WD Elements 500 GB - crkla elektronika?

poruka: 15
|
čitano: 3.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
WD Elements 500 GB - crkla elektronika?

Pozdrav.

 

Dakle molio bih za savjet i pomoć. 

 

Radi se o tome da mi je disk radio do prije 3 dana (star 5-6mj. čuvao sam ga i pazio ko nijedan do sad),  korišten možda 10 puta i onda odjednom "The USB device is not recognized". Pošto mi je već ranije radio probleme u Win7 sa očitavanjem particija, spojim ga na XP (ništa), drugi laptop na Win 7, ništa. 
Kako nemam garanciju jer sam ga kupio tako za manje novce, pažljivo ga otvorim računajuć da je možda i USB 3.0 kabl crko pa ću ga direktno u laptop spojit.. Međutim na moje oduševljenje, USB priključak je zalemljen direktno na disk -.- .. I još malo pogledam sa donje strane, kao izgoren izgleda na jednom dijelu (vidi se na slikama) oko USB priključka. 

 

Odem do linksa pitat ih za mišljenje i dečki mi spoje na njihov novi USB kabl kod sebe na laptop, isto pokazuje.  Zaključili da je otišla elektronika. 

Disk radi tj okreće se unutra, ali ništa više od toga.

 

Ono što me zanima, pošto imam bitnih stvari na disku išto je valjda osim elektronike sve ostalo živo, i jer nemam šta izgubit, da li ima netko identičan hard, a ispravnu elektroniku?

 

Ili neki možda pametan savjet (izuzev onih, baci ga u smeće)?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2013 15:42 (NeoOS).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
Serial Number
Model Number
Warranty Status
Warranty Exp Date

WX51AA2E0600WDBPCK5000ABK-EESNIN LIMITED WARRANTY01/09/2015

 

 

.. ukratko sad sam iso na wd i upiso SN od tvog hdda i do 2015 imas garanciju ..pazljivo ga vrati i salji direkt u servis tako sam i ja svoj i dobio novi ... 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2013 16:46 (Damir1908).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?

Da. Isao sam i ja to provjeriti i znam da vrijedi jos dugo vremena. Spakirao bih ja njega, nego su mi problem neki podaci koji su mi bitni na tom hardu, bio mi je storage disk. Najradije bih obzirom da nemam račun i jamstvo (Nije kupljen u trgovini), našao neki kojem je elektronika čitava i pokušao ga osposobiti. Vjerojatnost je mala, ali neka.  Ili ako možda posto neki drugi način na koji bih mogao doći do podataka.

 

U slučaju kada bih htio iskoristiti WD-ov RMA, ne znam da li imam pravo na to, jer kažem, nemam jamstvo, račun iz trgovine, nego samo onaj papir M-San-a kao Jamstvo. Ali tamo piše, tj predviđen je datum kupnje za napisati i žig firme (a to je u mom slučaju prazno). 

 

Jesi svoj slao u ZG na servis, ili direktno njima na RMA?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2013 21:41 (NeoOS).
12 godina
neaktivan
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
NeoOS kaže...

Da. Isao sam i ja to provjeriti i znam da vrijedi jos dugo vremena. Spakirao bih ja njega, nego su mi problem neki podaci koji su mi bitni na tom hardu, bio mi je storage disk. Najradije bih obzirom da nemam račun i jamstvo (Nije kupljen u trgovini), našao neki kojem je elektronika čitava i pokušao ga osposobiti. Vjerojatnost je mala, ali neka.  Ili ako možda posto neki drugi način na koji bih mogao doći do podataka.

 

U slučaju kada bih htio iskoristiti WD-ov RMA, ne znam da li imam pravo na to, jer kažem, nemam jamstvo, račun iz trgovine, nego samo onaj papir M-San-a kao Jamstvo. Ali tamo piše, tj predviđen je datum kupnje za napisati i žig firme (a to je u mom slučaju prazno). 

 

Jesi svoj slao u ZG na servis, ili direktno njima na RMA?

u m san misecini zaboravio sam znam da je islo za dugo selo tako da sam 99,9% siguran da je m-san bio ... ne treba ti racun ... ja sam slao goli HDD ako njima kao i tebi na S/N pise da je pod jamstvom dobices drugi..btw slao sam dvaput sad sam se sjetio i napises sta je sa diskom i napises da ti podatke stave na novi mislim da bi to trebali napravit.. ako se nikako ne moze onda im napisi da te nazovu ili tako nesto :) ..inace imam super iskustva s njima od dva puta .Prvi put sam slao 1 tb sata 2 i dobio novi sata 3 cak .. a drugi wd 250 sata 2 i isto dobio sata 3 :) 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2013 22:10 (Damir1908).
11 godina
neaktivan
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
Damir1908 kaže...
NeoOS kaže...

 

u m san misecini zaboravio sam znam da je islo za dugo selo tako da sam 99,9% siguran da je m-san bio ... ne treba ti racun ... ja sam slao goli HDD ako njima kao i tebi na S/N pise da je pod jamstvom dobices drugi..btw slao sam dvaput sad sam se sjetio i napises sta je sa diskom i napises da ti podatke stave na novi mislim da bi to trebali napravit.. ako se nikako ne moze onda im napisi da te nazovu ili tako nesto :) ..inace imam super iskustva s njima od dva puta .Prvi put sam slao 1 tb sata 2 i dobio novi sata 3 cak .. a drugi wd 250 sata 2 i isto dobio sata 3 :) 

 

Kako misliš, goli HDD? Kontam da mi neće priznat jamstvo, ako sam ga kao otvarao.. Mislim na USB case koji sam otvorio da bih ga stavio u laptop. Ili griješim? 

 

Znači, kontaktiram direktno WD podrsku i pitam ih sve to? A za podatke, bio bih im jako zahvalan, ako bi to ikako mogli napraviti. Samo, čuo sam da se njima ne isplati da im šaljem hard, jer ide kao na njihov trošak a skupo ih to izađe. Nego, kao ako priznaju kvar, pošalju samo drugi..

12 godina
neaktivan
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
NeoOS kaže...

 

Kako misliš, goli HDD? Kontam da mi neće priznat jamstvo, ako sam ga kao otvarao.. Mislim na USB case koji sam otvorio da bih ga stavio u laptop. Ili griješim? 

 

Znači, kontaktiram direktno WD podrsku i pitam ih sve to? A za podatke, bio bih im jako zahvalan, ako bi to ikako mogli napraviti. Samo, čuo sam da se njima ne isplati da im šaljem hard, jer ide kao na njihov trošak a skupo ih to izađe. Nego, kao ako priznaju kvar, pošalju samo drugi..

ne vratis sve kako je bilo i saljes ... evo da ti objasnim kako to ide tj bar kod mene islo: Crko mi hdd zvem msan i operater se javi i pitaju me adresu i dode frajer iz oversease i sam ga pokupi, a ja ga upakiram i stavim unutra papir i opisem kvar, a ti napisi da se spase podaci ako ne da ti salju i pokvareni hdd natrag ili kontaktiraju..u roku tjedan dva sam dobio novi 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
Damir1908 kaže...
NeoOS kaže...

 

Kako misliš, goli HDD? Kontam da mi neće priznat jamstvo, ako sam ga kao otvarao.. Mislim na USB case koji sam otvorio da bih ga stavio u laptop. Ili griješim? 

 

Znači, kontaktiram direktno WD podrsku i pitam ih sve to? A za podatke, bio bih im jako zahvalan, ako bi to ikako mogli napraviti. Samo, čuo sam da se njima ne isplati da im šaljem hard, jer ide kao na njihov trošak a skupo ih to izađe. Nego, kao ako priznaju kvar, pošalju samo drugi..

ne vratis sve kako je bilo i saljes ... evo da ti objasnim kako to ide tj bar kod mene islo: Crko mi hdd zvem msan i operater se javi i pitaju me adresu i dode frajer iz oversease i sam ga pokupi, a ja ga upakiram i stavim unutra papir i opisem kvar, a ti napisi da se spase podaci ako ne da ti salju i pokvareni hdd natrag ili kontaktiraju..u roku tjedan dva sam dobio novi 

 

Jel to trebalo pisati "ne, vratiš sve kako je bilo i šalješ" ili?  Sry , ne ispravljam ti pravopis nego samo pokusavam skontat sto si mi napisao.

Mislim ih kontaktirati email-om pa me zanima da li da spominjem da sam otvarao kuciste diska ili ne? Mislim, 99% ce skuzit ako budu pogledali, iako sam jako pazio kad sam ga otvarao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2013 0:04 (NeoOS).
12 godina
neaktivan
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
NeoOS kaže...

 

Jel to trebalo pisati "ne, vratiš sve kako je bilo i šalješ" ili?  Sry , ne ispravljam ti pravopis nego samo pokusavam skontat sto si mi napisao.

Mislim ih kontaktirati email-om pa me zanima da li da spominjem da sam otvarao kuciste diska ili ne? Mislim, 99% ce skuzit ako budu pogledali, iako sam jako pazio kad sam ga otvarao.

ako nema uopce nekog vidljivog znaka da si ga otvarao nista ne spominji ..i da tocno sam to mislio ne,vratis sve kako je bilo i saljes samo sam zaboravio stavit zarez sry my bad :S

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
Hvala ti na svim odg, i dalje mi treba pomoc jer sad mi nije jasno..kazu mi u mailu iz mr servisa da im moram prilozit racun

c/p

Poštovani,

Disk možete poslati kod nas na servis na dijagnostiku.

Nakon obavljene dijagnostike javiti ćemo vam mogućnosti spašavanja podataka sa diska.
.....
Još jedna stvar koja me zanima, da li bih morao platiti dijagnostiku i ukoliko je moguće spašavanje podataka sa diska da li to što plaćam obzirom da je disk pod garancijom? Jedino vam ne bih mogao priložiti račun o kupovini.
.....
Da bi ostvarili jamstvo morate nam priložiti kopiju računa. Ukoliko je sve u redu sa diskom, dijagnostika se ne naplaćuje, dok spašavanje podataka se normalno naplaćuje s obzirom da jamstvo ne pokriva tu vrstu usluge.
______________

neznam sad sta napravit..jel im to mozda sluzbena komunikacija, pa da se napravim lud i posaljem im hdd, mozda bi mi proslo bez racuna? Nisam pametan..
12 godina
neaktivan
offline
WD Elements 500 GB - crkla elektronika?

Sve si dobio jasno objašnjeno.Ako im dostaviš račun,dijagnostika se ne naplačuje i ako što nije u redu sa hdd,zamijenit če ti ili popraviti ovaj.A spašavanje podataka se ionako naplačuje.To što je kolegi iznad "prošlo" sa njegovim hdd,to ne znači da če svima progledati kroz prste.Oduvijek je gara vrijedila uz račun.Radije se raspitaj koliko bi te stajalo spašavanje podataka(ako su ti toliko bitni),a za eventualni popravak ili zamjenu,bez računa, se ne nadaj previše.Ako slučajno prođe,ti si na dobitku.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
lukabo kaže...

Sve si dobio jasno objašnjeno.Ako im dostaviš račun,dijagnostika se ne naplačuje i ako što nije u redu sa hdd,zamijenit če ti ili popraviti ovaj.A spašavanje podataka se ionako naplačuje.To što je kolegi iznad "prošlo" sa njegovim hdd,to ne znači da če svima progledati kroz prste.Oduvijek je gara vrijedila uz račun.Radije se raspitaj koliko bi te stajalo spašavanje podataka(ako su ti toliko bitni),a za eventualni popravak ili zamjenu,bez računa, se ne nadaj previše.Ako slučajno prođe,ti si na dobitku.

Ispricavam se za racun stvarno nisam znao da treba prilozit meni je proslo i to dvaput ali sa desktop hddom nisam nikad sa prijenosnim :S 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
11 godina
neaktivan
offline
WD Elements 500 GB - crkla elektronika?

OK. Jasno mi je sve, samo sam vas pitao za mišljenje.. Hvala svima!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
NeoOS kaže...

OK. Jasno mi je sve, samo sam vas pitao za mišljenje.. Hvala svima!

Dakle, HDD je jedno vrijeme radio OK, iz čistog mira počeo i to isključivo na USB 3.0. Prije toga ga pokušavao u servisima testirati na ovaj način, neuspješno.

 

Sada je ponovno počeo bulazniti i neuspješno ga pokušavam pokrenuti. Dobivam poruku od ranije da Win ne prepoznaje uređaj. Dakle, riječ je o 500 GB WD Elements SE Portable.

 

Čitajući na netu, naišao sam na to da bih trebao koristiti kraći kabl. Ovaj kabl sto imam je 30 cm. Pa bih molio ako netko ima kabl 10 cm za USB 3.0 neka se javi za dogovor!!

- HTC 8S -
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2013 11:41 (NeoOS).
14 godina
protjeran
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
Ako pred kucom imas kantu za smece. Odi dolje i otvori je. Vrati se u kucu i baci hdd sa drugog kata. Ako fulas kantu, ponovi radnju opet. Nema mu spasa. Plati spasavanje ili u kantu.
B-A-R-C-A
11 godina
neaktivan
offline
Re: WD Elements 500 GB - crkla elektronika?
iNo_bhf kaže...
Ako pred kucom imas kantu za smece. Odi dolje i otvori je. Vrati se u kucu i baci hdd sa drugog kata. Ako fulas kantu, ponovi radnju opet. Nema mu spasa. Plati spasavanje ili u kantu.

 Ili cu se nadati da ce jos jednom ovako proraditi pa da spasim podatke i supim ga u smece..

- HTC 8S -
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice