Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 472.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

mi može neko objasnit kako skidat torrente na raspbmc-u ili openELEC-u,kolko vidim raspbmc ima nekakvi rTorrent a openELEC ima uTorrent...koji je bolji?

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
LGA775 kaže...

mi može neko objasnit kako skidat torrente na raspbmc-u ili openELEC-u,kolko vidim raspbmc ima nekakvi rTorrent a openELEC ima uTorrent...koji je bolji?

Ni jedan ni drugi nego probaj ovo http://wiki.openelec.tv/index.php?title=Add-on:transmission

 

Doduše Rpi ti je slabašna mašina za torrent 

 

Ja nisam probao jer ima puno boljih rješenja 

11 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Koje vi SD kartice koristite na RPi-u? 

Success is the ability to go from one failure to the next without any loss of enthusiasm.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ja imam SanDisk SDHC 8gb class 6. Nije 10, ali radi čist dobro.

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
11 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Danas sam kupio Sandisk Ultra Class 10 8gb karticu. Kada pokrenem win32diskimager kako bi zapisao .img file od raspbian-a ono mi kaze "Writing image to a physical drive can corrupt it, are you sure you want to continue". Siguran sam da sam odabrao SD karticu kao target. Zanima me je li to normalno ili? 

Success is the ability to go from one failure to the next without any loss of enthusiasm.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Normalno je.

Rootanje mobitela doprinosi globalnom zagrijavanju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
bobica257 kaže...

Nisam. Zbog vrlo domišljatog načina kupovine. Pi je naručen na poštu u Sloveniju (Poste restante). A u od UK do SLO nema carina niti pristojba.

Možeš pojasniti kako si kupio, platio....?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Buhaha kaže...

 

Doduše Rpi ti je slabašna mašina za torrent 

 

Ja nisam probao jer ima puno boljih rješenja 

Hvala još jednom,napokon sam našao vremena da se poigram time,moram ti reći da se ne slažem s time da je Rpi slabašan za torente,skida isto ko i normalan pc,još mu ide u bonus to što možeš preko pc-ja stavljat torente na njega,tako da ne trebaš nabadati koji da skineš u njegovoj tražilici za torente,lijepo je spojeni na prijenosni hard i ostavit ću ga da skida cijelu noć,par filmova i far cry 3,javim kako je skinuo...svakako preporučam da ga koristite za to,jer prije je pc neprestano radio dok mu nije napajanje riknulo,da bi na kraju platio novo napajanje skoro ko jedan Rpi

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
tintin kaže...
bobica257 kaže...

Nisam. Zbog vrlo domišljatog načina kupovine. Pi je naručen na poštu u Sloveniju (Poste restante). A u od UK do SLO nema carina niti pristojba.

Možeš pojasniti kako si kupio, platio....?

Interesira me što još obavezno za njega kupiti (koje "napajanje", kablove...) ?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Kao napajanje se koristi obicni Micro usb punjac koji dolazi uz svaki smartphone (5V), a od kabela ce ti trebat mrezni kabel, HDMI ili RCA video kabel, SD kartica i ako ti bas treba - usb hub.

Success is the ability to go from one failure to the next without any loss of enthusiasm.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2012 10:30 (TheAtomicMiner).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Obavezno si kupi kučište.(osim ako ne misliš sam izrađivati) Jer stvarno je bolje da  je u kučištu zaštićen od svih utjecaja, nego "na suho". Od kud god da kupuješ, imaju sigurno i kučišta pa si odaberi jedno. Na RS-u je 50 kn.

 

  1. Dalje trebaš 5v USB adapter. Dobiješ ga sa svakim smarfonom i sličnim uređajima, ali pazi da je brand name(LG, Samnsung, nekaj kaj moreš prepoznati recimo QUI SHING nije brand name) i da je bar 500mA(manje nisam isprobao).(Ako nemaš nekih 40 kn)
  2. SD kartica-Uzmi si minimalno 8 gb jer 4gb je po meni knap. Poželjno više od class 6. (nekih 60 kn)
  3. HDMI kabel-pazi da imaš monitor, TV s hdmi-om, ako ne trebaš adaper na DVI ili koristiti Composite(činč, žuti..)(nekih 30 kn, nemoj baš najjeftiniji)
  4. Ethernet kabel-za internet, žuti, crveni recimo od t-coma(nikad to nisam kupovao, ali više od 10-20kn nije)
  5. **USB Hub s napajanjem ako misliš kopčati više od 2 stvari preko USB-a
  6. I još tipkovnica, miš i kaj god hoćeš zakopčati na njega.

 

 

 

 

 

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
LGA775 kaže...
Buhaha kaže...

 

Doduše Rpi ti je slabašna mašina za torrent 

 

Ja nisam probao jer ima puno boljih rješenja 

Hvala još jednom,napokon sam našao vremena da se poigram time,moram ti reći da se ne slažem s time da je Rpi slabašan za torente,skida isto ko i normalan pc,još mu ide u bonus to što možeš preko pc-ja stavljat torente na njega,tako da ne trebaš nabadati koji da skineš u njegovoj tražilici za torente,lijepo je spojeni na prijenosni hard i ostavit ću ga da skida cijelu noć,par filmova i far cry 3,javim kako je skinuo...svakako preporučam da ga koristite za to,jer prije je pc neprestano radio dok mu nije napajanje riknulo,da bi na kraju platio novo napajanje skoro ko jedan Rpi

Evo baš ponukan tvojim postom išo i ja isprobati i kao što rekoh preslabo kad krene torrent ostalo sve skoro da zablokira i nema šanse išta drugo raditi na Rpi 

Možda je to tebi ok ako za vrijeme torrentiranja niš ne radiš drugo. 

Sve u svemu radi i istina je da i ja ne volim računalo imati upaljeno kad baš ne trebam.

Ja sam to odavno riješio na naćin da imam router složen ko torent mašinu sa openwrt OS gore koji tako i tak radi nonstop.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

sad sam baš pokrenuo film i u isto vrijeme se skidao torrent i nije bilo nikakvog lagga...btw daj mi se javi u pp za to kako složiti ruter da skida torente,baš me zanima kako to ide...ako ti nije problem {#}

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
LGA775 kaže...

sad sam baš pokrenuo film i u isto vrijeme se skidao torrent i nije bilo nikakvog lagga...btw daj mi se javi u pp za to kako složiti ruter da skida torente,baš me zanima kako to ide...ako ti nije problem {#}

Evo imas ovdje popis podrzanih routera i upute za instalaciju na svakoga od njih {#}

Success is the ability to go from one failure to the next without any loss of enthusiasm.
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

i dalje imam problem s titlovima,ne podržava čćđ,dok šž rade,mi možete reči koji openelec koristite(ako ko koristi) i što ste podesili kod instalacije

 

edit: uspio složiti čćđ a sad opet ne rade šž,nikak da počne raditi kako treba

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2012 22:18 (LGA775).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
LGA775 kaže...

i dalje imam problem s titlovima,ne podržava čćđ,dok šž rade,mi možete reči koji openelec koristite(ako ko koristi) i što ste podesili kod instalacije

 

edit: uspio složiti čćđ a sad opet ne rade šž,nikak da počne raditi kako treba

Ne razumijem kako ti ne rade naša slova u openelec ja nikakvih problema nisam imao ni jednom 

jesi namjestio regiu i vremensku zonu?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Buhaha kaže...

Ne razumijem kako ti ne rade naša slova u openelec ja nikakvih problema nisam imao ni jednom 

jesi namjestio regiu i vremensku zonu?

a vidiš,sad sam tek skužio gdje se to slaže...hvala na savjetu još jednom {#}

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
LGA775 kaže...
Buhaha kaže...

Ne razumijem kako ti ne rade naša slova u openelec ja nikakvih problema nisam imao ni jednom 

jesi namjestio regiu i vremensku zonu?

a vidiš,sad sam tek skužio gdje se to slaže...hvala na savjetu još jednom {#}

Inace koju verziju Rpi imaš staru ili novu sa 512Mb ? možda je u tome stvar kaj ja imam staru sa manje rama 

13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

imam novu sa 512 Mb....titlovi rade,mislio sam da su locales i time zone kad se spoji na internet automatski postavljeni,a onda sam tek na setings našao apearance i sad je sve na hr postavljeno i super radi,btw skinuo mi je far cry 3 od gotovo 10 Gb za 2 dana,s tim da se hard slućajno odspojio (nešto ga konektor zeza).usto sam i pogledao par filmova i nije bilo lagga,nešto malo na početku a poslje je sve išlo kako treba,sad čekam da mi dođe heatsink pa da ga kloknem na 1 GHz

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 15:37 (LGA775).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Možda zna ko di ima za kupiti onaj gel, gumu ili kaj već, što se stavlja između heasinka i čipa da ga drži?

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
bobica257 kaže...

Možda zna ko di ima za kupiti onaj gel, gumu ili kaj već, što se stavlja između heasinka i čipa da ga drži?

imaš na e-bayu toga kolko očeš,samo upiši thermal adhesive tape

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

bobica257, ti si naručivao u SLO, odakle si naručio i koliko je bila dostava?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 9:26 (tintin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Naručeno iz RS-a (UK)

 

EDIT: MOram napomenuti ja sam ga naručio u 7. mjesecu dok je delivery time bio 12 tjedana.

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 9:45 (bobica257).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Mora li za njega napajanje biti posebno ili se može napajati iz USB huba koji ima napajanje ili npr. iz USBa na LCDu ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Uglavnom ne. Jer pi bi mogao poteći više od dopuštene struje preko USB-a, a to more značiti da ti izgori port na pc-u, lcd-u ili hubu, ali u teoriji bi moglo funcionrati samo koliko dugo i koliko dobro.

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ovo "napajanje" je ok?

 

Može preporuka za neki usb hub sa vlastitim napajanjem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Naručeno iz UK za SLO, javim kako je prošlo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
tintin kaže...

Ovo "napajanje" je ok?

 

Može preporuka za neki usb hub sa vlastitim napajanjem.

usb hub

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Vidim da novi pi ima 2 usb porta, jel ima na njima dosta struje za usb wifi stick i npr. usb (ftdi) cardreader ili usb stick?
Ili ipak spajati to na usb hub sa vlasrtitim napajanjem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
nedIm kaže...

Upravo sam poručio heatsink, idem na gigaherc.

Koje su mu dimenzije?
Da vidim imam li što doma, a ako nemam da nabavim prije nego stigne pi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 23:08 (tintin).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice