WordPress .com vs .org

poruka: 7
|
čitano: 3.066
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
WordPress .com vs .org

Pozdrav,

 

Htio bih napraviti kvalitetnu web stranicu koju bi kasnije zelio seo optimizirati. Posto nisam bas strucnjak oko izrade web stranica, html ne dolazi u obzir vec nesto sto jednostavnije. Stranica bi morala biti .com ili .in (indija) ili .pk, a nikako recimo wordpress.com. sad me zanima razlika izmedu wordpress.com i .org? Da li je .org puno kvalitetnija od wordpress.com? Napominjem da cu kasnije puno ulagati u seo i stranica mora biti sposobna se rangirati na googleu.

 

Sto biste mi savjetovali? Da radim sa wordpress.org, zakupim hosting i domenu i to je to? Ne znam bas ni o hostingu i domeni,ali gledat cu tutoriale na youtubeu.

 

Koliko otprilike kosta hosting i domena za 6 mjeseci ili godinu dana?

 

Ovo je primjer stranice kakvu bih zelio napraviti, i ovakva stranica je dosta uspjesna, zna li netko mozda kako je napravljena?

 

www.clickpak.com

 

 

Oprostite na hrpi ekstremno pocetnickih i banalnih pitanja, ali stvarno mi treba pomoc oko toga i zelio bih se potruditi.

Druga stvar, ako bih napravio recimo besplatnu stranicu sa free web drag and drop builderom i napravio ju tocno onako kako zelim, i onda nekome platio da prekopira tu stranicu identicno tako, zakupi hosting i domenu, koliko bi me to otprilike kostalo?

Recimo da stranica izgleda identicno kao ova clickpak koju sam linkao iznad?

 

 

Lijep pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: WordPress .com vs .org
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

 

Htio bih napraviti kvalitetnu web stranicu koju bi kasnije zelio seo optimizirati. Posto nisam bas strucnjak oko izrade web stranica, html ne dolazi u obzir vec nesto sto jednostavnije. Stranica bi morala biti .com ili .in (indija) ili .pk, a nikako recimo wordpress.com. sad me zanima razlika izmedu wordpress.com i .org? Da li je .org puno kvalitetnija od wordpress.com? Napominjem da cu kasnije puno ulagati u seo i stranica mora biti sposobna se rangirati na googleu.

 

Sto biste mi savjetovali? Da radim sa wordpress.org, zakupim hosting i domenu i to je to? Ne znam bas ni o hostingu i domeni,ali gledat cu tutoriale na youtubeu.

 

Koliko otprilike kosta hosting i domena za 6 mjeseci ili godinu dana?

 

Ovo je primjer stranice kakvu bih zelio napraviti, i ovakva stranica je dosta uspjesna, zna li netko mozda kako je napravljena?

 

www.clickpak.com

 

 

Oprostite na hrpi ekstremno pocetnickih i banalnih pitanja, ali stvarno mi treba pomoc oko toga i zelio bih se potruditi.

Druga stvar, ako bih napravio recimo besplatnu stranicu sa free web drag and drop builderom i napravio ju tocno onako kako zelim, i onda nekome platio da prekopira tu stranicu identicno tako, zakupi hosting i domenu, koliko bi me to otprilike kostalo?

Recimo da stranica izgleda identicno kao ova clickpak koju sam linkao iznad?

 

 

Lijep pozdrav

Kj se tice razlike izmedju .org i .com procitaj si ovaj clanak. Kupi si domenu a nemoj hostat na .wordpress. Cijene hostinga su ti razlicite, racunaj si da ti je uvjek strani hosting jeftiniji i bolji. Ja trenutno koristim JustHost i ja sam prezadovoljan. Sta se tice kako je stranica napravljena ako malo procackas po kodu mozes vidjet da je napravljena sa www.weebly.com . Ovo zadnje nisam shvatio bas, znaci ti bi sam napravio str na nekom drag and drop builderu i onda platio nekom da ti kupi domenu, hosting i onda upload-a na server? Ako sam dobro shvatio onda je moj odgovor nemoj nikom nis placat za nesto tako jednostavno jer imas hrpu tut na internetu kako to napraviti.

11 godina
offline
Re: WordPress .com vs .org
tLeon kaže...

Kj se tice razlike izmedju .org i .com procitaj si ovaj clanak. Kupi si domenu a nemoj hostat na .wordpress. Cijene hostinga su ti razlicite, racunaj si da ti je uvjek strani hosting jeftiniji i bolji. Ja trenutno koristim JustHost i ja sam prezadovoljan. Sta se tice kako je stranica napravljena ako malo procackas po kodu mozes vidjet da je napravljena sa www.weebly.com . Ovo zadnje nisam shvatio bas, znaci ti bi sam napravio str na nekom drag and drop builderu i onda platio nekom da ti kupi domenu, hosting i onda upload-a na server? Ako sam dobro shvatio onda je moj odgovor nemoj nikom nis placat za nesto tako jednostavno jer imas hrpu tut na internetu kako to napraviti.

Puno ti hvala na odgovoru i pomoći!

Slažem se, odlučio sam sam napraviti stranicu koristeći wordpress.org, ima odlicnih tutorijal na youtubeu, a hosting i domenu ću koristiti hostgator jer mi se čini najjednostavnije i tako je u tutorijalu koji sam na gledao.

Sad imam jedno pitanje: pošto planiram SEO raditi, a na stranici koju rangiram ne smijem imati affilate/referral link, em što se lošije rangira na Googleu, em što mislim Wordpress ne dozvoljava to, što biste mi savjetovali? Referral link moram staviti, a ne znam što bi bilo najpametnije, da rangiram stranicu bez referral linka pa klikom na "Click Here" ljudi odlaze na drugu stranicu (baš drugu stranicu ili bih mogao koristit subdomenu??)  koju neću SEO optimizirati i na tu stranicu stavim samo "Click Here" i tu referral link. Imate li neki savjet?

Oprostite ako nije baš jasno napisano što želim, ali nadam se da znate na što mislim.


Puno hvala!!

10 godina
neaktivan
offline
Re: WordPress .com vs .org

Nemoj nis rangirat kj nije istina jel ti google stalno pregledava stranicu i skuzit ce ak si lago.

11 godina
offline
Re: WordPress .com vs .org
tLeon kaže...

Nemoj nis rangirat kj nije istina jel ti google stalno pregledava stranicu i skuzit ce ak si lago.

Kak mislis "kaj nije istina"?

Ono što ja promoviram nije nikakva prevara ili nešto takvo, jednostavno mi je savjet osobe koja bi mi trebala raditi SEO da nemam referral link direktno na stranici na kojoj radim SEO. Zato pitam koje bi bilo najbolje rješenje za to? Da linkam na drugu stranicu gdje je referral link? Ili što napraviti? Referral link moram imat negdje, a SEO također moram raditi.

11 godina
offline
WordPress .com vs .org

Itko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
WordPress .com vs .org

Ok prvo,

'em što mislim Wordpress ne dozvoljava to' WordPress nema sto dozvoliti niti ih je briga kako ti koristis njihov software, software je open source i mozes ga koristiti kako ti padne na pamet, dakle jednom kada si ti na vlastitom hostu sa vlastitom domenom radis sta te je volja (u zakonskim okvirima i na svoju odgovornost naravno).

 

Sto se tice SEO itd. nisam veliki strucnjak, no znam da npr. neki jaki blogovi stavljaju referral linkove direktno u svoje clanke, meni osobno nema smisla raditi novu stranicu na koju saljes posjetitelje, i onda ih na toj stranici opet moras natjerati na klik. Mozes to napraviti putem redirekta, u sm9islu da si instalirias plugin koji ce ti raditi custom url redirectove putem tvoj domene, pa tako napravis da ti npr. tvojadomena.com/go/bug redirecta na www.bug.hr

WordPress ❤
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2014 15:09 (OriginalEXE).
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice