Problem kod formatiranje PC-a

poruka: 7
|
čitano: 2.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem kod formatiranje PC-a

Imam problem, nisam neki informaticar al podizao sam sisteme dosta puta, sad imam problem s jednim starim racunarom hocu da mu instaliram xp sp3 medjutim vjerovatno sam pogrijesio u formatiranju particija i sad cekam po dva sata da se sve formatira ali dodje mi neka greska, pa sad ja vas pitam ne bitna je ta greska i sve kako da ponovo pocnem da formatiram racunar ispocetka, jako bi vam bio zahvalan na pomoci!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem kod formatiranje PC-a

Na koji način formatiraš?

 Koju grešku izbaci?.. Kako da formatiraš: pa ubaciš cd od windowsa tokom instalacije kad ti se ponudi formatiraj ga.

De gustibus non est disputandum.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem kod formatiranje PC-a

Druze evo sad sam formatirao ali pri instalaciji zaboravio sam kliknuti f8 da se lincencira microsoft, i sad kada udjem sve mi je intelovo od ikona slika itd, to sa greskom sam nekako uspio bar sad za sad, sad me interesuje da li mogu u trenutnom operativnom sistemu da lincenciram, da mi se vrati u normalu tj klasicni imidz windowsa, ili da ponovo formatiram?

12 godina
neaktivan
offline
Problem kod formatiranje PC-a

Ponovi postupak.Reset pc,boot...Formatiraš cijeli hdd,napraviš particije...prati postupak,sve piše kako i kad.E sad za tu grešku,opiši.Imaš i quick format,ali ti radije stavi full.Trebao bi da traje 10-15-20 min,ovisno.

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-xp-operativnog-sustava/61283.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 15:48 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem kod formatiranje PC-a

Sad cu tako druze da probam i hvala ti puno, ja cu ti se javiti na ovoj temi da ti kazem sta je bilo, i ici cu na full jer sam isao na quick!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem kod formatiranje PC-a

Da izvines jbg, sad sam pokusao to da uradim medjutim nece da boot-a, udjem ja u windows i da vidim tek onako da li ima ista na cd-u bootabilnom kad u njemu nista nema nista ne prokazuje, dok na laptopu prikazuje, sta bi moglo biti a u bios-u sam napravio da boot-a preko cd-dvd-a?

11 godina
neaktivan
offline
Problem kod formatiranje PC-a

Da vam cijeli moj problem kazem, formatirao sam dvije particije al na obije su mi xp kao instalacija, tako kad palim racunar on mi kaze izaberi koje cex xp, i kad udjem na bilo koji meni su tu ikone sve intelove neka tema da Bog sacuva, jer valjda nisam pritisnuo f8 prilikom instalacije da bi lincencirao bar mislim da je to ako grijesim ispravite me... tako sad zelim ili opet da instaliram xp ili windows 7 svejedno ne mogu jer mi ne cita cd tj dvd bootabilni a druge cd-ove i dvd-ove cita bez problema a na ovim kao da nista nema... u biosu mi stoji da mi prvo boota sa cd-dvd ali kad spasim sve i sam se restartuje racunar nece da ga boot-a, ocekujem da ce pisati press any key to continued al ne on prolazi dalje i pita me da izaberem koji cu xp, vjerovatno sam ja dosta gresaka napravio al vjerujte mi toliko sam se zainatio da ga napravim naravno uz vasu pomoc ako je to ikako moguce... reci te mi kako da obnovim formatiranje i kako da boota iako ga kao ne prepoznaje, nije problem i 7 cu instalirati preko ovoga al nece ni nju da boota a sve u biosu napravio... gledajuci vas tutorial kako da se instalira npr kod mene nije isti bios al sam nasao da boota preko cd pa onda nesto drugo vjerovatno hdd pa floppy.... :( :( ljudi uzdam se u vas.... al pod uslovom da me ne ruzite :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice