Canon EOS 5D Mark II

poruka: 28
|
čitano: 35.972
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canon EOS 5D Mark II".
15 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] zlajo3: Canon EOS 5D Mark II
Kao prvo: izrada kučišta - jeftina.
Kao drugo: ergonomija - loša (loš balans, raspored gumba).
Kao treće: autofokus neprecizan i spor, jednostavno zastario (izrazito pri slabom svijetlu).
Kao četvrto: niti 4 slike u sekundi (premalo za brzu akciju).
Kao peto: softver - kompliciran i nepregledan, spor odaziv.
Kao šesto: kvaliteta slike - ISO osijetljivost loša, pošto Canon ne može postiči pravu visoku osijetljivost zbog malih piksela na senzoru, da bi postigao i naizgled "dočarao"; da na samoj slici nema šuma kao Nikon, on koristi program u samom aparatu. Rezultat toga je neoštra slika i zamučivanje bitnih detalja. To prolazi samo kod amatera, sorry...
Kao sedmo: HD video - neupotrebljiv! Zašto? Kod snimanja nije moguće koristiti autofokus Halo? Zar da ručno izoštravamo dok ljudi trče oko nas...
Kao osmo: Samo 98 % tražilo, cijena, a gdje je flash?
ukupna ocjena
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
RE: [Recenzija] zlajo3: Canon EOS 5D Mark II
zlajo3 kaže...
Kao prvo: izrada kučišta - jeftina.
Kao drugo: ergonomija - loša (loš balans, raspored gumba).
Kao treće: autofokus neprecizan i spor, jednostavno zastario (izrazito pri slabom svijetlu).
Kao četvrto: niti 4 slike u sekundi (premalo za brzu akciju).
Kao peto: softver - kompliciran i nepregledan, spor odaziv.
Kao šesto: kvaliteta slike - ISO osijetljivost loša, pošto Canon ne može postiči pravu visoku osijetljivost zbog malih piksela na senzoru, da bi postigao i naizgled "dočarao"; da na samoj slici nema šuma kao Nikon, on koristi program u samom aparatu. Rezultat toga je neoštra slika i zamučivanje bitnih detalja. To prolazi samo kod amatera, sorry...
Kao sedmo: HD video - neupotrebljiv! Zašto? Kod snimanja nije moguće koristiti autofokus Halo? Zar da ručno izoštravamo dok ljudi trče oko nas...
Kao osmo: Samo 98 % tražilo, cijena, a gdje je flash?
 evo par malo drugacijih misljenja
jesti i spavati
16 godina
offline
Canon EOS 5D Mark II

evo par primjera fotki snimljenih sa 5D mark II

http://www.flickr.com/cameras/canon/eos_5d_mark_ii/

jesti i spavati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Canon EOS 5D Mark II

Ja isto mislim da je malo pretjerao. Neke zamjerke stoje, ali ovako ga popljuvati nije u redu. Što se tiče visoke osjetljivost, H1, H2 i L1 se zna što znače. Autofokus na SLR-u kod videa može samo na foru kontrasta, a ako ljudi trče okolo, zaboravi takav AF. Nema ugrađeni flash... to me, zapravo, najviše privlači na njemu.

90% mladih si piše gluposti u potpis. Ako si ti među onih 10%... zašto ovo uopće čitaš?
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

Ma to je cijepidlačenje.

Treba imat stativ, čvrsti stativ, i neki objektiv iz profesionalne L serije, i slikavati! Vježbati! Velika prednost digitalnih aparata je šta se sliku brišu, tako da nema limita količina slika!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
polip kaže...

Ma to je cijepidlačenje.

Treba imat stativ, čvrsti stativ, i neki objektiv iz profesionalne L serije, i slikavati! Vježbati!

 jadan onaj kojem treba L staklo za dobru fotku. i ako su tek L stakla zadovoljavajuće kvalitete, kolko su onda loši obični objektivi?
definitivno L stakla jesu odlična, ali mislim da ipak imaju pretjeranu cijenu za ono što pružaju (a nemaju čak ni prsten blende).

polip kaže...

Velika prednost digitalnih aparata je šta se sliku brišu, tako da nema limita količina slika!

 pa baš to smatram najvećom manom digitalaca - možeš obrisati loše slike, ništa te ne tjera poboljšati tehniku kad ćeš takiovako loše - veliku većinu.
to, stvarno očajan dinamički raspon digitalnih senzora, i loša kvaliteta slika na visokim osjetljivosti me potaklo na vraćanje analognom filmu - greške se skupo plaćaju pa me tjeraju dobro razmisliti o fotki koju pokušavam uslikati (odnos dobra/loša fotka na filmu mi je puno bolji), dinamički raspon najjeftinijeg filma totalno posramljuje i najbolje FF senzore, zrno na 3200 ASA je fenomenalno, za razliku od šuma na digitalnom senzoru na istoj osjetljivosti.

da li je 5D mk2 zaslužio tolike kritike ne znam, nemam ga, ali ako je originalni poster vlasnik dotičnog, kritika dobiva puno na težini.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] zlajo3: Canon EOS 5D Mark II
zlajo3 kaže...
Kao prvo: izrada kučišta - jeftina.
Kao drugo: ergonomija - loša (loš balans, raspored gumba).
Kao treće: autofokus neprecizan i spor, jednostavno zastario (izrazito pri slabom svijetlu).
Kao četvrto: niti 4 slike u sekundi (premalo za brzu akciju).
Kao peto: softver - kompliciran i nepregledan, spor odaziv.
Kao šesto: kvaliteta slike - ISO osijetljivost loša, pošto Canon ne može postiči pravu visoku osijetljivost zbog malih piksela na senzoru, da bi postigao i naizgled "dočarao"; da na samoj slici nema šuma kao Nikon, on koristi program u samom aparatu. Rezultat toga je neoštra slika i zamučivanje bitnih detalja. To prolazi samo kod amatera, sorry...
Kao sedmo: HD video - neupotrebljiv! Zašto? Kod snimanja nije moguće koristiti autofokus Halo? Zar da ručno izoštravamo dok ljudi trče oko nas...
Kao osmo: Samo 98 % tražilo, cijena, a gdje je flash?
 Uh, ubi me u pojam. Bas sam mislio kupiti to cudoviste, a ti me sada baci mjesec dana unazad. Ajd mi reci sta bi ti uzeo za super brzo snimanje u makro opciji,  sa brdom piksela i kvalitetnom fotografijom usprkos visoke ISO osjetljivosti?
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

evo cisto jedna stvarčica odrađena s 5D mkII

 

http://www.bespla.org/

La lucha continuada...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] zlajo3: Canon EOS 5D Mark II
trutina kaže...
 Uh, ubi me u pojam. Bas sam mislio kupiti to cudoviste, a ti me sada baci mjesec dana unazad. Ajd mi reci sta bi ti uzeo za super brzo snimanje u makro opciji,  sa brdom piksela i kvalitetnom fotografijom usprkos visoke ISO osjetljivosti?
 super-brzo i makro u istoj rečenici? nešto tu ne valja, to su dva nespojiva pojma, ultimativni macro objektivi su manual-fokus objektivi, kao npr. MP-E 65mm, ili voigtländer 125mm SL APO macro.

btw, kod macro snimanja, veliki senzor je mana, a ne prednost, zato su kompakti tolko i dobri u macro uvjetima.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

Valjalo ili ne valjalo, ja to trebam. Snimam pcele na cvijecu, pcele u letu, varou na pceli i slicne igrice, a pri tome su pcele stalno u pokretu. Zato tebam makro i brzo. A sto se tice visokog ISO, to se odnosi na snimanje slusatelja prilikom pcelarskih predavanja. Prosjek je cca 70 - 100 ljudi u sali koja ima slabo svijetlo, a blic bas ne bi sve dobro posvijetlio.

I dalje molim savjete.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Canon EOS 5D Mark II

Ja mislim da ne bude baš nešto od toga što ti zamišljaš. Pčelu u letu buš uhvatio samo sa machinegunning (ispucavanje desetaka slučajnih slika) i to možda. Manualno fokusirat ne nešto što se konstantno miče je nezamislivo, a autofokus je u tim uvjetima prespor. Pčelu možeš slikat na cvijetu ili na nekoj podlozi pod uvijetom da je nekoliko sekundi na istoj udaljenosti. Što se tiče visokog ISO-a, treba li ti zbilja 5Dmk2? Nikon D300 i Canon 50D imaju isto dosta dobre rezultate na visokim osjetljivostima, a cijena nije baš slična. Ako ti ne treba full frame (a po tome što si rekao, ne treba), preporučam nešto jeftinije.

 

P.S. dSLR aparati nemaju "makro mod", nego postoje objektivi koji se zovu "makro" jer imaju dovoljno malu najbližu udaljenost fokusiranja da mogu dati sliku na mediju (senzoru) u omjeru sa stvarnom slikom 1:1 ili slično.

90% mladih si piše gluposti u potpis. Ako si ti među onih 10%... zašto ovo uopće čitaš?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

Meni kažu da Canon 50D ima problema sa šumom zbog puno pixela na malom senzoru.Ako se ne varam Canon 50D ima senzor 40% veličine full frame senzora a ima 15.1 mpixela dok 5D Mark II ima 21.1 mpixel ali na full frame.5D MKII je sigurno bolji od 50D u smislu snimanja u slabim svjetlosnim uvjetima.

Adri
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2009 21:51 (Adri).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II

bok!!!

 

 

ja bi molio da mi netko kaže gdje ima za kupit u Hrvaskoj foto aparat

Canon EOS 5D Mark II

po cijeni 16.600 kuna

vidio sam na bugu pa me zanima i jako mi je hitno

 

hvala

 

pozdrav

15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
http://fotoforum.forumotion.net/
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

 

hvala na brzom odgovoru ali cijena je 20000 kuna

a nije mi jasno kako stoji kriva cijena u bugu 16.600 kuna, jeli to možda neka zabuna ili nešto

 

 

pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II

Je jer je svim Canon fotoaparatima cijena otišla u vis i to već ima dosta dugo. Ti ciljaš na tijelo samo

http://fotoforum.forumotion.net/
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

da meni treba samo tijelo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

Ravno 20,000 tijelo samo

 

Kod Optimuma

 

 

http://fotoforum.forumotion.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] zlajo3: Canon EOS 5D Mark II
zlajo3 kaže...
Kao prvo: izrada kučišta - jeftina.
Kao drugo: ergonomija - loša (loš balans, raspored gumba).
Kao treće: autofokus neprecizan i spor, jednostavno zastario (izrazito pri slabom svijetlu).
Kao četvrto: niti 4 slike u sekundi (premalo za brzu akciju).
Kao peto: softver - kompliciran i nepregledan, spor odaziv.
Kao šesto: kvaliteta slike - ISO osijetljivost loša, pošto Canon ne može postiči pravu visoku osijetljivost zbog malih piksela na senzoru, da bi postigao i naizgled "dočarao"; da na samoj slici nema šuma kao Nikon, on koristi program u samom aparatu. Rezultat toga je neoštra slika i zamučivanje bitnih detalja. To prolazi samo kod amatera, sorry...
Kao sedmo: HD video - neupotrebljiv! Zašto? Kod snimanja nije moguće koristiti autofokus Halo? Zar da ručno izoštravamo dok ljudi trče oko nas...
Kao osmo: Samo 98 % tražilo, cijena, a gdje je flash?

1: Možda

2: Meni manje važno

3: Zato sam na Olyu + SWD objektivi

4: Za sve ostalo tu je Nikon D300 + battery grip (8 FPS-a, dovoljno), meni ta 4 FPS-a nepotrebno

5: Za ovo neznam, ali svaki softve traži privikavanje

6: I ja mislim

7: Slažem se, za sve ostalo tu je HD kamera

8: 98% je pomak sa 95% u 5D, bitnije je uvečanje koje daje takva prizma, cijena je da malo velika naspram konkurencije iz Nikona i Sonya (inače su suv Canoni poskupili), flash nema niti 5D, a ovaj aparat je kao stvoren za vanjske bliceve

http://fotoforum.forumotion.net/
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2009 9:46 (Oly_E3).
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] zlajo3: Canon EOS 5D Mark II

Moram priznati da "volim" ovakve zestoke i neargumentirane kritike na racun nekog proizvoda. Ali to ponajvise govori o onome tko je tu kritiku napisao.

Moj susjed je kupio taj aparat, tak da sam imao priliko nekoliko dana koristiti ga. I utisci su i vise nego odlicni. Kvaliteta izrade je po mom skromnom misljenju odlicna. Materijali od fotica su danas takvi kakvi jesu i ne rade se vise kao da su tenkovi poput Canona F-1 ili Nikona F3, ili pak od titana poput Olympusa OM3Ti. Unatoc tome kvaliteta je onakva kakva treba biti prema cjenovnom razredu i funkciju. Gumbi su na mjestui gdje bi trebali biti, a trazilo je jasno i odlicno. Ono kaj je mene najvise odusevilo je sposobnost tog aparata da radi odlicne slike i s prosjecnim objektivima. Sigurno je da nije na nivou L stakla, ali kvaliteta slike je i nadalje jako dobra. Po internetu se moze procitati da su snimke u jpg mekane. To moze biti istina jer je taj aparat napravljen da se snima u raw formatu. Medutim isto tako aparat ima velike mogucnosti podesavanja, tako da se svi parametri kvalitete slike mogu podesiti prema osobnim zeljama. Sum je vrhunski. Snimao sam na 3200 asa po gradu bez flesa i kvaliteta slike me naprosto odusevila. Kaj se tice svjetlomjera sve je OK. Autofokus je isto dobar samo sa njim treba znati raditi. Snimao sam nocu i nisam imao nikakovih problema. Ak se ima problema to je samo vezano uz neznanje korisnika.

A sad idemo se osvrnuti na tocke optuzbe.

  1. izrada kucista je ok i nije jeftina. Imao sam priliku u ruci drzati Nikon d700 i mislim da nema neke razlike u kvaliteti izrade izmedu ta 2 aparata.
  2. ergonomija je osobna stvar. Nakon kratke upotrebe covjek se nauci.  Meni su svi gumbi na pravom mjestu, jedino mi se glavni prekidac doima da je na krivom mjestu. Ali da aparat imam dulje vrijeme i na to bi se naucio. Sigurno ako neko  s Nikona ili Olympusa prede na Canona i obrnuto da mu je u pocetku cudno. Ali pravi fotograf ubrzo sve skopce i poslije je sve normalno.
  3. sto se tice auto fokusa nije istina. Nisam ga usporedivao s drugim aparatima, ali radi i vise nego zadovoljavajuce. U suprotnom to je stvar da korisnik ne zna upotrebljavati aparat. Trebaju se procitati upute i vjezbati i sve dode na svoje mjesto,.
  4. to nije akcijski foto aparat. U tu svrhu sluze drugi aparati. Moram priznati da ne znam tko treba vecu brzinu okidanja osim profesionalnih sportskih fotografa. Treba imati na umu da taj aparat ima ogromne slike koje treba procesuiirati (mislim da su dvostruko vece od onih u Nikona d700). U slucaju vece brzine aparat bi bio znatno skuplji.
  5. softver je pregledan i brz, uopce nije kompliciran. Samo se treba nauciti raditi s aparatom
  6. kvaliteta slike je odlicna. Ukoliko netko radi lose slike s tim aparatom, to znaci da o digitalnoj a i analognoj fotografiji nema pojma. Taj fotic ima velike mogucnosti podesavanja slike, prema tome nema sanse da slike ispadnu lose.
  7. mnogi prozvodaci ugraduju neke stvari u fotice radi bolje prodaje. Prvo je s tim krenuo Nikon pa sad Canon. Autofokusa ima. Ocito nisi procitao upute.
  8. Takvi aparati nemaju ugradenu bljeskalicu. Trazilo je odlicno, mozda je malo skuplji od konkurencije. Svi bi sad odjednom kvalitetne fotice za bagatelu.

U zakljucku bi rekao da je to odlican aparat, koji pruza velike mogucnosti prilagodavanja i podesavanja. Pravi fotograf treba znati iskoristiti sve mogucnosti fotoaparata. Dobru fotografiju ne cini aparat, nego fotograf, koji zna izvuci ono najbolje iz aparata. Meni se taj aparat jako svida i sigurno bum ga kupil prvom prilikom. Svi bi sad zeljeli dobiti kvalitetne slike. Ali za sve je potrebno upoznati aparat i sroditi se s njim. Tek nakon toga moze se dati neka konstruktivna kritika, a ne obicno lupetanje, poput ovoga. Ovakva kritika je samo posljedica neznanja fotografije i fotografiranja, odnosno nepoznavanja aparata.Ne kazem da se taj aparat mora svakome svidati, ali definitivno nitko ne moze reci da je to los aparat. Cak i jedan Color foto koji preferira Nikon nad Canonu je ovom modelu dao najbolje ocjene.

Kako se taj aparat usporeduje s drugim modelima u klasi ja ne znam, ali ovo su neki linkovi.

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_d700%2Ccanon_eos5dmkii%2Csony_dslra900&show=all

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/5DIIreview.shtml

 

 

Olympus OM 3Ti, Zuiko 2.8/24, 1.4/50, Angenieux 70-210
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
elkarrde kaže...
 jadan onaj kojem treba L staklo za dobru fotku. i ako su tek L stakla zadovoljavajuće kvalitete, kolko su onda loši obični objektivi?
definitivno L stakla jesu odlična, ali mislim da ipak imaju pretjeranu cijenu za ono što pružaju (a nemaju čak ni prsten blende).

L stakla su vrhunske kvalitete, a Canon obicnih objektiva ima siroki raspon, kao i svi prozvodaci.

Olympus OM 3Ti, Zuiko 2.8/24, 1.4/50, Angenieux 70-210
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
Zvonko200 kaže...
elkarrde kaže...
 jadan onaj kojem treba L staklo za dobru fotku. i ako su tek L stakla zadovoljavajuće kvalitete, kolko su onda loši obični objektivi?
definitivno L stakla jesu odlična, ali mislim da ipak imaju pretjeranu cijenu za ono što pružaju (a nemaju čak ni prsten blende).

L stakla su vrhunske kvalitete, a Canon obicnih objektiva ima siroki raspon, kao i svi prozvodaci.

Stvarno ti je dobar onaj Canon 24-70 f2.8 L USM kad je jedna Sigma 24-70 f2.8 EX HSM bolja od njega.

 

Aj ne lupetaj, da jedan D700 nija bolje izrađen od 5Dmk2.Iznenađen Stvarno svašta danas možeš ćut od ljudi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2009 14:04 (Bara).
15 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] Zvonko200: Canon EOS 5D Mark II
Imao sam prilike koristiti ovaj fotic i dojmovi su odlicni. Kućište je odlično napravljeno i odlično leži u ruci. Gumbi su na pravom mjestu. Tražilo je čisto i jasno. SW je brz i jednostavan za upotrebu barem meni. Možda je nekom u početku kompliciran ali brzo se na njega nauci. AF je solidan. Kvaliteta slike je vrhunska, šum minimalan. Iako se mozda cini da su slike pri baznim podesenjima premekane, fotic ima veliku mogucnost podesenja raznih parametara slike prema osobnim preferencama.
ukupna ocjena
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
Bara kaže...
Zvonko200 kaže...
elkarrde kaže...

L stakla su vrhunske kvalitete, a Canon obicnih objektiva ima siroki raspon, kao i svi prozvodaci.

Stvarno ti je dobar onaj Canon 24-70 f2.8 L USM kad je jedna Sigma 24-70 f2.8 EX HSM bolja od njega.

 

Aj ne lupetaj, da jedan D700 nija bolje izrađen od 5Dmk2.Iznenađen Stvarno svašta danas možeš ćut od ljudi.

Stvarno mi te je pun kufer... ti ko da radiš za nikon.

vodu možeš preljevati do sutra canon vs nikon... da snima bolji video, ali ovaj je bolje građen. ova leća ima odlicnu oštrinu, ali ova je brža... i tako do beskraja. 

trudim se ostati ravnodušan na tvoje postove ali ovo je previše... uzeti jednu leću kako bi opisao kompletnu liniju (canon je do sada proizveo 50 objektiva u L liniji)

 

da ne duljim evo citat koji odražava moje mišljenje:

 

"Should I buy a less expensive third party lens? Is Nikon better than Canon? What about prime lenses Vs. zooms? There are no simple answers. Some Sigmas and Tamrons are good, others aren't. Nikon has some lenses which are better than Canon's, and visa-versa. Primes are great for fast apertures, zooms have greater versatility.

 

Stop looking for absolute truths! Usually price is a good determinate of quality — you generally get what you pay for. But, it's better to be out there on the mountaintop at dawn with an inexpensive lens than not to be there at all! Enjoy — and stop fretting."

 

 

go pirate bay go
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
branimir kaže...

vodu možeš preljevati do sutra canon vs nikon... da snima bolji video, ali ovaj je bolje građen. ova leća ima odlicnu oštrinu, ali ova je brža... i tako do beskraja. 

trudim se ostati ravnodušan na tvoje postove ali ovo je previše... uzeti jednu leću kako bi opisao kompletnu liniju (canon je do sada proizveo 50 objektiva u L liniji)

Kompletna linija Canon širokokutnih objektiva je upitne kvalitete s obzirom na cijenu i to je istina tija to ti prihvatit ili ne, Canonove milimetraže su tamo od 85 pa na više. Canon 24-70 f2.8 L su navea iz razloga šta postoje i third-party objektivi iste ili slične milimetraže.

Haha, jel mi govorimo o fotoaparatima ili video kamerama? Za snimanje videa je ipak najbolje imat 3 CCD ili 3 CMOS senzora.

16 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] zlajo3: Canon EOS 5D Mark II
zlajo3 kaže...
...
Kao osmo: Samo 98 % tražilo, cijena, a gdje je flash?

 

buahahaha... ti mora da se salis? nisam odavno cuo ovako puno lupetanja gluposti.

Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded. http://www.pixelatem.croshare.com/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
Bara kaže...
branimir kaže...

vodu možeš preljevati do sutra canon vs nikon... da snima bolji video, ali ovaj je bolje građen. ova leća ima odlicnu oštrinu, ali ova je brža... i tako do beskraja. 

trudim se ostati ravnodušan na tvoje postove ali ovo je previše... uzeti jednu leću kako bi opisao kompletnu liniju (canon je do sada proizveo 50 objektiva u L liniji)

Kompletna linija Canon širokokutnih objektiva je upitne kvalitete s obzirom na cijenu i to je istina tija to ti prihvatit ili ne, Canonove milimetraže su tamo od 85 pa na više. Canon 24-70 f2.8 L su navea iz razloga šta postoje i third-party objektivi iste ili slične milimetraže.

Haha, jel mi govorimo o fotoaparatima ili video kamerama? Za snimanje videa je ipak najbolje imat 3 CCD ili 3 CMOS senzora.

 

Ti si jedina osoba koja tvrdi da je 24-70 L USM od canona upitne kvalitete. Nema ni jedan ozbiljan bloger-fotograf koji ima bilo kakve ozbiljne kritike na taj objektiv. Ima stotine review-a na sve strane koje hvale taj objektiv.

I sam sam vlasnik istog te je kvaliteta izrade, autofocus te ono najbitnije ostrina slike nenadjebiva za tu cijenu. Objektiv zajedno sa 5d MK II je vrh bilo kakve ozbiljnije fotografije (za tu cijenu) "i to je istina tija to prihvatit ili ne".

 

Cisto informativno koju opremu koristis? 

15 godina
offline
Canon EOS 5D Mark II

Čisto sumnjam da će ti nakon dvije godine odgovoriti...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice