Reboot and select proper boot device...

poruka: 17
|
čitano: 7.531
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć

Dakle 16.4 sam kupio novi PC i dosada je sve radilo kako treba do prije pola sata kada mi se slika smrznula dok sam igrao BF4 i morao sam restartat PC i dobio crni ekran sa navedenom greškom. Inače, windows 8.1 mi je instaliran na samsung evo 840 ssd. Otišao sam u bios da provjerim boot device priority i uočio da nema ponuđenog ssda već samo dvd i toshiba hdd. Može savjet što mi je raditi jer sam noob što se tiče ovoga, PC nisam sam sastavljao niti to znam pa ako nešto treba vaditi onda bi mi trebali malo detaljnije objasniti molio bih.

Hvala

 

Ostatak PC je i7 4770k, asrock z87 killer, 8GB RAMA, R9 290 tri x, seasonic ss650g, lg gh24ns

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Reboot and select proper boot device...

- Po tome što se događa, tebi je prdnuo SSD, nosi to nazad u FuturuIT,

  pa neka ti zamjene SSD, garanciju imaš, tako da ne bude problema nikakvih.

Drži se majstore. :DDDD
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Reboot and select proper boot device...

Slažem se s kolegom iznad,samo na reklamaciju ništa drugo ne diraj.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Reboot and select proper boot device...
Valentin17 kaže...

- Po tome što se događa, tebi je prdnuo SSD, nosi to nazad u FuturuIT,

  pa neka ti zamjene SSD, garanciju imaš, tako da ne bude problema nikakvih.

A je dugo izdržao, Windows na njemu instaliran i 2 programa...

Malo mi je glupo slati cijeli PC zbog SSDa samo. Da izvadim SSD samo premda to nisam nikako radio, nebi trebalo biti teško,ima tutoriala?

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 19:20 (CoreByte).
13 godina
online
Re: Reboot and select proper boot device...
CoreByte kaže...
Malo mi je glupo slati cijeli PC zbog SSDa samo. Da izvadim SSD samo premda to nisam nikako radio, nebi trebalo biti teško,ima tutoriala?

- Ja bi slao cijeli PC njima, 90% da je SSD, ali postoji šansa da je i možda ploča ili kabel, malo mi je čudno to,

  nikad nisam čuo da se je taj SSD nekome pokvario, tako da je sve moguće.

- A SSD izvadit nije teško, imaš 4 šerafa za odšerafiti i dva kabela za otpojiti.

- Na SSDu ti piše Samsung, tako ga budeš prepoznao, ako nećeš već slati sve.

- Preporučio bih ti da njih prije kontaktiraš, pa se sve dogovoriš prije s njima, a onda dalje postupaš prema dogovoru.

 

EDIT: Na Facebooku ih možeš pronaći i sada, stalno su tamo. {#}

Drži se majstore. :DDDD
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 19:31 (Valentin17).
11 godina
offline
Reboot and select proper boot device...

Jesi probao kabel provjeriti, možda staviti neki drugi, možda je on prdnuo? Nebi bilo prvi puta.

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Reboot and select proper boot device...
Ili je kabal od SSDa ili je do SSDa daj im cijeli pc neka rade šta znaju , da ti nebi rekli da si ti to nešto radio
 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Reboot and select proper boot device...

1. probaj kabel, spoji ga npr na kabel od przilice

2. ako je ikako moguce probaj ssd na drugom kompu, samo da vidis da ga taj drugi komp prepoznaje

 

ako niti jedno ne šljaka i ne vidi ssd, pošalji samo ssd jer ces puno manje platiti poštarinu, ono pošalješ im ljepo zapakirano preporučeno i kosta te cc 15kn, dok ce te cijeli komp kostati dobrih 70-100kn a bezveze je slati ako je samo ssd

 

garanciju imas na komponente tako da smijes dirati svoj komp, samo naravno pazi, da ne potrgaš nešto i ne bude fizičko oštečenje ;)

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 21:19 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Reboot and select proper boot device...

Probaj priključiti SATA kabel u drugi port na matičnoj ili promjeniti cijeli kabel kao što je rečeno već.

BF4: hRci_HR
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Reboot and select proper boot device...

Izgleda da sam riješio problem,promjenio sam port na matičnoj i sada je prepoznalo SSD. Hvala vam na pomoći {#}

 

 
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Reboot and select proper boot device...
CoreByte kaže...

Izgleda da sam riješio problem,promjenio sam port na matičnoj i sada je prepoznalo SSD. Hvala vam na pomoći {#}

- Eto, drago mi je da si riješio i ništa slati ne moraš. {#}

Drži se majstore. :DDDD
15 godina
odjavljen
offline
Re: Reboot and select proper boot device...
CoreByte kaže...

Izgleda da sam riješio problem,promjenio sam port na matičnoj i sada je prepoznalo SSD. Hvala vam na pomoći  {#}

 

Ja bih na tvom mjestu pokušao vratiti na port na kojem je bio. S jedne strane je možda zbog nategnutosti kabela samo konektor izgubio spoj, a s druge, ako je port na matičnoj stvarno neispravan, to nije dobar znak i postoji opasnost da je to posljedica drugih problema s matičnom koji tek poslije mogu izaći na vidjelo (ono, taman kad izgubiš račun).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
odjavljen
offline
Reboot and select proper boot device...

Ljudi moze pomoc, imam sdd i 2 hdd, međutim prodao sam jedan disk i sada mi se neće da pokernu winsi ikao su mi na ssdu winsi i sve je normalno radilo dok je taj hard bio unutra.

Sada mi dolazi ova poruka select proper boot device iako u biosu mi se vidi ssd i namjestio sam da je on prvi kod bootanja i znam da je 100% ispravano probao sam i sve sata kabele izvadit osim od ssda i ista stvar.Eto pa ako netko zna kako da rijesim ovaj problem bez da moram stavljat nove wins bio bi jako zahvalan..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Reboot and select proper boot device...

A što je sa mbr ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Reboot and select proper boot device...
lukabo kaže...

A što je sa mbr ?

 Master Boot Record! U njega se pise konfiguracija particija, format(NTFS,FAT,FAT32...) itd.

Never let a computer know you are in a hurry.
13 godina
odjavljen
offline
Reboot and select proper boot device...

E posudio mi lik do sutra hdd da to rijesim, sad pali s njima ali sta da napravim da to rijesim?

edit: rijesio sam easybcd programom..

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.1.2015 19:35 (Dino.Randic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Reboot and select proper boot device...

evo i ja imam ovaj problem...nakon prebacivanja konponenti u drugo kuciste pojavila mi se ova poruka...isprobao sam sve portove sa dva kabla i dva diska...moj disk radi u drugom racunalu..uglavnom bios nevidi disk..jucer sam saznao da mi jedna plocica rama neradi...jel mozda ram uzrok?..komponente su rastavćjene tako da nemogu provjerit ili je mozda vrisno sata controler?..dan dva prije ovog problema sam stavio wifi antenu u racunalo koja ima svoj kabel mini usb s dva usba s druge strane i to mi je ugasilo racunalo(neispravan kabl?nesto se skurilo?) dok mi ta antena radi normalno s punjacem za ps3 gamepad

 

Edit:ram radi

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2015 12:42 (danexxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice