Sta mu je?

poruka: 16
|
čitano: 1.590
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Sta mu je?

Promjenim pastu,sve fino uradim obrisem i sta se sve podreazumjeva,ispusem ga,izgasim kompjuter,odem da jedem,zavrsim,upalim komp,odem do dnevnog uzmem cigaru,vratim se on ugasen.Ja ga opet upalim,dodje do onog screena windows i izgasi se.Onda ga izgasim iz struje provjerim jel sve ukljuceno vidim da jeste,ponovo ga upali,sad mi otvori ono kao na pocetku kad dizes sistem,i ide ono start up fix problem tako nesto nisam bas zapamtio i tamam sto je poceo opet se izgasi,i sad sam ga skroz izgasio.Sta mu bi odjednom?

Moj PC  
0 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sta mu je?
Pusenje steti i kompu
15 godina
offline
Re: Sta mu je?
KPB kaže...

Promjenim pastu,sve fino uradim obrisem i sta se sve podreazumjeva,ispusem ga,izgasim kompjuter,odem da jedem,zavrsim,upalim komp,odem do dnevnog uzmem cigaru,vratim se on ugasen.

A da malo sposložiš i lijepo sročiš rečenicu - redoslijedom što i kako si radio,

jer po ovome gore se može zaključiti da si mijenjao pastu dok je kompjuter radio!?

 

Daj malo podataka o komponentama, pa ćemo vidjeti dalje...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 15:52 (Matozan).
11 godina
neaktivan
offline
Sta mu je?

skinem kuler sa procesora,ljepo ocistim pastu sa kulera koje je bilo malo,onda isto tako uradim i sa procesorom,vratim to sve ljepo nataknem uradim sve sta treba.

kad se upali,svi ventilatori rade sve sve,al eto ne znam sad sta mu je pa se izgasi poslje "Starting Windows"

procesor quad 6600 ,napojna ms industiral 400w,2gb rama,maticna asrock g31m-s,graficka ati radeon 3850 HD Powercolor 256bit,hdd western digital 320gb

 

 

edit:evo sad sam ga upalio doslo je nesto da treba provjerit hdd to je zavrsio i normalno pokrenuo,cim je doso desktop on se izgasi

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 15:55 (KPB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sta mu je?

Dali si stavio novu termalnu pastu? Ili si samo ocistio staru?

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sta mu je?

očistio i stavio novu

 

12 godina
online
Sta mu je?

Odi u BIOS i vidi kolika je temperatura procesora.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Sta mu je?

Ugasi comp,izvadi rame,ponovo stavi,provjeri još jednom sve kablove,dal je cooler "dobro" sjeo...upali.Ako ne pomogne,onda probaj sa reset cmos,pa restart.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Sta mu je?

Ovo MS napajanje je najvjerojatnije uzrok tj. najbolji kandidat kao uzrok kvara.

 

Ali probaj još prije provjeriti sve kablove, izvadi i vrati RAM+grafičku,

možda si ih dok si manipulirao hladnjakom udario, pa su djelomično iskočili iz utora/izgubili kontakt.

 

EDIT: kao što lukabo piše provjeri da li ti je hladnjak dobro sjeo na procesor/da su se kopče dobro učvrstile za MBO.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 16:13 (Matozan).
Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sta mu je?

eevo izvadio ram provjerio grafičku, vratio opet, upalio, pokrenu ga lijepo dođe do desktopa 5 sekundi i opet se izgasi

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sta mu je?
KPB kaže...

eevo izvadio ram provjerio grafičku, vratio opet, upalio, pokrenu ga lijepo dođe do desktopa 5 sekundi i opet se izgasi

  Cooler ti nije sjeo....

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sta mu je?

vjerovatno je do njega, upravo sam polomio one dole drške, moram kupit novi pa cu javit ako bude do toga

13 godina
offline
Re: Sta mu je?
KPB kaže...

vjerovatno je do njega, upravo sam polomio one dole drške, moram kupit novi pa cu javit ako bude do toga

Aj nemoj ti to ni dirati dok nije sve otišlo u p.... materinu. Zamoli nekoga tko se kuži da ti to riješi

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sta mu je?
KPB kaže...

vjerovatno je do njega, upravo sam polomio one dole drške, moram kupit novi pa cu javit ako bude do toga

Uvijek i uvijek,kad se radi bilo kakva radnja,što se tiče zamjene komponenti(ako nije nikad rađeno)pronađe se tuturial o tome na web-u,pa bar toga ima na internetu,koliko ti srce želi.

11 godina
neaktivan
offline
Sta mu je?

kuler izgleda nije bio socket 775 nego nesto novije,pa se teze ubacivo,evo kupio sam cooler master blizzard t2 samo sto sam ga stavio odmah se uklopio nisam se moro peglat ko sa ovim starim.Naravno temperature su se odmah snizile,sad ne prelaze preko 40,dok prije iako nista ne radim dolaze do 50-59.Tako da je do kulera bilo,hvala svima na pomoci i odgovorima.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sta mu je?

Mislim da sve ovo zasluzuje samo {#}

 

Nemoj vise nista dirati ako neznas ni koji socket imas a ni sta radis.

 

 

P.S. Konstruktivna kritika, no bad feelings.

Što hladnije to bolje :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice