Titranje ekrana

poruka: 13
|
čitano: 19.766
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Titranje ekrana

Pozdrav, danas mi se monitor (vjerojatno, moguce da je i graficka) poceo cudno ponasat. Svakih par minuta ekran pocne titrat, ali ne prejako da izgubim cijelu sliku na koju milisekundu, vec nesto blize valovitom titranju. Sve kabele sam odspojio pa ponovno spojio i problem je jos uvijek tu. Cak mi slika sama od sebe malo posivi... Monitor je LG W2253TQ, star oko 3 godine.

Graficka je zadnjih pola godine otkad sam je nabavio overclockana i nikad problema, sad sam resetirao sve al problem je jos uvijek tu. Temperature su ok.

'You can lead a fool to wisdom, bu you can't make him think.'
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Titranje ekrana
puls4R kaže...

Pozdrav, danas mi se monitor (vjerojatno, moguce da je i graficka) poceo cudno ponasat. Svakih par minuta ekran pocne titrat, ali ne prejako da izgubim cijelu sliku na koju milisekundu, vec nesto blize valovitom titranju. Sve kabele sam odspojio pa ponovno spojio i problem je jos uvijek tu. Cak mi slika sama od sebe malo posivi... Monitor je LG W2253TQ, star oko 3 godine.

Graficka je zadnjih pola godine otkad sam je nabavio overclockana i nikad problema, sad sam resetirao sve al problem je jos uvijek tu. Temperature su ok.

to sam i ja danas počeo primjećovat na mom kompu. Dok sam koristio windows xp sve je bilo ok, a kad sam stavio sedmicu počeo mi je treperiti ekran. što da napravim

Toni
12 godina
neaktivan
offline
Titranje ekrana

Probajte napraviti system restore na neki prijašnji datum za koji ste sigurni da tog kvara nije bilo.Ako 

se kvar ne pojavi,znači da je softwere u pitanju,driveri i sl...Ako i dalje postoji,tada je kvar u komponentama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Titranje ekrana

Sumnjam da je do softvera, sad sam izbrisa drivere za graficku i monitor je svejedno titra dok je bio na integriranoj grafi. Evo sad sam ga stavio u drugu uticnicu, mozda je do toga. Zasad je sve ok, vidit cu jos sta ce bit kad instaliram drivere.

'You can lead a fool to wisdom, bu you can't make him think.'
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Titranje ekrana

Evo nakon svega monitor odjednom pocne dosta titrat i onda slika posivi za par nijansi i na tome ostane. Sve vise i vise mi se cini da je stvar u monitoru a ne u nicem drugom.

 

edit: Iz monitora se cuje nekakvo pistanje dok slika titra, a kad povecam brightness to pistanje je jace. Vjerojatno je monitor gotov :(

'You can lead a fool to wisdom, bu you can't make him think.'
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 23:29 (puls4R).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Titranje ekrana

To je tipican znak preniskih 2d klokova vjerovatno vam titra u vrhu ekrana pogotovo kad pregledavate nekj live java ili video flash sadrzaj - prvo pokusajte smanjit refresh rate od monitora na default native setings ako vam se nastavi skinite neki program za klokanje asus gpu i malo dignitr 2d clockove i trebalo bi biti ok

Zamolba za clanove foruma BIK i Itomic009 da ne komentiraju moje poruke, Hvala !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Titranje ekrana

Izgleda da je do monitora, sad kad ga upalim prikaze sliku neke 2 sekunde i onda sve bude crno a monitor je jos upaljen. Nakon nekih 20 sek opet prikaze sliku 2 sekunde pa pocrni. Spojio sam ga na laptop da vidim jel mozda do graficke i ista stvar... Kad spojim komp na tv sve radi tako da je monitor vjerojatno gotov.

'You can lead a fool to wisdom, bu you can't make him think.'
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Titranje ekrana

Vjerovatno se napuhao neki kondenzator u monitoru. Nosi na popravak da vidiš dali ti se isplati popravljati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Titranje ekrana

vjerojatno je kondenzator napuhan kao što kaže kolega. ako sam promijeniš kondenzatore koštat će te 50 kn ili manje. jesi uspio popravit monitor?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Titranje ekrana

Po mom iskustvu kolega je u pravu.

Kondenzatori od napajanja u monitoru.

 

Raditi će ti još neko vrijeme, slika će nestajat sve ćešće (što je toplije češće) i na kraju skroz umrijet :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Titranje ekrana

zašto misliš da će radit samo još neko vrijeme nakon promjene kondenzatora?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Titranje ekrana

krivo sam se izrazio.

Bez promjene kondenatora će raditi još neko vrijeme, sve ćešće će nestajati slika i na kraju skroz nestati.

 

 

12 godina
offline
Titranje ekrana

u prijevodu, bez promjene kondenzatora monitor je neupotrebljiv. barem je zamjena kondenzatora jednostavna, samo treba pazit na polaritet

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice