Shrinked partition, 10 GBs of space disappeared

poruka: 21
|
čitano: 2.579
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Shrinked partition, HDD space just disappeared

Budući da koristim komp na engleskom, i nisam baš neki "računalac" naslov slovi engleski, nadam se da ste razumjeli.

E sad, oko problema; dakle, shrinkao sam lokalni disk D za jedno desetak giga da bi extendao lokal disk C, i nakon što sam šrinkao D, nisam mogo extendat ni jedan ni drugi, tj. vratit  natrag to što sam šrinko.
U disk menadžeru piše da je normalno sve, dakle da je D velik onoliko koliko je i bio, a kad ga otvorim na maj kompjuteru, tih 10 giga fali. To se desilo na windows 7.


Crko mi je bio HDD, pa sam moro uzet ovaj od 120 giga sa starog kompa ko zamjenu. Inače ne bih cjepidlačio oko tih 10 giga, al možda znate kako je kad manjka prostora...

Pa eto ako ima tko da zna o čemu je riječ. ili makar kakav savijet, dobrodošo je. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Shrinked partition, 10 GBs of space disappeared

Znači da ti sad obe particije pokazuju 110gb.To si uradio sa nekim alatom za particioniranje diska ili ovaj defoult w7, "manage"...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare

Ma da pojednostavim u najkraćim crtama. Išao sam u Disk Manager na windows 7 shrinkat D, i međutim kako sam mu skino tih par giga, više ih ne mogu vratit, i sad mi je D manji za 10 giga.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, HDD space just disappeared
maestro1337 kaže...

Budući da koristim komp na engleskom, i nisam baš neki "računalac" naslov slovi engleski, nadam se da ste razumjeli.

E sad, oko problema; dakle, shrinkao sam lokalni disk D za jedno desetak giga da bi extendao lokal disk C, i nakon što sam šrinkao D, nisam mogo extendat ni jedan ni drugi, tj. vratit  natrag to što sam šrinko.
U disk menadžeru piše da je normalno sve, dakle da je D velik onoliko koliko je i bio, a kad ga otvorim na maj kompjuteru, tih 10 giga fali. To se desilo na windows 7.

Za takvo nešto ,treba ti ipak nešto jače od Disk Managementa.

 

Zašto? U njemu ne možeš pomicati particije ,samo resizeati u prostor NA KRAJU particija.

 

Skini MiniTool Partition Wizard Home (free) ,instaliraj i s njim obavi posao.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, HDD space just disappeared

Eto skinuo sam i pokrenuo, no međutim i dalje mi je disk velik 110 GB, dok bi trebo bit velik 120.
A tih 10 giga što sam šrinko se ne nalazi u Unallocated prostoru gdje bi se i trebalo nalazit. Ovo mi je praktički koda sam ih izgubio haha.

Šta mi je sad radit?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, HDD space just disappeared
maestro1337 kaže...

Eto skinuo sam i pokrenuo, no međutim i dalje mi je disk velik 110 GB, dok bi trebo bit velik 120.
A tih 10 giga što sam šrinko se ne nalazi u Unallocated prostoru gdje bi se i trebalo nalazit. Ovo mi je praktički koda sam ih izgubio haha.

Šta mi je sad radit?

Daj screenshot.

I također ,uslikaj Disk Management.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 21:15 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, HDD space just disappeared

Evo, i disk manager i ovaj što sam skinuo. Pogledaj lijevo na disk manageru piše 120 (iako je 110 trenutno zbog tog šrinkanja) a desno na ovom skinutom 110.

12 godina
neaktivan
offline
Shrinked partition, 10 GBs of space disappeared

ups, evo nove

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 21:26 (maestro1337).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, HDD space just disappeared
maestro1337 kaže...

Evo, i disk manager i ovaj što sam skinuo. Pogledaj lijevo na disk manageru piše 120 (iako je 110 trenutno zbog tog šrinkanja) a desno na ovom skinutom 110.

Čuj ,sorry ali ja ovdje ne mogu ništa vidjeti ni pročitati. Daj poslikaj samo jedan i drugi prozor i fiksiraj samo na prostor na diskovima (pogledaj moju sliku).

 

I još nešto: konvertiraj drugu particiju u primarnu.

 

Prvi disk je 160 GB? 149 gb je normalno za formatirani disk.

 

Ništa ti ne fali ,jel ništa nisi napravio. Sada možeš shrinkati D particiju i onda povećati C.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 21:28 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, HDD space just disappeared

Pardon haha, moram se priviknut :D

12 godina
neaktivan
offline
Shrinked partition, 10 GBs of space disappeared

A fali, znam da mi fali, jer sam to nedavno radio, imao sam 120 na D sveukupno, sad imam 110. Tocno se sjecam da sam stisnuo shrink na D, i shrinkalo se, ta je memorija nestala i nije se htjelo extendat više.

Ako nisi skužio da fali, na w7 običnom disk manageru piše da je normalno, al na ovom skinutom točno piše da je 110, a ne 120 kao i na disk manageru.

Čitao sam na netu, ima još ljudi taj problem npr. http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/unallocated-space-is-not-visible-in-disk/9f7de6a1-8d0a-4fb3-b832-135959cd3e8a?msgId=bce2d463-1f6a-44d4-af0f-165ca2991907


Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 21:38 (maestro1337).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare
maestro1337 kaže...

A fali, znam da mi fali, jer sam to nedavno radio, imao sam 120 na D sveukupno, sad imam 110. Tocno se sjecam da sam stisnuo shrink na D, i shrinkalo se, ta je memorija nestala i nije se htjelo extendat više.

Čitao sam na netu, ima još ljudi taj problem npr. http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/unallocated-space-is-not-visible-in-disk/9f7de6a1-8d0a-4fb3-b832-135959cd3e8a?msgId=bce2d463-1f6a-44d4-af0f-165ca2991907

Usporedi Disk Management - u njemu imaš 119 GB. U partition wizardu imaš 111 ,to je zato jel on prikazuje točnu veličinu.

Ostatak od 10 GB nećeš vidjeti dok ne konvertiraš D particiju u Primary (primarnu).

 

U Partition wizardu ,desni klik na D ,idi na Modify i Set partition as Primary. I klik na Apply.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 21:45 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare

Upravo sam to i napravio, sad na partition wizardu isto piše 119, al kad odem pogeldat na my computer, tamo je i dalje 111.

Jel trebam možda rebootat il nešto? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 21:42 (maestro1337).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare
maestro1337 kaže...

Upravo sam to i napravio, sad na partition wizardu isto piše 119, al kad odem pogeldat na my computer, tamo je i dalje 111.

Jel trebam možda rebootat il nešto? 

Jesi li kliknuo na ''Apply'' ,gore lijevo?!

Ne ,još ne.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 21:46 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare

Kad stisnem apply, piše da ne može završit operaciju (postavljanje lokalnog diska D kao primarnog) zato jer se D trenutno koristi.
 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare
maestro1337 kaže...

Kad stisnem apply, piše da ne može završit operaciju (postavljanje lokalnog diska D kao primarnog) zato jer se D trenutno koristi.
 

 

Da ,ne može ,jel ti je page file na D ,sad sam vidjel. Znači ,moraš restartat - klik na Restart Now.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 21:58 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare

Restartalo se, kad se bootao windows pojavilo se ono od tog paritition wizarda, i sad je primaran. Al još uvijek je 110 gb.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 22:06 (maestro1337).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare
maestro1337 kaže...

Restartalo se, kad se bootao windows pojavilo se ono od tog paritition wizarda, i sad je primaran. Al još uvijek je 110 gb.

Primaran u čemu? A Disk Management? I daj molim te ,ako nemaš ,skini TeamViewer i pokreni ga ,ne moraš instalirati i pošalji mi na privatnu poruku ID i lozinku.

Naravno ,ako hoćeš.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 22:12 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare

Pa primaran u smislu da sam išao na set partition as primary. Na disk managementu je još uvijek 120.

Prije ovog pokušaja sam bio stavio da je primaran, i čak se i bio promijenio iznos sa 110 na 120, no kad sa restartao, bio je neki error i poništila se operacija.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare

Onda ti nešto nije u redu sa diskom. Daj si napravi error check i to najbolje na obadvije particije.

I to napravi odmah.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Shrinked partition, 10 GBs of space disappeare

Evo, uspio sam riješit taj problem. Nakon što sam napravio sve što si mi reko, prčkao sam malo, i skužio sam da su tih 10 giga još uvijek bili tu (bili su nealocirani), ali se nisu pojavljivali u unallocated space.
Pa sam samo otišo na extend, i proširio disk za tih par giga.

Hvala na pomoći, kizo! 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice