Problem na napajanju

poruka: 21
|
čitano: 3.228
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problem na napajanju!

Pozdrav ekipa!

 

Evo ovako, nadograđivao sam si komponente i napajanje odjednom neradi! Prije nego sam prodao stare komponente sve je radilo i od tad napajanje nije bilo uopće u funkciji i sad napokon kad sam kupio sve komponente spojim i ono uopće nemože ni zavrtit ventilatore a kamoli pokrenut nešt! Bio sam u diskont24 i oni su istestirali sve moje komponente na njihovom napajanju i njima radi bez greške! Sad mi nije jasno kak može riknot napajanje ako uopće nije ni bilo u struji u tih mjesec dana?

Radi se o serverskom napajanju Fortron 550W, a ostale komponente su:

 

AMD Phenom II X4 955

ASUS M4A79XTD EVO

Corsair Dominator DDR3 4GB 1600Mhz

Ati Radeon HD5770 1Gb

2x 250 GB HDD

 

P.S očistio sam od prašine al svejedno neradi

 

EDIT: evo slike kondenzatora (desno) koji mi izgleda da je mrtav:

http://img26.imageshack.us/img26/4356/img0005pg.jpg

 

Sad el je pametno mijenjat kond na napajanju pa isprobat dal će radit, da nebi ošlo sve kvragu?! :D

 

Hvala svima na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 16:00 (David87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem na napajanju!

Definitivno ti je kondenzator otišao. Ako imaš garanciju odnesi nek ti daju novo napajanje. Ak nemaš daj nekome tko se malo više kuži i nek ti promijeni kondenzator i isprobaj napajanje u praznom hodu i vidi dali će ti se ventilator zavrtit. A onda ako radi sve spojiš i to je to.

14 godina
neaktivan
offline
Problem na napajanju

standard 2200uf da ode zamjeni i moli se da nije jos nes oslo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem na napajanju

Da, napuhao se, to je najmanji trosak i problem zamijeniti, samo pazi kako ces ga okrenuti..i da, moli se da je samo to.. :)

 

Kad napravis, radje ga prvo probaj bez komponenti, ako si u mogucnosti izmjeri napone..

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 17:03 (brane47).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem na napajanju

Hvala na odgovorima!

 

Da definitivno ću promijenit kondenzator i naravno bez komponenti da ne bi ošlo sve na kraju!

Sve ima garanciju osim ovog nažalost! Da li je itko možda iz ZG-a pa da mi prelemi to, pa odemo na pivu posle :) jer ja nisam iz Zg-a a neznam da li ću ić doma skoro, pa ako ima neka dobra duša za to?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem na napajanju
David87 kaže...

Hvala na odgovorima!

 

Da definitivno ću promijenit kondenzator i naravno bez komponenti da ne bi ošlo sve na kraju!

Sve ima garanciju osim ovog nažalost! Da li je itko možda iz ZG-a pa da mi prelemi to, pa odemo na pivu posle :) jer ja nisam iz Zg-a a neznam da li ću ić doma skoro, pa ako ima neka dobra duša za to?

 

Hvala!

  Sry, napravio bi ti to za 10 sec, ali ja iz Os.. :)

13 godina
offline
Re: Problem na napajanju

Hehe, ma nema veze, možda će se nać netko, pa onda posle na debelu Žuju :D

14 godina
neaktivan
offline
Problem na napajanju

ej ma lagano ti je to. samo nabavi lemilicu negdlje kod susjeda zagrijes ispod di jke taj kondenzator i izvuces ga... zapamtis kako bio okrenut tako ovog drugog okrenes i opet zalemis. napravio bi ti i ja ali sam iz pule hehe

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem na napajanju

Probat ću nabavit negdje, ako se nitko ne javi :)

13 godina
offline
Re: Problem na napajanju

Evo nabavio sam kondenzator sad ga treba samo piknoti, pa ako ima neko iz ZG-a ko ima lemilicu, bit ću mu jako zahvalan!

 

Hvala! {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem na napajanju
David87 kaže...

Evo nabavio sam kondenzator sad ga treba samo piknoti, pa ako ima neko iz ZG-a ko ima lemilicu, bit ću mu jako zahvalan!

 

Hvala! {#}

  Preporuka ti je da odes u neki TV-servis, to je stvarno mali posao, i svaki servis ima lemilice, besplatno bi ti to trebali napraviti..

13 godina
offline
Re: Problem na napajanju

A viš mogo bi probat nekaj naći preko oglasnika!

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 17:05 (David87).
13 godina
offline
Re: Problem na napajanju

Još me zanima dal ima kakve veze što kondenzator nije potpuno identičan (dimenzije)?

 

Vidi sliku: http://img847.imageshack.us/img847/8409/img0012a.jpg

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem na napajanju
David87 kaže...

Još me zanima dal ima kakve veze što kondenzator nije potpuno identičan (dimenzije)?

 

Vidi sliku: http://img847.imageshack.us/img847/8409/img0012a.jpg

  zaboravio sam reci, a jesi pazio na voltazu dok si kupovao? 6.3V, ali bilo bi dobro i 10V..

 

Ne, nema veze sto nisu iste dimenzije..

13 godina
offline
Re: Problem na napajanju

Da 6.3V je! Onda ok!

13 godina
offline
Re: Problem na napajanju
Evo promijenjen kond i ne radi, potpuna ista stvar! Neam pojma kak nest moze crknuti a da nije niti bilo ukljuceno u struju!
13 godina
neaktivan
offline
Problem na napajanju

Jel mozes dograbit neki multimetar?glupo pitanje, ali, jel si provjerio osigurac?ili osigurace?

Cuj, meni je isto sam od sebe otisao laserski printer..nesto na mrezi..a nije bio ukljucen..mrezni prekidac cak iskljucen..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem na napajanju
Ma išel sam u ADM i dečki su mi prelemili kond i vele da pišti dok ga spoji na taj neki tester, tak da neznam!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem na napajanju
David87 kaže...
Ma išel sam u ADM i dečki su mi prelemili kond i vele da pišti dok ga spoji na taj neki tester, tak da neznam!

  Ako pisti, znaci da je kratki spoj, znaci da valja osigurac..a neznam, onda ti je jos nesto otislo, neka diodica, gretz, nesto..trebao bi to onda dati strucnjaku, kad nemas alat..

16 godina
offline
Problem na napajanju

Uzmeš drugo napajanje i rješio si problem (ako su ostale komponente računala ispravne).

SteelSeries nagradna igra - osvojite fantasticnu periferiju po izboru: http://steelseries.com/10?code=9FAXJR39
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem na napajanju

Uzet ću novo napajanje samo ga prvo moram zaradit, a pošto sam student nije baš lako! Za ove ostale komponente koje sam nedavno kupio sam se dobro naradio, tak da mi komp neće bit u pogonu još bar 2 tjedna! :( koji sam ja "sretnik" !

 

P.S. el bi to uspio prodat nekom ko bi znao popravit?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2011 20:53 (David87).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice