Izrada LED drivera (Buck converter)

poruka: 32
|
čitano: 10.661
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Izrada LED drivera (Buck converter)

Projekt stao ili ide i dalje? Nisam se inače uključivao jer nisam znao koliko će mi dimming doista biti potreban. Danas sam konačno isprobao 100W ledicu stavljenu u softbox i usporedio sa softboxom kojeg inače koristim, a u kojem imam 4 jake CFL žarulje (troše ukupno nekih 160W, iako su unutra 3x115W+1x45W - naravno, lažljive kineske deklaracije). I sad mi ta ledica daje nekih 80-85% svjetline softboxa s CFL žaruljama. Znači, nikakav dimming mi tu nije potreban - upravo suprotno, radije bih da svijetli još jače.

 

Cilj mi je jednog dana imati dva ili tri takva reflektora, za ova dva bi bilo dobro da su dimmabilni, ali namjeravam kupiti još ovakvih napajanja/drivera kakvog imam za ovu ledicu - ima jedan 3k precizni potenciometar kojim se ograničava struja na do 3 A, tako da ću ga jednostavno odlemiti i staviti obični ili digitalni potenciometar. Eto, srećom za ljude poput mene koji nemaju znanja potrebna za izradu drivera postoje i gotova rješenja koja samo treba prilagoditi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Izrada LED drivera (Buck converter)

Čekaju se neke komponentice koje će biti mozak svega, driver, izlazni dio i filter složeni i ispitani, sad samo treba umjesto fiksnog generatora impulsa dodat neki PWM kontroler.

 

Čuj ako ti dimming netreba staviš višeokretni pot, namjestiš potrebnu struju i to je to :) dimming je samo opcija naravno 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 11:01 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice