Kako spojiti dva rutera?

poruka: 22
|
čitano: 9.632
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Kako spojiti dva rutera?

Trebao bi tcom(a) ruter žicom spojiti sa drugim ruterom koji bi dalje slao wifi signal na 300mbps (tcom ima samo 150mbps) pa me zanima kako to napraviti da stvar funkcionira?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti dva rutera?

na t-comovom ne moraš raditi ništa, drugi router prebaci u bridge mod (da navedeš model drugog routera možda bi dobio i detaljnije upute)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Kako spojiti dva rutera?

Za drugi su u igri Xiaomi i TP-link.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti dva rutera?

sa Xiaomi nema puno filozofije jer je on ionako namjenjen da radi kao repeater pa mislim da za njega nemaš neke posebne procedure kod spajanja...

 

kod TP linka malo zezanja, ali složi se i kod njega... ako već u samoj konfiguraciji nema za prebacivanje u repater (bridge) mod, treba samo podesiti drugačiju glavnu gateway IP adresu od one od routera T-coma

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Kako spojiti dva rutera?

Npr. ZTE 192.168.1.1, a Xiaomi 192.168.1.2 i taj 192.168.1.2 kao gateway na tplinku, a 192.168.1.1 kao gateway na Xiaomiu?

 

Kako uopće to spojiti da se sve u mreži vidi?
Imam sad problem jer mi ZTE ne vidi ono što je iza Tplinka?

ZTE je na 192.168.1.1, a na njega je spojen wifiem Tplink (192.168.1.9), a njegov LAN je na 192.168.3.1 i sad svi iz toga vide prema 192.168.1.1, a ne i obrnuto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 21:05 (tintin).
12 godina
offline
Kako spojiti dva rutera?

Pozdrav.

Preko Thomsona THG540K imam net i telefon (B net). Spojio sam na njega T Comov Siemens SX 763 pa iz tog Siemensa u komp UTP kabel i imao sam net na kompu ali mobitelom i tabletom nisam mogao pristupiti Wi fi-u. Signal je pun, vide wi fi ali nisam mogao pristupiti (čak sam vidio kako je prethodni vlasnik Siemensa nazvao svoju mrežu). Ima li tu pomoći?

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako spojiti dva rutera?

dd-wrt na siemensa i imat ćeš pristup sva 4 LAN porta na njemu i wlan + hrpu drugih zgodnih stvari. Sa tim originalnim FWom koji je na njemu ne možeš ništa.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
offline
Kako spojiti dva rutera?

Jel možeš malo opširnije pojasniti? Hvala. :)

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako spojiti dva rutera?

Imaš tu i na pcekspertu par tema kako originalni FW na siemensu zamijeniti sa dd-wrtom. Procedura nije komplicirana, treba ti putty i malo vremena. Sam dd-wrt je dosta jednostavan za podesiti tako da ćeš mrežu srediti u par minuta.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
offline
Kako spojiti dva rutera?

Hm... Na Pcexpert se ne mogu snaći a na dd-wrt nemaju puno za ovaj model Siemensa.  :/

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako spojiti dva rutera?

Ovaj tutorial. Radio po njemu prije koji tjedan.

 

Možeš preskočiti svako spominjanje annexa, VOIPa i IPTVa jer ništa od toga ti neće ići preko Siemensa, nego preko ovog drugog routera.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 10:07 (Sum_of_all_fears).
12 godina
offline
Kako spojiti dva rutera?

Znači, preko USB sticka ubacujem te programe u Siemensa?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako spojiti dva rutera?

Ne, ne, ne, točno po uputama. To se LANom radi. Ne moraš raditi ništa mimo onog što sam ti poslao.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
offline
Kako spojiti dva rutera?

Sad nemam više LAN konekciju Thomson -> Siemens, čini se da je "švabo" riknuo. Nekidan sam to spajao, dobivao upute telefonom od jednog čovjeka, moguće je da je nešto pregorilo... :/  I nema WLAN-a, čak ni lampica ne svijetli.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako spojiti dva rutera?

Kolega Sum of all fears, pomagaj pliz. Imam LAN konekciju Thomson - Siemens, skinuo sam Secondary boot.img, zapržio ga na CD, kako dalje?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako spojiti dva rutera?
Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje, cemu sluzi usb port na ruteru (vjerojatno za neki upgrade ili) i dali ja mogu na njega spojiti tp linkovu wifi karticu da povecam domet wifi signala?
nisam pio 9 mjeseci, a onda sam se rodio
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako spojiti dva rutera?
Spiridon kaže...

Kolega Sum of all fears, pomagaj pliz. Imam LAN konekciju Thomson - Siemens, skinuo sam Secondary boot.img, zapržio ga na CD, kako dalje?

Kakav CD?? To se sve radi preko telneta i onog web sučelja! Pa dao sam ti upute... Samo ih slijedi!

crni pauk kaže...
Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje, cemu sluzi usb port na ruteru (vjerojatno za neki upgrade ili) i dali ja mogu na njega spojiti tp linkovu wifi karticu da povecam domet wifi signala?

Ne i ne. Služi za spajanje USB HDDa, stickova ili printera da bi bili dostupni u mreži (ako operater to nije zaključao).

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
offline
Kako spojiti dva rutera?

Pukne žična veza Thomson - Siemens, postavio IpV4 192.168.1.16 ali sad nemam Pasword za ući u Siemens...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako spojiti dva rutera?

Radiš LANom ili WLANom?

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
offline
Kako spojiti dva rutera?

LAN-om. Sad opet imam net Thomson -> Siemens.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kako spojiti dva rutera?

Pozdrav, trebao bi upogoniti ZTE 931 VII + Xiaomi Mi Router mini budući da wifi konstantno puca na ZTE (vdsl) pa me zanima ako je netko probao i/ili ima neku sugestiju? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Kako spojiti dva rutera?

Pozdrav,vidim da je ova tema stara ali nije mi imalo smisla otvarati novu.

Zanima me kako bi mogao spojiti 2 rutera na 1 signal,dakle poslužitelj mi je t-com i sad da bi oba rutera bila spojena na taj internet. Jer kuća je na 2 kata i gore je signal jako slab,a odustao sam od extendera jer igram esport igrica i trebam brzo osvježenje.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice