Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

poruka: 26
|
čitano: 4.191
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

Recite mi ukoliko je neko imao problema s istim,a provrtio je sve testove normalno bez problema,koji je bio problem mržnjenja računara,mislim koju ste hardware-aku komponentu zamjenili?Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

Lijepo napiši koje ti točno komponente imaš,pa če se možda iz tog moči nešto zaključiti,što je s kim kompatibilno,a što ne.Radi li koja komponenta bottleneck ili ne,OS,driveri...Ovako ispada da pitaš opčenito sve,tko kakve komponente ima,a različite konfe,drugačiji problemi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

svaka komponenta (hardware) mora biti ispravna, od napajanja, miša.. pa do najbitnije MBO.

-slični probleni su sa softwarom, tj većina kućnih korisnika nabavlja jeftiniju verziju OSa koja se može pronaći na torrentu, uz programe i igre koji svi imaju neki oblik zaštite, pa s tim i problemi. Naravno, jednako su važni driveri.

PC=HW+SW. Bilo što od tog može biti uzrok. Eliminacijom možeš otkriti konkretan, dok testovi samo pomažu da se problemi otkriju pod opterećenjem.

Diagnostic alati npr za HDD i RAM, se mogu skinuti od proizvođača (ili na Hirensu) dok za MBO, VGA nije tako jednostavno. Za soft, samo čisti mora raditi 100% (pa i to zna biti problematično, igre-DRM).

-kao i kod ostalih stvari (auto, drugi uređaji, kao i doktor..) majstor jednostavno po iskustvu, brže prepozna gdje je vjerojatniji problem i konkretnim testom ili zamjenom za drugu 100% ispravnu komponentu potvrdi i otkloni kavar (ili traži dalje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 13:47 (ihush).
15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
ihush kaže...

svaka komponenta (hardware) mora biti ispravna, od napajanja, miša.. pa do najbitnije MBO.

-slični probleni su sa softwarom, tj većina kućnih korisnika nabavlja jeftiniju verziju OSa koja se može pronaći na torrentu, uz programe i igre koji svi imaju neki oblik zaštite, pa s tim i problemi. Naravno, jednako su važni driveri.

PC=HW+SW. Bilo što od tog može biti uzrok. Eliminacijom možeš otkriti konkretan, dok testovi samo pomažu da se problemi otkriju pod opterećenjem.

Diagnostic alati npr za HDD i RAM, se mogu skinuti od proizvođača (ili na Hirensu) dok za MBO, VGA nije tako jednostavno. Za soft, samo čisti mora raditi 100% (pa i to zna biti problematično, igre-DRM).

-kao i kod ostalih stvari (auto, drugi uređaji, kao i doktor..) majstor jednostavno po iskustvu, brže prepozna gdje je vjerojatniji problem i konkretnim testom ili zamjenom za drugu 100% ispravnu komponentu potvrdi i otkloni kavar (ili traži dalje).

Aha.Što se testova tiče odradio sam memtest86 prošao bez grešaka.Uradio stability test sa aida64 nekih sat vremena vrtio,ništa se nije desilo nenormalno.Sad testiram disk sa HD Tune.

Također sam uradio test sa OCCT i intel burnin test tako nekako sve prošlo normalno.Isto kao i pc mark 7 i 3d mark 2006 jer imam stariju grafičku.Znači sve komponente su mi nove izuzev grafičke.

Ne znam sad koliko su komponente bitne jer sam računar složio prema preporuci koju mi je dao proizvođač ploče.

Jednom mi je zamrznuo u igrici nakond 15-ak minuta igranja vjerovatno što je bilo postavljeno na ultra settings.Drugi put tokom surfanja webom.Istina je da imam ti neku jeftiniju verziju Windows 7 64 bit Ultimate ali koja mi dosad nije pravila probleme.Drajveri su oni koji su došli na cd-u sem ati catalyst gdje sam skinuo pretposljednje drajvere (ne-beta).

Jako sam puno instalirao sofwarea za testiranje konfe pa možda i to može biti problem.Je li se može nekako naći kad računar zamrzne nakon reboota u postavkama Windows tj evenet log ili tako nešto šta može biti uzrok?

15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
Zelja kaže...
..

Aha.Što se testova tiče odradio sam memtest86 prošao bez grešaka.Uradio stability test sa aida64 nekih sat vremena vrtio,ništa se nije desilo nenormalno.Sad testiram disk sa HD Tune.

Također sam uradio test sa OCCT i intel burnin test tako nekako sve prošlo normalno.Isto kao i pc mark 7 i 3d mark 2006 jer imam stariju grafičku.Znači sve komponente su mi nove izuzev grafičke.

Ne znam sad koliko su komponente bitne jer sam računar složio prema preporuci koju mi je dao proizvođač ploče.

Jednom mi je zamrznuo u igrici nakond 15-ak minuta igranja vjerovatno što je bilo postavljeno na ultra settings.Drugi put tokom surfanja webom.Istina je da imam ti neku jeftiniju verziju Windows 7 64 bit Ultimate ali koja mi dosad nije pravila probleme.Drajveri su oni koji su došli na cd-u sem ati catalyst gdje sam skinuo pretposljednje drajvere (ne-beta).

Jako sam puno instalirao sofwarea za testiranje konfe pa možda i to može biti problem.Je li se može nekako naći kad računar zamrzne nakon reboota u postavkama Windows tj evenet log ili tako nešto šta može biti uzrok?

 -jedino su memtest i hdd-diag relevantni pod DOSom, svi ostali testovi pod OSom samo ako prođu kao OCCT, bench.. pošto prolaze, trebao bi HW biti OK (primarno VGA i napajanje, jer po opisanom problemu su prvi sumnjivci, ako se to eliminira ostaje MBO...). Igre (crackane) nisu relevantne jer problem može biti u njima.

-rekao bi da nisi instalirao sve potrebne sys.updateove (ili je neki update otkrio Yogurt-OS) i drivere, možda loše postavke. Isključiti hybernate-sleep i sl. ne isntalirati sve drivere tj dodatke unutar instalacije za VGA, samo driver.

-može biti i previše sys.utilsa (jer natrpaju smeća, možda neka kombinacija koje se ne podnosi..) - btw, korisit liveCD/DVD/USB kao miniPE i Hirens za testove, nema smisla instalirati (i crackati) takav soft, pogotovo kad se nešto desi, tad ti takvi mediji trebaju za spašavanje i sl. Testovi su konkretniji kad ne ovisiš o OSu, tad je lakše zaključiti što je ozrok (soft-hard), s takvim live medijima eliminiraš win-Yogurt i sl. kao uzrok (ali ne možeš opteretiti npr za test temperature ili napajnja, to moraš iz OSa).

 

-prati temperature (hw monitor)

-koristi čisti soft (npr ne crackati antivirus), jer svaki soft može biti uzrok. Koristi što manje softwarea, pravilo KISS.

-win koji je do jučer radio OK, ne mora sutra raditi, MS se zna zaštititi... kao i ostali proizvođači.

-u event manageru možeš pronaći logove, crash-uzrok. ... ali, problem je tumačenje. Jer tu ćeš pronaći onaj modul koji je prijavio crash, ali je uzrok često negdje prije. Ako je uzrok neka od zaštita, tad nećeš ništa otkriti. Za većinu će log govoriti o problemu s memorijom (memory address). To ne znači RAM, nego je svaki pristup memorijskoj adresi.. tj hardwaru-driveru itd. Ako je memtest prošao cca pola sata, tad nije to uzrok (osim ako se pregrijava ili je sistem OCan.. pa se sruši u igri, dok u DOSu-memtestu radi).

 

.... previše mogućih uzroka. Nabavi 'majstora' koji može po mirisu-filingu otkiti, bolje od HD tunea.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
ihush kaže...
Zelja kaže...
..

Aha.Što se testova tiče odradio sam memtest86 prošao bez grešaka.Uradio stability test sa aida64 nekih sat vremena vrtio,ništa se nije desilo nenormalno.Sad testiram disk sa HD Tune.

Također sam uradio test sa OCCT i intel burnin test tako nekako sve prošlo normalno.Isto kao i pc mark 7 i 3d mark 2006 jer imam stariju grafičku.Znači sve komponente su mi nove izuzev grafičke.

Ne znam sad koliko su komponente bitne jer sam računar složio prema preporuci koju mi je dao proizvođač ploče.

Jednom mi je zamrznuo u igrici nakond 15-ak minuta igranja vjerovatno što je bilo postavljeno na ultra settings.Drugi put tokom surfanja webom.Istina je da imam ti neku jeftiniju verziju Windows 7 64 bit Ultimate ali koja mi dosad nije pravila probleme.Drajveri su oni koji su došli na cd-u sem ati catalyst gdje sam skinuo pretposljednje drajvere (ne-beta).

Jako sam puno instalirao sofwarea za testiranje konfe pa možda i to može biti problem.Je li se može nekako naći kad računar zamrzne nakon reboota u postavkama Windows tj evenet log ili tako nešto šta može biti uzrok?

 -jedino su memtest i hdd-diag relevantni pod DOSom, svi ostali testovi pod OSom samo ako prođu kao OCCT, bench.. pošto prolaze, trebao bi HW biti OK (primarno VGA i napajanje, jer po opisanom problemu su prvi sumnjivci, ako se to eliminira ostaje MBO...). Igre (crackane) nisu relevantne jer problem može biti u njima.

-rekao bi da nisi instalirao sve potrebne sys.updateove (ili je neki update otkrio Yogurt-OS) i drivere, možda loše postavke. Isključiti hybernate-sleep i sl. ne isntalirati sve drivere tj dodatke unutar instalacije za VGA, samo driver.

-može biti i previše sys.utilsa (jer natrpaju smeća, možda neka kombinacija koje se ne podnosi..) - btw, korisit liveCD/DVD/USB kao miniPE i Hirens za testove, nema smisla instalirati (i crackati) takav soft, pogotovo kad se nešto desi, tad ti takvi mediji trebaju za spašavanje i sl. Testovi su konkretniji kad ne ovisiš o OSu, tad je lakše zaključiti što je ozrok (soft-hard), s takvim live medijima eliminiraš win-Yogurt i sl. kao uzrok (ali ne možeš opteretiti npr za test temperature ili napajnja, to moraš iz OSa).

 

-prati temperature (hw monitor)

-koristi čisti soft (npr ne crackati antivirus), jer svaki soft može biti uzrok. Koristi što manje softwarea, pravilo KISS.

-win koji je do jučer radio OK, ne mora sutra raditi, MS se zna zaštititi... kao i ostali proizvođači.

-u event manageru možeš pronaći logove, crash-uzrok. ... ali, problem je tumačenje. Jer tu ćeš pronaći onaj modul koji je prijavio crash, ali je uzrok često negdje prije. Ako je uzrok neka od zaštita, tad nećeš ništa otkriti. Za većinu će log govoriti o problemu s memorijom (memory address). To ne znači RAM, nego je svaki pristup memorijskoj adresi.. tj hardwaru-driveru itd. Ako je memtest prošao cca pola sata, tad nije to uzrok (osim ako se pregrijava ili je sistem OCan.. pa se sruši u igri, dok u DOSu-memtestu radi).

 

.... previše mogućih uzroka. Nabavi 'majstora' koji može po mirisu-filingu otkiti, bolje od HD tunea.

OK.Hvala na ovako opsežnom odgovoru.Vidjet ću.Pustit ću malo računar u igricama i vidjeti šta se dešava...Što se tiče napona i temperatura za cpu i MB sve izgleda savršeno preko raznih programa koje sam instalirao..ništa nenormalno se ne dešava znači.

A ne vjerujem da ću nositi u neki servis...znaš kako to kod nas ovdje ide,zamjeni ti na kraju sve dijelove i kaže kvar je otklonjen i ti platiš za još jednu konfu...neka radi ovak kako jeste.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 14:58 (Zelja).
15 godina
offline
Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

Zablokirao mi je evo prilikom gledanja videa nakon 10 minuta gledanja.Pustio sam preko BS Playera a format videa je mp4.Ne znam koji codec video koristi.Doduse instlairao sam neki Windows 7 Codec Pack 4.0.6 a i prilikom instalacije BS Playera instalirao sam i njegove codece.Prije toga sam igrao igricu jedno sat vremena sve je bilo normalno.. Dok sam gledao video samo sam čuo kao kvrc i zujanje i onda je smrznuo.

Evo opet po treću put prilikom surfanja webom samo je zamrznuo.

Sutra ću reinstalirati Windows i vidjeti šta će biti.Ako isto,moram dobro razmisliti kako krenuti i šta mijenjati.Molim sve ljde dobre volje za pomoč

Evo vam sve komponente koje imam:

Matična: Asrock 990FX Extreme 3

CPU AMD FX-8120

RAM 2x4GB KIngston Hyper-x 1600MHz

HDD WEstern Digital WDC WD10EZRX-00A8LB0

Napojna Fortron Raider 650 W

Grafička Ati Radeon 4650 HD 512MB DDR3

I cpu ima stock cooler koji je došao uz njega....

p.s. primjetio sam da nakon restarta računara nemam očitanja temperatura matične i procesora niti u Biosu niti u Asrock-ovom eXtreme Tuner Utillity.Pišu samo 0 C.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 0:06 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
Zelja kaže...

..Dok sam gledao video samo sam čuo kao kvrc i zujanje i onda je smrznuo.

Evo opet po treću put prilikom surfanja webom samo je zamrznuo.

...

- najsumnjivija je VGA (već je dovoljno stara da se očekuju problemi).

-surfanje i gledanje videa je danas jednako kao igranje igara (jer je ubačen 3d za sve), s razlikom da su problematični browseri, playeri, flash.. koji mogu biti povezani.

-pokušaj koristiti drugi browser. MSov ie je najstabilniji (9 ili 10). Naravno, da su windowsi origigi bili bi sigurniji.. jer se i neaktivirian win može gasiti i sl.

-problem može biti u napajanju, chipsetu-stabilizaciji napona, pa čak audio (jer je dio videa).

-ako je onaj ''kvrc'' neki s komponente, tad je najvjerojantije povezano sa strujom. Napajanje nakon par godina gubi efikasnost, chipset .. pogotovo ako je bio OCan, AMD previše forsira s CPUom, može biiti svašta.. Samo Vidoviti Milan može 'znati' na daljinu odgovor. Zato na bilo koji način, moraš eliminacijom doći do uzroka.

-ako planiraš instalaciju, čisti win ne moraš aktivirati 30 dana, to je dovoljno za otkrivanje uzroka. Na to samo driveri i probaj dali se dešava ista stvar. Tad uzrok nije software, nego neka od nabrojanih komponenti i možeš pokušati zamjenom ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

Drug ma sve je novo ubačeno sem grafičke.Znači i napojna je nova.U trenutku kad je smrznuo gledao sam flash sa youtube i samo sam čuo kvec i zujanje koje je stalo.

Zasada sam oborio sistem i nisam stavio ni drajvere ni programe...počet ću sa stavljanjem drajvera jedan po jedan.Kolega sa ovog foruma mi je preporučio da sve drajvere skinem sa AMD-ovg sajta.

Čak počinjem sumnjati i u mrežnu karticu hmmmm to je neka broadcomova kartica.Sad idem testirati ddisk sa WD alatom za test diskova.

Drugi 4pinski konektor mi nije uključen znači na napojnoj imam 2 4-pinska konektora,samo jedan od njih je spojen na ploču.Da li da spojim i drugi?

12 godina
offline
Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

Ako ce ti ista pomoci,onda mozes se ravnati po mome problemu.

Naime,komp mi se cesto zamrzne kada ustekavam onaj Vipov USB stick za internet i to samo kada ga ustekavam sprijeda,znaci na kucistu.

Posto je maticna nova,logika nalaze da je napajanje u pitanju!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
Milka30 kaže...

Ako ce ti ista pomoci,onda mozes se ravnati po mome problemu.

Naime,komp mi se cesto zamrzne kada ustekavam onaj Vipov USB stick za internet i to samo kada ga ustekavam sprijeda,znaci na kucistu.

Posto je maticna nova,logika nalaze da je napajanje u pitanju!

Daaa.samo što je kod mene sve novo sem grafičke,i sad logikom bi trebala biti grafička,ali ta grafička ama baš nikakve probleme nije pravila u starom računaru.Naigrao sam se igrica.

Ja sumnjam na sljedeće:

cpu fan koji je stock,ili matična ima neku grešku,eh sad kako to ispitati nisam baš siguran,ali jedini način je zamjena kompinenti a onda moram nositi u neki od servisa.

Zasad znam da mi je ispravan HDD i RAM.

12 godina
protjeran
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
Zelja kaže...

Drug ma sve je novo ubačeno sem grafičke.Znači i napojna je nova.U trenutku kad je smrznuo gledao sam flash sa youtube i samo sam čuo kvec i zujanje koje je stalo.

Otvori kućište i prati, da li taj "kvec" znači da ti se u momentu ventilator na procesoru zaustavi.

Bolje nešto od nečega , nego ništa od ničega.
15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
Budokai kaže...
Zelja kaže...

Drug ma sve je novo ubačeno sem grafičke.Znači i napojna je nova.U trenutku kad je smrznuo gledao sam flash sa youtube i samo sam čuo kvec i zujanje koje je stalo.

Otvori kućište i prati, da li taj "kvec" znači da ti se u momentu ventilator na procesoru zaustavi.

Otvoreno je kuciste evo....trenutno testiram HDD.Ja samo znam da u trenutku kad se to desilo ventilator od cpu barem mi je tako pokazivalo da je vrtio na nekih 5000-5500 obrtaja po min.

Više je to bio kao zvuk zujanja al prije kao nki tap tako nekako.I to traje svega max 1-2 sek.Obratit cu paznju ak se desi iduci put.

15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

Često sam dobivao preko HWMonitora i asrock extreme utillity podatak da nekad pod brzinom rada cpu fan pokaze 0 sad ne znam jel to moguče ili ne,ali sigurno to tako ne bi trebalo biti.

15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
Zelja kaže...

.. da sve drajvere skinem sa AMD-ovg sajta.

.Drugi 4pinski konektor mi nije uključen znači na napojnoj imam 2 4-pinska konektora,samo jedan od njih je spojen na ploču.Da li da spojim i drugi?

- uvjek drivere skidaj sa stranica proizvođača komponente, (MBO), jedino za VGA... AMD-ATI (ili nVidia) može za VGA driver, jer to je ista stvar. Windowsi će raditi zadovoljavajuće sa svojim driverom, atuomatski update će sam povući novi VGA driver. Probaj prvo tako (lako je dodati kompletan driver s CCCom).

- ako govoriš o EPS konektoru, 4+4=8pin (blizu CPUa). Da spoji ga. Tako ploča dobija stabilniji napon. Postoje slični za VGA 6-8pin, ne možeš pogriješiti jer je drugačiji profil konektora.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
ihush kaže...
Zelja kaže...

.. da sve drajvere skinem sa AMD-ovg sajta.

.Drugi 4pinski konektor mi nije uključen znači na napojnoj imam 2 4-pinska konektora,samo jedan od njih je spojen na ploču.Da li da spojim i drugi?

- uvjek drivere skidaj sa stranica proizvođača komponente, (MBO), jedino za VGA... AMD-ATI (ili nVidia) može za VGA driver, jer to je ista stvar. Windowsi će raditi zadovoljavajuće sa svojim driverom, atuomatski update će sam povući novi VGA driver. Probaj prvo tako (lako je dodati kompletan driver s CCCom).

- ako govoriš o EPS konektoru, 4+4=8pin (blizu CPUa). Da spoji ga. Tako ploča dobija stabilniji napon. Postoje slični za VGA 6-8pin, ne možeš pogriješiti jer je drugačiji profil konektora.

Na asrockovom sajtu pise AMD all in 1 driver ver:8.70a_WHQL prepostavljam da je tu drajver i za graficku.Da li trebam instalirati i graficku onda nakon instalacije drajvera ovih sa asrock-ovog websajta?

12 godina
protjeran
offline
Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

OVO su driveri za tvoju grafičku karticu.

 

Ovdje gdje je strelica /na slici/ ih skidaš;

 

 

 

 

OVDJE su driveri za chipset, audio, LAn, S-ata itd za matičnu i sve to ako imaš windows 7 64 bit.

Bolje nešto od nečega , nego ništa od ničega.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 18:16 (Budokai).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
Budokai kaže...

OVO su driveri za tvoju grafičku karticu.

 

Ovdje gdje je strelica /na slici/ ih skidaš;

 

 

 

 

OVDJE su driveri za chipset, audio, LAn, S-ata itd za matičnu i sve to ako imaš windows 7 64 bit.

Da našao sam.Instlairat ću zasad drajvere za chipset samo.Svakako planiram minjeati grafičku iako će i ona biti radeon ali HD 7790 ako ovo sve bude OK.Hvala na linku.

15 godina
offline
Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

Stavljen amd all in 1 drajver,pratim stanje dalje.Instalirao mi je catalyst drajvere.Mislio sam da je to samo drajver za graficku.nadam se da je ipak instalirao chipset.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

A..... to ti je "all in one driver" iliti "sve u jednom driveru".

Ako ti nešto bude zaštucalo, pobriši (samo grafičke drivere) driver sweeperom i skini pa  instaliraj one za koje sam ti dao link.

 

Nego, pošto je to relativno novija ploča ne znam kako si uspio izgubiti instalacijski Cd s driverima za ploču ? {#}


Bolje nešto od nečega , nego ništa od ničega.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 19:42 (Budokai).
 
0 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

Jednostavno ljudi nikad neće da shvate,ili,preciznije,ne žele da shvate,da 100% kompatibilnost komponenti NE POSTOJI.. Neke komponente,uparene,jednostavno nikada neće da rade ispravno,jer im se driveri luđački kolju..

 

Sve to ovisi o obimnosti testiranja dotičnih komponenti i kombinacijama sa drugima..Ponavljam,hardware je najlakše "utaknuti",problem dolazi,kad to treba prograsmski navesti da radi bez poteškoća..

 

Možda sada shvatite zašto su brandirane konfiguracije(DELL,HP,Gatewy i slični..) do 30% skuplje..jer se testiraju sve interakcije komponenti i podešavaju dok nije sve 100% "cakum-pakum"..S druge strane ,za cijene brandiranih

 

mogu se posložiti divljački strojevi ali i dobiti glavobolja ,tipa ovih iz naslova...{#}

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
Budokai kaže...

A..... to ti je "all in one driver" iliti "sve u jednom driveru".

Ako ti nešto bude zaštucalo, pobriši (samo grafičke drivere) driver sweeperom i skini pa  instaliraj one za koje sam ti dao link.

 

Nego, pošto je to relativno novija ploča ne znam kako si uspio izgubiti instalacijski Cd s driverima za ploču ? {#}


 Nisam izgubio.Prvi put sam instalirao sa DVD-a a sad sam skinuo sa net-a.Namjerno različito.

12 godina
protjeran
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
redneck kaže...
mogu se posložiti divljački strojevi ali i dobiti glavobolja ,tipa ovih iz naslova...{#}

 

Prije bih rekao neiskustvo u pronalaženju adekvatnih drivera, skidanju svega i svačega s interneta, stavljanje neispitanog softvera...zalijevanju gotovih konfiguracija raznim napitcima itd...

Donesi ti mom nećaku brendirani, zapečaćeni HP (imam ga na poslu), DELL itd. Zaklat će ga za 2 mjeseca (kao i većina kolegica s posla) i onda kukaju kako komponente nisu "kompatibilne".

Bolje nešto od nečega , nego ništa od ničega.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 22:08 (Budokai).
11 godina
protjeran
offline
Re: Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
Budokai kaže...
redneck kaže...
mogu se posložiti divljački strojevi ali i dobiti glavobolja ,tipa ovih iz naslova...{#}

 

Prije bih rekao neiskustvo u pronalaženju adekvatnih drivera, skidanju svega i svačega s interneta, stavljanje neispitanog softvera...zalijevanju gotovih konfiguracija raznim napitcima itd...

Donesi ti mom nećaku brendirani, zapečaćeni HP (imam ga na poslu), DELL itd. Zaklat će ga za 2 mjeseca (kao i većina kolegica s posla) i onda kukaju kako komponente nisu "kompatibilne".

Gle,driveri su kao driveri...ovakvi i onakvi,no ovo je potpuno drugi problem

 

Kupiš sve komponente i dobiješ drivere sa njima,po nekoj idealnoj logici,moralo bi šljakati..Ali ne šljaka.I što onda,kopanje po net-u "odgovarajućih"?? Nema šanse..

 

Ne govori se o fizičkom oštećivanju strojeva,zalijevanju po njima,nego čisto realnoj nekompatibilnosti drivera...

 

Većina ovdje,kao i tvoj nećak,će i brandiranom stroju "osvježiti" BIOS "novom i najboljom " verzijom,pa će onda skinuti drivere koji "donose" do 30% bolje rezultate i brzine,nema veze da li je beta verzija..samo šibaj..

 

pa će se onda malo igrati naponima i "klokati",jerje to cool i nisi faca ako ne "klokaš"-naravno da će shebati i najstabilniji sustav..Puno njih i prešuti što su doista radili,jer se boje poruge..

 

No govorim o zrelom korištenju,dakle,izvadiš stroj iz pakiranja,instaliraš potrebno i uživaj u korištenju

 

Treba li da kažem da mi još stoji prva instalacija Windows7 na laptopu,nakon 2,5 godine,uz redovito ažuriranje Sekjuritija,i samo dva apgrejda nVidijinih drivera,i da kažem da niti jednom nisam imao BSOD,niti jedno rušenje niti

 

leđenje sustava,a potpuno su mi nepoznati problemi,koji se ovdje najčešće izlažu..

 

Samo se držim one..DONT FIX IF WORK

15 godina
offline
Računar ponekad zamrzne-komponente nove?
Pustio sam jutros prime95 sat vremena jer sam morao na posao evo.Poslat cu  slike danas parametara preko hwinfo.Jel normalno da se cpu fan vrti na nekih max 5400 rpm na temp procesora preko 60 C?Temp cpu je max dosegnula 65C nakon tih sat vremena.Vidjet ces sve na slikama uradio sam print screen tada....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Računar ponekad zamrzne-komponente nove?

evo parametara koje sam dobio jutros sa hwinfo odmah nakon testiranja sa prime95 sat vremena:

parametri parametri
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2013 15:56 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice