Problem pri paljenju novog kompa

poruka: 12
|
čitano: 2.699
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Problem pri paljenju novog kompa

Znaci nedavno sam bratu sastavia novi komp sa svim novim djelovima  i vec pri instalaciji windowsa sam imao neke probleme ali neznan tocno kako rjesio to sve. 

I do danas je sve bilo u redu dok me nije zvao da mu se komp uopce nece upalit, prode poruku biosa i samrzne se. 

Posto na maticnoj ima onaj mali lcd ekran na kojem obicno ispise error ili nesto pogledao sam to i pisalo je 92, u manualu pise da je to nesto u vezi PCI Bus-a

Malo sam guglao i vidio da je neki lik isto sa asrock maticnon imao slican problem i rjesio je tako da je istekao svoj usb mis mislim da je bio logitech g500 nebitno. 

I sad i ovaj komp je imao ustekano neki logitech gamepad i ja ajde da probamo bez njega, i mi izvucemo gamepad iz usb-a i komp se totalno normalno upali i sve opet radi.

 

Sad mene zanima do ceka je to? Jeli mozda do maticne pa da saljemo odma na servis ili kako sta? Nisan se nikad susrea sa problemom da zbog USB necega se komp ne zeli upalit.
Zna li neko malo vise o ovom problemu?

 

EDIT: update biosa jos nismo radili buduci da on nema interneta trenutno pa cekamo ili internet ili da mu prebacim nekako (nismo blizu trenutno)

 

Konfiguracija :

 

1 xDDR3 4GB (1x4GB) Corsair, 1333MHz, CL9,Value, CMV4GX3M1A1333C9
1 xSapphire HD 7850, 2GB GDDR5 256bit, 28nm, DVI + HDMI + 2xDP
1 xAsrock FM2 FM2A75 PRO4 - AMD A75 Hudson D3, ATX, Dual Channel
1 xProcesor AMD Trinity Athlon II X4 750K 3.40GHz 4cores
1 xDVD upisivač Samsung SH-224BB SATA Bulk Black, SATA
1 xHDD WD 500GB, 5000AAKX, SATA 3, Buffer 16MB, 7.200 rpm , 8,9 ms
1 xNapajanje XFX Core Edition 80+ 450W PSU - EasyRail technology
1 xLG IPS224V-PN, 22", IPS panel, Rezolucija: 1920x1080

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2013 2:21 (badboycro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem pri paljenju novog kompa

Niko nista?

14 godina
offline
Problem pri paljenju novog kompa

U BIOS-u poredaj boot device da je prvi boot device DVD, drugi boot device HDD, USB stavi pod tri ili ga isključi ako vam ne treba ili dok ne bude trebalo.

Za svaki slučaj odradi memtest i u user manual matične ploče provjeri da li ste RAM stavili u predviđen DIMM kada se radi o jednoj pločici RAM-a.

 

P.S. Da kojim slučajem gamepad nisi uključio u USB 3.0 port? Uključi gamepad u USB 2.0 port (ona dva porta zajedno sa E-SATA) pa pokušaj pokrenuti računar.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2013 20:51 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju novog kompa

Dali je gamepad bio pravilno instaliran i dali je ispravno radio?Moguče da negdje zapelo sa driverima i sl.A bios je odgovoran za pravilan rad(postupak paljenja  komponenti po redu,te učitava os...),zapeo je kod"nekompatibilnog" hardwera(usb vidi u biosu) i stoga se freezao.Malo pronjuškaj po biosu i vidi za pci bus.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2013 20:27 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem pri paljenju novog kompa
phoenix2003 kaže...

U BIOS-u poredaj boot device da je prvi boot device DVD, drugi boot device HDD, USB stavi pod tri ili ga isključi ako vam ne treba ili dok ne bude trebalo.

Za svaki slučaj odradi memtest i u user manual matične ploče provjeri da li ste RAM stavili u predviđen DIMM kada se radi o jednoj pločici RAM-a.

 

P.S. Da kojim slučajem gamepad nisi uključio u USB 3.0 port? Uključi gamepad u USB 2.0 port (ona dva porta zajedno sa E-SATA) pa pokušaj pokrenuti računar.

 

Ukljucen je  na fornt panel usb koji je spojen na usb 2.0 na maticnu znaci nije do toga

Moze napravit memtest al mislim da nema razloga ako sve radi cim se gamepad iskljuci znaci da je ocito on problem samo ne razumin tocno zasto i kakve on ima veze sa PCI BUS  

 

lukabo kaže...

Dali je gamepad bio pravilno instaliran i dali je ispravno radio?Moguče da negdje zapelo sa driverima i sl.A bios je odgovoran za pravilan rad(postupak paljenja  komponenti po redu,te učitava os...),zapeo je kod"nekompatibilnog" hardwera(usb vidi u biosu) i stoga se freezao.Malo pronjuškaj po biosu i vidi za pci bus.

 

Gamepad je plug&play koristen vec dugo i radi bez problema i na mom kompu i na drugima, i inace radi normalno kad ga se pristeka

 

14 godina
offline
Problem pri paljenju novog kompa

Preostaje samo da flešate BIOS. Ako se nakon toga ponovi isto, idemo dalje....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem pri paljenju novog kompa

To cemo rjesit ovih dana onda pa cemo vidit

Inace vec je bia pri instalaciji problem u biosu nesto u vezi usb-a neka opcija, nesto usb legacy nisan tocno siguran. Ugl ovisno bili bilo ukljuceno ili iskljuceno mis (ili tipkovnica, ili jedno i drugo) bi radilo samo u biosu odnosno samo u windowsu  (a i jedno i drugo je lose jer ovako nemogu uc u bios nekako jer nista ne radi dok se komp ne upali a onako ne radi uopce u windowsima) 

To san ja rjesia neznan tocno kako al ugl izgasia san usb3.0 totalno i stavia to sve na auto i onda radi

14 godina
offline
Problem pri paljenju novog kompa

Probaj ga opet uljučiti u USB 2.0 portove straga (one kod E-SATA).

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri paljenju novog kompa
phoenix2003 kaže...

Probaj ga opet uljučiti u USB 2.0 portove straga (one kod E-SATA).

Upravo tako ukljuci USB gamepad u rearpanel, pogledaj i manual ploce i gamepada zasigurno negdje tako i pise, za force feedback trosi dosta struje i rusi sustav.

14 godina
offline
Re: Problem pri paljenju novog kompa

Ok problem sa gamepadom rjesen. Sad imamo novi problem....

Nekad se komp upali sa totalno poremecenom grafikom odnosno mala rezulucija vjerovatno je sve 16-bit valjda razumite sta ocu rec, i onda kad restartamo komp bude sve ok

Driveri od graficke najnoviji

Do cega bi to moglo bit?  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri paljenju novog kompa
badboycro kaže...

Ok problem sa gamepadom rjesen. Sad imamo novi problem....

Nekad se komp upali sa totalno poremecenom grafikom odnosno mala rezulucija vjerovatno je sve 16-bit valjda razumite sta ocu rec, i onda kad restartamo komp bude sve ok

Driveri od graficke najnoviji

Do cega bi to moglo bit?  

Stavi jednu od prijašnjih verzija drivera za grafu.Ponekad i najnoviji driveri znaju zezati.Ove potpuno obriši i vidi.Provjeri još jednom da ne stoji kojim slučajem labavo u slotu i ako imaš integriranu grafu na mbo,obriši njene drivere,tj.disable.

14 godina
offline
Re: Problem pri paljenju novog kompa

Mozda se varan al tako je bilo i sa starijim verzijama drivera

drugo sve provjereno
a nista cekat cemo neke jos novije drivere pa vidit sta ce bit 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice