Cijena izrade WEB stranice?

poruka: 212
|
čitano: 70.149
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
dslivonja kaže...

Bok. Trenutna ponuda koja mi je najprihvatljivija galsi ovako. Tri domene, jedna je corporate i na njhu će biti moguće dodavati dodatne linkove prema ostalim domenama ako ću širiti poslove i na druge segmente te bi se na njoj trebo nalaziti sadržaj o kompaniji i poslovima te sl. Druge dvije domene će biti jedna za građevinu a druga za najam stanova te će one biti specijalizirane svojim sadržajem. Odlućio sam se na ovu opciju sa tri domene a ne sa jednom pa onda podizbornicima jer mislim širiti poslove a oni neće biti nužno iz istog sektora ili slićnog pa mi je glupo da im se svima pristupa sa iste domene. Mislim da je ovo pametno ali prihvaćam svaki savjet ili neko bolje rješenje ako netko ima?

Cijena koja mi je predložena je 6000 kn + pdv za te tri stranice. Pitao sam ih šta koriste i da li koriste template a oni su mi rekli da koriste i da je moguće da će koristiti neki od prijašnjih templateova i pluginova, ali da će biti dosta programiranja te će biti ubačen CMS i da će stranica biti razlićita od ostalih na tržištu. Osim toga u toj cifri mi je i izrada loga i vizualnog identiteta. Da li je to realna cifra za vas?

Sve ovisi koji CMS, koji pluginovi, na kojem hosting i slično. Da ne bi za mjesec dana bilo da su ti se neki istočnjaci potpisali na stranici sa nečim kao h4ck3d by Žbljmrlj team.

 

Traži sve detalje što točno misle korisiti, gdje, kako itd. Samo nemoj korisiti joomla-u.

DEFCON 20
13 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Jesi pogledao moju ponudu? 3000KN+provizija za uplatu u inozemstvo. Mogu ti riješiti slično kao u toj ponudi za duplo manje novca. Dobiješ vizualni identitet, vlastiti template (Ručno kodiran u HTML-u i CSS-u). Možemo ti napraviti tako da imaš tu jednu glavnu domenu na kojoj se nalazi linkovi na ove dvije (Kakva je i navedena ponuda). Koliko sam shvatio tu se radi o 3 zasebne domene. Možemo ti uraditi na način na koji god želiš, samo se obrati na dddesign@dddesign.ba ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Za najam stanova i slično je potreban cms, a ne statičke stranice.

DEFCON 20
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

CMS je uključen u cijenu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 16:25 (david7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Za najam definitivno potreban CMS sad dal širiti na tri domene ili ne nije toliko bitno, bitno je da se to kvalitetno odradi. Također je bitno da se bar SEO napravi jer bez toga prometa nema i nema iznajmljivanje stanova i sl. Što se cijene tiće ovisi kolko je komleksno, koji je to CMS i kolko su oni zapravo truda u to uložili jer sam znao viđat stranice odrađene za velike novce, a u biti ljudi nisu napravili ništa. Također ta cijena ovisi o CMS i sl..

 

No definitivno za te novce bi se trebalo napravit neko pristojno riješenje naravno CMS uključen u cijenu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 18:46 (NoorMomento).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
dslivonja kaže...

Bok. Trenutna ponuda koja mi je najprihvatljivija galsi ovako. Tri domene, jedna je corporate i na njhu će biti moguće dodavati dodatne linkove prema ostalim domenama ako ću širiti poslove i na druge segmente te bi se na njoj trebo nalaziti sadržaj o kompaniji i poslovima te sl. Druge dvije domene će biti jedna za građevinu a druga za najam stanova te će one biti specijalizirane svojim sadržajem. Odlućio sam se na ovu opciju sa tri domene a ne sa jednom pa onda podizbornicima jer mislim širiti poslove a oni neće biti nužno iz istog sektora ili slićnog pa mi je glupo da im se svima pristupa sa iste domene. Mislim da je ovo pametno ali prihvaćam svaki savjet ili neko bolje rješenje ako netko ima?

Cijena koja mi je predložena je 6000 kn + pdv za te tri stranice. Pitao sam ih šta koriste i da li koriste template a oni su mi rekli da koriste i da je moguće da će koristiti neki od prijašnjih templateova i pluginova, ali da će biti dosta programiranja te će biti ubačen CMS i da će stranica biti razlićita od ostalih na tržištu. Osim toga u toj cifri mi je i izrada loga i vizualnog identiteta. Da li je to realna cifra za vas?

Svrha tvoje stranice je očito prezentacija i promocija firme. U tom slučaju nije važno da li je tebi logično ili ne da segmente poslovanja podijeliš na odvojene domene, već je važno da li bi to bilo dobro za SEO. Moja preporuka ti je da se optimiziranost za tražilice radi kroz svaki korak od početne ideje, podjele strukture stranice, dizajna preko izrade i punjenja sadržaja pa na kraju kroz redovito ažuriranje i osvježavanje sadržaja. Naravno, takva stranica će te sigurno izaći više nego bez da vodiš računa o SEO-u, ali definitivno manje nego da napraviš stranicu pa je naknadno ideš optimizirati za tražilice, a uz to će i optimizacija biti učinkovitija.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Za  6000kn bi morao dobiti unikat, a ne template koji je već korišten, što znači da stranica neće biti različita od ostalih na tržištu. Osim ako nemaš potrebe za posebnim funckionalnostima, nema potrebe ni za dodatnim programiranjem i nadogradnjom CMS-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 19:16 (mantolic).
13 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

I ja se slažem da bi za 6K kuna dizajn trebao biti unikatan i lijep. Kodiranje po standardima uvelike doprinosi SEO optimizaciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Ne znam koliko vi cijenite sebe i svoj rad ali ja 3 stranice ne bi ni u ludilu radio za 6000 kn.

 

 

DEFCON 20
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Ja bi 3 statičke stranice napravio za 6000kn, sa cms-om (koristim expression engine), oko 9000kn.
12 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

ja sam kontaktirao frenda, koji se bavi sa tim, ima svoj hosting itd, tak da on je reko da bi isto to kod njega doslo oko 5000kn +/-, ako zelis mozes ga kontaktirati, ako imas skype on voli dobiti barem pribliznu viziju kak bi ti da to izgleda, tak da mozete popricati, on ce te saslusati, mlad je decko..., a pošto ti neznas o tome puno, mozes ga pitat da ti i za manje slozi, on ce ti dati par primjera reci ce ti okvirnu cijenu itd.. pogledaj si njegovu strnicu http://dks.hr/

 

skype: mihadesing

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
http://themes.themepunch.com/?theme=config_wp

Još jedan koji "web dizajner" koji za sebe ne napravi stranicu već koristi template.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Imam pitanje za ove koji su definirali okvirnu cijenu:

Da li ste procijenili koliko ukupno sati bi trajala izrada navedenog site-a po fazama (frontend, backend, dizajn, deploy, testiranje...)?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Gle ak oš zbrljat moš i u tjedan dana, ako oš kak spada trebaće više od toga ovisi o masu foktaora, SEO obično traje par dana istraživanje da vidiš di šta i kako, Dizajn ovisi nema pravila al obićno traje par dana dok nacrtaš sve kak spada (Ovisi dosta o vizulanom indentitetu i kompleksnosti sajta), Te nakraju o kolićini sadržaja to može uzet i više od tjedan dana ako ima hrpa toga za stvit.

 

nemožeš samo raditi front end i backend jer su te dvije stvari povezane, također dok radiš na nećemu istovremeno gledaš kako šta napravit tako da djelomićno vršiš i testiranje sve je to povezano. Sve ovisi kolko kvaliteno želiš napravit sajt, al ako nemaš kuppljen predložak (ili free) i gotov sadržaj (Optimiziran za SEO, HTML fino strukturiran ) nema pšanse da je dotovo prije tjedan dana. To sve diktira cijenu kompleksnost i koliko kvalitetno želiš napravit stranicu.

13 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Mislim da bi mi trebalo 2 tjedna za cijelu stranicu. Prvi tjedan dizajn i kodiranje predloška, s tim da veći dio radim CSS-om pa mi PS toliko ni ne treba, a drugi tjedan za ubacivanje CMS-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Tjedan do dva je neki prosjek za relativno ne komplicirane sajtove, sa jednostavnim dizajnom

13 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Kažem već, sve što mogu uraditi s CSS-om, uradim i zaobiđem Photoshop i uštedim vrijeme.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
NoorMomento kaže...

Tjedan do dva je neki prosjek za relativno ne komplicirane sajtove, sa jednostavnim dizajnom

Za amatere da. Za profesionalce 2-4 dana.

DEFCON 20
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Ne pričaj gluposti, za dobar dizajn profesionalcu treba minimalno 3-4 dana, a onda još i kodiranje tog dizajna.
13 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
mantolic kaže...
Ne pričaj gluposti, za dobar dizajn profesionalcu treba minimalno 3-4 dana, a onda još i kodiranje tog dizajna.

Samo se ti tješi.

DEFCON 20
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
mantolic kaže...
Ne pričaj gluposti, za dobar dizajn profesionalcu treba minimalno 3-4 dana, a onda još i kodiranje tog dizajna.

Da treba mu ako kupi gotov dizajn, Realno ja mogu nacrtat i iskodirat u jednom danu HTML i CSS no to nije cijheli sajt to je okvirni koncept, al pravi dizajn treba bar par dana bez kodiranja.

16 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

I je li pokretač teme odabrao tko će raditi stranice?

Evo moja ponuda i način izrade u koracima:

Programiranje:

 

  1. Razvoj koncepta stranice / stranica uz puno uvažavanje zahtijeva naručitelja.
  2. Izrada baze podataka
  3. Izrada sustava za prikaz, dodavanje, izmjenu i brisanje sadržaja (javni dio + administracija)
  4. Testiranje i otklanjanje greški
  5. Implementacija web dizajna

od 5000kn pa na više

 

Dizajniranje web stranice:

 

  1. Izrada idejnog rješenja uz puno uvažavanje potreba naručitelja
  2. Na osnovu usvojenog rješenja izrada html + css predloška.

od 1000kn pa na više

 

Isporuka:

 

  1. Postavljanje na server
  2. Praćenje i pomoć klijentu u naredna 3 mjeseca, što uključuje i otklanjanje eventualnih poteškoća u radu web stranice. Podrška ne uključuje nadogradnju na nove funkcionalnosti.
  3. Savjeti

Besplatno !

 

Kompletno rješenje koristi sljedeće resurse:

  1. CakePHP 2.x framework i MySql baza podataka, za izradu backend aplikacije
  2. Twitter bootstrap framework, kao osnova za izradu html+css+jquery predloška
  3. Grafički elementi se rade u Adobe Fireworks cs6 i isporučuju se kao radni .png

 

Napomena, gotova stranica je namjenski urađena bez 'suvišnih i zbunjujućih obrazaca', vrlo jednostavna za uporabu kako u administrativnom tako i javnom dijelu. SEO optimizacija omogućava dobru poziciju na pretraživačima. Web dizajn javnog dijela je prilagodljiv različitim rezolucijama odnosno uređajima (mobiteli, prijenosnici,..).   PHP i  CSS kodiranje je čisto i lako razumljivo, tako da u budućnosti klijent može potražiti nadogradnju od drugih programera koji razumiju cakephp i twittter bootstrap.

Vrijeme izrade od 15 dana pa na više.

Više detalja putem privatnih poruka.

Evo i nekoliko slika

 

 

Dizajniranje baze podataka Dizajniranje baze podataka
Programiranje Programiranje
Početna stranica administracije Početna stranica administracije
Administracija: Tabela proizvoda Administracija: Tabela proizvoda
Dodavanje novog proizvoda.. Dodavanje novog proizvoda..
All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade WEB stranice?

evo imaš za povoljan hosting https://signup.hostgator.com/hg4/shared-3-1/step2

1 godina 110 dolara

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
karlo2580 kaže...

evo imaš za povoljan hosting https://signup.hostgator.com/hg4/shared-3-1/step2

1 godina 110 dolara

Može to i povoljnije, za te pare uzmem Windows Hosting, a oni su uvjek malo skuplji.

 

I ovaj je malo jeftiniji od toga:
http://www.pondi.hr/hosting/linux3000.php

11 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Izrada web stranica već od 960,00 kn, domena i hosting uključeni u cijenu!!!

 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Ako netko treba programera za izradu web stranica, aplikacija i slično, može mi se javiti.

Mogao bih vas spojiti s jednim.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Ako je itko normalan nečeš bacati novce na razne tvrtke, samo što ti urade 5 stranica, kontakt, galeriju moraš pljunuti 1000kn, a instaliraš besplatni CMS poput wordpressa ili drupala ne dođe te ništa. A za instalaciju wordpressa ili drupala,joomle itd samo odite na google ili youtube i napišite "wordpress install tutorial", čak i ako ste potpuni početnik instalirat će te wordpress u 15minuta.

14 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Nitko nije rekao da ti kao napredni kućni korisnik nisi sposoban i ne možeš sam odraditi sve za svoje potrebe.

Ali moraš shvatit da bez obzira koliko neke stvari ili onda zapravo večina njih, bile jednostavne (tebi, meni, nekome - tko pred kompom sjedi i zbog kompa, a ne samo zbog posla/užitka), i dalje postoji jako veliki broj ljudi koji su samo obični korisnici i žele da njihhov pc radi, a ne žele/ne znaju/ne mogu se sami zamarati sa time.

Evo i jedna usporedba: Mijenjaš li sam ulje u autu?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Ne, ali neće ti zato papreno naplatiti što su ti promjenili ulje poput programera koji naplate pitaj boga koliko i kad ih pitaš kako su došli do te cifre onda ušute.

 

Imaš hrpu ljudi koji prave web stranice, ali ne od 0 nego uzmu gotovi CMS poput wordpressa i onda naplačuju slijedeće:

 

1. Instalacija CMS

2. Instalacija teme

3. Galerija

4. Kontakt

 

I svašta nabroje i na kraju editiraju temu i to pametno, izbrišu podatke vlasnika teme i stave sebe kao vlasnika. I to naplate 2000kn.

 

Znaći za početnika dati 2000kn ili potrošiti 15 minuta vremena da vide na youtubeu instalaciju wordpressa i još 15 minuta da vide osnovne stvari wordpressa tj kako staviti widget, instalacija plugina, instalacija teme itd. Znaći 2000kn ili potrošiti 30minuta vremena.

 

Danas ove stranice koje se rade od nule su ništa, jer s njima ne dobivaš apsolutno ništa. Danas je amo reći osnova staviti neki paket usluge 5 stranica, kontakt forma i galerija i za to naplatiti 2000kn+, a sve to nudi besplatni CMS. Da je u pitanju custom CMS koji je rađen po potrebi tj, vlasnik nije zadovoljan cmsovima koje je vidio na netu jer nemaju neke stvari koje su njemu potrebne onda ok, ali opet bi cijena bila paprena, opet bi preporučio da se stavi najpopularniji cms Wordpress i naručio od nekoga da napravi plugin koji vlasnik vidi da ga nigdje nema.

14 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade WEB stranice?

OK, ali..

Za vlasnika firme (ako ima ok financijsku situaciju) web stranica je posao koji naručuje i plača po izvršenju. Nije nešto na što će potrošiti vikend. Vikend troši na obitelj ili ljubavnicu ili ribolov ili na nešto što ga opušta i veseli!

Ti si u IT sektoru (barem kao hobist) i ok je (dapače jako pohvalno) da želiš što više napraviti sam (i tako uštediti), ali to neće raditi netko tko preko tjedna mora voditi firmu.

E sad cijena moće biti neljudska, ali da će rukovodeći od preduzeće ili raditi web stranicu...

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice