Problem sa konfom. štekanje

poruka: 24
|
čitano: 6.886
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa konfom1

ovako frend mi donio svoju kanticu konfa je 2gb ddr celeron 2.6 ima jedan ide i sata hard ide ja 20gb ovaj 320 i sad se zali da steka you toube i provjerio steka i ja sam mu izvadio ide i ostavio sata hard samo i na njega novi win 7 32-bit ins e sad sve radi relativno dobro sto se tice kompa bar kolko moze s tom konfom hard ima errore i to na dosta polja ali sto se tice bad sectora nema tnaci pod health ima eroora ali pos quick skena nema ali problem i dalje ostaje znaci dosta spori internet i stekaju you toube video zapisi e sad da li je hard uzrok tome ili? rami ne bi trebali bit jel su novi!u cemu bi mogao bit problem preglednici koje sam probao opera i chrome na chromu malo manje steka net i zapisi ali opet ne bi trebali ili?

ja mislim da je hard ali zelim cuti i drugo misljenje!!hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa konfom1

Digni Linux pa vidi hoće li štekati mada ja lično mislim da ta konfiguracija ne može uredno podržavati 7-cu jer nema hardverske mogućnosti za to i također nema mogućnosti hardverske akceleracije aplikacija koje bi trebale biti instalirane za gledanje videa na YouTube kao npr. Adobe Flash Player itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa konfom1

Ako šteka video prezentacija,potrebni su najnoviji driveri za grafičku.A što se tiče gledanja youtube preko interneta,to ovisi o brzini interneta,signalu...Google Chrome je najbrži int preglednik,ali da bi gledao video sa yt trebaš imati najnoviju verziju"adobe flash playera 11".Probaj to skinuti i vidi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa konfom1
lukabo kaže...

Ako šteka video prezentacija,potrebni su najnoviji driveri za grafičku.A što se tiče gledanja youtube preko interneta,to ovisi o brzini interneta,signalu...Google Chrome je najbrži int preglednik,ali da bi gledao video sa yt trebaš imati najnoviju verziju"adobe flash playera 11".Probaj to skinuti i vidi.

Mislim da prastari Celeron nema hardverske mogućnosti da podrži prednosti Adobe Flash Player-a 11.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom1

ali kaze mi frend da je prije sve radilo normalno istzo je imao 7 32-bit sad n ezz problem je sto nemam viska harda da testiram ja mislim da je do toga!

14 godina
offline
Problem sa konfom1

Onda formatiranje i čista instalacija......ja bih išao na XP sa tom konfiguracijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom1

pa jesam naveo sam u prvom postu da sam ide izvadio na njemu je bio win i mislio sam sata sucelje je brze pa sam cistu ins napravio na taj hard ali problem je isti a nezz sad dal bi xp rijesio problem jer za 32-bit ja 2gb dovoljno a 2.6ghz celeron bi trebo gurat os konfa sluzi samo za surfanje inace!!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom1

evo instalirao xp i sve drivere isti problem!

13 godina
online
Re: Problem sa konfom1
GAMERANGER kaže...

evo instalirao xp i sve drivere isti problem!

Nije problem u windowsu, 7 može radit na toj konfiguraciji, instalirao sam ga i na lošija računala od toga i nije youtube štekao, problem ti je sigurno u HDD ili u presporoj konekciji, još nešto kad skeniraš HDD na bad sectore ne odabire se quick scan, imaš bad sectore sigurno, mijenjaj HDD i snimi si 7 x32 SP1 i mora radit, brzinu interneta si testiraj na speedtest.net.

 

Evo disk, dobar a jeftin: http://www.protis.hr/products/details/hdd-sata-iii-500-gb-wd-caviar-blue-35-7200-rpm-16-mb-wd5000aakx/39474

 

O kojoj grafičkoj kartici se radi? Kad staviš novi disk, instaliraš Windowse 7 x32 SP1 snimi si najnoviji Adobe Flash Player, Mozillu Firefox, Auslogic disk defrag (za defragment diska-poboljšava performance sustava), CCleaner. Pogledaj onaj dio Visual Effects i isključi nepotrebne stvari (sjene, animacije i slično), to će rasteretit grafičku, svakako snimi najnovije drivere za grafičku.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 21:42 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom1

ma nema grafu tj ima neku integriranu tako da pa vjerojatno je hard nema druge!!

13 godina
online
Re: Problem sa konfom1
GAMERANGER kaže...

ma nema grafu tj ima neku integriranu tako da pa vjerojatno je hard nema druge!!

Pa napiši o kojoj integranoj grafici se radi, to možeš pogledat u specifikacijama matične ploče!

Valentin
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom1

radi se o intel extreme graphic 2 tako pise na xp-u koji sam ins a ima drivere a u device manageru pise intel 82865G Graphic Controller!!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom1

probao sam vec do sad na desetke drivere sto novih sto starih i opet radi komp normalno i net donekle iako dosta sporije nego moj a brzina neta je ista i you toube video zapisi opet stekaju stvarno neznam u cemu je problem drugo nego hard!!

14 godina
moderator
offline
Re: Problem sa konfom1
GAMERANGER kaže...

hard ima errore i to na dosta polja ali sto se tice bad sectora nema tnaci pod health ima eroora ali pos quick skena nema

1. počni koristiti interpunkciju - wiki

 

2. stavi screenshot iz HD tune, health polje

3. odradi full scan diska, quick scan ničemu ne služi

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
offline
Problem sa konfom. štekanje

Pošto se radi o starom računaru ne bi bilo loše  i da pregledaš stanje kondezatora na matičnoj ploči. Moguće i da se koji napuhao.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom. štekanje

gledo sam kolko vidim nije ni jedan ak mi nije promaklo ali njije do toga jer sve radi normalno samo je net malo usporen i yt steka a ovako sto se tice programa i to normalno otvara do harda je jer u health statusu kod hd t.ima 945 errora na vise mjesta tako da!!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom1

ovako frend mi je unatoc mom savjetovanju da je besmisleno ali njegove su pare pa zeli kupit ssd pa me zanima da li moze sata 3 na obican sata znam da na sata 2 moze ali da li na obican sata moze????

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom1

Može, to je kao da voziš Ferrarija po seoskoj cesti(neće ići brzo, ali ide).

(Inače volim porediti SATA diskove sa autima)

 

To sam ja- sigurno JA
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa konfom. štekanje

Eleminisi usko grlo iz konfiguracije i trebalo bi sve raditi. Na prvi mah cini se da je usko grlo graficka, medutim, kod moje stare konf je bio problem stari amd procesor( ili maticna ). Jednostavno nije imao snage za dekodira video. 

 

Stara konfa je bila:

AMD Athlon 2600+

ASROCK maticna (zab koja je)

2 GB rama

HD 3650 512 MB graficka....

 

sigurno nije do graficke i drivera, a nije ni do rama. ostaje maticna i proc.

 

pozz

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom. štekanje

a nezz on kaze da je sve radilo super do koji dan

14 godina
offline
Re: Problem sa konfom. štekanje
GAMERANGER kaže...

a nezz on kaze da je sve radilo super do koji dan

Uzmite drugi HDD da testirate konfiguraciju i potvrdite da je uzrok problema HDD. Ja lično mislim da je tu konfiguraciju (pogotovo uz Windows 7)pregazilo vrijeme (software).

11 godina
neaktivan
offline
Problem sa konfom. štekanje

Ja imam laptop toshiba star 10 godina, 1.5ghz i 800mb ram i tera win 7 ultimate 32bit bez problema :), malo je sporiji ali radi i youtube i sve ostalo.

 

Mslim da mu je HDD problem jer imam slicnu situaciju na kompu ali ne toliko izrazenu.

 

Upravo se spremam provjeriti bad sektore na njemu. {#}

Što hladnije to bolje :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konfom. štekanje

evo ovako da ne otvaram opet novu temu nepotrebno je frend mi je odlucio kupit novi komp do 4000kn iz adm-a pa sad bih molio neke prijedloge zamolio me da mu sastavim nesto za te pare pa u adm-u mu i sastave i besplatno posalju pa sam zato izabrao adm.. pa eto ja mislio nesto topa i3 sa ssd-om ddr3 ram pa eto molim neke prijedloge ako moze unaprijed hvala!

13 godina
offline
Re: Problem sa konfom. štekanje
GAMERANGER kaže...

evo ovako da ne otvaram opet novu temu nepotrebno je frend mi je odlucio kupit novi komp do 4000kn iz adm-a pa sad bih molio neke prijedloge zamolio me da mu sastavim nesto za te pare pa u adm-u mu i sastave i besplatno posalju pa sam zato izabrao adm.. pa eto ja mislio nesto topa i3 sa ssd-om ddr3 ram pa eto molim neke prijedloge ako moze unaprijed hvala!

http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/sklapanje-pc-konfiguracija-3000-do-5000-kn/170220.aspx 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice