Antenica za router

poruka: 14
|
čitano: 3.680
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Antenica za router

Imam jedno pitanjce. Naime, moja prijateljica ima wireless router kod kuće, ali ne koristi wireless već se spaja preko lana. Međutim, njezin brat ima laptop i želio bi se spojiti na wireless. Problem je taj što je signal jako slab. Router se nalazi na trećem katu u kući, a on bi se u prizemlju htio spojiti, ali je signal jako slab i skoro pa nikakav pa veza stalno puca. Imaju onaj neki router od MaxAdsl-a... Malo sam ga proučavao, on ima svoju antenicu, ali nema priključka za neku drugu antenicu. Kako bih i što trebao napraviti da se pojača signal?? Ima li netko kakvu ideju?

 

Puno hvala Sramim se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Antenica za router

Problem je raspon katova. Daljinski su router i laptop blizu, ali su između 3 betonske deke između katova. Jedna betonska deka je dovoljna da smanji signal upola, ovisi o debljini i tako dalje, ali 3 betonske deke su ipak previše i nećeš puno moći napraviti za samo pojačanje signala direkt kroz tu konstrukciju. Jedino što bi moglo povećati signal je slijedeće i to samo ako se antenica od routera može odšarafiti i demontirati.

 

Stavi wireless router na trećem katu negdje blizu prozora. Ako pored prozora imaš nekakvu rinu ili šipku omotaj sloj tanke žičice (zbilja tanke) u malo veći broj namotaja, ili ako ti je jednostavnije oblijepi jedan dio alufolijom da bi dobio na površini i namotaj par namotaja te tanke žičice oko alufolije. Potom odšarafiš antenicu sa stražnje strane routera i tu tanku žičicu namotaš na navoje antene, ali ne cijelom duljinom tako da ipak određen dio te antenice možeš ušarafit nazad u router.

 

Na ovaj način ćeš dobiti vezu koja će ići s vanjske strane kuće umjesto kroz deke i signal bi se trebao znatno popraviti, ali ne mogu ti garantirati da će biti u potpunosti zadovoljavajući te će naravno takav spoj biti neuportrebljiv pod vremenskim neprilikama (kakve su sada), tako da ti najtoplije preporučam da jednostavno izvučeš jedan utp kabal kroz kuću.

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Antenica za router

ako ti se neda zezat sa tim kupi 15m USB kabla i USB Wirelles i provuci na gornji kat i deri

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Antenica za router
Cameleon kaže...

ako ti se neda zezat sa tim kupi 15m USB kabla i USB Wirelles i provuci na gornji kat i deri

 Pa jednostavnije je onda napravit straight-trough (patch) kabal i spojit laptop direkt u router, zašto bi spajao sa manje kvalitetnim usb-om ako može koristiti mrežnu.
"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
16 godina
neaktivan
offline
Antenica za router

istina i slazem se sa tobom al opet ovo sta kazem je ako nemrem nikako doc sa kablom sa najgornjeg kata na najdoljnji

 

nisam bas informiran sa routerima i njihovom jacinom wirellesa ali mozda da kupi jaci wirelles router al opet tu je velika financija, cak najveca

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Antenica za router

mozda da napravis kantenu ili biquad antenu?? http://flakey.info/antenna/biquad/   ili http://www.prwi.pregrada.hr/content/view/18/9/

Intel E8400@3.6GHz , 4 GB (2x2GB A-DATA 800MHz) , GA-P31-DS3L , Gainward HD4850GS
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Antenica za router
mtopol kaže...

mozda da napravis kantenu ili biquad antenu?? http://flakey.info/antenna/biquad/   ili http://www.prwi.pregrada.hr/content/view/18/9/

 Tu je najmanji problem antena, problem je di će ju uštekati i kako.
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
neaktivan
offline
Antenica za router

Ma ako se ona stara može odvrnit može ladno zalemit žicu na kontakt odozada ili omotat oko navoja stare antene i to je ko da ju je spojio. Najmanji problem je spojit, ali sam osobno skeptičan za dobijene rezultate.

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Antenica za router

Brzo, jeftino i provjereno radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Antenica za router

Joj puno vam hvala svima!

 

nego, to je stara gradnja i ima dosta debele zidove, a samim time što je stara gradnja, nije moguće provući kablove tako lako jer bi trebalo bušiti zidove i tako. Ja sam isto mislio da bi bilo najbolje provući Lan do prizemlja i tako bi bilo puno lakše, ali to je dosta teško jer se ipak radi o starogradnji.



Stavi wireless router na trećem katu negdje blizu prozora. Ako pored prozora imaš nekakvu rinu ili šipku omotaj sloj tanke žičice (zbilja tanke) u malo veći broj namotaja, ili ako ti je jednostavnije oblijepi jedan dio alufolijom da bi dobio na površini i namotaj par namotaja te tanke žičice oko alufolije. Potom odšarafiš antenicu sa stražnje strane routera i tu tanku žičicu namotaš na navoje antene, ali ne cijelom duljinom tako da ipak određen dio te antenice možeš ušarafit nazad u router.


Hmm, ovaj dio s alufolijom nisam baš dobro shvatio, oko čega bi trebao namotati foliju ... Neodlučan
Nego, mislio sam da bi bilo puno jeftinije napraviti neku antenicu nego ići kupovati, a ovo s kupnjom i nije baš neka opcija jer ju ne bih mogao gdje uključiti...
Ali, problem su debeli zidovi... Plač


 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Antenica za router
Joso162 kaže...

Brzo, jeftino i provjereno radi.

 Ajme ovo je super! ovo ću probati SmijehSmijehSmijehSmijeh

HVALA Joso!!!!!!!!!! Cool
15 godina
neaktivan
offline
RE: Antenica za router

Bilo čega samo da je široko. Alufolija bi ti ovdje u biti bila improvizirana vanjska antena jer se radio signali i wireless odbijaju od metala i sličnih elemenata. 

 

Pretpostavljam da znaš engleski pa provjeri ovaj link.

 

Dobitak u samom odašiljanju signala se možda ne čini znatan (ako gledamo graf) ali ako takvu antenu pukneš sa vanjske strane kuće onda će ti signal ići zaobilaznim putem do laptopa dolje (znači veći dio bi išao zrakom). Kao što rekoh jedina poteškoća toga, osim ako takvu kreaciju nebi jako jako dobro učvrstio i nakačio na nekakvu šipku, vjerovatno neće preživjeti vremenske (ne)prilike :D

 

p.s. eto kolega je bio brži, samo sa video zapisom xD

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2009 12:10 (nCh!).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Antenica za router
nCh! kaže...

Bilo čega samo da je široko. Alufolija bi ti ovdje u biti bila improvizirana vanjska antena jer se radio signali i wireless odbijaju od metala i sličnih elemenata. 

 

Pretpostavljam da znaš engleski pa provjeri ovaj link.

 

Dobitak u samom odašiljanju signala se možda ne čini znatan (ako gledamo graf) ali ako takvu antenu pukneš sa vanjske strane kuće onda će ti signal ići zaobilaznim putem do laptopa dolje (znači veći dio bi išao zrakom). Kao što rekoh jedina poteškoća toga, osim ako takvu kreaciju nebi jako jako dobro učvrstio i nakačio na nekakvu šipku, vjerovatno neće preživjeti vremenske (ne)prilike :D

  Da to je super! To ću probati CoolCoolCool
 Valjda će uspjeti! hehe

javim  Smijeh
15 godina
neaktivan
offline
RE: Antenica za router

Eto, obećao sam vam da ću se javiti... Cool

Antenica radi fenomenalno CoolCoolCool i preporučam svima koji imaju ovakvih problema...

 

Puno hvala svimaSmijeh

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice