Računalo (ne)pali!?

poruka: 22
|
čitano: 5.393
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Računalo (ne)pali!?

Alo!

Imam "problemčić", "the thing" je da kada pokusam upaliti stolno računalo:

1. pokrenu se svi ventilatori, lampice na matičnoj rade.

2. Sve su komponente dobro spojene (od kada je sastavljen nije se ništa ni vadilo ni nadodavalo)

3. Monitor (samsung widescreen traži "analog"/"digital" ali ne nađe ništa, međutim ne objavi poruku "nije dobro spojen-pregledaj kabele". Inace, spojen DVI. (ako ga spojim VGA - nakon sto odvrti poruke "analog"/"digital" - kaze da "checkam" kabele. - Na drugo racunalo je spojen DVI i opalio od prve.

4. Računalo prilikom paljenja ne izusti famozni "piii"/"biii" - a ako se to dogodi, "opalenje" se vrši normalno.

_______________________

5. Spajao monitor na drugo računalo - monitor radi.

6. Pokušao sa promjenom utičnice, pogulio sve "napojne" kabele - ništa.

7. Komp star niti 2 godine.

 

Matična ploča je: (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1010119)

Procesor: Intel Q6600

Graficka: Gygabyte 8800GT

RAM: 4GB DDRII

 

HITNO! U cemu je stvar!? :)

MSI GX630
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Računalo (ne)pali!?

imao sam isti problem sa svojom matičnom. novi bios je to riješio.

14 godina
offline
Računalo (ne)pali!?

Provjeri matičnu. da je neka druga komponenta računalo tj. BIOS bi pištao ali ako ti necuješ ni onaj zvuk što čuješ kod svakog paljenja onda je problem do matične.

 

Probaj hardwerski resertiradi postavke BIOS-a vađenjem baterije ili kratkospojnikom

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2009 14:01 (Zale).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Računalo (ne)pali!?

Meni se to isto desilo i maticna poloca je bila pokvarena ako imas garanciju odi ju promijenit

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Računalo (ne)pali!?

Ukoliko nemaš garanciju izvadi matićnu van, poskidaj sve komponente, rest BIOS-a, očisti matićnu i pogledaj da nemaš kakvih oštećenja na matičnoj. Nova pasta na procesor, sve sastaviš kako je bilo i onda probaj. Ovo ti velim iz iskustva meni je na taj način proradila "izgorita" matična.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Računalo (ne)pali!?

Isti takav problem sam imao na svom Aspire One-u (tema) i flash BIOS-a je riješio sve. Možda nema veze jer ovo nije AA1, ali probaj, možda bude radilo, naravno ako imaš neki način za flash BIOS-a bez monitora

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo (ne)pali!?
pod garancijom je,pa nebi smi. A, odo sta si reka oko vađenja baterije,sto, kako, di?
MSI GX630
14 godina
offline
Računalo (ne)pali!?

Pošto je pod garancijom ništa neradi nego nosi na servis oni će ti sve srediti.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Računalo (ne)pali!?

Znaci, sa maticnom je frka. Eto, nosim na servis. Kupljeno sve u ve-mila, imate li kakvih iskustva sa njima i servisima?

MSI GX630
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo (ne)pali!?
monkeymoon kaže...
pod garancijom je,pa nebi smi. A, odo sta si reka oko vađenja baterije,sto, kako, di?

imaš negdje na matičnoj baterijicu nju izvadi na 10 sekundi i ponovo vrati i opet probaj

16 godina
neaktivan
offline
Računalo (ne)pali!?

Kod Gigabytovih matičnih ploča(bar je tak kod moje),piše da ako matična ne da onaj početni bip kod paljenja,znači da je napajanje neispravno.Pogledaj da li je napajanje dobro spojeno.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Računalo (ne)pali!?

između ona dva plava PCI express utora ti je baterija pa ju izvadi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2009 14:19 (dejo6).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo (ne)pali!?
Finta je u tome, sto se ovo vec dogadjalo, 5 dana radi sve u 16, a onda 6.dan frka, ali upali nakon 3.,4. pokušaja...jučer ni nakon 25og ne udahne struje...
MSI GX630
15 godina
offline
RE: Računalo (ne)pali!?

ma isto to je i kod mene bilo. nekad upali bez problema a nekad nema šanse. imaš na CDu od matične program za flashanje biosa pa kad upali stavi najnoviji bios.

16 godina
offline
RE: Računalo (ne)pali!?
Ako nema zvuka BIOS-a to može značiti samo 2 stvari.

Problem u napajanju ili problem u samoj matičnoj ploči.

Prvo što bi napravio na tvom mjestu je drugo napajanje. Jednostavnije je.

Dakle, ubaci neko drugo napajanje i pokušaj, ako radi, znaš u čemu je stvar, ako ne, nosi na servis budući da imaš garanciju i neka ti slože matičnu.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
neaktivan
offline
Računalo (ne)pali!?

Evo da ne otvaram novu temu(nadam se da se autor neće ljutiti).Problem je u frendovom računalu.Nakon desetak minuta igranja san andreasa računalo se ugasi.To se događalo par puta no danas nakon još jednog gašenja,računalo neće ući u windowse.Dođe do onoga loada i ugasi se,a nekad se ugasi čim stisne start windows normally sa povremenim BSODom.Proc je očišćen i stavljena je nova pasta i hladnjak je normalne temp. na dodir no u biosu piše da je temp. preko 90C.Savjeti dobrodošli,a konfa je sljedeća:

Intel pentium 4 3.0ghz(s 478)

Ati radeon 9550 128mb(AGP)

No name napajanje

1,25 GB Super talent ddr 400,a matičnu ne znam.

Hvlala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Računalo (ne)pali!?

Prika i ja sam imao isti problem i nakraju je bilo sam da mi je bio virus u ram-u.

 

ali postoji i mogućnost da ti je napajanje otišlo.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Računalo (ne)pali!?

Zahvaljujem na odgovoru,ali može još netko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Računalo (ne)pali!?

Ako ti piše da je temperatura 90stupnjeva to je visoka temperatura za svaku komponentu računala. Ako sam dobro razumio ti zapravo imaš problema sa pregrijavanjem. u BIOS-u imas postavke do koje granice temperature ide a onda se računalo gasi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo (ne)pali!?
Zale kaže...

Ako ti piše da je temperatura 90stupnjeva to je visoka temperatura za svaku komponentu računala. Ako sam dobro razumio ti zapravo imaš problema sa pregrijavanjem. u BIOS-u imas postavke do koje granice temperature ide a onda se računalo gasi

Da,ali kao što sam naveo hladnjak uopće nije vruć (više 30-40C),a i isključio sam tu opciju u biosu i opet isto tako da ne mislim da je u pregrijavanju problem.

14 godina
offline
Računalo (ne)pali!?

nije ti bitna temperatura hladnjaka neko komponente koje hladi!! neznam koje su inace temperature hladnjaka ali mislim da hladnjak temperature 30-40 stupnjeva nehladi nego grijeNeodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo (ne)pali!?
Zale kaže...

nije ti bitna temperatura hladnjaka neko komponente koje hladi!! neznam koje su inace temperature hladnjaka ali mislim da hladnjak temperature 30-40 stupnjeva nehladi nego grijeNeodlučan

Možda si krivo shvatio jer da je temp. proca 90C hladnjak bi bio vruć i to jako,a ovaj nije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice