Da li mi je zbog bottlenecka velika temeperatura ?

poruka: 6
|
čitano: 1.803
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Da li mi je zbog bottlenecka velika temeperatura ?

Imam 53c CPU temeperaturu (idle), naravno processor mi radi bottleneck na grafickoj i da li je to razlog zbog velike temeperature ? P4 processor i nvidea 9800gt graficka. Ja sam upucen da mi je preslab processor, da li to instant znaci i velika temeperatura.

Darko
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Da li mi je zbog bottlenecka velika temeperatura ?

Tvoj problem je do cpu kulera najvjerojatnije. Pogledaj da li je ima prasine i promjeni termalnu pastu ako je dugo nisi mjenjao. Pogledaj u task menageru da li nesto koristi cpu zna se uvuci neki malware li virus. Klokni procesor  na 3,5 ghz i nece biti bottleneck a vijerujem da ni sada nije jer taj proc radi oko 3 GHz na stock-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2013 17:18 (Digital26).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Da li mi je zbog bottlenecka velika temeperatura ?
Na idle bi temp trebale biti od 25°-45°,tvoje jesu malo povišene.A pod opterečenjem,bi ga trebao-lo držati do 60°,stupanj,dva više nema veze,jer mu je max 74°.Znači,post iznad,čišćenje i promjena paste.Clockanjem če biti i na najvišoj voltaži,pa tako i par stupnjeva viša temp(ovisno o cooleru).Osim ako znaš i ručno smanjiš voltažu,ali opet,da proc radi ok.Ako nemaš potrebe za clockanjem,ostavi to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Da li mi je zbog bottlenecka velika temeperatu
Digital26 kaže...

Tvoj problem je do cpu kulera najvjerojatnije. Pogledaj da li je ima prasine i promjeni termalnu pastu ako je dugo nisi mjenjao. Pogledaj u task menageru da li nesto koristi cpu zna se uvuci neki malware li virus. Klokni procesor  na 3,5 ghz i nece biti bottleneck a vijerujem da ni sada nije jer taj proc radi oko 3 GHz na stock-u.

 

lukabo kaže...
Na idle bi temp trebale biti od 25°-45°,tvoje jesu malo povišene.A pod opterečenjem,bi ga trebao-lo držati do 60°,stupanj,dva više nema veze,jer mu je max 74°.Znači,post iznad,čišćenje i promjena paste.Clockanjem če biti i na najvišoj voltaži,pa tako i par stupnjeva viša temp(ovisno o cooleru).Osim ako znaš i ručno smanjiš voltažu,ali opet,da proc radi ok.Ako nemaš potrebe za clockanjem,ostavi to.

Ma ne radi mi se OC, nisam sada baš freak za tim. Ono što mi je problem jeste temperatura, prije sam u idle (sa pokrenutim nekoliko klijenta LOL, Steam, Sype) imao temeperaturu oko 76c i sada imam oko 50 u idle bez ičega, varira oko 50c-54c u game mi vjerovatno dogura i do 70, nisam provjeravao. Ali je dosta manje nego dok nisam imao pastu, stavio sam je baš danas i 20c mi je lakši processor, ali ja i dalje smatram da mi je to puno 50c u idle. Pa pitam da nije to možda zbot bottlenecka.

Darko
12 godina
offline
Re: Da li mi je zbog bottlenecka velika temeperatu
nadam se da si krivo napisal, nisi imal paste?? :O
imam dobar hladnjak al svejedno svaka 2-3 mjeseca detaljno ciscenje komponenti/ventova... pastu bi trebalo mijenjat min jednom godisnje... to je isto ko i ulje u autu, ima vijek trajanja kolko je korisno i trebalo bi mijenjat... ali ovo su fkt previsoke temp, provjeri task manager koji proces ti gusi proc... nebi ni reinstal OSa skodio (dva-tri puta godisnje ja radim reinstal) i komp cist sretan
12 godina
offline
Re: Da li mi je zbog bottlenecka velika temeperatu
d666sermek kaže...
nadam se da si krivo napisal, nisi imal paste?? :O
imam dobar hladnjak al svejedno svaka 2-3 mjeseca detaljno ciscenje komponenti/ventova... pastu bi trebalo mijenjat min jednom godisnje... to je isto ko i ulje u autu, ima vijek trajanja kolko je korisno i trebalo bi mijenjat... ali ovo su fkt previsoke temp, provjeri task manager koji proces ti gusi proc... nebi ni reinstal OSa skodio (dva-tri puta godisnje ja radim reinstal) i komp cist sretan

Imam 4GB rama, a 1GB mi koristi komp kada nisam ni u jednoj igri. Ne vjerujem da mi išta troši ram, tj. da imam neke ozbiljne procese na kompu. Jedino obrtaji su mi na 2k, da li da ih povećam i kako ? Imam opciju u BIOSU da stavim very fast, ali isti klinac. A mora bi windows ponovo podići, nisam odavno, a pretrpao sam ga glupostima.

Darko
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice