Cijena izrade WEB stranice?

poruka: 212
|
čitano: 70.148
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Mrgud Veliki kaže...
marko227 kaže...
Mrgud Veliki kaže...
DocMA kaže...

Koliko stoji,  okvirno, izrada web stranice za kuću s apartmanima, nšta specijalno ne treba radit samo informacije, fotografije,kontakti  i da bude  u skladu s google standardom za čitanje i na mobitelima....thx

Znaci bez baze podataka, narucivanja i ostaloga ?!?!?!

Pa ne znam koliko bi doslo... Mozda 100 kuna max.

 Dam ti ja i 200 KN ali hoću tri prijedloga dizajna, hosting i domenu, responsive design i osnovnu SEO optimizaciju. Neću shared hosting da se razumjemo...

 E pa sada hoces i glazbenu na narodnom radiju ?!?! Ovo tvoje poprilicno odudara od onoga gore. Ono gore sam gotov za 30 minuta max, ovo tu sa tobom bi ipak naplatio daleko vise, kada vec trazis prijedloge i ove dodatke.

 Koje dodatke??? to nisu nikakvi dodatci nego je to standard danas. Napravit ćeš mi web bez osnovne SEO optimizacije i to da nije responsive?? Izvini ali moram ti reći da si budala sa takvim razmišljanjem. Ako i radiš tako jadan onaj kome ti nešto napraviš...

9 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
lllnuclearlll kaže...
DocMA kaže...

Koliko stoji,  okvirno, izrada web stranice za kuću s apartmanima, nšta specijalno ne treba radit samo informacije, fotografije,kontakti  i da bude  u skladu s google standardom za čitanje i na mobitelima....thx

 

Google nema standard za čitanje na mobitelima...

 

1500-3000kn bi te došlo tako nešto, ovisno o svim željama...

 Upravo zbog ovakvih cijena sam ti predlozio sto da ucinis. A nitko ti ovdje nece reci da npr na themeforest je 99.99% optimiziranih wp tema odnosno teme koje se normalno mogu otvoriti na mobitelu i tabletu. Budi pametan i uradi sto sam ti rekao, upravljanjem wordpressom je tako lako da djeca upravljanju njime. 1500-3000kn, a s mojim savjetom platis domenu max 5$, godisni hosting neka je i hrvatski 35$, i ako ces uzeti 50$ temu to ti je ukupno 95$! I to 50$ tema ako hoces placenu temu! Renew domene ce te doci recimo 13$, tako da ces godisnje placati 48$. Nemoj nasjedati na ove ljude sto ti nude ovakve usluge jer je to prijevara koju svijet nije vidio.

16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Kresimir4 kaže...

 Upravo zbog ovakvih cijena sam ti predlozio sto da ucinis. A nitko ti ovdje nece reci da npr na themeforest je 99.99% optimiziranih wp tema odnosno teme koje se normalno mogu otvoriti na mobitelu i tabletu. Budi pametan i uradi sto sam ti rekao, upravljanjem wordpressom je tako lako da djeca upravljanju njime. 1500-3000kn, a s mojim savjetom platis domenu max 5$, godisni hosting neka je i hrvatski 35$, i ako ces uzeti 50$ temu to ti je ukupno 95$! I to 50$ tema ako hoces placenu temu! Renew domene ce te doci recimo 13$, tako da ces godisnje placati 48$. Nemoj nasjedati na ove ljude sto ti nude ovakve usluge jer je to prijevara koju svijet nije vidio.

 

 

Sretno u životu s radom, zaradom i takvim stavom...  

 

Umjesto da kupuje WP temu bolje da ode na W3C, youtube... nauči HTML, CSS, javascript, Bootstrap, PHP i da si složi "besplatno" stranicu kakvu želi, ipak, sve je to otvoreni kod.

 

WP teme su prevara kakvu svijet nije vidio... Pa to možeš sam napraviti kroz 2 sata, bez da platiš lipe...

 

Također možeš doma sam napraviti krov, struju, plin, vodu, postavit parket, laminat, pokrečit... itd... Sve firme i ljudi koji se bave tim su prevara koju svijet nije vidio?

 

 

14 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
lllnuclearlll kaže...
Kresimir4 kaže...

 Upravo zbog ovakvih cijena sam ti predlozio sto da ucinis. A nitko ti ovdje nece reci da npr na themeforest je 99.99% optimiziranih wp tema odnosno teme koje se normalno mogu otvoriti na mobitelu i tabletu. Budi pametan i uradi sto sam ti rekao, upravljanjem wordpressom je tako lako da djeca upravljanju njime. 1500-3000kn, a s mojim savjetom platis domenu max 5$, godisni hosting neka je i hrvatski 35$, i ako ces uzeti 50$ temu to ti je ukupno 95$! I to 50$ tema ako hoces placenu temu! Renew domene ce te doci recimo 13$, tako da ces godisnje placati 48$. Nemoj nasjedati na ove ljude sto ti nude ovakve usluge jer je to prijevara koju svijet nije vidio.

 

 

 

WP teme su prevara kakvu svijet nije vidio... Pa to možeš sam napraviti kroz 2 sata, bez da platiš lipe...

 

 

 Da li si ti ozbiljan ili sarkastičan?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Krešimir je inače "susjedov mali" koji takve poslove odradi za 300 KN. Domena i hosting za 5$? Nema šta, to leti, optimiziran i siguran hosting 100%. Samo navalite...

16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Reedy kaže...

  

 Da li si ti ozbiljan ili sarkastičan?

razmisli 

 

Naravno da WP teme imaju svoje korisnike... Kao što to imaju i sajtovi dizajnirani od nule... Sve po potrebi i željama...

 

Ali za 100kn nekom da idem WP template slagati... Nema šanse... Tko zna, može i želi, nek si slaže sam... Ali nazivati web development prevarom stoljeća... 

9 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Sto je ovo ekipa iz webmajstori preselila se ovdje? Hehehe, kako vam je krivo kada netko posta kako lik moze platiti puno manje i nauciti nesto... Vi veliki likovi koji ne pomazete nikome nego samo nabijate cijene za nista, ajde dajte cijene kakve davate inace, instalacija wordpresa 800kn, pa onda plugina, pa onda kako promjeniti logo,favicon itd..... ajde vratite se spamerskom webmajstori forumu jer to tu pripada i tu jedino mozete nesto uraditi bez da vas itko zahebava, a ovdje kada se pokusa pomoci covjeku NE, to ne valja, treba platiti 3500kn za temu.... cak i da odes kod profesionalaca recimo codeable.io nebi ti naplatili toliko...

Ja ne nazivam web development prevarom stoljeća, nego ljudi koji nabijaju cijenu bezveze. Nitko nije mogao reci idi na ovaj sajt pa gledaj da pise u opisu teme OVO ili postaj link ovdje pa cu ti reci jeli se ta tema moze normalno gledati na tabletu i mobu nego odmah plati 3500kn... Samo me čudi što mu još niste preporučili custom cms..

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 17:58 (Kresimir4).
16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Kresimir4 kaže...

Sto je ovo ekipa iz webmajstori preselila se ovdje? Hehehe, kako vam je krivo kada netko posta kako lik moze platiti puno manje i nauciti nesto... Vi veliki likovi koji ne pomazete nikome nego samo nabijate cijene za nista, ajde dajte cijene kakve davate inace, instalacija wordpresa 800kn, pa onda plugina, pa onda kako promjeniti logo,favicon itd..... ajde vratite se spamerskom webmajstori forumu jer to tu pripada i tu jedino mozete nesto uraditi bez da vas itko zahebava, a ovdje kada se pokusa pomoci covjeku NE, to ne valja, treba platiti 3500kn za temu.... cak i da odes kod profesionalaca recimo codeable.io nebi ti naplatili toliko...

Samo me čudi što mu još niste preporučili custom cms..

Pa nek si čovjek radi WP template, tko mu brani? Ako ima vremena, volje i želje... zašto ne?

 

Ali baš da bi mu to za 100kn radio, pa nebi... Nit bi to za 100kn radio bilo tko normalan... Pozovi si doma vodoinstalatera da ti promijeni jednu cijev, pa ćeš vidjet da neće izać na teren bez 500kn, ili bilo kojeg drugog majstora...

 

To što ti podcjenjuješ neke stvari je samo tvoj problem, i ničiji više... Velim ti... Sretno s tim... S takvim stavom budeš radio u nekoj firmi za gazdu i plaćat će te 2200kn za to što ćeš crnčit cijeli mjesec jer smatraš da tvoj rad i znanje ne vrijedi više... 

 

Ja sam čovjeku rekao da bi ga takav sajt koštao 1500-3500kn... Ispod te cijene ne idem, nema smisla...

 

Otvori firmu pa probaj raditi za manje 

 

Na WP template će potrošit 1000kn i sam, i još neće znati pol tog napravit... Ovako za 1500kn mu profesionalac to odradi sa svim željama i s unificiranim dizajnom za tjedan dana, uz podršku, postavljanje online, SEO, a čovjek se bavi svojim poslom... Sumnjam da bi se nekom dalo ić prčkat i po web dizajnu ako ne zna puno o ITu... Isto kao što ne ideš sam popravljati auto (iako generalno možeš), ali nemaš vremena za to i prepustiš stvari profesionalcu, pa i najjednostavnije poput promjene ulja i guma...

 

Tko želi nek si radi, tko ne želi nek unajmi profesionalca... Ali za 100-200kn tako nešto ići raditi, to je jednostavno suludo...

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 18:06 (lllnuclearlll).
9 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
DocMA kaže...

Koliko stoji,  okvirno, izrada web stranice za kuću s apartmanima, nšta specijalno ne treba radit samo informacije, fotografije,kontakti  i da bude  u skladu s google standardom za čitanje i na mobitelima....thx

 Ovo tebi kosta 3500kn? Samo sto instaliras besplatni wordpress imas to, instalira free temu, ubaci logo i to je to. Ja mu za ovo uopce nebi uzimao pare nego mu predlozio youtube i trazi "how to install wordpress", iza toga "how to install wordpress theme" i amen. 3500kn majko mila.... a nedao bog da zatrazi racun, onda bi jos ubacili 25% pdva...

16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Kresimir4 kaže...
DocMA kaže...

Koliko stoji,  okvirno, izrada web stranice za kuću s apartmanima, nšta specijalno ne treba radit samo informacije, fotografije,kontakti  i da bude  u skladu s google standardom za čitanje i na mobitelima....thx

 Ovo tebi kosta 3500kn? Samo sto instaliras besplatni wordpress imas to, instalira free temu, ubaci logo i to je to. Ja mu za ovo uopce nebi uzimao pare nego mu predlozio youtube i trazi "how to install wordpress", iza toga "how to install wordpress theme" i amen. 3500kn majko mila.... a nedao bog da zatrazi racun, onda bi jos ubacili 25% pdva...

Ne, ne bih mu za to uzeo 3500kn, to sam stavio kao okvirnu cijenu 1500-3500 ovisno što čovjek želi...

 

Niti bih mu radio WP temu... Napravio bih mu unificirani responzivni sajt... za 1500kn minimalno ukoliko je vrlo jednostavan... Ukoliko želi raditi sam, a bože dragi, pa neka radi... što ja imam s tim?

 

Ali da bi postavljao nekom WP temu za 100-200kn? Ne, ne bih... Eto ti mu radi, zaradiš si za subotu za pivu s ekipom 

 

Ako si zainteresiran proslijedim ti par svojih projekata, dobiješ 100-200kn po projektu. Sve manji sajtovi s jednostavnim CMSom... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 18:34 (lllnuclearlll).
9 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
lllnuclearlll kaže...
Kresimir4 kaže...
DocMA kaže...

Koliko stoji,  okvirno, izrada web stranice za kuću s apartmanima, nšta specijalno ne treba radit samo informacije, fotografije,kontakti  i da bude  u skladu s google standardom za čitanje i na mobitelima....thx

 Ovo tebi kosta 3500kn? Samo sto instaliras besplatni wordpress imas to, instalira free temu, ubaci logo i to je to. Ja mu za ovo uopce nebi uzimao pare nego mu predlozio youtube i trazi "how to install wordpress", iza toga "how to install wordpress theme" i amen. 3500kn majko mila.... a nedao bog da zatrazi racun, onda bi jos ubacili 25% pdva...

Ne, ne bih mu za to uzeo 3500kn, to sam stavio kao okvirnu cijenu 1500-3500 ovisno što čovjek želi...

 

Niti bih mu radio WP temu... Napravio bih mu unificirani responzivni sajt... za 1500kn minimalno ukoliko je vrlo jednostavan... Ukoliko želi raditi sam, a bože dragi, pa neka radi... što ja imam s tim?

 

Ali da bi postavljao nekom WP temu za 100-200kn? Ne, ne bih... Eto ti mu radi, zaradiš si za subotu za pivu s ekipom 

 Oprosti, ali moram pitati, samo da vidim jesam li dobro razumio. Ti nečeš uzeti 100-200kn da bi instalirao temu, izbrisao one gluposti na pocetku da sajt izgleda ljepse i jednostavnije? Znam ljude koji bi ubili za ovo, naravno bez racuna.

16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Kresimir4 kaže...

 Oprosti, ali moram pitati, samo da vidim jesam li dobro razumio. Ti nečeš uzeti 100-200kn da bi instalirao temu, izbrisao one gluposti na pocetku da sajt izgleda ljepse i jednostavnije? Znam ljude koji bi ubili za ovo, naravno bez racuna.

Ne, neću to ni raditi.. Za 100-200kn mi se to ne isplati uopće raditi... Ne pada mi na pamet... Ti imaš koliko? 15-16 godina??? Ak bi već radio za 100kn, što ne bi i za 10-15?

 

Trenutno radim na sajtu za 4500kn (veći sajt s CMS podrškom, dizajniranjem logotipa, unificirani dizajn, bootstrap framework). Nekom instalirati ovako nešto da bih imao za pivu u subotu mi je gubljenje vremena. 

 

Velim ti, ako hoćeš proslijedim ti dio projekta, platim ti 100-200kn za taj tvoj rad, i sebi uzmem ostatak od tih 1500-2000 koliko stranica košta. Nećeš daleko stići s tim svojim razmišljanjem...

 

Velika većina ljudi ne zna upalit računalo, a kamoli kupit WP temu i prilagodit ju, postaviti na server itd... Ne znaju ni što to znači, a kamoli što drugo... 

 

Lako radit bez računa... Otvori ti firmu pa će ti od tih tvojih 100kn u startu ostati -3000kn na mjesečnom računu, a popušit ćeš 2-3 dana dok ne napravit tako nešto, prilagodiš to klijentu, postaviš, pa izmjeniš po njegovim željama... I za 2 dana zaradio si 200kn. Čestitam...

 

Tko voli nek izvoli... Radio sam i sam to kad sam bio mlađi. Na taj način ljudi uopće ne cijene IT poslove, to je tipkanje na tipkovnici i ne vrijedi puno, jel tak? Nainstalirao sam se windowsa, mreža, razno raznih sistema i to sve za čokoladu i sok, gubio dane i sate... Istina, nisam imao para i dobro mi je došlo 50-100kn. Al kad gledaš odeš negdje radit, provedeš pola dana kod nekog s njegovim smrdanim računalom, sve mu rješiš, napraviš, napatiš se i dobiješ čokoladu...  A zvalo me 5-6 ljudi svaki mjesec sigurno...  E pa više to tako ne radim, ako tko nešto treba bez 300kn ne idem nigdje, i ljudi su to shvatili i više cijene moj rad i to što im napravim. A uvjeren sam da ne bi ti isti ni blizu nešto tako napravili za mene... Da mi čovjek dođe postavit pločice u kupaonicu 2-3h uzeo bi 200kn garant.

 

Više to tak ne radim i ljudi puno više cijene na taj način tebe i tvoj rad.

 

Nauči cijenit ono što znaš, i ne prodavati to za sitniš... Vjeruj mi da ni za tebe netko radio besplatno, ali budeš to shvatio kad tad...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 18:53 (lllnuclearlll).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Kresimir4 kaže...

Upravo zbog ovakvih cijena sam ti predlozio sto da ucinis. A nitko ti ovdje nece reci da npr na themeforest je 99.99% optimiziranih wp tema odnosno teme koje se normalno mogu otvoriti na mobitelu i tabletu. Budi pametan i uradi sto sam ti rekao, upravljanjem wordpressom je tako lako da djeca upravljanju njime. 1500-3000kn, a s mojim savjetom platis domenu max 5$, godisni hosting neka je i hrvatski 35$, i ako ces uzeti 50$ temu to ti je ukupno 95$! I to 50$ tema ako hoces placenu temu! Renew domene ce te doci recimo 13$, tako da ces godisnje placati 48$. Nemoj nasjedati na ove ljude sto ti nude ovakve usluge jer je to prijevara koju svijet nije vidio.

Wordpress je odličan blogerski alat koji je prerastao svoju osnovnu namjenu, pa sad u njemu možeš složiti odličnu stranicu sa funkcionalnostima koje bi u custom rješenju bile poprilično skupe. Osnovnu stranicu može složiti stvarno svatko, tu si isto u pravu, ali bilo što više od toga složiti da funkcionira i da je sigurno, baš nije toliko banalno. Naravno, onom tko s tim radi, pa ima osnovni set pluginova koje koristi i za koje zna sve cake, taj će to složiti jako brzo, ali se to naplaćuje jer se u poslu ne naplaćuje samo vrijeme, već i know how. Ako ja to mogu napraviti za 15 minuta, a tebi će trebati 3-4 sata da se snađeš, realna cijena je između sat i dva, ovisno o tome što je najgori scenarij ako nešto krivo napraviš (jer ja na sebe preuzimam i tu odgovornost).

 

Boldano: istina, ali ako ne znaš redovito updateat i rješavati probleme koji mogu nastati pri update-u, te osnove osiguravanja instalacije, onda ga djeca i hakiraju. Na kraju to završi tako da više platiš nekom da ti pokrpa site nego si uštedio na izradi.

 

I na kraju, ako vodiš neki posao i isplati ti se uštedjeti 1500-3000 kn na način da potrošiš svoje vrijeme na samostalnu izradu stranice, onda ti stranica niti ne treba - ako ti to vrijeme neće donijeti više od iznosa plaćenog za stranicu nije baš da ti posao dobro ide. Jedina iznimka je ako ionako moraš imati u firmi nekoga tko to mora znati, pa ćeš onda raditi in-house rješenje umjesto da plaćaš drugom.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
9 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
MrBlc kaže...
Kresimir4 kaže...

Upravo zbog ovakvih cijena sam ti predlozio sto da ucinis. A nitko ti ovdje nece reci da npr na themeforest je 99.99% optimiziranih wp tema odnosno teme koje se normalno mogu otvoriti na mobitelu i tabletu. Budi pametan i uradi sto sam ti rekao, upravljanjem wordpressom je tako lako da djeca upravljanju njime. 1500-3000kn, a s mojim savjetom platis domenu max 5$, godisni hosting neka je i hrvatski 35$, i ako ces uzeti 50$ temu to ti je ukupno 95$! I to 50$ tema ako hoces placenu temu! Renew domene ce te doci recimo 13$, tako da ces godisnje placati 48$. Nemoj nasjedati na ove ljude sto ti nude ovakve usluge jer je to prijevara koju svijet nije vidio.

Wordpress je odličan blogerski alat koji je prerastao svoju osnovnu namjenu, pa sad u njemu možeš složiti odličnu stranicu sa funkcionalnostima koje bi u custom rješenju bile poprilično skupe. Osnovnu stranicu može složiti stvarno svatko, tu si isto u pravu, ali bilo što više od toga složiti da funkcionira i da je sigurno, baš nije toliko banalno. Naravno, onom tko s tim radi, pa ima osnovni set pluginova koje koristi i za koje zna sve cake, taj će to složiti jako brzo, ali se to naplaćuje jer se u poslu ne naplaćuje samo vrijeme, već i know how. Ako ja to mogu napraviti za 15 minuta, a tebi će trebati 3-4 sata da se snađeš, realna cijena je između sat i dva, ovisno o tome što je najgori scenarij ako nešto krivo napraviš (jer ja na sebe preuzimam i tu odgovornost).

 

Boldano: istina, ali ako ne znaš redovito updateat i rješavati probleme koji mogu nastati pri update-u, te osnove osiguravanja instalacije, onda ga djeca i hakiraju. Na kraju to završi tako da više platiš nekom da ti pokrpa site nego si uštedio na izradi.

 

I na kraju, ako vodiš neki posao i isplati ti se uštedjeti 1500-3000 kn na način da potrošiš svoje vrijeme na samostalnu izradu stranice, onda ti stranica niti ne treba - ako ti to vrijeme neće donijeti više od iznosa plaćenog za stranicu nije baš da ti posao dobro ide. Jedina iznimka je ako ionako moraš imati u firmi nekoga tko to mora znati, pa ćeš onda raditi in-house rješenje umjesto da plaćaš drugom.

 Da si ovo boldano rekao za joomla, shvatio bi donekle, ali za wordpress nikako. Imam desetak wp sajtova koje imaju oko 30k unique pregleda mjesecno i nijedan nema nikakvu zastitu, osim naravno nesto editiranja na .htaccess  Upravo zbog wordpressa meni je ovo sto radim odlicno doslo, jer da placam svaku glupost, osobitno custom cms, gdje moram ici opet istom liku jer drugi je nece ni pogledat jer je on nije radio i onda placat doslovno za svaku glupost i tu si ovisan o jednom jedinom čovjeku. Pravljenje teme, ako nisu baš ono EXTRA zahtjevne su glupost, radije kupis temu koja ti se svida i amen, kad pocnes zaradivati onda i ako hoces custom temu onda ces je i platiti. Ali za nesto ovako jednostavno da se trazi toliko para nemogu shvatiti. Ovakve "bitke" su bile na webmajstori davno neznam jesu li i sada (hvala bogu izbrisao sajt iz bookmarksa), a kada sam bio poslao poruku velikim developerima o jednom projektu cijene su bile od 15k do 25k kuna bez pdva, jedino mi je žao što te poruke kasnije nisam postao u novoj temi, ali bi oni kao inace to shvatili da se zelim svadati, a ja upravo mislim suprotno i umjesto da se svadaju medusobno kako takve razlike u cijenu mogu biti oni napadaju doslovno sve koji govore protiv ljudi koji se zale da previsoke cijene, drugim rijecima drze se zajedno, naravno kako nebi kad ih boli briga jeli cijena 15k ili 100000k

16 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Pa da je cijena web stranica 100-200kn to niti jedna firma ne bi radila, čist iz razloga jer je nemoguće tako poslovati...

 

Kom odgovara nek si složi WP temu, to je odlična stvar... Ali da ću nekom praviti sajt na tu foru za 100kn, to se nikom normalnom ne isplati, nit WP teme mogu zamijeniti sve web stranice...

 

Kao nekakav studentski đeparac još i da, iako definitivno ne po toj cijeni... Pod uvjetom da te netko ne prijavi za rad na crno, onda si nahebao...

 

Za nekom instalirat WP, sredit temu, dodat sadržaj, slike i sve što klijent želi, kao nekakav studentski posao ne bih to radio bez 500-700kn... Ić se za 100kn zezat za tako nešto nema previše smisla.

 

Tko može sam neka radi, nemam ništa protiv, dapače. 

 

Ali vodit firmu koja se bavi tim, i radit tako neke stvari za taj iznos je van svake pameti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 19:34 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Kresimir4 kaže...

Da si ovo boldano rekao za joomla, shvatio bi donekle, ali za wordpress nikako. Imam desetak wp sajtova koje imaju oko 30k unique pregleda mjesecno i nijedan nema nikakvu zastitu, osim naravno nesto editiranja na .htaccess  Upravo zbog wordpressa meni je ovo sto radim odlicno doslo, jer da placam svaku glupost, osobitno custom cms, gdje moram ici opet istom liku jer drugi je nece ni pogledat jer je on nije radio i onda placat doslovno za svaku glupost i tu si ovisan o jednom jedinom čovjeku. Pravljenje teme, ako nisu baš ono EXTRA zahtjevne su glupost, radije kupis temu koja ti se svida i amen, kad pocnes zaradivati onda i ako hoces custom temu onda ces je i platiti. Ali za nesto ovako jednostavno da se trazi toliko para nemogu shvatiti. Ovakve "bitke" su bile na webmajstori davno neznam jesu li i sada (hvala bogu izbrisao sajt iz bookmarksa), a kada sam bio poslao poruku velikim developerima o jednom projektu cijene su bile od 15k do 25k kuna bez pdva, jedino mi je žao što te poruke kasnije nisam postao u novoj temi, ali bi oni kao inace to shvatili da se zelim svadati, a ja upravo mislim suprotno i umjesto da se svadaju medusobno kako takve razlike u cijenu mogu biti oni napadaju doslovno sve koji govore protiv ljudi koji se zale da previsoke cijene, drugim rijecima drze se zajedno, naravno kako nebi kad ih boli briga jeli cijena 15k ili 100000k

Za Joomlu si u pravu da je značajno gora situacija nego je s WP-om, ali to je samo stvar popularnosti i broja kvazi-majstora. Dok je WP bio većinom blogerski, nitko se nije ni zamarao probijenjem, ali kako sve više raste korištenje, tako raste i interes hakera, a onda se pojavljuju automatizirane skripte koje testiraju verziju WP-a i poznate propuste. Uz to, što je više pluginova, to je veći rizik da neki od njih ima propust, a ako ti je stranica dovoljno popularna, onda je i zanimljiva meta. Naravno, i nepopularne stranice su zanimljive mete, pa ti se instalira gamad koja šalje spam ili vrši ddos napad na druge stranice, pa ti hosting provider koji drži do sebe suspendira account, a na onom koji ne drži do sebe ti IP adresa završi na crnim listama.

 

Ajde ti malo na tim svojim stranicama pogledaj logove, pa ćeš vidjeti koliko imaš POST requestova na login formu ili na xmlprc.php (ako ti nije blokiran htaccessom).

 

Naravno, opet napominjem, ako radiš za sebe, pa imaš vremena igrati se, izvoli, igraj se. Ali ako imaš imalo ozbilniji biznis, to ti se ne isplati.

 

A odradit nekom za 100 - 200 kn je zločin. Em srozavaš branšu jer je to kriminalna cijena rada, em ako ne napraviš kako treba opet srozavaš branšu jer klijent nije zadovoljan. Najjači su mi još oni koji se trenutno školuju, pa odrađuju to za džeparac, pa poslije plaču da nema posla.

15 - 25 kkn - za te pare možeš dobiti ili kompletnu custom administraciju fino podešenu tvojim potrebama koja ti pruža podršku za čitavo poslovanje (naravno, ovisi o opsegu poslovanja, za neke poslove idu i daleko skuplja rješenja) ili dobijaš kompletno branding rješenje kod renomiranog dizajnerskog studija. Ni jedno ni drugo nije cijena izrade web stranice: u prvom slučaju plaćaš izradu poslovne aplikaciije, a u drugom dizajn, ali i ime.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
marko227 kaže...

 Koje dodatke??? to nisu nikakvi dodatci nego je to standard danas. Napravit ćeš mi web bez osnovne SEO optimizacije i to da nije responsive?? Izvini ali moram ti reći da si budala sa takvim razmišljanjem. Ako i radiš tako jadan onaj kome ti nešto napraviš...

 Ne znam tko je veca budala, onaj tko to sve ocekuje za 200 kuna ili onaj koji bi to trebao napraviti (racunajuci prijedloge i sve ostalo navedeno, koje je nestalo odjednom...).

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 23:21 (Mrgud Veliki).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
25k kn za sajt za cijelo poslovanje? Nope. Puno vise.

Osim ako ne pricamo o webshopu, onda da.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
online
Cijena izrade WEB stranice?

Stranice od 100 - 200 kn...   

Mali od susjeda spustio standarde... 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Evo napravih registraciju samo da mogu post možda nekom od Vas mlađih (sudim po sadržaju poruka) pomogne.

 

Baš me zanima razmišljanje o cijenama koje držimo već 10-ak godina na tržištu imamo i poslujemo:

- sat programera : 300 kn

- web WP based : 12000-45000 kn

- sat konzultacija : 300 kn 

 

Prosječna cijena prodanog WP baziranog weba za prošlu godinu nam je iznosila 16 000 kn

 

Inače cijene ne određujete vi ili ja ili kupac. Tržište ima samoregulirajući mehanizam. Recimo ja prodajem uslugu za 16 000 kn, ako postoje kupci to je ta cijena ako ne postoje moraš prodavati jeftinije.

Za sada postoje i sve ih  je više. Upite u pravilu odbivamo nove poslove jer smo nekoliko mjeseci unaprijed rasprodani.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Mrgud Veliki kaže...
marko227 kaže...

 Koje dodatke??? to nisu nikakvi dodatci nego je to standard danas. Napravit ćeš mi web bez osnovne SEO optimizacije i to da nije responsive?? Izvini ali moram ti reći da si budala sa takvim razmišljanjem. Ako i radiš tako jadan onaj kome ti nešto napraviš...

 Ne znam tko je veca budala, onaj tko to sve ocekuje za 200 kuna ili onaj koji bi to trebao napraviti (racunajuci prijedloge i sve ostalo navedeno, koje je nestalo odjednom...).

 Veća budala, i jedina u ovom slučaju je onaj tko bi napravio sajt za 100 kuna. Bez obzira o kakvom sajtu se radilo.

9 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

marko227=ewatherm

11 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Instalacijom WPa i teme web nije gotov. Onaj tko se hvali da ima x webova napravljenih bi to trebao znati.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Syke kaže...

Instalacijom WPa i teme web nije gotov. Onaj tko se hvali da ima x webova napravljenih bi to trebao znati.

 

Dodas jos galerija i kontakt plugin i gotovo sto se tice ovoga:

 

DocMA kaže...

Koliko stoji,  okvirno, izrada web stranice za kuću s apartmanima, nšta specijalno ne treba radit samo informacije, fotografije,kontakti  i da bude  u skladu s google standardom za čitanje i na mobitelima....thx

15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Sum_of_all_fears kaže...
25k kn za sajt za cijelo poslovanje? Nope. Puno vise.

Osim ako ne pricamo o webshopu, onda da.

Ok, izgleda da sam onaj dio u zagradi trebao jače naglasiti. 25 kkn je na razini početnih cijena za manje sustave poput naprednijeg webshopa, sustava za rezervacije i zauzeće i slično.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
MrBlc kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
25k kn za sajt za cijelo poslovanje? Nope. Puno vise.

Osim ako ne pricamo o webshopu, onda da.

Ok, izgleda da sam onaj dio u zagradi trebao jače naglasiti. 25 kkn je na razini početnih cijena za manje sustave poput naprednijeg webshopa, sustava za rezervacije i zauzeće i slično.

 Ne pričaj gluposti... Evo mali od susjeda to radi za 150kn... 

11 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Kresimir4 kaže...
Syke kaže...

Instalacijom WPa i teme web nije gotov. Onaj tko se hvali da ima x webova napravljenih bi to trebao znati.

 

Dodas jos galerija i kontakt plugin i gotovo sto se tice ovoga:

 

DocMA kaže...

Koliko stoji,  okvirno, izrada web stranice za kuću s apartmanima, nšta specijalno ne treba radit samo informacije, fotografije,kontakti  i da bude  u skladu s google standardom za čitanje i na mobitelima....thx

 

Ma naravno... a content, optimizacija contenta, testiranje sitea? ili je to sve bezveze?

9 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Syke kaže...
Kresimir4 kaže...
Syke kaže...

Instalacijom WPa i teme web nije gotov. Onaj tko se hvali da ima x webova napravljenih bi to trebao znati.

 

Dodas jos galerija i kontakt plugin i gotovo sto se tice ovoga:

 

DocMA kaže...

Koliko stoji,  okvirno, izrada web stranice za kuću s apartmanima, nšta specijalno ne treba radit samo informacije, fotografije,kontakti  i da bude  u skladu s google standardom za čitanje i na mobitelima....thx

 

Ma naravno... a content, optimizacija contenta, testiranje sitea? ili je to sve bezveze?

 Content? Pa što imaš od toga? prebacit s postojeceg nekoliko slika, opis copy-paste, kontakt forma u 2min sa pluginom naravno. Optimizaciju nebi ni radio za sajt za apartmane od nekoliko slika znaci nista posebno. Problem je sto se bio to jako mali sajt sa jako malo contenta ili jako veliki sajt s jako puno contenta shvaca isto. Sto ce on s jako malom stranicom postici s optimizacijom? Ustedjeti loading od 0.1 sek? Ali hoce i to se moze srediti nema problema.

11 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Sve si rekao, nemoj više molim te.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Nazalost ocekivao sam odgovor poput:

 

customcms

2-3 custom teme

seo

nas hosting

nasa domena

2-3 custom plugina

cdn

 

Muljaj druge..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice