WLAN na bnetu

poruka: 39
|
čitano: 30.704
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
WLAN na bnetu

Planiram uskoro uzimati router kojeg bi spajao na žičani modem (cisco cable modem 2100).

 

Dajte preporučite neki dobar do 200 kn...

 

Naravno, radi se o bnetu.

Good Artists Copy, Great Artists Steal.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 22:42 (EraserHead).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
WLAN na bnetu

Pročitah većinu na trenutke jako detaljnih uputa za spajanje wlan kad je bnet u pitanju, ali kako i uvijek nađe se netkokao ja da mu opet niš' nije jasno...

 

Dakle, ja sam novi korisnik bnet usluga, i imam kao što pretpostavljate problema sa spjanjem wlan-a...do sad mi je provider bio metronet i nisam imao nikakvih problema sa spajanjem, kupio sam D-Link DIR 600 router uštekao ga u njihov tzv. DRG uređaj i to je bilo to...

 

Vodeći se sličnom logikom, nakon što je bnet-ov instalater odradio posao, i upitao me zašto nisam uzeo njihov wireless (košta btw. 500 kn), nadobudno sam uštekao d-link u wan port, drugi mrežni kabel u PC, uzeo iPad kadli ono ništa, ni živ ni mrtav...

 

Guglao sam..čitao po forumima...i ovjde naša neka moguća rješenja, ali opet mi se čini da negdje griješim...

 

'Ajde sad pomozite bratu u nevolji...inače imam bnet-ov Thompson modem...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: WLAN na bnetu

Vlad0 je bio poprilično detaljan u objašnjenjima. Polušaj po njegovom TUT-u.

 

Jedno pitanjce jesi li resetirao router nakon što si sve pospojio?

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Re: WLAN na bnetu

Imam mali problemčić.

Prije 3 dana dosao mi je bnetov tehnicar i dofurao Thomsonov router ( novi sam korisnik). Otvorio sam portove, stavio staticnu ip adresu zbog torrenta i sada me muči samo jedan problem.

Naime, sve je u redu kad sam doma, Ip adresa je staticna, ali kad se s tim laptopom pokusam spojiti na internet kod cure (Ona je na T-comu), dobijem limited connection. 

Potom sam izbrisao IpV4 postavke koje sam sredio, stavio automatsku IP adresu i DNS server.

Necu valjda stalno morati brisati i unositi postavke kad sam doma? Postoji li nekakav program ili nesto sto ce to napraviti umjesto mene?

16 godina
neaktivan
offline
Re: WLAN na bnetu

netswitcher npr. bi moga to... jedino nisam siguran hoce li to radit automatski...

ne znam jeli thompson podrzava tu mogucnost, ali neki routeri ti omogucavaju da odredjenoj MAC adresi pridruzis fiksnu IP adresu putem DHCP-a, a to bi naravno triba povirit u opcijama thompsona...

12 godina
neaktivan
offline
Re: WLAN na bnetu

Ali ako mu pridruzim fiksnu adresu, ne znaci li to da se onda laptop neće moći spojiti na neki drugi router?

13 godina
offline
Re: WLAN na bnetu

Ne nužno. Ako je drugi router u istom IP range-u i ako nema konflikta (još neko računalo s istom adresom) trebao bi raditi.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: WLAN na bnetu
M3do92 kaže...

Ali ako mu pridruzim fiksnu adresu, ne znaci li to da se onda laptop neće moći spojiti na neki drugi router?

 -pomješao si pojmove-značenja (i nespretne opcije u modemu..)

-ako DHCP dodjeljuje adrese, tad fixna znači = rezervirana. Notebook  podesi preko DHCPa, ostalo radi kutijica.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: WLAN na bnetu
ihush kaže...
M3do92 kaže...

Ali ako mu pridruzim fiksnu adresu, ne znaci li to da se onda laptop neće moći spojiti na neki drugi router?

 -pomješao si pojmove-značenja (i nespretne opcije u modemu..)

-ako DHCP dodjeljuje adrese, tad fixna znači = rezervirana. Notebook  podesi preko DHCPa, ostalo radi kutijica.

kolega, thx na korekciji fiksna-rezervirana... samo podesavanje se vrsi na routeru...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice