Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

poruka: 16
|
čitano: 8.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Pozdrav svima,
radi se o problemu sa wireless mišem i tipkovnicom Genius SlimStar i815. Kada priključim USB reciever sa prednje ili stražnje strane dobivam errore: "USB device is not recognized" ili "USB device is not working properly". Probao sam sa razno raznim OS-ima, od Win XP SP3, Win 7, Win 7 SP1, Ubuntu, svugdje isti problem. Instalirao sam sve zadnje drivere za matičnu Gigabyte m61vme-s2. Već skoro tjedan dana provodim na Googleu i tražim neko konkretno riješenje no ništa nisam našao što bi radilo, već sam isprobao podosta mogućnosti ali niti jedno ne radi, uvijek baca isti error. Na drugom PC-u sa novom matičnom radi bez problema, te na laptopu također. Na PC-u na kojemu navedeni set NE radi, sve ostalo radi, od USB stickova, USB hard diska, Wi-Fi antene, mobitel odmah očita, samo taj wireless reciever ga zeza. Možda netko od vas se susreo sa sličnim problemom pa može pomoći.
Lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 12:49 (tuna-1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Skini drivere za miš sa njihove  stranice,ili imaš cd,pa instal. Obavezno pokreni comp ponovo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7k

kad instsliras driver za doticni uredjaj pokusaj ga pokrenuti u compatibilty modeu sa xp sp3 ili drugim compatibilty modovkma i mozda pokrene drivere instaliraj as administrator isto po mogucnosti u compatibilty modu, pokusaj pokretati kao administrator - pokusaj kroz device manager gdje ti pokazuje zuto updaetati driver - ili u properties u dm deinstaliraj driver i klikni search for new hardware ili refresh - sorry na greskama sa moba je pisano

Zamolba za clanove foruma bik i itomic009 da nekomentiraju moje poruke, Hvala !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Odgovor od Geniusa koji sam dobio danas: "Hi, many thanks for contacting Genius service. Slimstar i815 doesn`t need any special drivers. It works with the standard USB mouse and keyboar drivers provided by operating sysem. Please check for the latest chipset driver of your motherboard and install them."

Na njihovoj stranici ne nude nikakve drivere za dotični set, instalacijskog CD-a nema, nije se dobio u pakiranju.

EDIT: Na drugom PC-u i laptopu radi kao plug&play, prikopčam USB i odmah mogu raditi sa mišem i tipkovnicom

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 12:59 (tuna-1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

nisu potrebni driveri (to nije uzrok problema, pa ni rješenje..)

-podesi BIOS, USB 1.1 support/Legacy (Enable/Auto..), USB 2.0..  ili 'DOS' support za USB.

-miš/tipkovnica mora raditi u BIOSu. Ako ne radi tad je fizički kvar kao loš kontakt ili napon USBa (odspoji druge uređaje) npr prednji USB konektori se mogu svinuti i napraviti kratki spoj, loše žice ili korištenje punjača na USBu koji ga često pregore.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Tipkovnica + miš i dalje ne rade, ni u BIOSu, čak sam i BIOS osvježio na najnoviju verziju koju nude. Već mi ponestaje inspiracije što bi se sve moglo napraviti sa tim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

U principu svaki os bi trebao raspoznati svaki miš i tipkovnicu odmah.Ali pošto si napisao da si pokušao sve i svašta,logično je da wmiš nije kompatibilan sa os i driver bi trebali pomoči.Stavi screen capture od device managera,da se vidi.Sigurno imaš žuti upitnik,a to znači da nema drivera za dotični usb.

Kako nema drivera,pod download 

 

http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem=16614&ctNode=137

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 13:51 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7
lukabo kaže...

U principu svaki os bi trebao raspoznati svaki miš i tipkovnicu odmah.Ali pošto si napisao da si pokušao sve i svašta,logično je da wmiš nije kompatibilan sa os i driver bi trebali pomoči.Stavi screen capture od device managera,da se vidi.Sigurno imaš žuti upitnik,a to znači da nema drivera za dotični usb.  

 

http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem=16614&ctNode=137

da to sam mu ja gore napisao da eventualno proba - ili pokusaj skinuti uniblue driver updater....

Zamolba za clanove foruma bik i itomic009 da nekomentiraju moje poruke, Hvala !
14 godina
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Što se tiće ovog gore linka, nisu driveri nego samo neki binding software koji baš i ne radi kako treba.. Isprobano već

Prije priključivanja USB recievera Prije priključivanja USB recievera
Greška Greška
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 13:52 (tuna-1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7
lukabo kaže...

U principu svaki os bi trebao raspoznati svaki miš i tipkovnicu odmah.Ali pošto si napisao da si pokušao sve i svašta,logično je da wmiš nije kompatibilan sa os i driver bi trebali pomoči...

- logika? Natežeš logiku na pogrešan zaključak, dok je prva rečenica točna. Nikad rezultat ili logički zaključak ne prilagođavati željama nego činjenicama.  (samo ispravak, NHF) {#}

 

- ako ne radi u BIOSu, ne radi. Elektonika ili fizički kvar. Minimalna mogućnost da je samo pogrešno podešen BIOS (isključeno/disableano). Reset-load factoy def. bi morao raditi, u BIOSu se automatski aktivira i DOS support za USB uređaje na svim MBO unazad par (5?) godina dok ga za npr boot s medija treba aktivirati kao DOS-legacy support.

 

-evo jedna moguća ideja, ako je u BIOSu opcija za PS2 omogućena, treba je postaviti na auto ili disableati jer u nekim kombinacijama preuzme (isključi) USB podršku za tipkovnicu-miša ili smeta detekciji pa BIOS isključi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Evo kako može jedan banalni dio,postati takav problem{#}.Na drugim comp-a veliš radi,i bez uparivanja(mali gumbić ispod),baterije su nove(meni nekad davno prazne baterije radile isti problem,zato odustao od wirelessa),ostali priključci na tim usb rade.Samo taj miš ne???Nači čemo problem,pa nije to space shuttle.

 

-nemože biti u ovom slučaju fizički kvar,kad veli da drugi usb priključci na tim svim usb rade,a i njegov wmiš radi na drugim comp-a

-a ovdje smo da mu pomognemo,a ne da se prepiremo,jel tako{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 14:21 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Kaj se tiće uparivanja, gumbić na USB recieveru ne postoji, pošto je onaj micro reciever u pitanju. U prilogu je slika BIOSa sa spremljenim postavkama.

EDIT:

lukabo kaže...

Na drugim comp-a veliš radi,i bez uparivanja(mali gumbić ispod),baterije su nove(meni nekad davno prazne baterije radile isti problem,zato odustao od wirelessa),ostali priključci na tim usb rade.Samo taj miš ne???Nači čemo problem,pa nije to space shuttle

Tako je, svi ostali uređaji koji idu preko USB-a na tom PCu normalno rade (svi portovi isprobani), samo taj miš i tipkovnica zezaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 14:17 (tuna-1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Probaj i to što ti kolega ihush veli,diseble ili auto na usb support za miš i tipkovnicu.Nemaš što izgubiti.

 

-jesi probao sa ovim što ti nudi:"change setting..."

                         "What can..."

-naravno ako dobro razumiješ engleski,vidim da nemaš hrv meni,a za rješavanje problema če ti sve nuditi na eng.

-i jesi li obrisao sve usb portove prije pokretanja,pa da ponovo pita i instal nove

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 14:50 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Napravljeno, prikopčano u USB port, error opet...

EDIT:

@lukabo

Isprobano već sve to.. Nikakvog pomaka nema, uvijek izbaci one dvije greške, da nije prepoznat ili ovu trenutnu koja je u prilogu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 16:47 (tuna-1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Možda još netko ima kakav prijedlog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa wireless mišem i tipkovnicom na W7

Sad još jedino da se pozabaviš sa"control panel"-"adm alati"-"servisi",pa nađi sve u vezi miša i tipkovnice, usb,wireless...što i kako stoji i isprobaj sve opcije.Možda če još netko znati pod kojom opcijom da tražiš točno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice