Preporuka wireless antene

poruka: 6
|
čitano: 6.024
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka wireless antene
pitanje

Konkretno treba mi neka antena da se mogu spojiti sa broda na hot spot. Do sada sam koristio omni directional indoor antenu pa signal bas i nije bio najbolji ali ga je bilo uz manje prekide. Sada bi uzeo vanjsku (npr. Antena Outdoor Airlive 2.4GHz 14dBI Outdoor Patch Antenna, Antena Outdoor HyperLink 2.4GHz Panel 14dBi ili kakva sektorska) ali posto nisam siguran sto trazim misljenje. Ni USB kartica nije bog zna kakva pa bi i nju mozda trebao zamijeniti za jacu, mozda Airlive ili koja druga.

Eto svaka preporuka je dobrodosla pa recite.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka wireless antene

Evo ja koristim ovu:

Antena Outdoor HyperLink 2.4GHz Panel 14dBi

 

Spajam se s njom na ap fakulteta iz svoje zgrade, udaljenost nekih 300-350 metara i ako dobro usmjerim mogu dobiti cak do 3 crtice, signal stabilan,

uglavnom samo pohvale, ja sam je kupio dok je jos bila 180kn u optimum racunala, ali mislim da sad dode nekih 250 ali je svejedno jako isplativo.

To je sto se tice antene.

 

Ti kazes da signal s broda mozes i hvatati omnicom, pa ti najvjerovatnije ti niti ne treba tako jaka antena, pogotovo ne neka skupa sektorska.

Najvjerovatnije bi ti bila dovoljna i neka jeftinija usmjerena antena (ako ih ima), ili da si sam slozis neku malu antenu, sto nije nikakav problem ako si

imalo vjest lemilicom, imas upute po raznim forumima pa malo probaj guglati.

 

Mozda da das neke vise specificne podatke?

Na kojoj udaljenosti od broda je hot spot, i imas li direktan pogled na mjesto gdje se nalazi ?

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka wireless antene
autorov komentar

Brod je na nekih 100-200 metara od kraja, a signal hvata sa svih strana pa ne mogu tocno znati odakle dolazi i da li je iz neke zgrade/kuce koja je sa broda vidljiva tj. da nema nikakvih prepreka izmedju. Uglavnom to je po Karibima (nije putnicki brod jer mi onda ovo ne bi trebalo) tako da se skoro svaki drugi dan nalazim na drugom otoku i skoro na svakom hvatam signal koji je kako sam vec rekao od jedne do najvise dvije crtice. Eto nadam se da sam pojasnio o cemu se radi.

Sto se tice samoizrade ne bi se upustao u to nego bi radje kupio nesto gotovo.

Da li se tvoja antena nalazi u zatvorenom prostoru pa ciljas kroz prozor ili je vani? Meni bi bilo bolje kad bi mogla biti u kabini nego da je stavljam vani. Kako bi se takva antena ponasala da ''radi iza prozora'' tj. bi li hvatala signal izvana?

15 godina
offline
RE: Preporuka wireless antene

Vjerovatno te ne zanima samogradnja,ali meni je ap 400m(Ogulin-Wireless).Izgradio sam antenu prema shemi sa www.elektronika.ba/

signal strength je max;56% ali dobit u db je relativno malen!

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2009 19:54 (ivan3854).
15 godina
offline
RE: Preporuka wireless antene
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka wireless antene
markom kaže...

Brod je na nekih 100-200 metara od kraja, a signal hvata sa svih strana pa ne mogu tocno znati odakle dolazi i da li je iz neke zgrade/kuce koja je sa broda vidljiva tj. da nema nikakvih prepreka izmedju. Uglavnom to je po Karibima (nije putnicki brod jer mi onda ovo ne bi trebalo) tako da se skoro svaki drugi dan nalazim na drugom otoku i skoro na svakom hvatam signal koji je kako sam vec rekao od jedne do najvise dvije crtice. Eto nadam se da sam pojasnio o cemu se radi.

Sto se tice samoizrade ne bi se upustao u to nego bi radje kupio nesto gotovo.

Da li se tvoja antena nalazi u zatvorenom prostoru pa ciljas kroz prozor ili je vani? Meni bi bilo bolje kad bi mogla biti u kabini nego da je stavljam vani. Kako bi se takva antena ponasala da ''radi iza prozora'' tj. bi li hvatala signal izvana?

 Antena moze stajati unutra ili vani to nema veze, mislim vjerujem da je signal bolji kad nema prepreka ali staklo ne bi trebalo biti nikakav problem, i ja sam ovu svoju drzao na prozoru dok nisam bio probusio rupu za kabel :)
a i to uglavnom jer imam stup vani pa je mogu preciznije nastelavati ( dolazi s limovima kojima se antena moze fiksirati na neki stupic, sipku ili sto vec).
Kao sto sam rekao prije ako ti neka obicna omnica hvata 1-2 crtice s ovom bi trebao imati pun signal, jer omnice su inace 2-3 dB one obicne male, i mozda do 6dB ako kupis neku kvalitetniju.
Panel antene su usmjerene, obicno imaju kut od nekih 30 stupnjeva, tako da je mozes nastelavati da dobijes bolji signal, ali 14dB sigurno biti i vise nego dovoljno ma kako god je okrenuo
, samo imaj na umu da ce ti trebati i neki wireless kabel koji dodu oko 30kn metar tzv. pigtail (najednostavnije ti je kupiti gotovo) da je mozes spojiti na karticu ili acces point
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice