Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

poruka: 30
|
čitano: 11.028
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Imam kompjuter i formatirao sam si c i instalirao windows xp professional i sada nemogu na internet( ovo sam kod frenda na internetu)

mislim da je problem taj da trebam driver za grafičku i driver za mrežnu karticu..

 

 

Molim vas pomozite

 

 

 

UNAPRIJED HVALA!!!!!!Namigiva

DD
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

jel ti javlja šta?

prilikom instalacije Winsa kad si došao na dio sa mrežom možda si tu nešto krivo klikno ili odredio

mislim da to nema veze sa nikakvim driverima

daj pod Moj PC ispiši podatke od konfe bit će nam možda od koristi

dnl
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:39 (roki).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

 

MIcrosoft Windows XP

Professional

Version 2002

Service pack 3

 

Computer:

AMD Athlon(tm) II X2 250

Processor

3.00 GHz,2.00 GB of RAM

Physicial Address Extension

 

TO JE SVE STO ZNAM O KOMPU ii mislim da je mrežna kartica neka realtek nezz koja......a grafička ati  radeon mislim da je 4350 ali nisam siguran

DD
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

skin i instaliraj everest pa po tome provjeri koje su ti komponenete, i nakon toga skini i instaliraj drivere za te komponente.

 

i ako još uvijek ne budeš znao koje su ti komponente, napravi print screen everesta i postaj slike ovdje pa ćemo ti pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 12:09 (robisierra92).
15 godina
offline
RE: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

-otvori PC i proćitaj podatke s matične ploče, mrežna je sigurno na ploči pa ćeš tako pronači proizvođača tj driver.

Za VGA ako je ATI skini njihov zadnji driver ili također na stranicu proizvođača...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Ovako, zanima me nešto u vezi kvara na grafičkoj

 

Imam grafičku Ati radeon 2600 xt i ponekad je pri paljenu dolazio plavi ekran s errorom, nakon čega se komp restartao. Mislio sam da je možda zbog prašine pa sam malo usisao kučište i lagano prebrisao i ispuhao komponente. Sve sam to pažljivo uklonio, da ne poremetim neku komponentu. Nakon toga, pokušao sam upaliti komp i kad se dignu windowsi, radi minutu i to dosta šteka, nakon čega se pojavi ekran u tisuću boja, sve treperi i komp se restarta i tako u nedogled. Skinuo sam tu grafičku i spojio na integriranu i sad radi normalno. Znači, nešto je s grafičkom. Da li 'ko zna što bi to moglo biti, dal se isplati popravak il moram novu grafičku kupit.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

koja je najbolja grafa za matičnu m2nsli deluxe sa amd atlon 2500+ 2200ghz 

naime filmove mogu gledat ali igrice ne mogu upalit jel uopće grafa u pitanju reins deinst novi driveri stariji driver cleener sve pokušao ali ništa ne radi a opet mislim kako onda imam sliku uopće grafa ati radeon x1550

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2012 21:11 (bagovac).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..
Danchi.13 kaže...

Imam kompjuter i formatirao sam si c i instalirao windows xp professional i sada nemogu na internet( ovo sam kod frenda na internetu)

mislim da je problem taj da trebam driver za grafičku i driver za mrežnu karticu..

 

 

Molim vas pomozite

 

 

 

UNAPRIJED HVALA!!!!!!Namigiva

 Idi na najbliži kiosk i kupi BUG! Uz njega dobiješ DVD sa drajverima i ostalim programima koji ti mogu nekad zatrebati.

13 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

može pomoć ! zašto mi se računalo ne želi uključiti kada stavim u njega mrežnu karticu ? hvala !

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Ovako imam jedan problem, ja sam imao grafičku karticu nvidia ge force 8800 gs sa 384 mb. Ali nakon 3 godine mi je crkla, tj. nisam mogao upalit kompjutor a tek kad mi ju je rođak izvadio iz kompjutera on radi. Zanimaju me dvije stvari: bili uspio popravit grafičku ako bi je stavio u pečnicu ili tako nesto to sam vec negdje procitao da zna nekad pomoc pa me zanima bi li i u mom slucaju to pomoglo, a druga stvar je napajanje jer mislim kupit ati radeon hd 4870 sa 512 mb pa ne znam jel oni koriste isto napajanje. Odgovori bi mi jako pomogli i ako je u mogućnosti što brže....unaprijed zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..
Contra omnes kaže...

Ovako imam jedan problem, ja sam imao grafičku karticu nvidia ge force 8800 gs sa 384 mb. Ali nakon 3 godine mi je crkla, tj. nisam mogao upalit kompjutor a tek kad mi ju je rođak izvadio iz kompjutera on radi. Zanimaju me dvije stvari: bili uspio popravit grafičku ako bi je stavio u pečnicu ili tako nesto to sam vec negdje procitao da zna nekad pomoc pa me zanima bi li i u mom slucaju to pomoglo, a druga stvar je napajanje jer mislim kupit ati radeon hd 4870 sa 512 mb pa ne znam jel oni koriste isto napajanje. Odgovori bi mi jako pomogli i ako je u mogućnosti što brže....unaprijed zahvaljujem

Pećnica pomaže samo kod artefakata no ne ako je sama kartica pregorjela.Kad si bio na kompjutoru jel grafička ikada pokazivala linije po monitoru ili bilo kakve kvadratiće.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

A je nekad ali rijetko mozda jedanput u 6 ili 7 mjeseci sto bi trajalo 4, 5 sekundi.. al jedno jutro upalia bi kompjutor a ekran bi bio crn, i otada mi kompić ide bez grafe

10 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Bok svima!

Ovako... Nedavno sam ponovno instalirala WinXP nakon čega su mi svi driveri bili izbrisani, a matična (ili Windowsi) nije prepoznavala mrežnu karticu.

Ljubazni čovjek na ovom forumu riješio mi je problem tako što je pronašao koji chipset moram skinuti.

Nakon instaliranja chipseta, sve je proradilo osim grafičke. Ovih dana sam se uhvatila posla da i to riješim, ali nikako mi ne uspijeva. Koji god driver da skinem, sve je super kad ga instalira, ali nakon što restartam komp sve je po starom.

Pobala sam instalirati i sve drivere koje mi je DriverRobot preporučio, ali sam samo još gore napravila jer onda Windowsi (ili matična) opet nisu prepoznavali mrežnu, pa sam morala instalirati neku stariju verziju chipsetova... 

Uglavnom, u Dev. Manageru je trenutno uskličnik na grafičkoj: NVIDIA GeForce 7300SE/7200GS.

Hardware Id: PCI\VEN_10DE&DEV_01D3&SUBSYS_344E1458&REV_A1

            PCI\VEN_10DE&DEV_01D3&SUBSYS_344E1458

            PCI\VEN_10DE&DEV_01D3&CC_030000

            PCI\VEN_10DE&DEV_01D3&CC_0300

Što da radim? Please, pomozite.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Ako je uskličnik,a raspoznaje ti ju,nema odgovarajučih drivera.Obriši potpuno sve drivere za grafu(npr; driver sweeper),skini(odaberi os) ispravne drivere i instaliraj.Klik,ovi bi trebali odgovarati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Učinila sam sve kako si rekao. Maknula sve drivere koji imaju veze s grafičkom u control panelu i instalirala ovaj s linka. Ništa se nije dogodilo. Uskličnik je i dalje tamo... :/

Hvala na trudu ipak.

10 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Sad kad sam ga stavila da mi updatea driver, ponudio mi je 8 njih i kaže da izaberem onog koji najbolje odgovara. Kako da to napravim? Kako da znam koji najbolje odgovara???

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Koja ti je mbo(matična ploča)?Skini siw,pokreni ga i tu češ imati sve podatke o pc-u.Možda koristiš integriranu grafu,ako da,u biosu se to mijenja.Kakva ti je slika na ekranu?Ako možeš updateati drivere,znači da nisu bili u potpunosti izbrisani, ili ti nudi drivere i za integrušu(ako postoji).Nešto ide krivim putem.Stavi par slika.I još nešto,možda i najvažnije,koliko si sigurna u ispravnost grafe(možda da je provjeriš u nekom drugom comp-u),provjeri jel dobro sjela u utor,gdje i kako je spojen kabel za monitor(vga,dvi)...

 

Ili geforce i pritisni"auto detect your gpu".

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Probala kliknut na Auto-detect your GPU nekoliko puta. Svaki put "Autoscan failed". Mislim da je to zato što mi komp ima gomilu godina i jako malo memorije... ali možda i nije. Uglavnom, evo neke slike. Možda i nije stvar u grafičkoj nego nekoj video-kartici... ako to postoji. Uglavnom, grafika na kompu izgleda kao i inače (OK), osim kad pokušavam nešto gledati na playerima, ili raditi sa slikama u programima tipa infranview... I na internetu mi šteka skrolanje, zatvaranje i otvaranje stranica. Osim toga, sve ostalo mi izgleda u redu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..
Gustianna kaže...

Probala kliknut na Auto-detect your GPU nekoliko puta. Svaki put "Autoscan failed". Mislim da je to zato što mi komp ima gomilu godina i jako malo memorije... ali možda i nije. Uglavnom, evo neke slike. Možda i nije stvar u grafičkoj nego nekoj video-kartici... ako to postoji. Uglavnom, grafika na kompu izgleda kao i inače (OK), osim kad pokušavam nešto gledati na playerima, ili raditi sa slikama u programima tipa infranview... I na internetu mi šteka skrolanje, zatvaranje i otvaranje stranica. Osim toga, sve ostalo mi izgleda u redu.

 graficka je isto sto i video kartica {#}

 

Probaj ove drivere

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 21:41 (Ibrahim).
12 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Koliko vidim imaš samo 512 ghz ram-e,stavi bar još jedan keks od 1gb(nađeš ih za 40tak<> kn),jer naravno da je sad več sve teže i teže pokretati videa(mala memorija) sa youtube...k tome još i jednojezgreni proc-i,kad je več skoro sve u hd rezoluciji i sl.A vidim da ti ni ne raspoznaje model proc-a,što bi značilo da je verzija biosa prastara(otvori u siw bios i stavi sliku),pa nebi bilo loše napraviti update biosa,na najnoviju verziju.Update-vi nose puno zakrpa,što se tiče kompatibilnosti sa "novijim" komponentama...Ali to neka ti učini(ako če trebati) neki frend-ica,koji se u to razumije,jer za neke mbo ima program koji se pokreče iz windowsa,a za druge sa usb sticka...

 

edit: -ispravljeno

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2013 12:43 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..
lukabo kaže...

Koliko vidim imaš samo 512 ghz ram-e,stavi bar jošjedan keks od 1 ghz(nađeš ih za 40tak kn),jer naravno da je sad več sve teže i teže pokretati videa(mala memorija) sa youtube..

Kupi i meni dva para tih 1Ghz 4GB keksica.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..
cecenac kaže...
lukabo kaže...

Koliko vidim imaš samo 512 ghz ram-e,stavi bar jošjedan keks od 1 ghz(nađeš ih za 40tak kn),jer naravno da je sad več sve teže i teže pokretati videa(mala memorija) sa youtube..

Kupi i meni dva para tih 1Ghz 4GB keksica.

U čemu je problem?Ok mislio sam da se može nači 1gb,1333 mhz,a ona vjerojatno treba333 ili 400 mhz.Slobodno ispravi pogrešno slovo{#}.Bit je da se nadogradi comp sa još ram-e,a sad 1gb...Sve ok{#}.

ddr2

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2013 13:29 (lukabo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..
lukabo kaže...

U čemu je problem?Ok mislio sam da se može nači 1gb,1333 mhz,a ona vjerojatno treba333 ili 400 mhz.Ne trebaš odmah glave skidati i biti sarkastičan.Slobodno ispravi pogrešno slovo.Bit je da se nadogradi comp sa još ram-e,a sad 1gb...

ddr2

Ma zpravo sam ja failo hahah. Jutro je nisam još kavu popio. Sve 5

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
10 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Molim pomoć u vezi grafičke kartice.Naime kupio sam si novu matičnu i grafičku i fino ja sve to spojim u kompjuter upalim ga i ne daje signala na monitoru,uopće nemogu doći u bios.Probao sam sve živo i na kraju idem ja stavit staru grafičku kad ono upali od prve i radi bez problema.Pa molim pomoć ako netko zna u čemu bi mogao biti problem zašto nova grafička stara dva dana ne radi!

 

NAPAJANJE:Corsair TX650w

MATIČNA:Gigabyte 990FXA-UD3

PROCESOR:AMD Athlon II X4 640 3.0Ghz

RAM:Kingston 8 gb ddr3 1600MHz hyper beast 

NOVA GRAFIČKA:ASUS RADEON HD 7870 DirectCU II......ne radi

 

STARA GRAFIČKA:ASUS NVIDIA GEFORCE GTX550Ti

 

Prije nego sam išta mjenjao instalirao sam na novo windows 7 ultimate 64 bit.


 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

pozdrav! dali si spojio 2x6pin konektore u grafu?

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

jesam.zanima me dali možda može biti problem u biosu jer je star oko 3 godine?

 

12 godina
neaktivan
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

ne moze ti bios biti star 3 godine...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Radeon_HD_7000_Series

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

bios matične ploče

16 godina
offline
Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

Provjeri koju reviziju matične imaš i kad to saznaš flashaj najnoviji bios dostupan za tu reviziju.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3894#ov

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem-Grafička kartica i mrežna kartica..

gdje to sad provjerim?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice