Spajanje Yagi Antene

poruka: 10
|
čitano: 7.022
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje Yagi Antene HITNO

Zdravo ekipa, treba mi POMOĆ HITNO! Ne razumijem se u antene,wlan,rutere niš.

Treba mi vaša pomoć kako najefikasnije spojit yagi antenu. Naime, dogovorio sam se s frendom oko interneta 100m udaljenost. Kupio sam ovu antenu : http://www.ebay.com/itm/390389479689?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Sad mene zanima kako da ju spojim na svoj Usb - airlive 1600, kako je to vanjska antena, dali moram kupovat sad 20m kabla (do PC) ili se moze nekak spojit na neki ruter pa da on salje wifi po kući. 
Ja nemam pojma kakav ide kabal, jel može od kućne antene? oce bit gubitaka? kakva je cijena?

Valjda razumijete, treba mi pomoć jer se ne kužim se bas. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Spajanje Yagi Antene HITNO

to je antena za montažu vani...nemora biti krov ako sa prozora vidiš kuću tog prijatelja montiraj kraj prozora. Kabal koaksijalni impedance 50 oma bi trebao sa malim gubicima ali je jako skup i gotovo sve ćeš izgubiti na toj duljini. Bolja opcija je ako možeš  na kraću udaljenost montirati  taj airlive 1600 tj.  spojiti na taj kabal odmah do antene i sa airlive 1600 USB-kablom do compa. USB kabal nemože biti previše dug jer bi bio pad napona toliki da bi prestao raditi..ovisno o kvaliteti USB-kabla može 10-tak metara.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje Yagi Antene HITNO

Hvala na odgovoru. {#}
Malo mi je jasnije, samo što hm..nisam ni mislio na krov,nego antena bi treba ic na jednu stranu kuće a moja soba na drugoj strani..ak razumijes.:S
Dobro taj kabal otpada, samo neznam dal postoji kakav ruter,il nes sto bi spojio s tom antenom pa bi imo wifi u kuci? :/ 
eee ako nema onda moram cijelu sobu preselit {#} 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje Yagi Antene HITNO

Dali ta antena bude vani ili ne? Ako bude vani, i želiš da ruter bude što bliže anteni, tada ti treba ruter koji je napravljen za vanjske uvjete ili nabaviš/napraviš kučište u koje ćeš staviti ruter? Koji tip konektora ta antena ima? RP-SMA?

Zašto si išao kupovat tu antenu, a nisi napravio plan kako to sve povezati? {#}

 

Za to što si napisao ti trebaju 2 rutera. Jedan sa kojim ćeš loviti signal, a drugi za kućni wifi. Postoje i uređaji koji odmah imaju integrirana 2 rutera. Prije je bio prilično popularan Airlive G.Duo.

10 godina
offline
Spajanje Yagi Antene

btw, nemoj previše očekivati od tih jeftinjara s e-baya

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje Yagi Antene HITNO

Ta antena po programu ce ic van..pa cu kroz zid kabel i unutra ruter :D
Tako je, Antena ima RP-SMA {#}

 

A iskreno nemam pojma,mislio sam sve to povezat dugackim kabelom, medutim nisam razzmisljo o gubitcima {#}

Znaci imaju neki ruteri, to bi mi bilo idealno kad bi funkcioniralo {#}

 

i da,potpisujem..slazem se da nije "profi antena" al za 100m opticke vidljivosti posluzit ce,samo da ju spojim na najljepsi nacin :D

 

HVALA 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Spajanje Yagi Antene

Jel bi funkcioniralo ovo čudo,samo odvrnem jednu antenu spojim ovu svoju yagi?
http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/tp-link-tl-wr841nd-wireless-n-router-24-mj-garancija-oglas-11703347

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje Yagi Antene

Ne vidim razloga kupovati ruter sa 2 antene ako ti treba samo 1. Možda ćeš si čak i napraviti probleme. Te 2 antene funcioniraju kao par. Ako sa jednom antenom (yagi) budeš lovio signal, a sa drugom ne, tko zna kako će to funkcionirati. Ima li taj ruter opciju da se preko antena može spojiti na drugu pristupnu točku? To isto moraš provjeriti.
Ukoliko tražiš TP-Link, tada ti je bolje rješenje TL-WR743ND.

Najjednostavnije rješenje je kupiti vanjski all-in-one(ruter+antena) uređaj. Takvi uređaji koriste mrežni (lan, utp) kabel putem kojeg ide i napajanje za uređaj i podaci. Tada možeš razvući i 100m tog kabla bez gubitaka. Npr. ovaj ili ovaj uređaj.

Jesi li napravio kakva testiranja? Loviš li od tog frenda signal? Gdje se nalazi njegov ruter? Jer, može se dogoditi da kupiš opremu, ali njegov ruter neće vidjet tvoj ruter, jer se nalazi iza previše prepreka ili signal bude nestabilan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.8.2014 13:16 (D1001).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje Yagi Antene

Pa ti si reko da mi može pomoć ruter koji ima funkciju primanja i slanja wlan, naveo si primjer airlive g duo. :D
Sad bi ja to kupio,samo jel ima i drugi rutera da nije bas taj Airlive G Duo ?

Hvala ti na savjetu,al ne isplati mi se kupovat sad nešto od cca 500kn. Kad i ovo može poslužit :) Sigurno je to jednostavije al otom potom :D

Jesam napravio sam,izaso sam van sa laptopom kraj kuce i hvata signal oko 60% s tim,da mu je ruter na podu,planira ga dic kraj prozora.:)

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje Yagi Antene
ibro16 kaže...

Pa ti si reko da mi može pomoć ruter koji ima funkciju primanja i slanja wlan, naveo si primjer airlive g duo. :D
Sad bi ja to kupio,samo jel ima i drugi rutera da nije bas taj Airlive G Duo ?

Mislio sam na onaj "tvoj" ruter sa Njuškala (TL-WR841ND). Nesporazum riješen. {#}

Za ovo drugo ne bih znao. Nikad mi nije trebao takav ruter, pa tome nisam obraćao neku pažnju. No, možda ti neki drugi član Bug foruma može više pomoći.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice