Nokia Lumia 710

poruka: 806
|
čitano: 221.331
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia Lumia 710".
12 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 710

Kolika je cijena ove pile :)

M.R.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710

Ovih dana bi cijena trebala biti poznata. Evo recenzija http://wp.me/pNdMD-5GX

12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710

Evo nakon tjedan dana druženja bilo bi dobro da kažem koju...

 

DIZAJN: On je kao i obično subjektivna stvar... Vrlo dobro leži u ruci, što zbog svoje zaobljenosti na rubovima, što zbog "gumene" stražnje strane zbog koje ti mobitel ne može tako lako iskliznuti iz ruke... Isto tako kada sam ga kupovao gledao sam razne testove na youtube, fotke i tada mi se učinio puno veći, deblji nego što u stvarnosti je (pozitivan šok), a pogotovo one fizičke tipke koje su mi na youtube izgledale deblje i veće nego što zaista jesu, zapravo su jedva nešto malo preko površine. Što se tiče vizičkih tipaka one uopće nisu grube/krute kao što su većina na youtube testovima govorila... Ne znam kakve su oni primjerke imali ali dovoljan je normalni lagani pritisak na njih...

 

KAMERA: Solidna, rekao bi kao i svaka od 5MP sa svim opcijama scena, iso, saturation opcijama itd... Kao i svaki WP i ovaj ima fizičku tipku za kameru koja ne strši van uređaja pa je možda malo ponekad nespredna za korištenje, jer neki je možda ne osjete iz prve... Može se namijestiti da se okidanje videa ili fotke odvija preko tog gumba ili dodirom na sami zaslon, što mi je nekako bolje za fokusiranje...

 

EKRAN: Za jedan LCD je i više nego dobar, boje su žarke/jake pa valja smanjiti postavke (po želji naravno), a zbog Nokijine clearblack tehnologije crna/tamnije boje su zbilja takve kave trebaju biti.... Zbog te "tehnologije" vidiljivost na suncu je iznenađujuće dobra.

 

BATERIJA: Je najslabija karika na 710, jer se ipak radi o samo 1300mAh-a pa uz neko prosjecno korištenje tipa: 3 poziva do 3min, uključen wifi i 3g, sinkronizacija sa fejsom i mailom automatski ili nekoliko puta preko people huba, cca 30min glazbe.... traje od 15-20h.... No već u prodaji u USA preko brandirane tvrtke ima 1500mAh baterija koja po njihovom daje 15% više autonomije i iste je veličine tako da ne treba poseban cover... http://www.mugen-power-batteries.com/ No još je uvijek preskupa cca 45$.

 

Eto toliko od mene, ako ima pitanja...

 

 

 
2 0 hvala 6
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710
hvals na reviewu a dali mozes dat nekih slika koje si sliko s nokiom na blizu...onako neke bas full blizu fotkr?
Hvala
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710

Sorry kasno sam vidio poruku ali evo:

 

Neobično je možda što kada usmjeriš kameru prema tako nekom objektu koji je blizu sve ti bude mutno, ono misliš wtf, kako bude loša slika, ali kada tapneš na ekran da fokusiraš (i u isto vrijeme okine fotku) stvari se drastično mijenjaju... {#}

 

ps. Sorry ljudi napravio sam big fail, pogrešno sam napisao, na poslu imam ravnalo sa inčima tako da sam prvu sliku slikao sa udaljenosti 3 inča tj. 7.6cm - 8cm a drugu sa 2 inča tj. 5cm {#}{#}{#}{#}{#}{#} Plavuša 

 

Nadam se da nisam nikoga zaje....

 


7cm 7cm
5cm 5cm
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 21:40 (Gasttozz).
 
3 0 hvala 8
12 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 710

Pikiram ovaj mob već neko vrijeme, ali sam naletio na par recenzija koje navode izrazito loš zvuk, bilo kod poziva ili slušanja glazbe (imam solidne sluške i mob mi dobrim dijelom služio kao prijenosni player). Svako iskustvo je dobrodošlo :)

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710

Hmm a gle, nije da imam sa čime usporediti ali ono, za mene je zvuk ok, naravno da cu si slušalice kupiti druge jer rijetko se nađe sa nekim mobom dobre... Što se tiče ovako zvuka zvona, audio, kada gledas youtube ili tako nesto, jest, on je ubiti ok, ali mislim da je veći problem položaj zvučnika, jer se on djelomično blokira kada je mobitel na leđima pa onda ja ubiti uvjiek držim volume 25 od 30, a i to je jedna smiješna stvar, ono mogli su staviti 1/10 volumen zvučnika al 30 hehe...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 16:31 (Gasttozz).
 
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710
Gasttozz kaže...

Hmm a gle, nije da imam sa čime usporediti ali on za mene je zvuk ok, naravno da cu si slušalice kupiti druge jer rijetko se nađe sa nekim mobom dobre... Što se tiče ovako zvuka zvona, audio, kada gledas youtube ili tako nesto jest, on je ubiti ok, ali mislim da je veći problem položaj zvučnika, jer se on djelomično blokira kada je mobitel na leđima pa onda ja ubiti uvjiek držim volume 25 od 30 a i to je jedna smiješna stvar ono mogli su staviti 1/10 volumen zvučnika al 30 hehe...

Thx. Jedan je tip recenzirao uređaj i rekao da su mu se sugovornici žalili (evo nađoh ga), u smislu da je prigušen i pomalo nerazumljiv. Isto tako gsmarena (na dnu je tablica i usporedba) navodi izrazito loš zvuk kod reprodukcije audio materijala (odaziv, šum, itd). Malo me to iznenadilo s obzirom da je telefon nekako u gornjem srednjem segmentu, nešto se čak spominjalo da je stvar do software-a (ili točnije firmware-a) te da će nokia to ispraviti. Uvijek je moguće da se radi o pojedinačnim slučajevima pa me zanimalo tvoje iskustvo.

 

btw, ako budeš trebao savjet oko slušalica slobodno me pp-aj. Hvala još jednom :)

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 15:27 (ElektričnaOvca).
12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710

Što se tiče razgovora, meni se nitko nije žalio da mi je netko stavio krpu na usta {#} Da Nokia je ranije rekla da imaju problema sa softverom kamere na 710 i 800 baš kao i baterije i audio, e sada, mislim da su zakrpe bile samo za 800... Generalno bi ti savjetovao da odeš do nekog T-mobile centra i malo se poigraš sa njime, jer ako cemo biti iskreni ovo je meni prvi smartphone tako da ja baš ne bi opisao da je audio izrazito loš na 710...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 16:40 (Gasttozz).
 
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710
Gasttozz kaže...

Što se tiče razgovora, meni se nitko nije žalio da mi je netko stavio krpu na usta {#} Da Nokia je ranije rekla da imaju problema sa softverom kamere na 710 i 800 baš kao i baterije i audio, e sada, mislim da su zakrpe bile samo za 800... Generalno bi ti savjetovao da odeš do nekog T-mobile centra i malo se poigraš sa njime, jer ako cemo biti iskreni ovo je meni prvi smartphone tako da ja baš ne bi opisao da je audio izrazito loš na 710...

A i planiram otići - biti će i meni prvi (taj ili neki drugi heh), trenutno sam na lg cookie freshu lol, bio je ništa para kada sam produživao ugovor. Uglavnom, uz tarifu koju planiram mi se trenutno izdvajaju lumia710 i SE live with walkman, cijena im je jako bliska - osobno sam se baš napalio na lumiu, čak mi ne bi smetalo ni da postoji nekakav problemčić koji će oni softverski rješiti, samo da nije stvar do hardvera . Morat ću otići i ''baciti oko'' :P

Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710
gastozz sto kazes ti na kameru(nemogu bas vidit s slike..)sto bi rekao kolika je razlika sa iphoneom 4 il sgs??
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
12 godina
protjeran
offline
Re: Nokia Lumia 710
MilkMan kaže...
gastozz sto kazes ti na kameru(nemogu bas vidit s slike..)sto bi rekao kolika je razlika sa iphoneom 4 il sgs??

Pa mislim da iphone 4 ima bolje fotke i video, a za sgs ne bi znao...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710
MilkMan kaže...
gastozz sto kazes ti na kameru(nemogu bas vidit s slike..)sto bi rekao kolika je razlika sa iphoneom 4 il sgs??

Nožeš naći na netu slike slikane jednim i drugim - ja sam na YT gledao video uratke od 710-ke i prilično sam ugodno iznenađen.

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 710

Ljudi, T-mobile "daruje" lumiju 710 za samo 498kn na extra total s tarifi (na koju moze i 50% popusta za mlade). Što bi značilo, račun minimalno 60kn mjesečno ( u praksi skoro stalno 65kn), a dobijete mobitel koji se bez problema nosi s iphonom i bilo kojim android mobitelima. Uzmite dok nije nestalo i uživajte. Mango je predobar, optimiziran i brz

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710
sweeth kaže...

Ljudi, T-mobile "daruje" lumiju 710 za samo 498kn na extra total s tarifi (na koju moze i 50% popusta za mlade). Što bi značilo, račun minimalno 60kn mjesečno ( u praksi skoro stalno 65kn), a dobijete mobitel koji se bez problema nosi s iphonom i bilo kojim android mobitelima. Uzmite dok nije nestalo i uživajte. Mango je predobar, optimiziran i brz

Da, prilično je ok cijena, tu sam tarifu i gledao, total m mi se također čini ok - još kad ubrojim bodove ihaj :P

Tread softly because you tread on my dreams.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710
Kak da provjerim kolko imam bodova?
Battlelog ~ UrbanFsk
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710
Sale_ds kaže...
Kak da provjerim kolko imam bodova?

Logiraš se na moj telekom portal (kad odeš na t-mobile stranicu imaš desno login za moj telekom) i u kartici t-club ti pokaže broj bodova.

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 11:59 (ElektričnaOvca).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710
Brijem da si sa 850 bodova mogu dupe obrisat? Lol
Battlelog ~ UrbanFsk
12 godina
offline
Nokia Lumia 710

Kupio sam Lumiu 710 prije 2 dana u T - mobilu ektra total s tarifa 500 kn. Mobitel je extra, brz je, fotografije s odlične, internet savršeno radi. Jedina mana mu je dosta se grije, i baterija, ali svejedno za te pare trenutno se nemože kupit mob u rangu s ovim. Zanima me da li se mogu preko bluetootha slat fotografije, pjesme i sl, na neki drugi uređaj.

Inače to mi je prvi smartphone i mob mi je super.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710

Hmm puno se grije? Ne znam baš, meni je hladan... Ne preko bluetootha ne možeš slati slike i pjesme, ali zato je tu sky drive na kojeg možeš stavljati fotke i mislim mp3 pa možeš sherati prijateljima... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710

Uskoro bi mogao Tango na Nokia Lumie.. A između ostaloga i bluetooth prijenos podataka (fotke, glazba, video)… 

 

http://nokiamob.wordpress.com/2012/05/06/wp-tango-uskoro-na-lumijama-800710/#comment-85

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710

Gledam sad mobitele i razmisljam između Lumie 710 ili Omnia W .. Sad po dizajnu su tu negdje , specifikacije nisam bas gledao nesto  ,pa ako ima netko tko je probao oba uredjaja koji je bolji ? 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710

Omnia W u odnosu na Lumiu 710 ima nešto čvršće tijelo, amoled ekran i prednju kameru... Dok je prednost kod Lumie, bolja podrška što se tiče ekskluzivnih aplikacija tipa nokia drive, maps... Koje dolaze samo sa nokijama a ostali moraju plačati... Što se tiče procesora i rama i GB tu su isti....

 

PLUS: Omnia W po defaltu ima 1500mAh bateriju dok Nokia 1300mAh koja se naravno može promijeniti na jaču....

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2012 8:48 (Gasttozz).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 710

Kakav je prijm signala u području s lošijim pokrivanošču signala,npr  usporedba s iphonom(kojem je prijem signala relativno slab, žali bože brzini kad ima jednu do dvije crtice)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710
sweeth kaže...

Ljudi, T-mobile "daruje" lumiju 710 za samo 498kn na extra total s tarifi (na koju moze i 50% popusta za mlade). Što bi značilo, račun minimalno 60kn mjesečno ( u praksi skoro stalno 65kn), a dobijete mobitel koji se bez problema nosi s iphonom i bilo kojim android mobitelima. Uzmite dok nije nestalo i uživajte. Mango je predobar, optimiziran i brz

 

Jel i tvoja sim-free?

 

U mojoj radi tele 2 kartica bez problema, a rekla mi je prodavačica u dućanu da je u osnovi lutrija... Neke jesu sim free, neke nisu...

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710

Danas mi se na Marketu ponovno pojavilo samo od sebe Nokia Collection, nakon što mi je prije tri tjedna samo od sebe i nestalo sa marketa... Dakle sada je na onom početnom Nokia Collection, Games i Applications. Sada još fali Music i Xbox Live??? (T-mobile)

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710

gledan za sestru lumiu 710

cijena za extra total tarifu mi se cini smijesno niska s obzirom na druge tarife

pogotovo uz opciju neorgranicena prica s tmobile i fixnim sto bi njoj dobro doslo

internet nije toliko bitan, ali me zanima ima li koja caka, zasto je mob tako jeftin?

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710

Možda se boje da ne bude mob dobro prihvačen pa da ne spuše kao ranije sa Omniom 7 kada je WP još bio u beta fazi...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710

mozda, ali u drugim tarifama je dosta skuplji

nista, sutra cu otic pitat

 

drago mi je da lumije imaju posebno mjestu u t-centru

nisan fan toga, ali ako vec moze iphone mogu i lumije

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710

I daj molim te vidi da li ima ovih Nokia Xpress-on cover u plavoj boji u t-mobile, pa nema ih nigdje za uzeti, čak ni na ebay-u (američkom)..

 

 

Xpress-on cover Xpress-on cover
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice