Sporije gašenje laptopa zbog WLAN kartice?

poruka: 4
|
čitano: 2.717
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sporije gašenje laptopa zbog Wirelessa?

Ne znam gdje staviti ovu temu jer zapravo ovo i nije problem, ali je stvar koja me počela živcirati pa da pitam...

Riječ je o laptopu Dell Studio 1735 i kad god idem na Restart ili Shut Down, a da nisam onemogućio Wireless konekciju, proces traje jako dugo, minutu ipo možda.

Ako sam prije gašenja konekciju stavio na Dissable, sve ide glatko i laptop se ugasi za 10-15 sekundi.

Što može bit uzrok?

Nije problem, ali iritira. Ako slučajno zaboravim Dissable prije gašenja, slijedi čekanje.{#}

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sporije gašenje laptopa zbog Wirelessa?

Bump!{#}

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
15 godina
offline
Re: Sporije gašenje laptopa zbog Wirelessa?

najvjerojatnije (pogotovo na notobokovima, predinstaliran soft..) je nepotreban (očajno bloatast) software-ustils...koji nešto 'rade'. Pa provjeri što ti je instalirano, aktivno...

- npr gasi skype, update prebaci na ručno/isključi, antivirus discipliniraj (paranoično zatvaranje i chekiranje je kontraproduktivno) itd. Jer sama wlan kartica nebi smjela biti uzrok.

Jedini takav uzrok je loš driver tj powermanagment, podesi ako se da i updateaj driver. Dosta problema s hibernate i sleep opcijama (vidi..) pa se hibernate može/treba isključiti jer je malo korisnka kojima je zapravo od koristi ta opcija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sporije gašenje laptopa zbog Wirelessa?
ihush kaže...

najvjerojatnije (pogotovo na notobokovima, predinstaliran soft..) je nepotreban (očajno bloatast) software-ustils...koji nešto 'rade'. Pa provjeri što ti je instalirano, aktivno...

- npr gasi skype, update prebaci na ručno/isključi, antivirus discipliniraj (paranoično zatvaranje i chekiranje je kontraproduktivno) itd. Jer sama wlan kartica nebi smjela biti uzrok.

Jedini takav uzrok je loš driver tj powermanagment, podesi ako se da i updateaj driver. Dosta problema s hibernate i sleep opcijama (vidi..) pa se hibernate može/treba isključiti jer je malo korisnka kojima je zapravo od koristi ta opcija.

Ma poisključivao sam sve nepotrebno i ranije, ali nije do ničega problem nego do wlana. Kad je on na enabled komp se sporo gasi, kad je disabled sve ide glatko.

Nema ovo nikakve veze sa sleep/hibernate, jer to nikad ni ne radi, ovo je problem kod restarta/shut-downa.

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice