Windows ne uspijeva da se digne

poruka: 33
|
čitano: 13.412
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

pozz,

predpostavljam da je hardwerski problem ili problem BIOS-a pa cu ovde iznijeti

srusio mi se sistem pa sam digao novi sistem, medjutim nakon restarta zablokira windows na startnoj ikoni windowsa . Stoji nekad po par minuta i tek onda se javi windows i digne a nekada nece nikako... ažurirao sam BIOS i opet isto. Sad pokušavam novu instalaciju windosa opet i sad nakon nekog procesa za ustavi na instalaciji ( da ovo sad nije zato sto sam BIOS mjenja pa sad nece ni istalacija????) ...dakle isti slucaj i kad pokusavam xp prof 32bit i win7 64bit. Sad ne znam kako dalje nemam sistema nikako i ne uspijevam nista da inastaliram. Radi se o Laptopu HP  core2 1.8GH 3GB RAM , grafiča 356MB. Moze li neko predpostaviti o kakvom problemu se ovde radi??? Hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 17:38 (anatoliadroid).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
anatoliadroid kaže...

pozz,

predpostavljam da je hardwerski problem ili problem BIOS-a pa cu ovde iznijeti

srusio mi se sistem pa sam digao novi sistem, medjutim nakon restarta zablokira windows na startnoj ikoni windowsa . Stoji nekad po par minuta i tek onda se javi windows i digne a nekada nece nikako... ažurirao sam BIOS i opet isto. Sad pokušavam novu instalaciju windosa opet i sad nakon nekog procesa za ustavi na instalaciji ( da ovo sad nije zato sto sam BIOS mjenja pa sad nece ni istalacija????) ...dakle isti slucaj i kad pokusavam xp prof 32bit i win7 64bit. Sad ne znam kako dalje nemam sistema nikako i ne uspijevam nista da inastaliram. Radi se o Laptopu HP  core2 1.8GH 3GB RAM , grafiča 356MB. Moze li neko predpostaviti o kakvom problemu se ovde radi??? Hvala unaprijed

Problem je u hard disku, vjerovatno imaš bad sectori u hdd. Najprije skeniraj sa hdd alatom Hirens cd boota. Ako nađe bad sectori tada kupiš novi hard disk.

 

Nenad
11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

HDD HDD
 dal je sad HDD u kvaru i mora li se mjenjati...i sta se moze jos ustanoviti na onovu ovoga???

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

Novi HDD. {#}

 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

kako sad ovo objasnjavate dakle nakon low level formata i sa wd-particiranjem dobio sam da nema vise bad sektora na hdd, sad cu pokusati ponovo instalaciju windowsa znaci sad je hdd ok???? ili???   bar tako kaze HDAT2, ako opet bude isti problem sta bi onda moglo biti???? idem na instalaciju windowsa sad

 

samo ovo nije mi jasno na 2. slici gdje pokazuje   (SMART : enabled, status ERROR)

 

 

 

a HDD Sentinel isto pokazuje kao na slici u postu prije dakle 406 bad sectors ...kome sad vjerovati  HDD Sentinelu ili HDAT2

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 13:29 (anatoliadroid).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
pogledaj si i sata konektore, ja sam već 2 puta imao problema s time. loš kontakt
http://bambytalica.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

idem onda da otvorim laptop po prvi put u zivotu, pa da pregledam sve da nije kakav kontakt los jer laptop je bio servisiran ja sam ga polovnog kupio ...nadam  se da ćete mi pomoći ovde da riješim ovaj slučaj...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 13:42 (anatoliadroid).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne

Stvar je u tome što bad sectori mogu biti fizički ili logički...

 

Logički su greške u u FSu koje nisu ispravljene i predstavljaju "nečitljivo" smeće. Scandisk/chkdsk iz obično može popraviti a low-level format ih sigurno rješava.

 

Fizički su oštećenja ploča HDDa i ti se ne daju popraviti, obično nastaju od udarca i uporabom se šire.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

vecina programa javlja mi SMART error na hdd sta to znaci moze li se to popraviti kako

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
anatoliadroid kaže...

vecina programa javlja mi SMART error na hdd sta to znaci moze li se to popraviti kako

SMART errori?! Mijenjaj disk ,što prije. To znači da je samo pitanje vremena kad će disk krepat ,zauvijek.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
protjeran
offline
Windows ne uspijeva da se digne

- vadi podatke sa njega i bye bye

Zamolba za clanove foruma bik i itomic009 da nekomentiraju moje poruke, Hvala !
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

ipak nije do hard diska nabavio sam 2 druga hdd  i sa njima se isto desava... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

Ma tebi zapravo treba 

Da ti podigne windowse{#}

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 20:16 (peroko).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

pokusavam instalirati windows i nakon formatiranja diska dobijem ovu sliku...

Gdje ste stručnjaci????????????????

 

disk uredno priključen

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 20:34 (anatoliadroid).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne

Prebacio u BIOSu iz AHCI u Legacy/IDE mod? Negdje među intergrated peripherials, on-board devices i sl.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 20:36 (Sum_of_all_fears).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
Sum_of_all_fears kaže...

Prebacio u BIOSu iz AHCI u Legacy/IDE mod? Negdje među intergrated peripherials, on-board devices i sl.

nisam nista dirao u biosu al jesam ažurirao novi BIOS.  gdje tu prebacujem???

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
Sum_of_all_fears kaže...

Prebacio u BIOSu iz AHCI u Legacy/IDE mod? Negdje među intergrated peripherials, on-board devices i sl.

On ti ima laptop pa mislim da nema takve opis u BIosu nego on samo automatski detektira kod instalacije. 

Nenad
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
anatoliadroid kaže...

nisam nista dirao u biosu al jesam ažurirao novi BIOS.  gdje tu prebacujem???

Pa nađi opciju koja se tako zove! Ugl, prebaci iz SATA/AHCI/Advance moda u legacy/ATA ili kako se već zove.

Nello kaže...

On ti ima laptop pa mislim da nema takve opis u BIosu nego on samo automatski detektira kod instalacije. 

Možda postoji negdje u BIOSu. Vidio sam to na par komada - Acer i Toshiba. I na jednom HPu ja mislim...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne

nema to kod mene

11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

ma nista nece kako god pokusam samo nesto prekida ...  jel moguce da je do biosa ??? ili je ipak neka greska na hardware  nekom ...dva dana sjedim za ovim ....malo fali da ga razbijem

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

A jel imaš ovaj AHCI da ti ga pokazuje u biosu.On mora biti ne "eneble".Mada tebi piše da ti je 

disk možda oštečen i zato se ne može formatirati,pa stoga niti neče moči ispravno instalirati wse,

a to ti onda dođe na isto,jer tako i tako nečeš moči dignuti wse,ako i kojim čudom završiš instal.

Opet če ti zablokirati negdje u pokretanju,zbog oštečenog hdd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
lukabo kaže...

A jel imaš ovaj AHCI da ti ga pokazuje u biosu.On mora biti ne "eneble".Mada tebi piše da ti je 

disk možda oštečen i zato se ne može formatirati,pa stoga niti neče moči ispravno instalirati wse,

a to ti onda dođe na isto,jer tako i tako nečeš moči dignuti wse,ako i kojim čudom završiš instal.

Opet če ti zablokirati negdje u pokretanju,zbog oštečenog hdd.

pa nije moguće da od 3 HDD-a ni jedan sad nevalja. Evo prekinulo mi opet proces instalacije win7.  sve ide sporo i ono sto nekako odradi odradi preeeeesporo. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
anatoliadroid kaže...

pa nije moguće da od 3 HDD-a ni jedan sad nevalja. Evo prekinulo mi opet proces instalacije win7.  sve ide sporo i ono sto nekako odradi odradi preeeeesporo. 

Onda ti očito nešto ne valja sa lapom (matična?). Nosi ga na servis.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
anatoliadroid kaže...

 Evo prekinulo mi opet proces instalacije win7.  sve ide sporo i ono sto nekako odradi odradi preeeeesporo. 

jesi provjerio ram sa memtestom ili kako se već zove, btw nisam čitao ostalo (-:

kaos
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 22:06 (Jurra).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
Jurra kaže...
anatoliadroid kaže...

 Evo prekinulo mi opet proces instalacije win7.  sve ide sporo i ono sto nekako odradi odradi preeeeesporo. 

jesi provjerio ram sa memtestom ili kako se već zove, btw nisam čitao ostalo (-:

 

 

memtest kaze da je ram ok

 

11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

kako mogu znati da sam ispravan BIOS flešo ??? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows ne uspijeva da se digne
anatoliadroid kaže...

kako mogu znati da sam ispravan BIOS flešo ??? 

Da nije ''ispravan'' sad bi ti PC bio cigla.

(ili ,ako imaš neku malo bolju ,noviju matičnu sa dual BIOS-om ili nečim sličnim ,nebi mogao bootati ni ući u BIOS i morao bi ga resetirati)

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 23:55 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

sta bi jos moglo biti...idem redom da sve ispitam...hdd ocito nije, ram nije...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

Uporan si,budan do tri ujutro,svaka čast{#}.Ovako išli mi redom ili ne,očito da ti je ltop u kvaru.Evo može biti neka greška na matičnoj,pa je nikad nečeš otkriti,skupa s nama.Ili se napuhnulo par kondensatora,transistora... Najpametnije

je da ga odneseš u servis,tamo ti vele koji je kvar i dal ti se isplati popravljati.Veliš im nek ti jave koliki bi bio popravak,da ti nebi bilo preskopo.Oni imaju programe za dijagnosu komponenti i nek vide.Ti odlučiš,ako ti se isplati popravljati,ili bar češ znati koji je kvar za novi dio.Platiš dečkima u servisu kavu za uslugu i bok{#}.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows ne uspijeva da se digne

a jeli vam mozda palo na pamet da provjeri kabel s kojim spaja HDD ??

Samobor je lepa varoš :))
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice