Modding kućišta - trebam savjete

poruka: 97
|
čitano: 31.157
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Imaš na slikama koje sam stavio prije ovo za paljenje i restart ti je na ovom 5.25 poklopcu samo šta nisam koristio one tipke s kućišta nego s drugog kućišta.A sprej sam kupio u željeznariji a imas i u nekim trgovinama s bojama.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Uvezi bojanja plaxigllasa malo sam gledao na internetu,a i to sam odma mislio išmirglat ga tako da je hrapava površina i onda ga 2-3 puta posprejat.Šta kažete jel bi moglo tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta
laux kaže...

Uvezi bojanja plaxigllasa malo sam gledao na internetu,a i to sam odma mislio išmirglat ga tako da je hrapava površina i onda ga 2-3 puta posprejat.Šta kažete jel bi moglo tako?

Ako hoćeš onaj neravan efekt asfalta onda možeš i tako, ali u svakom slučaju ja bi ti preporučio da plexi prvo prođeš bar sa dvije ruke temeljnje boje i naravno prije svega dobro očisti jer će ti od brušenja ostati puno smeća na njemu pa se boja na tim mjestima guli.........

So say We All
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

evo da vam predstavim moju kanticu. nemam slika na kojima se vidi kako sam modao kuciste za prednji 120mm vent i kako sam filter od carape napravio., ali evo par slika da vidite o cemu se radi.

 

eto{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2012 16:12 (letece_prase).
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Modding kućišta
letece_prase kaže...

evo da vam predstavim moju kanticu. nemam slika na kojima se vidi kako sam modao kuciste za prednji 120mm vent i kako sam filter od carape napravio., ali evo par slika da vidite o cemu se radi.

 

eto{#}

najtezi dio posla je bio tu flasu isprazniti

stavi i plexi da se i flasa vidi

Pare nisu problem,para nema
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta
prototype sony kaže...
letece_prase kaže...

evo da vam predstavim moju kanticu. nemam slika na kojima se vidi kako sam modao kuciste za prednji 120mm vent i kako sam filter od carape napravio., ali evo par slika da vidite o cemu se radi.

 

eto{#}

najtezi dio posla je bio tu flasu isprazniti

stavi i plexi da se i flasa vidi

da nejteže je onih zadnjih 3-4 decilitra, kad vec lagano ishlapi {#}. A što se pleksija tiče, neda mi se s njim zafrkavat jer su mi na toj bočnoj stranici 2 venta za ispuh. možda postavim točkiće na kučište da ga odignem od poda, kako bi mogao maknuti ovaj improvizirani filtetr za prašinu, jer je trenutno na podu pa vuče previše prašine unutra. prepravio sam bocu,stavio jaci vent na usis i testirao temperature u BF3., bez boce temp su bile oko 65C., sada su oko60C sa filterom, a bez filtera na tom usisnom ventu oko55C što misim da je prvaliga s obzirom na uloženo. svakoko preporučujem.

evo baš sam sad dobio još jednu ideju, pa ako napravim što novo postat cu.

12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

počeo sam radit od plexiglasa ploču koja će ići preko 3 5.25 slota na kojoj će biti gumb za paljenje,reset,USB,ulaz za slušalice,mikrofon,4 kip prekidačaa za ventilatore i  jedan mali monitor koji će pokazivati temperature.Obojat ću plexiglass u crno.Na slikama možete vidjeti kako bi trebalo izgledati i šta sam napravio do sada.I kupio sam si set nastavaka za dremel jer sam potrošio sve rezne plooče pa ću sada malo bolje još obraditi plexiglass.

nastavci za dremel nastavci za dremel
ovako bi trebala izgledati ovako bi trebala izgledati
ploča sa rupama ploča sa rupama
plača sa rupama plača sa rupama
ploča samo izrezana ploča samo izrezana
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

nadam se da autor teme neće biti ljut.. pa evo da vam predstavim što sam ja napravio.. imao sam puno tog još u planu, ali škola i birtija su me spriječile :)
trenutno ne mogu naći sliku, ali kućište je prije bilo s crvenim detaljima..

obilježeno za rezanje obilježeno za rezanje
početak rezanja početak rezanja
.. ..
izrezano izrezano
montiran vent i mrežica sa starog radia, maknuta bravica za lockanje paljenja računala i postavljen potenciometar i sklopka za vent montiran vent i mrežica sa starog radia, maknuta bravica za lockanje paljenja računala i postavljen potenciometar i sklopka za vent
na niskim obrtajima na niskim obrtajima
max brzina max brzina
potenciometar i sklopka potenciometar i sklopka
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta
k1RS kaže...

nadam se da autor teme neće biti ljut.. pa evo da vam predstavim što sam ja napravio.. imao sam puno tog još u planu, ali škola i birtija su me spriječile :)
trenutno ne mogu naći sliku, ali kućište je prije bilo s crvenim detaljima..

još uzmi crni sprej za25kn i pobojaj prednju stranu skup s mrezicom za vent da ti bude sve u istoj nijansi, osim ovog zelenog sastrane i onda ce bit kučište ko bombon {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta

Nema problema slobodno objavljujte slike svojih modinga.Gdje si kupio ovu mrežicu koju si stavio ispred ventilatora?

14 godina
offline
Re: Modding kućišta
laux kaže...

Nema problema slobodno objavljujte slike svojih modinga.Gdje si kupio ovu mrežicu koju si stavio ispred ventilatora?

Pise ti u opisu slika da je sa starog radia skinuo.

:D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta

imao sam u planu.. najvjerojatnije ću to i napravit, samo da zatopli malo :)

15 godina
online
Modding kućišta

Evo nešto šta sam bojao pred jedno godinu i pol:

Old Insomniac
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Modding kućišta

Za 10tak dana ce i moja neka masinica sjest ;)

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Danas mi je bilo dosadno pa sam napravio filter za prašinu za vent 120mm.Izrezao sam komad plexiglassa 120x130 ali bi bilo bolje 120x120 i izrezao rupu (malo sam zeznuo kad sam rezao tu rupu) i preko zalijepio najlonku.Sutra ili preksutra ću napraviti i za 80mm vent. Sutra idem kupiti akrilni sprej da pofarbam onu kontrolnu ploču koju radim.Slike mi neće učitat pa ću staviti sutra.

izrezani plexiglass izrezani plexiglass
najlonka preko najlonka preko
zaljepljena zaljepljena
na ventilatoru na ventilatoru
na ventilatoru 2 na ventilatoru 2
na ventilatoru 3 na ventilatoru 3
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2012 11:44 (laux).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Modding kućišta
letece_prase kaže...

evo da vam predstavim moju kanticu. nemam slika na kojima se vidi kako sam modao kuciste za prednji 120mm vent i kako sam filter od carape napravio., ali evo par slika da vidite o cemu se radi.

 

eto{#}

WTF !! možeš li mi objasniti čemu služi ta boca u kućištu xD

imam muda
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Pozdrav,

 

sad imam malo vremena, možda bi i malo modao kučište ovo svoje (HAF 912 Plus). Sad prvo bi trebao staviti plexi na stranicu, da izgleda ovako:  http://www.mnpctech.3dpixelnet.com/picture_library/haf_912_window_case_mod_guide.jpg. Šta mi sve treba, je li teško uraditi? Sory na ovakvim pitanjima početnik sam. Onda sam kontao kupiti one LED trake, samo me zanima kako se one napajaju ?

Dafuq I just read?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta
Miki Liki kaže...
letece_prase kaže...

evo da vam predstavim moju kanticu. nemam slika na kojima se vidi kako sam modao kuciste za prednji 120mm vent i kako sam filter od carape napravio., ali evo par slika da vidite o cemu se radi.

 

eto{#}

WTF !! možeš li mi objasniti čemu služi ta boca u kućištu xD

dovodi hladan zrak izvana direktno do kulera na grafičkoj., jest improvizacija ali valja.,

mozda kad budem imao vremena napravim to od gibljive aluminijske cijevi za ventilaciju koja mi je zapela za oko u pevecu. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta
laux kaže...

Danas mi je bilo dosadno pa sam napravio filter za prašinu za vent 120mm.Izrezao sam komad plexiglassa 120x130 ali bi bilo bolje 120x120 i izrezao rupu (malo sam zeznuo kad sam rezao tu rupu) i preko zalijepio najlonku.Sutra ili preksutra ću napraviti i za 80mm vent. Sutra idem kupiti akrilni sprej da pofarbam onu kontrolnu ploču koju radim.Slike mi neće učitat pa ću staviti sutra.

ajde jedva cekam slike., evo ja sam sad mjenjao čarapu pa evo koja slika

stara čarapa stara čarapa
nakupljena prašina, sastrane okvir od filtera nakupljena prašina, sastrane okvir od filtera
popravak okvira popravak okvira
okfir prislonjen na vent okfir prislonjen na vent
navučena nova čarapa navučena nova čarapa
zaljepljena izolirkom za okvir zaljepljena izolirkom za okvir
stavljanje stavljanje
ala originale :) ala originale :)
13 godina
offline
Modding kućišta

Odlicno si ti slozio taj filter , ko da je iz ducana {#}! Nego reci mi dal je jako smanjen protok zraka s njim ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta
Haf932 kaže...

Odlicno si ti slozio taj filter , ko da je iz ducana {#}! Nego reci mi dal je jako smanjen protok zraka s njim ?

Je dobro izgleda ali se brzo nakupi sitne prašine sa vanjske strane pa postane siv, no to se riješi ususavačem.

Ne znam za protok zraka, ne bih rekao da ga smanjuje previše a ne znam ni kako bi to izmjerio. Probaj uzet najlonku, rastegni je sto vise mozes i diši kroz nju. mislim da nećes imati problema disati kroz nju ako imas dovoljno jaka pluca, tako i s ventilatorom, ako je jak ne bi smjelo bit problema{#}

15 godina
offline
Modding kućišta

KAd sam vidio prvu sliku, pomislio sam :"kakav promašaj" i onda vidim ove zadnje dvije slike {#}

Respect majstore, odlično izgleda{#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta

evo stavio sam slike

12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

kontrolnu ploču sam jos prije dva tjedna dovrsio samo sta jos fali lcd to cu kasnije napravit.Danas sam sa starog kućišta izrezao sa prednje stranice komad plastike na kojem sam izrezao rupu za novu turbinu i cijev novu,još to moram oko cijevi pokitat tako da se nevidi prijelaz i pofarbat u crno,jel mi možete preporučiti kakav kit bi bio dobar za to.Slike nisu baš neke jer sam sllikao sa mobitelom.

kontrolna kontrolna
kontrolna kontrolna
ocrtano za rupu ocrtano za rupu
izrezano izrezano
izrezano i cijev izrezano i cijev
cijev unutra cijev unutra
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

e uzmes obican kit za plastiku ja sam ga platio oko 35 kn pola kile. ja sam isti takav mod napravio

--kurjak--
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

evo ti par slika nije jos gotova sada sam popunio i ove dole rupe pa kada budem imo vremena trebam pošmirglat i presprejati crnim spreom {#}

izbusenarupa izbusenarupa
postavljena cijev u rupu postavljena cijev u rupu
kitanje kitanje
popravljanje neravnina 1 popravljanje neravnina 1
popravljanje neravnina 2 popravljanje neravnina 2
prespricano sa špric kitom prespricano sa špric kitom
--kurjak--
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta
kurjakcro kaže...

evo ti par slika nije jos gotova sada sam popunio i ove dole rupe pa kada budem imo vremena trebam pošmirglat i presprejati crnim spreom {#}

Ljudi imam kuciste:(kasnije cu staviti slike)
Pa me zanima kako da ga  uredim,da bude lijepo i zanimljivo.
Kako da to uradim sa minimalnim troškom.

Neznam se potpisat..xDD
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

koliko novca si mislio uloziti u kuciste tj. u moding

 

 

--kurjak--
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2012 15:19 (kurjakcro).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta
kurjakcro kaže...

koliko novca si mislio uloziti u kuciste tj. u moding

 

 

Nezz tocno.
Malo.

 

Neznam se potpisat..xDD
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

stavi slike pa cu ti probat pomoc

 

--kurjak--
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice