Jednostavni CMS na već gotov statički website?

poruka: 14
|
čitano: 4.283
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?

 

Dakle , napravio sam statički website (puno truda uložio , ima tu i jscripta ,sve sleek   itd.) i sada bih trebao dodati nekakv CMS.

Pokušao sam uz tutoriale s youtube-a (mogu post-ati linkove ako treba) , pokušao sam uz tutoriale s raznih stranica ali bez uspjeha.

Pokušao sam i s gotovim open-source CMS-ovima kao što su : sitecake ,opencms ,couchcms ,frog...

Ništa ne radi kako spada.

 

Trebam samo relativno sigurni CMS s kojim će korisnik moći dodavati tekstove i stranice na već postojeći site.

Znači ne u stilu joomle i wordpressa , nego samo wysiwyg i dodavanje text-a ... Idealno bi bilo da se text ubacuje gdje god stavim class ...

 

Radim u XAMPP-u , kasnije ću bacit na live server (kad platim hosting).

 

  Ima li netko foolproof ideju kako da stavim CMS na svoj gotovi statički site? Nisam baš vješt u php-u , više naginjem na dizajn...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavni CMS na već gotov statički website?
Imaš pagelime i cuchy cms.

Na oba samo nadodaš klase na ono što želiš promijenit.
10 godina
neaktivan
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?

 

Moje isprike , nisam napomenuo da mi treba open source...Nema se novaca, studentski život.{#}

Ove dvije opcije koje si naveo traže plaćanje...

 

  Još ideja ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?

Imaš besplatne verzije tih CMS-ova.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?

 

Ok su opcije ali to nije ono što tražim.

Tražim open-source.

Može i funkcionirajući php kod napisan u notepadu , koji je relativno siguran i wysiwyg zajedno s njim.

 

Bez registracija.

Trebam nešto što ću moći koristiti više puta a ne nešto što imam one-shot ili 3-shot pravo korištenja , ili gdje moram ostavljat njihove linkove u footeru i slično...Nešto što se da promijeniti ako baš zatreba...

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?

Couch CMS, idealno rješenje za tebe

Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?

 

Couch CMS?

 

Bio bi dobar izbor da nema:

 

19$

one time fee
Unlimited Support
forum only
No CouchCMS link in footer
of the managed website 

 

39$

Unlimited Support
forum, e-mail, IM
No CouchCMS link in footer
of the managed website

100% Rebrandable
admin user interface

 

 

Znači , free verzija ima footer s s linkom.

 

Ideja?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?

Sigurno postoji mogućnost micanja s CSS-om... Imaš i CMS Made Simple...

Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2013 15:13 (david7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?

 

 

Sigurno je lagano maknuti taj footer (ili ga barem zamaskirati).

Stvar je u tome što ne želim baš bit takav "čoban" i tako varat.

Ne znam kako bi drugi designeri/developeri gledali na takav postupak.   (Off Topic: Rade li takve stvari svi ili samo   "čobani" ?)

 

 

 

Pokušati ću s CMS Made Simple pa javim kako je prošlo.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavni CMS na već gotov statički website?

imaš i sNews  lagan ali moćan cms, mislim da ima i hr prijevod

14 godina
neaktivan
offline
Re: Jednostavni CMS na već gotov statički website?

Ostavi se CMS made simplea, CouchCMS je nešto najbolje što postoji. Od zadnje verzije imaš i shopping cart, tako da sve više nalikuje full-fledged CMS-u.

Link možeš sakriti, iako ti CSS neće pomoći. A ni 100 kuna nije puno za licencu.

13 godina
neaktivan
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?

 

Problem s sitecakeom.

 

Slijedim video , uploadam file sitecake na server (xampp i dreamweaver koristim) , stavim <?php include "sitecake/server/sitecake_entry.php"; ?> na vrh stranice kojoj želim omogućiti editiranje. Već sam ih ranije promjenio u .php. Stavim na neki div dodatni class"sc-content-nekiid" . Save , upload cijele stranice.

Odem na stranicu koju sam označio za editiranje sa php include-om i dobijem:

 

Notice: Use of undefined constant CREDENTIAL_FILE - assumed 'CREDENTIAL_FILE' in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 16

Warning: include_once(CREDENTIAL_FILE): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 16

Warning: include_once(): Failed opening 'CREDENTIAL_FILE' for inclusion (include_path='.;C:\xampp\php\PEAR') in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 16

Notice: Use of undefined constant CONTENT_DIR - assumed 'CONTENT_DIR' in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 18

Notice: Use of undefined constant APP_TMP_DIR - assumed 'APP_TMP_DIR' in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 20

Notice: Use of undefined constant CONTENT_DIR - assumed 'CONTENT_DIR' in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 22

Notice: Use of undefined constant APP_TMP_DIR - assumed 'APP_TMP_DIR' in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 26

Notice: Undefined variable: applicationIncludes in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 31

Warning: implode(): Invalid arguments passed in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 31

Notice: Use of undefined constant APP_TMP_DIR - assumed 'APP_TMP_DIR' in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 33

Warning: require_once(Zend/Loader.php): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 37

Fatal error: require_once(): Failed opening required 'Zend/Loader.php' (include_path='.;C:\xampp\php\PEAR') in C:\xampp\htdocs\poduzetnicka\sitecake\server\sitecake_entry.php on line 37

 

Zanimljivo , nigjde u procesu instalacije ne piše da trebam definirati gdje mi je baza. Možda ju ovaj CMS radi automatizmom ili nešto. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jednostavni CMS na već gotov statički website?

po meni bi najelegantnije rješenje bilo da postojeći html prebaciš kao temu za wordpress i koristiš njega kao cms

www.mydrbee.com
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice