Procesor na 100 stupnjeva?

poruka: 9
|
čitano: 2.976
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Procesor na 100+ stupnjeva?

Pozdrav svima,

dakle skinuo sam program ''Hardware Monitor'' kako bih vidio temperature procesora,graficke i sl. Tada sam zapazio da mi je procesor na 115 stupnjeva Celzija?! Nemam nikakvih problema sa gasenjem lapropa ili takvog neceg nego me samo ''uzrujalo'' sto je temperatura tako visoka. Moram li se brinuti zbog toga i ako moram sto da poduzmem, hvala svima unaprijed :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Procesor na 100+ stupnjeva?

ovaj??

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

 

ako je stvarno takva temperatura potrebno je očistiti hladnjak i zamijeniti termalnu pastu

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Procesor na 100+ stupnjeva?

Da, taj. Razumijem ovo sa ciscenjem, no sa ovom pastom bi mogao imati problema. Mozete mi preporucit neku tutorijal kako da skinem taj hladnjak sa CPU-a, i stavim tu pastu? Thanks :D

12 godina
neaktivan
offline
Procesor na 100 stupnjeva?

Nemaš problema s gašenjem(još) jer im je max radna temp do 105°,ali če ti s vremenom proc otiči.Čiščenje naravno.

 

-laptop je  puno više kompleksniji,što se tiče promjene pasti na cpu i gpu, malo se teže dolazi do tih komponenti

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 14:19 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
Re: Procesor na 100+ stupnjeva?

Sve o termalnoj pasti možeš pročitati ovdje

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/termalne-paste-pitanja-odgovori/115462.aspx

 

Upute za rastavljanje laptopa ti ne mogu dati kad nisi naveo koji je.

 

A ukoliko nisi to nikad radio, preporučujem taj posao prepustiti profesionalcima u servisu.

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Procesor na 100+ stupnjeva?

A ukoliko nisi to nikad radio, preporučujem taj posao prepustiti profesionalcima u servisu.

Ja bi mu pak preporucio da to povjeri nekom frendu ili forumasu pouzdanom koji se razumije, napravit ce mu zasigurno za manje love {#}

clock2much
11 godina
neaktivan
offline
Procesor na 100 stupnjeva?

Hvala svima. Ocistio sam hladnjak i sve..malo je bolje,no jos uvjek nisam zadovoljan, otic cu u servis pa nek oni to promjene, a i kupit cu si hlađenje za laptop (ono postolje :P ) pa ce valjda biti sve oke :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Procesor na 100 stupnjeva?
ThePotatoMatt kaže...

Hvala svima.

Odnesi laptop u links, tamo će ti to očistit i promjenit pastu za 200 kn, tamo si možeš uzet i dobro hlađenje.

 

Evo, http://www.links.hr/?naziv=hladenje-za-notebook-coolermaster-notepal-x2-do-17-crno&option=artikl&id_kategorija=016004&id_artikl=016.000.272

 

Najviše će mu pomoć dobro čišćenje, a tek onda postolje, postolje malo vrijedi ako je laptop pun prašine.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Procesor na 100 stupnjeva?

Evo upravo sam kupio coolermaster's notepal l1 i smanjuje temperaturu za cak 20 stupnjeva, zadovoljan :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice