Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

poruka: 31
|
čitano: 9.430
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Ovako pozz svima prvo, imam jedan "cudan" problem vec nekih 2 tjedna (mozda koji dan vise).

Naime to je zapocelo tako da se jednog dana tijekom paljenja kompa i ulaska na mozillu komp smrzno i na ekranu su se pojavile tockice (promjera oko 1-1.5cm) raznih boja. Nakon 10-15 sec ekran bi samo pocrnio i to bi bilo to, bez restarta nebi bilo pomoci. Isti taj problem se dogadao i tijekom igranja igri (od najzahtjevnijih do solitarea) ali i kod obicnog surfanja,provjeravanja maila,...

 

Ovo je konfiguracija:

Intel Core 2 Duo 3x3.33GHz

MB Gigabyte EP45-DS3R

Nvidia Geforce XFX280GTX

Chieftec power supply 750w Turbo series

Ocz DDR2 4gb(2 keksa) 1066MHz

Samsung SyncMaster T220 

 

E sad da objasnim sto sam do sada probao sam napravit.

Komp je imao na sebi win7 ultimate x64 pri pojavljivanju problema(defregmentacija diskova, provjera diskova sa tune up utilities,sken sa nod32) ali nista nije ponoglo. Nakon toga sljedi svjeza instalacija win7 ultimate x64 (org) , instalacija drivera za maticnu i grafu, restart kompa no nakon njega kod welocme screena se pojave tockice smrti i nema dalje. To se nastavlja sljedecih 10 restartova. Na drugoj particji sljedi instalacija win xp pro sp3 i instalacija drivera te nakon toga normalno se ulazi i u win7 i u win xp. No problem sa tockicama se nastavlja tijekom igre,surfanja,gledanja filmova itd. Tada sam probao spojit drugi monitor i drugi kabel od grafe do monitora no opet isto. Komp je dan u servis i radio je tamo je nekih 4-5 dana bez prestanka i rekli su mi da im se nekoliko puta to dogodilo ali da nije izbacilo nikakvu gresku pritom. Onda su zamjenili grafu i radilo im je normalno koji dan(na sto sam ja reko da mi vrate komp jer i meni treba za faks a istarcima za posao tako da duze od nekih 10 dana nemogu bez njega), taku kazu i odmah su rekli kupi novu grafu posto je ovoj garancija istekla.

Komp dobivam doma i palim win7 , 4 pokusaja i nista tockice se pojave prebacim se na win xp i normalno loadam windowse, nakon toga restart kompa i probam na win7 i sve radi bez problema.

Od proslog cetvrtka(vec 4 dana) komp radi bez tih problema i na win xp i win7, temperature grafe su normalne 40-ak u idle i u igri ne prelaze 75 stupnjeva, proc je isto tako oko 35 oba dvije jezgre.

 

Eto nakon ovog poduzeg teksta jel ima ko kavu ideju sta bi ovo moglo bit, nebih zelio davat 1k kuna za novu grafu samo zato so oni misle da je to problem iako nemam nikavih gresaka sa njom, odnosno oni ih nisu otkrili ali to je njihova sugestija.

Hvala Vam unaprijed na bilo kakvoj pomoci,

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Ja bih rekao da je matična, jer i ja imam isti takav problem, neću da je mijenjam dok traje traje........

14 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Da ma tako i ja razmisljam dok radi ne diraj, ali ono opet bih na neki nacin znao o cemu se radi a ne ovako jer kad krepa bar znas sta je bilo i sta treba zamjenit.

Isto tako pitanjce jedno jeli pametno da to sve radi,tj. ima li kakve sanse da zbog ovog odu sve komponente na kompu?

 

LP

14 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Mali update, evo prije nekih 10 min 2 puta se dogodilo oba dva puta sam bio u World of Warcraftu na win xp sp3 ali ne duze od 2-3 min prije nego se dogodilo. Primjetio sam da su se tockice pojavile ali zvuka(normalni ingam sound) je jos uvijek bilo nekih 10-ak sekundi onda se komp sam od sebe restarto i podigo windowse nanovo.

15 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Uvjeri se da nije grafička kriva - probaj od nekog posudit drugu grafičku i radi s njom desetak - dvadesetak dana. Ako su točkice i dalje tu, znaš da grafička nije kriva. Onda vjerojatno matična. Mada ja sumnjam na grafičku. 

 

A opet, ak ti se komp smrznuo dok si pokrenuo mozilu, može biti da je i greška na ramu - si probo memtest? Il izvadit jedan keks tak da ti ostane samo jedan na matičnoj. Ak to ne, da promjeniš jedan keks u drugi slot. 

 

Al i dalje sumnjam na grafičku zbog tih točkica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 11:56 (N. Ohm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Prdnula ti je geteiksica

Odvrti prime 95, furmark pa javi rezultate

Do the inposible, see the invisible ROW ROW FIGHT THE POWER
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 11:59 (Katana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Da i mene te tockice brinu jer sam pustio namjerno muziku i kad se to dogodi fill/muzika i dalje vrti tih 10-ak sekundi normalno samo sta nema slike prije nego se resetira.

Sto se tice graficke probat cu nesto smilsit iako sumljam da imam nekog ko ima duplu.

Memtest nisam napravio ali evo budem tokom dana pa javim rezultate. Sta se tice zamjene plocica nisam probo sa 1 keksom ali sam probao zamjenit utore ali nije pomoglo.

15 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Počni s onim što imaš. Ak nema nitko grafičku, onda prvo memtest, pa prime. pa izvadi jedan keks, pa opet prime (a možda i memtest), pa ak niš od toga nije problem, onda stvarno nabavi on nekog grafičku. Ma zapravo, zamjeni se s nekim za grafičku, on tebi svoju ti njemu svoju, tak da vidiš jel bude njemu s tvojom grafičkom isto prikazivao te točkice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

A da vidim da se sugerira da prime 95 bude preko noci upaljen ali eto u nekih 15 testova nije naslo nikavih warninga ili errora (jos cu ga preko noci pustit da radi) .

Takoder sa FurMarkom sam pustio 35-o minutni BURN-IN test sa 16:10 omjerom slike u full screenu na 1680:1050 rezi sa 8X MSAA , znaci na max fpsi nisu bili idealni oko 15 i temp je max dosegnula 92.

Takoder sam napravio na tim postavkama i benchmark onaj njih 1 minutni ali nije bilo problema sa time nikakvih.

Memest jos nisam napravio ali prije nego krenem imate li neki koji preferirate ili da skinem prvi koji dode po googlu?

 

Sto se tice grafe radim na tome da neku ustekam unutra pa probam nekih 10-ak dana sta bude.

 

Ima li mozda neki program ili nesto koji moze radit u backgroundu pa recimo kad i ako se ponove tockice on ispise error ili nesto u tom stilu.

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Memtest86+ ti je standard - prvi u googleu odmah.

Obavezno probaj ovo s grafičkom - daj nekom drugom da isproba na svom računalu da vidi jeli se njemu pojavljuju točkice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Evo samo mali update, prime 95 je vrtio preko noci nikakvih problema takoder sve ok sa memtestom.

Od jucer ujutro kad se to desilo nekih 4-5 puta do sad kad pisem poruku komp je bio upaljen i nikakvih problema.

 

Zanimljivo je to sto sam komp dobio sa servisa prosli cetvrtak. Pri prvom paljenju 4-5 puta tockice ali nakon toga pustio sam komp da radi 4 dana bez problema. Prekjucer ga ugasim i jucer ujutro opet tockice, jeli moguce da se to dogada kad se komp ugasi na duze vrijeme (preko noci) ?

15 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Ha, moguće! Još ti ostaje da grafičku isprobaš na drugom kompu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu (odabir nove grafe)

Evo da bez veze ne radim novi thread i zauzimam mjesto, ugl grafa je krepala sad definitivno pa me znaima vase misljenje o zamjenskoj.

 

Zanimalo bi me sto se performansi tice koja nova grafa bi bila negdje u rangu i ekvivalent po performansama uginuloj xfx280gtx.

Takoder posto jos nisam odlucio koliko para da potrosim dali se uoopce ispltai potrist 2k kuna na grafu posto komp i nije u cvijetu mladosti te postoji mogucnost da nece ni moc izvuc max iz takve grafe te vas zato u tom sluscaju molim neke preporuke od nekih 800-1200kn koliko sam okvirno mislio potrosit. 

Jedina stvar je ako moze link direktno iz linksa jer tamo je komp na popravku i posto sam iz rijeke nemam neki izbor veliki a i nalazim se 5 min od njega pa mi nije problem samo skoknut i platit novu grafu i odmah uzet komp.

 

Hvala vam unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Neki Radeon HD 6790, 6850 ili 6870 sasvim dovoljno.

Ako ne preferiraš AMD, onda recimo GeForce GTX 550 Ti ili GTX 460.

Ako baš hoćeš performanse stare kartice, onda barem HD 6950 ili GTX 560 Ti.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa
191x7 kaže...

Neki Radeon HD 6790, 6850 ili 6870 sasvim dovoljno.

Ako ne preferiraš AMD, onda recimo GeForce GTX 550 Ti ili GTX 460.

Ako baš hoćeš performanse stare kartice, onda barem HD 6950 ili GTX 560 Ti.

Dovoljno je uzeti GTX460 i već ima bržu grafu.

16 godina
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa
ATiGamer kaže...
191x7 kaže...

Neki Radeon HD 6790, 6850 ili 6870 sasvim dovoljno.

Ako ne preferiraš AMD, onda recimo GeForce GTX 550 Ti ili GTX 460.

Ako baš hoćeš performanse stare kartice, onda barem HD 6950 ili GTX 560 Ti.

Dovoljno je uzeti GTX460 i već ima bržu grafu.

Vidiš, u pravu si. Priznajem da sam nešto pobrkao.

Možda sam mislio na "da ima u novim igrama performanse kakve je imao prije par godina kad je tek kupio GTX 280 u onda novim igrama"...

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa
191x7 kaže...
ATiGamer kaže...
191x7 kaže...

Neki Radeon HD 6790, 6850 ili 6870 sasvim dovoljno.

Ako ne preferiraš AMD, onda recimo GeForce GTX 550 Ti ili GTX 460.

Ako baš hoćeš performanse stare kartice, onda barem HD 6950 ili GTX 560 Ti.

Dovoljno je uzeti GTX460 i već ima bržu grafu.

Vidiš, u pravu si. Priznajem da sam nešto pobrkao.

Možda sam mislio na "da ima u novim igrama performanse kakve je imao prije par godina kad je tek kupio GTX 280 u onda novim igrama"...

Ne ne nije potrebno imat neke super performanse jer ne korsitim komp za neko pretjerano igranje ali opet nebi htio sa nekih normalnih performansi past na trokanje u onome sto sam do sad radio zog toga sta nisam odvojio 100 kn vise =)

Iskreno nemogu rec da vise preferiram amd ili nvidiu imao sam i jednu i drugu i krepale su nakon 3god max tako da sad sam neutralan sta se toga tice, uzet cu onu koja daje bolje performanse za cijenu.

Najvjerojatnije sutra idem po nofu grafu pa jos koje misljenje nebi skodilo, takoder gts450, jel bi tu bio neki drastican pad s obzirom na 280-ku ili ?

 

 

16 godina
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Ne bi bio drastičan pad, ali bi bio značajan.

Ako već gledaš grafu tog raga, radeon HD 5770 je cijenom tu negdje a jači je.

No svejedno, mislim da trebaš gledati barem GF 550 Ti.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Eto napokon dobre vijesti, dobio poziv od servisera da je grafa 100% otisla, iako je to tuzno ali ja sam bio sretan jer 2 tjedna bez kompa je malo, hmmm cudno =) .

Sad gledao sam po recenzijama malo i mislim da cu se definitvno odlucit za gtx460, stovise cini mi se da za te novce to je i dobro rijesenje.

 

Radi se o ovoj grafi http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-zotac-pcie-nvidia-geforce-gtx-460-1-gb-ddr5-256bit-amp/38000 

nista jos se strpit 24 sata i sve je na svom mjestu, zahvale svima koji su pomogli u threadu LP od mene , hvala jos jednom.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 10:11 (toninho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Ne znam da li si vidio ali imas HD 6870 za 1380 Kuna a ova tvoja GTX 460 je 1350 Kuna.

 

To je 30 Kuna razlike a HD 6870 je jaca od GTX 460 pa razmisli malo.

 

http://www.protis.hr/products/details/video-card-sapphire-radeon-hd-6870-gddr5-1gb256bit-900mhz1050mhz-pcie-21-x16hdmi-2xdvidispl/44390

 

A evo i jedan test od kolege Microman-a

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/vtx-hd-6870-reviewby-microman/74862.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=jNu9XoF_FZc&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

To je istina, sad opet nisam siguran jer mislim da su i jedna i druga overkill za moj komp atm i neznam dali ce te performanse uopce doc do izrazaja a kamoli dali ce se ta razlika vidjet, mislim to je 30 kn na ovu cijenu mizerna razlika koja ne igra nikakvu ulogu ali review od kolege Microman-a stoji.

 

S druge strane najvise sto igram je cod serijal(cod4>cod2>ostali) te wow. Sta ce tice ovih novijih igara njih probam i sazvacem u 2-3 dana i uglavnom nikad vise ne upalim.

A nista ioanko imam danas jos za razmislit dok pare ne sjednu pa cu malo vidjet ali hvala na prijedlogu , mozda sam skocio prebrzo na odluku o novoj grafi a komp ioanko dolazi sutra iz zg sa servisa(ako opet nesto ne zaborave).

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Postovani

 

Imam problem sa zamrzavanjem racunala.

Uglavnom,otvorim live prijenos ili neku sliku povećam racunalo se zamrzne. Te se cuje nekakav zvuk.

Pa me zanima dali je tko imao kakvih slicnih problema. Racunalo je pod garancijom nosio sam im i rekli su da su napravili sva testiranja i da je sve uredu.

Prije mi se i restartirao kada se zamrzne,no stavio sam novi OS i sada se zamrzava. Ne uvijek,ali često,moglo bi se reći svaki drugi puta.

 

Hvala unaprijed

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa
bero14 kaže...

Postovani

 

Imam problem sa zamrzavanjem racunala.

Uglavnom,otvorim live prijenos ili neku sliku povećam racunalo se zamrzne. Te se cuje nekakav zvuk.

Pa me zanima dali je tko imao kakvih slicnih problema. Racunalo je pod garancijom nosio sam im i rekli su da su napravili sva testiranja i da je sve uredu.

Prije mi se i restartirao kada se zamrzne,no stavio sam novi OS i sada se zamrzava. Ne uvijek,ali često,moglo bi se reći svaki drugi puta.

 

Hvala unaprijed

 

Popuni moj PC(koja konfa,koji OS),kako da ti nešto savjetujemo,a neznamo s čime imamo posla.

To ti je kao ono da veliš,imam auto,ali mi je spor.Možda imaš fiću,a možda bmw.Mehaničar isto mora znati koji je tip vozila,da bi znao zašto je auto spor,jel tako{#}.Ti možda imaš i7,a možda celerona 1.1,nezna se...

Možda je samo do drivera,update.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 12:41 (lukabo).
13 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Ovako komponente su sljedeće.

 

Procesor-Intel i5 760

Graficka- Zotac Gtx 460

8Gb RAMA- DDR3 1600 mhz Kingstone 

Napajanje seasonoc 550 w

Disk WD 700 gb

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Os je Win 7. 64 bit.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Upravo ovo se događa. 

Nadam se da će netko znati o cemu je riječ. Poslusajte i zvuk koji se čuje.

Oni tupani u Hg spotu vec drugi puta mi vraćaju racunalo i ociste prasinu i kazu da je zbog toga. 

Bit ce red obratit se potrosackom kodu :)

 

LP

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Testiraj RAM sa Memtest86+ i HDD sa HD Tunom. HWMonitorom prati temperature te stavi slike ovdje iz HWMonitora kad ništa neradiš (idile) i kad igraš neku igru (load).

Jesi probao sa drugim driverima za grafu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2013 15:21 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Ma jesam. I oni osnovni koje sam dobio s njom,a i s najjnovijma s Nvidine stranice. 

Ma nosim im opet s ovim video i snimit cu jos koji,jer mi je racunalo pod garancijom,misli sam da je do OS,ali sam stavio novi,licencirani. Znaci nije do njega.

Nesta je drugo. Ali nemoguce da ga spoje an dijagnostiku i da nista ne izbaciva od pogrijesaka.

 

Pokusat cu testirat. Hvala.

 

 

12 godina
online
Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Kladio bih se da ti jedna RAM pločica uzrokuje zamrzavanje. Ako je pod garanciom onda nosi na servis, pokaži im svoje video uradke, i napomeni da obavezno testiraju RAM ili da probaju sa drugim RAM pločicama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boje na ekranu i smrzavanje kompa

Postovani.

 

Testirao sam svaku plocicu posebno,nije do njih nego je do onog mjesta na Maticnoj u koju idu RAM-i.

Jer niti s jednim RAM om se nije mogao "dici" sustav u prvom tom mjestu na maticnoj od 4. Vjerovatno je do njega.

Probao sam ga i ispuhati,ali nista. Vjerovatno je odradio svoje :D

Imam garanciju pa nek stavljaju novu sto se mene tiče.

Uglavnom Mile hvala puno,sad cu onim tupanima u HG Shopu reci o cemu se radi.Imaš piće od mene. :D

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice