R9 270 pregrijavanje

poruka: 22
|
čitano: 1.641
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
R9 270 pregrijavanje

Imao sam problem sa temperaturama cijelog sustava što sam započeo u ovoj temi : 
http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/pregrijan-procesor-nakon-instalacije-windowsa/241207.aspx (ali nisam dobio odgovor)
Tu je dosta opisano da se ne ponavljam ali  ovdje napišem još par detalja o grafičkoj...
Temperatura  u početku stoji većinom na 42-45 i onda se u jednom trenutku bez ikakve aktivnosti popne na 50-52 i tako stoji u idleu,i ne mogu je spustiti bez da pojačam fan na 100%. To se prije nije događalo. A ono što me još više brine su previsoke temperature u loadu,gdje na BF Hardlineu ode do 83 C, i kad uzmem u obzir da mi se prije nekih mjesec dana na gta 5 penjala do nekih 72-73,ovo mi se čini kao stvarno puno. Btw - na čip sam stavio paste manje od zrna graška,jel može biti i do tog problem? 

Nobru
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: R9 270 pregrijavanje

Probaj ponovo dobro ocistiti staru pastu i nanjeti novu i pazljivo sve sklopit i ljepo stegnut...Javi kako je proslo.

11 godina
offline
R9 270 pregrijavanje

Dali kartica ima garanciju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 270 pregrijavanje
bruno007 kaže...

...na BF Hardlineu ode do 83 C, i kad uzmem u obzir da mi se prije nekih mjesec dana na gta 5 penjala do nekih 72-73...

 to je 10 stupnjeva razlike, ali i temperature općenito su prije mjesec dana bile 10-ak stupnjeva niže nego sada, možda je u tome problem

12 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 pregrijavanje

Živim na Kupresu-BiH na 1200 n.m.v neki dan se vatra ložila jer je bilo prehladno vani, 10-12 stupnjeva hahah,tako da nije to problem,a i gta 5 je dosta zahtjevnija za grafiku,i napuco sam joj detalje :/ Grafička nema garanciju
A pastu sam stavljo prošli tjedan,zato i pitam je li može bit da sam je stavio malo ili puno? 

Nobru
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2016 16:25 (bruno007).
11 godina
offline
R9 270 pregrijavanje

hehe, kod nas na moru je malko drukčija situacija

moguće je da si zajebo s pastom, probaj ponovo i gledaj ravnomjerno zatezati sva četiri šarafa oko čipa, malo zašarafiš jedan pa onda nasuprotni, i tako pomalo dok ih sve ne zategneš sve do kraja

Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 pregrijavanje

Ok javim večeras ili sutra kako je prošlo...Još nešto da provjerim osim toga ili?

Nobru
15 godina
neaktivan
offline
R9 270 pregrijavanje

Imam istu grafiku i nemam problema sa njom. Redovno čistim i mjenjam pastu. Pastu nanosi u jako maloj količini i to u obliku znaka X

Kad staviš prvi šaraf ne priteži do kraja, nego samo malo da se pođe uvijati. Drugi šaraf stavi u rupu nasuprot (dijagonalno) i također ne priteži jako.

Istu stvar napravi i sa preostala dva šarafa i tek onda počni pritezati al opet dijagonalno.

 

Na ovaj način će se pasta ravnomjerno razmazati po cijeloj površini

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
R9 270 pregrijavanje

Pasta ponovno stavljena,ali temperature i dalje iste :/ nisam radio po tom principu sa x-om jer sam tek sad vidio post :/ ali mislim da sam dobro napravio,po tutorialu sa yt..jel može bit nešto softverski ? 

Nobru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: R9 270 pregrijavanje
bruno007 kaže...

Pasta ponovno stavljena,ali temperature i dalje iste :/ nisam radio po tom principu sa x-om jer sam tek sad vidio post :/ ali mislim da sam dobro napravio,po tutorialu sa yt..jel može bit nešto softverski ? 

Kako kućište imaš, točan model i broj ventilatora unutra.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
R9 270 pregrijavanje

...ma pokupio si minera.. Restart kompa, pa otvori task manager/upravitelj zadataka - procesi - prikaži procese svih korisnika , i otvori gpu-z pod senzor. Ostavi otvoreno i posmatraj na gpu-z pod senzor kada če ti se pojaviti GPU Load (za 3 - 5 min. se aktivira) .  Samo se prebaci na procese i trebao bi ti biti pod loadom/CPU.. Kod mene je bio maskiran kao za javu update - jusched.exe u procesima  , a drugi slučaj: handbrake.exe / alat za kompresiju videa....

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: R9 270 pregrijavanje

To su ti normalne temperature za tu grafičku, imam doma takvu od Gygabyte, Windforce.

 

Razlika temperature između te dvije igrice je u tome da Battlefield nategne gpu korištenje na 100%.

 

Uključi vsync u igrici pa ti neće trošiti resurse hardware-a i struju uzalud.

 

Grafički manje zahtijevnije igre troše manje struje i računalo je hladnije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 20:45 (Attitude).
12 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 pregrijavanje

A bila je prije puno hladnija,evo sada se na Fifi 15 popela na 75 što mi nema nikakvog smisla,kad uzmeš u obzir što sam gore napisao da na gta 5 nije išla preko 72,provjerim sada to preko gpuz-a što je preporučio kolega pa se javim sa rezultatima
PS kućište je Thermaltakeov V3 sa stock rear fanom, i ima filtere za prašinu sa donje strane,tako da taman štiti grafičku koja je dolje okrenuta

Nobru
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 21:29 (bruno007).
12 godina
neaktivan
offline
R9 270 pregrijavanje

Evo par zanimljivih stvari sa gpu-z...
Restartirao sam komp,upalio senzore, frekvencija očitavanja senzora je bila podešena na svaku sekundu i temperatura konstantno na 48. Smanjio sam je na 44 kada sam pojačao fan do 100% i tad sam smanjio frekvenciju očitavanja senzora na 0.1 sekundu i tad su se pokazali konstantni skokovi aktivnosti gpu sa 0% na 44 % (Screenshot - što se vidi po malim crticama na gpu loadu)  nakon što sam ugasio proces jusched,aktivnost sad skače na 7-8% u potpunom idlleu, ali temperatura i dalje ne pada ispod 47 ...Vaši komentari,i kako se riješiti juscheda?

Nobru
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 270 pregrijavanje

Malwarebyte, freeware. Antivirus, skenirati. Pogledati po google za riješenje, sa kojim programom to ukloniti. Baš izgleda kao da inteligentno krade resurse računala. Polako gricka da se ne primijeti, lopina na računalu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 pregrijavanje

Opet problemi...Malwarebytes ništa našao,pa sam se odlučio na gašenje proces po proces,activity je sada skako sa 0-14% i nakon što sam ugasio svchost.exe - activity je postao normalan 0-2% ali temperature i dalje iste :/ 

Nobru
13 godina
offline
Re: R9 270 pregrijavanje
bruno007 kaže...

Opet problemi...Malwarebytes ništa našao,pa sam se odlučio na gašenje proces po proces,activity je sada skako sa 0-14% i nakon što sam ugasio svchost.exe - activity je postao normalan 0-2% ali temperature i dalje iste :/ 

Možda da ugradiš jedan ventilator naprijed da uvlači hladni zrak unutra, ne bi bilo loše.

ps. Sapphire Dual-x i nije neki hladnjak, treba gledati da se kvalitetno dovodi hladni zrak i odvodi topli zrak u kućište,

a možda ne bi bilo loše undervoltati karticu sa MSI afterburnerom i na taj način je ohladiti kvalitetnije.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 19:25 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 pregrijavanje

A ne znam,do sada nije bilo s tim problema, da je to stupanj ili dva razlike pa u redu, nego je razlika u 10-15 stupnjeva a hlađenje je potpuno isto ko prije,to za undervoltanje nisam baš upućen,na koju foru radi i je li smanjuje performanse? 

Nobru
12 godina
neaktivan
offline
R9 270 pregrijavanje

Ne znam kako ovo nisam prije skužio i ne znam jel ima koristi od ovoga,ali....temperatura mi je jutros bila 39-40 što mi se čini ok za idle,ali nakon samo par gledanja videa na faceu popela se do (već živcirajućih) 54 i ne spušta se uopće već duže vrijeme,iako ništa ne radim

Nobru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: R9 270 pregrijavanje
bruno007 kaže...

Možda postoji neki fizički problem sa hladnjakom, sa ventilatorima ili sa samim čipom.

Probaj karticu na nekom drugom računalu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 14:33 (Valentin17).
15 godina
offline
R9 270 pregrijavanje

nosi ti nju na blagoslov kod nadbiskupa i ubuduće kupuj samo hrvatske uzorite katoličke kartice. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
R9 270 pregrijavanje

probam na drugom,pa se javim kroz koji dan 

Nobru
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice