Vtx3d hd6670 1gb ddr5

poruka: 30
|
čitano: 3.516
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
vtx3d hd6670 1gb ddr5

Nedavno sam nabavio tu karticu(nova),ali neznam u čemu je problem,jer ne pali ekran. Unutra sam dosada imao asus

geforce 9400gt ddr2. Utor je pcexpress i ona ide u nj. Sad dali je problem u matičnoj,napajanju ili nečem drugom...

Neznam baš puno o tome,pa ako ima neko volje  za savjetom,unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: vtx3d hd6670 1gb ddr5

Probaj je na drugom računalu, možda je nesipravna. I jesi spojio kabel od napajanja na nju (ako zahtjeva)

https://twitter.com/#!/Mario1990_Bug
15 godina
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Znači ovako, trebao si prvo pobrisat sve drivere od nvidie( čak se i preporuča da se reinstaliraju windowsi kad se prelazi sa Nvidia>ATi i obrnuto). Kada obrišeš drivere drebaš flashat novi bios, onda bi ti trebala proradit. Ja sam isto imao takav problem, sve je nestalo nakon flashanja biosa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
Balvan8 kaže...

Znači ovako, trebao si prvo pobrisat sve drivere od nvidie( čak se i preporuča da se reinstaliraju windowsi kad se prelazi sa Nvidia>ATi i obrnuto). Kada obrišeš drivere drebaš flashat novi bios, onda bi ti trebala proradit. Ja sam isto imao takav problem, sve je nestalo nakon flashanja biosa.

Podebljano su gluposti.Maknes drivere,ocistis registry i instaliras nove i to je to.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

očistiš driver sweeperom

 

I naravno daš nam konfiguraciju da znamo do čega bi moglo biti, prvo treba provjeriti napajanje

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Napajanje je MS KY-400 ATX P4,a matična ploča,na njoj piše "DUAL CORE CPU FSB 1GHz ASROCK, Alive NF4G-D".

Nema dodatno napajanje. E da grafička je pce 2.1,možda to ima kakve veze,pa nije kompatibillna sa matičnom ili...?

Amd Athlon(tm) 64 3000+,1,80Ghz,2,50gb RAM,service pack 3.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 12:47 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Najbolje da probaš tu grafičku kod frenda ili negdje, da vidiš da li je ispravna.

https://twitter.com/#!/Mario1990_Bug
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Probat ču i ovo s driverima,a ako ne pomogne,onda i kod frenda.Pozrdav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Preslabo napajanje ili nekompatibilnost nforce4 čipseta sa grafičkom, jedno od toga dvoje..

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Napajanje

 

Ako i nije do njega, promijeni ga pod hitno, ali 90% da je do njega. To njesra ne daje 400W ili sam ja riki martin. Dobro da ti ne diže komp uopće, u protivnom bi moglo nešto gadno nastradat. Mislim da nema ni približno dovoljno napona na 12v railu

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Comp sa ovim napajanjem normalno radi več par godina.

Preporuka,recimo 600-650W bi bilo poželjno ili dovoljno ili...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

XFX 450W, posve dovoljno, i predovoljno, za neku buduću nadogradnju, primjerice procesora, matične itd. pošto si na jednojezgrenom Athlonu koliko sam skontao.

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
thedream kaže...

XFX 450W, posve dovoljno, i predovoljno, za neku buduću nadogradnju, primjerice procesora, matične itd. pošto si na jednojezgrenom Athlonu koliko sam skontao.

Da

Samo ta kartica i taj procesor?

Mislim da bi to trebao u dogledno vrijeme nadograditi. I premda bi xfx 450w držalo i jaču konfiguraciju, bolje uzeti nešto od 500 - 550W

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
13 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Možda nema novca jebga, ja bi krenuo od napajanja za početak, kad je već iskeljio novce za grafičku.. Inače nekom logikom da bi od matične i nekog x3/4 polovnog procesora krenuo i DDR3, danas za 100 eura možeš imati sve praktički, osovinu kompa na polovnom tržištu, nek je i 800,850kn.

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
thedream kaže...

Možda nema novca jebga, ja bi krenuo od napajanja za početak, kad je već iskeljio novce za grafičku.. Inače nekom logikom da bi od matične i nekog x3/4 polovnog procesora krenuo i DDR3, danas za 100 eura možeš imati sve praktički, osovinu kompa na polovnom tržištu, nek je i 800,850kn.

Istina, ali kažem, za početak nabaviti napajanje koje će sigurno držati sve pa i ono u budućnosti što će doći. Što kvalitetnije napajanje to će manje kasnije problema imati a i duže će trajati.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Taj comp imam več jedno 4-5 godina. Karticu sam kupio od frenda za 400kn (on uzeo jaču).

Ali sada me zanima to,dal je matična ili napajanje,pa da to kupim,zato pitam. A opet da ne

kupujem obadvoje. A za drivere od geforce,ako ih sve deinstaliram,hoču li imati onda sliku

za to vrijeme dok ne ubacim ati i njene drivere?

I htio sam več ubaciti jači procesor,ali onaj koji sam htio nije bio kompatibilan sa matičnom

(tako mi je tip rekao,bio je dual core). I koji bi(recimo najjači) procesor na ovu matičnu odgovarao,pa da ga 

potražim polovnog na netu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 18:22 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
lukabo kaže...

 A za drivere od geforce,ako ih sve deinstaliram,hoču li imati onda sliku

za to vrijeme dok ne ubacim ati i njene drivere?

Imat ćeš.

https://twitter.com/#!/Mario1990_Bug
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
lukabo kaže...

Comp sa ovim napajanjem normalno radi več par godina.

Preporuka,recimo 600-650W bi bilo poželjno ili dovoljno ili...?

 Uzmi LC GP3 650W.

Jeftinije od XFX-a a nešto jače.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
donator_bubrega kaže...
lukabo kaže...

Comp sa ovim napajanjem normalno radi več par godina.

Preporuka,recimo 600-650W bi bilo poželjno ili dovoljno ili...?

 Uzmi LC GP3 650W.

Jeftinije od XFX-a a nešto jače.

Ummm...trebaju ta LC napajanja još pure i mlijeka da bi mene uvjerila u kvalitetu.

Drži se xfx-a

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
13 godina
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

LC GP3 je provjereno dobra serija koja daje vise nego je deklarirana.Jaka i tiha napajanja a uz to sve imaju super cijenu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
4 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
Immartu kaže...

Ummm...trebaju ta LC napajanja još pure i mlijeka da bi mene uvjerila u kvalitetu.

Drži se xfx-a

Si siguran? GP3 serija kvalitetom se opasno priblizila XFX-u.

Ofc.
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Što sam čuo i vidio, LC napajanja malo vrijede, malo su za smeće. Zato kažem, još pure i mlijeka.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
Immartu kaže...

Što sam čuo i vidio, LC napajanja malo vrijede, malo su za smeće. Zato kažem, još pure i mlijeka.

 Silent serija nije nešto,ali zato GP3 serija je best buy.

Daju puno za malo cijene,odličan omjer uloženo / dobiveno.

Jedan LC GP3 650W drži GTX570@SLi [ stock ] + neki 125W-ni proc.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
donator_bubrega kaže...
Immartu kaže...

Što sam čuo i vidio, LC napajanja malo vrijede, malo su za smeće. Zato kažem, još pure i mlijeka.

 Silent serija nije nešto,ali zato GP3 serija je best buy.

Daju puno za malo cijene,odličan omjer uloženo / dobiveno.

Jedan LC GP3 650W drži GTX570@SLi [ stock ] + neki 125W-ni proc.

Si testirao?

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Baš vam hvala! A jeste znalci svaka vam čast. Nakon deinstaliranja drivera od geforce grafičke i stavljanja ati,ništa nije proradilo.

Znači da je matična u pitanju. Tada sam opet stavio unutra geforce,ali više nisam mogao podignuti sistam. Ustvari došlo je do točke

"windows xp" i dalje ništa,samo je tako stajalo. Naravno morao sam nanovo instalirati windowse i sve podatke na računalu izgubio.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

1. podaci se daju vratiti

 

2. ne možeš očekivati da ćemo moći riješiti sve probleme virtualno, pogotovo ako se uopće sam ne razumiješ u kompjutere. Za početak, ako je problem bio podizanju windowsa nakon brisanja drivera, onda si ih mogao dignuti u safe mode-u

 

3. ako ti sada radi onda nije do matične.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
lukabo kaže...

Baš vam hvala! A jeste znalci svaka vam čast. Nakon deinstaliranja drivera od geforce grafičke i stavljanja ati,ništa nije proradilo.

Znači da je matična u pitanju. Tada sam opet stavio unutra geforce,ali više nisam mogao podignuti sistam. Ustvari došlo je do točke

"windows xp" i dalje ništa,samo je tako stajalo. Naravno morao sam nanovo instalirati windowse i sve podatke na računalu izgubio.

 

Nije ti palo na pamet podići windows u safe mod?
Inače, "Jesus saves, but he also makes frequent backups"

Nisi trebao raditi reinstalaciju bez da prvo backupiraš stvari.

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vtx3d hd6670 1gb ddr5
Father_Dougal kaže...
lukabo kaže...

Baš vam hvala! A jeste znalci svaka vam čast. Nakon deinstaliranja drivera od geforce grafičke i stavljanja ati,ništa nije proradilo.

Znači da je matična u pitanju. Tada sam opet stavio unutra geforce,ali više nisam mogao podignuti sistam. Ustvari došlo je do točke

"windows xp" i dalje ništa,samo je tako stajalo. Naravno morao sam nanovo instalirati windowse i sve podatke na računalu izgubio.

 

Nije ti palo na pamet podići windows u safe mod?
Inače, "Jesus saves, but he also makes frequent backups"

Nisi trebao raditi reinstalaciju bez da prvo backupiraš stvari.

ja znam samo onu "Jesus saves, everyone else takes damage" {#}

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

Sve sam pokušavao i safe mode i ostale opcije koje se nude,toliko glup nisam,ali velim da je sve stalo kod natpisa wxp i dalje ništa.

Nema veze,dobro da sam znam inst nove windowse.Sad bar znam da netreba brisati nikakve drivere od grafičkih,jer svaka druga

mora dignuti grafiku u defoultu,a kasnije se s driverima složi prava rezolucija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vtx3d hd6670 1gb ddr5

ne može ti brisanje drivera uzrokovati takvo rušenje win-a, nešto drugo ne valja.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice