Problem s grafickom

poruka: 40
|
čitano: 5.734
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem problem s grafickom

Pozdrav svima ,eh nemojte me ubit znam da sam ispao naivan ali..

Narucio sam si grafu novu gforce preko aliexpressa ,baas sam se veselio moci cu igrati neke ok igrice grafa je stigla,dans sam isao po nju u posto i sve je trebalo bit ok..

prvo sta sam vidio kad sam ju razmotao da nema cd -instal,ok rijesio bih tata to vec..

idemo na posao odpoji ga kablove iz svoga ljubimca skinem ja lijepo oklop oko kompa,i bacim se na posao..moja maticna ima pci univerzal slot..a kartica je pci-express znaci da mi trebalo bit sve ok

i nadem ja lijepo slot skinem limove na kucistu i ajmo pocet ..gurnem karticu u slot zadnji dio kartice sjedne i onaj kao dio za zakljucavanje karte skljocne medutim da bi se kartica mogla zaserafiti ona mora sjesti u mm tocno u slot..ona nece..ne ide, zadnji dio kartice sjeda do kraja u slot, a prvi dio ne ide vec vrlo malo i jasno kad kartica ne sjedi u slotu kako treba, ne mo�es se zaserafiti za kuciste..probaj ja stavit kabel od monitora u nju i upalit komp ne radi nista nema slike..

ufff probao sam 45 minuta, i grafa ne sjeda kako treba,nije mi prva grafa koju stavljam u komp ,i znam to mora sjedati od prve,sta sad ,moze li neki savjet jel ima kakve sanse ili da ju bacim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Problem problem s grafickom
njuska12 kaže...
moja maticna ima pci univerzal slot..a kartica je pci-express znaci da mi trebalo bit sve ok

Ne, nebi trebalo. Ako si u pravu onda to nikako nemože biti ok.

PCI i PCI-express su sasvim drugačiji i nekompatibilni utori.

 

Napiši ovdje točan model matične ploče i grafičke kartice ili ako neznaš, slikaj i stavi sliku.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem problem s grafickom

maticna ploca ASUS P5WD2 PREMIUM

koja ima univerzal pci-e slot

graficka

nvdio gts 450

pci espress

video memory :dd3

 

ako sta jos treba reci

14 godina
moderator
offline
Problem problem s grafickom

U tom slučaju mora sjesti u utor, nešto krivo radiš.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem problem s grafickom

prvi dio kartice ne sjeda kako treba u utor drugio dio sjedne imam osjecaj kao da kartica prvi dio nije u mjeri s slotom

12 godina
offline
Problem s grafickom

A da ne stavljas u pogresni PCI slot.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem s grafickom

Imaš li koji drugi PC za probati? Ako i tamo ne paše onda je kartica "falša".

 

Ja imam PCI wireless karticu kojoj lim nikako ne paše kad ona sjedne u utor, ali tada radi.

Kad se lim namjesti onda stražnji kraj kartice viri van iz utora i ona naravno ne radi.

 

Tako da ju koristim bez šarafa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s grafickom

Stavi par slika i uradi update bios-a,ako nije najnoviji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem s grafickom

pa ta tvoja maticna ima i pcie x16,moras ukopcati u ovo:

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom

tigre hval na slici,kopcam u taj utor, u stvar imam dva takva utora, u jednom mi je integrirana grafa, a drugi slot je prazan u taj drugi mi kartusa ne ide

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom

kako ti integrirana grafa moze biti ukljucena u slot??? 

Makni stogod da je u tom slotu i stavi ga u donji slot a grafu stavu u taj plavi sto sam oznacio.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom

znam sta mislis,samo ako ju tada tako namjestim ne mogu monitor ubost u nju jer se kartica drma i nede se priserafiti i opet ne valja

12 godina
offline
Problem s grafickom

Kuciste ti je prestaro pa ne odgovaraju noviji formati grafickih ili stavljas u pogresni slot.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom

mozda kuciste ne podrzava novije grafe.

edit:Koje kuciste imas??

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 15:54 (Tigera22).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom
Tigera22 kaže...

mozda kuciste ne podrzava novije grafe.

edit:Koje kuciste imas??

 stvarno ne znam koje je kuciste, pc sam kupio prije 3-4 godine ,cudno je sta prvi dio kartice ne stane u slot kako treba a zadni sjedne tocno i kao zakljuca se s onim malm crnim prekidacem

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom

postavi slike ako nije problem

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom

nasao sam slke maticne ali ovdje se ne moze copy?naime moj maticna ima dva pci utora ,jedan je plavi a drugi crn u jednom postoji graficka,zar nisu ista ta dva utora?

14 godina
moderator
offline
Re: Problem s grafickom

Grafička kartica mora ići u plavi PCI-E utor.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom
XXX-Man kaže...

Grafička kartica mora ići u plavi PCI-E utor.

 sad mi je jasnije,zar nisu ta dva plavi i crni slot idetnicni i po obliku i volatazi..hm ocito da nisu,naime kad sam pokusao staviti grafiku htio sam ju staviti u slot gdje stoji stara graficka(plavi slot) ali ju nisam mogao izvaditi i iskreno uplasio sam da ju necu moci vise vratiti nazad,hvala svima na pomovi probati cu zbit u taj plavi slot

12 godina
protjeran
offline
Re: Problem s grafickom
njuska12 kaže...
XXX-Man kaže...

Grafička kartica mora ići u plavi PCI-E utor.

 sad mi je jasnije,zar nisu ta dva plavi i crni slot idetnicni i po obliku i volatazi..hm ocito da nisu,naime kad sam pokusao staviti grafiku htio sam ju staviti u slot gdje stoji stara graficka(plavi slot) ali ju nisam mogao izvaditi i iskreno uplasio sam da ju necu moci vise vratiti nazad,hvala svima na pomovi probati cu zbit u taj plavi slot

grafa moze ici i u crni slot i tamo treba proraditi "najnormalnije", kao sto su ti vec rekli izvadi sve sto imas pospajano u pci-e slotove ( dakle u crnom i plavom slotu)

ovo je tvoja ploca( kolega gore je vec stavio sliku samo izrezanu)

dakle nekad grafe stvarno treba jace stisnuti da udu u "slotove", isto tako i kad se vade van jednostavno nekad treba "sekunda muke" samo pripazi svakako dok to radis!

i velis duzi dio ide unutra a kraci ne, pa grafu moras gurnuti paralelno s pci-e slotom i kad dodes do dijela kad ti kopca zapinje, istu pomaknes prema gore da grafa nastavi dalje ulaziti u utor.. a ne prvo jedan kraj pa drugi ili nesto slicno!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 15:23 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: Problem problem s grafickom
XXX-Man kaže...
..

PCI i PCI-express su sasvim drugačiji i nekompatibilni utori.

 

..

 (sporedno ali BTWovski..) PCI i PCIex su zapravo fizički identični utori, zaokrenuti 1800.. (ušteda).

-nekompatibilni su zbog standarda i samog lima kućišta, plastike... ali sam utor je identičan.{#}

 

Tigera22 kaže...

kako ti integrirana grafa moze biti ukljucena u slot??? 

Makni stogod da je u tom slotu i stavi ga u donji slot a grafu stavu u taj plavi sto sam oznacio.

 -onboard grafika može imati raiser card adapter (samo pločica s VGA konektorom, tj češće zbog DVIa..) 'glupsot' koju neki brandovi imaju. Ovisi o kućištu i konkretnom modelu (a može biti teško izguglati bez svih podataka).

ili (jer možda je pogrešno opisano) samo neki kabel koji je ušarafljen (kao com/lpt port) s MBO na kućište.

 

-@ autor, mora sjesti, gledaj zareze.. bilo što što smeta. Dok je MBO na kućištu može se zbog samog ubvijanja lima (pristiskom) dovoljno deformirati da dalje ne ide.. probaj na ravnoj podlozi (stol) ako imaš volje izvaditi MBO. Pa do tog da npr nema odstojnike (ili su od drugog kućišta, pogrešna visina i sl) ili da je kućište svinuto što možda kartici pune duljine s kvačisom možda smeta dok neka druga (labavija) može sjesti...

-enivej, pogledaj, razmisli, ne može biti tako nerješivo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 16:55 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem problem s grafickom

Hvala decki rijesio sam,trebalo je ssamo malo podignuti na maticnoj ploci da ude grafa i sve je ok ..recimo, naime imao sam prije grafu koja mi je dosla s konfiguracijom,dal treba sta u biosu stimati jer moram dva put palit komp da ju prepouzna,takoder ne rade mi neke igrice koje su se prije vrtile na staroj grafi,instaliro sam nove drivere za novu kartu..

12 godina
offline
Problem s grafickom

Ne,samo iskljuci integriranu u BIOS-u ako bude bilo nekakvih problema.Koju si graficku uzeo?

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem problem s grafickom
njuska12 kaže...

Hvala decki rijesio sam,trebalo je ssamo malo podignuti na maticnoj ploci da ude grafa i sve je ok ..recimo, naime imao sam prije grafu koja mi je dosla s konfiguracijom,dal treba sta u biosu stimati jer moram dva put palit komp da ju prepouzna,takoder ne rade mi neke igrice koje su se prije vrtile na staroj grafi,instaliro sam nove drivere za novu kartu..

nakon sto u biosu iskljucis integriranu napravis i ovo

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom

Uzeo sam gts 450,ali jos ju nisam isprobao..nisam vidio sve ljepote grafike,posto mi je ne radi igrica na koju bih ju probao,tj da igra je radila s onom inetgriranom karticom,s novom se ne pokrece..da li ima kakve veze sta je nisam u BIOS disable tu integriranu?

Moe li mi netko objasniti kako u BIOS disable staru inter.gaficku?

15 godina
offline
Re: Problem s grafickom

integriranu ne moraš diableati, tj ona radi automatski ako nema dodatne, jednako tako se gasi.

-to ne može biti uzrok 'problema'.

-instaliraj drivere + directx redist june 2010, provjeri dali igra ima neki config-setup ili (ako ništa drugo ne pronađeš) brisanje configa (jer tad se u većini generira novi... ili se pojavi program za setup VGA).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: Problem s grafickom
njuska12 kaže...

Uzeo sam gts 450,ali jos ju nisam isprobao..nisam vidio sve ljepote grafike,posto mi je ne radi igrica na koju bih ju probao,tj da igra je radila s onom inetgriranom karticom,s novom se ne pokrece..

To nema veze, ti trebaš prvo obrisat driver integrirane grafičke kartice, ugasit PC, ugradit vanjsku

grafičku karticu, sada u nju uštekat video kabel od monitora, upalit PC, instalirat sada driver

za vanjsku grafu i ona probat pokrenut igru.

Ako neće, probaj napravit reinstall igre, probaj snimit drugu verziju drivera Nvidia grafičke,

na Nvidia stranici imaš mogućnost skidanja starijih verzija drivera.

A ne bi bilo loše sve ovo ponoviti i na nekom drugom PCu, možda je i kartica neispravna.

Mogao bi i točno opisati i ovo "ne pokreće se", pa onda ne bi "tapkali u mraku" kao idioti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 11:10 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom

Probao sam na drugoj igricii, radi grafika,vjerovatno sto se jucer nisam sjetio,nastimati set up u meniju igrice,tj vanjski setup ,jasno ako postoji ta opcija

,mislis da instaliram starije driver hm ,nekako svi govore da bolje da su sto noviji driverii za graficku

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s grafickom

sory krivo sam se izrazio ,nije intergrirana vec je to kartica klasicna  zabodena u pci slot,koja je kupljena zajedno s cijelom konfiguracijom,tj to je asusa graficka

16 godina
offline
Re: Problem s grafickom

Pozdrav!

 

A zašto ne izvadiš tu Asusovu karticu?

 

 

PS.

integriranom grafičkom se uobičajeno naziva ona koja je na matičnoj ploči i koju ne možeš vadit = čip zalemljen na matičnoj (ili unutar samog procesora) {#}.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice