranje graficke sam koristio "FurMark" koji sam nasao na ovoj stranici.Jedino ste je tamo pisalo HD6510 graficka, a ne HD5570.

 

P.S

Imate moju konfiguraciju na profilu :) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 22:47 (Dejann).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa CPU

Nema ništa pod "Moj pc".Koje napajanje imaš?

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa CPU

Pozdrav,

Nezz koji je razlog sto se nema nista pod Moj PC.

 

Napajanje :platinum ms-400atx p4

 

procesor: AMD Phenom II X4 B45

 

Radna memorija :2,00GB jednostruka-kanalna DDR3 @ 669MHz

 

Matična ploča:ASUSTeK Computer INC. M4N68T V2 (AM3)

 

Grafika:AMD Radeon HD 5570

 

Pohrana: WDC WD32 00AAJS-00L7A SCSI Disk Device

 

Optički pogoni: TSSTcorp CDDVDW SH-S223C SCSI CdRom Device WBQXULY 63KXAZ01EF0 SCSI CdRom Device

 

Zvuk: AMD High Definition Audio Device

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa CPU

Šta reći?

 

1.Najvjerojatnije ti je do to MS napajanja koje je šrot.

2.Međutim imaš i HDD kojemu se počinju pojavljivati loši sektori, što će ti kroz neko vrijeme postati problem.

3. Otključavanje 4. jezgre pridonosi nestabilnosti sistema, pogotovo uz ovo ostalo navedeno(napajanje)

4.HD5570 je low end HTPC grafa koja nije za igre, pogotovo AC:1 koji je neoptimiziran i zahtjevan, pa sve da i igraš neznam kakvo bi ti to iskustvo bilo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa CPU

Nezz nerazumijem se puno ,al kad tamo u postavkama udjem igrice sve mi na high i ultra high ,al naravno ja to kasnije smanjim.Al igra sasvim solidno fercera i na high i ultra high postavkama :) .Sto se tice Hard Diska nek ide dok ide ko ga sisa :D A na primjer igrao sam Assesian 2 i presao sam igricu ,isto mi se desavalo ko sad sto se desava zasteka i sve ,al mi se opet vrati i ja nastavim igrati :) .Dok npr kad sam igrao CS islo sve bezz ikakvih problema :) 

9 godina
neaktivan
offline
Problem sa CPU

Kakvo mi napajanje preporucujete a, kakvu graficku.Graficka mi je manja bitna .

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa CPU

CX430 ili XFX450 (300-400kn)

 

u ADM-u, Protisu ili Instar informatici.

 

Za grafičku uzmi neku rabljenu 5770,6850,7770 do 500kn

i to ti je to.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa CPU

Pozdrav,nisam želio pokrenuti novu temu pa ću ovdje napisati "problem"- prije nekih par mjeseci kada god bi gledao full HD filmove bez da je DXVA uključen-uvijek bi mi štekali i procesor bi mi bio između 50 i 70 posto-to se prije nije događalo-ali kada god bi uključio DXVA-sve je bilo u redu jer tada je ubrzanje došlo sa grafičke-pitanje je jel mi procesor nešto ne valja ili možda mu treba nova termalna pasta jer mi je kompjuter več star četiri godine-igram igrice i nemam problema sa procesorom-temperatura je ok-moj procesor je AMD Athlon X3 440.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 15:06 (alexspalato).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice