Koji punjac?

poruka: 25
|
čitano: 13.099
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji punjac?

Planiram kupiti Samsung Galaxy A34, a on ne dolazi s punjačem u paketu, pa moram kupovati punjač odvojeno, pa me zanima da li je ovo odgovarajuci punjač za A34? 

 

https://www.links.hr/hr/kucni-punjac-samsung-ta800-25w-fast-charge-usb-c-usb-c-kabel-bijeli-041510103

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji punjac?

Da, to je odgovarajući punjač za tvoj mob. 25w fast charge, kao što i mobitel podržava 

12 godina
offline
Re: Koji punjac?

Problem je sto nemaju tu gdje Sam kupovao, pa me zanima da li mogu koristiti Xiaomi Redmi Note 10 Pro punjac, dok ne nabavim original punjac za A34?

12 godina
offline
Re: Koji punjac?

Možeš slobodno koristiti punjač od drugog mobitela ništa se loše neće dogoditi mobitelu/punjaču ni ako ga koristiš duže vrijeme, samo nećeš imati tu fast charge opciju zbog drugačijeg punjača, tj vjerojatno će se malo sporije puniti nego s originalnim punjačem.

12 godina
offline
Re: Koji punjac?

Ma nabavit ću original punjac, samo eto da mogu s nečim puniti ovih dana dok ne dođe orginal

2 godine
online
Koji punjac?

Original jeftiniji od tvog gore bez kabela https://vacom.hr/proizvod/kucni-punjac-samsung-ta-800-type-c-brzo-punjenje-25w/

 

Sa Samsung certifikatom 27W s kanelom https://vacom.hr/proizvod/punjac-maxmobile-pd-super-fast-charge-set-2u1-type-ckabeltr-286c-27w-eco/

 

Ovaj dolje sam koristio za S22+, ne grije se, odlično, jeftino, eco.

 

 

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2023 18:24 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Koji punjac?
Dikan11 kaže...
Taj punjač je običan kineski drlog nepoznate elektronike unutar kućišta, još jedan u nizu izmišljenih "brendova" a la vivax.

I šta znači "eco"? Kutija je od tanjeg kartona?

 

A sam Xiaomi nije "kineski drlog" ?

Pa Xiaomi punjač proizveden je u Kini, kineska tehnologija, znači, i ti si preporučio jeftini kineski drlog.

Samo punjači koji dolaze u kutiji su super, a zamjenski su smeće ?!

Eco-proizveden od eco materijala.

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
 
0 1 hvala 0
2 godine
online
Re: Koji punjac?
Dikan11 kaže...
 Xiaomi je renomirani brend koji prodaje globalno svoje proizvode, a iznutrice tog punjača su kvalitetne i sigurne.

Maxmobile je noname kinez, generičko smeće na koje se samo zalijepi logo po želji naručitelja, u ovom slučaju nekakva HR firma.

 

Maxmobile punjač se koristi u kući na IPhone 11 već dvije godine, sve super.

Koristio sam ga prvo na Galaxy S21, pa na S22+, sve super, sve skupa oko godinu i pol...nikakvih problema. 

 

Ti si ga otvarao pa znaš da su komponente smeće ?

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Koji punjac?
Sorry ljudi sto sam i otvorio temu.

 

Mene je samo zanimalo da li je sigurno da par dana koristim ili Redmi Note 10 pro ili xiaomi pad 5 tablet punjac za moj novi A34 dok ne nabavim original punjač. Hvala na odgovorima 

 

Make love not war

 

EDIT: Upravo ga stavio puniti i pise fast charging :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2023 20:31 (RedHill).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji punjac?
Zaporožac kaže...

 

Ti si ga otvarao pa znaš da su komponente smeće ?

Upravo ovo, dobro ti kolega kaže (premda malo prežestokim tonom): baš zato kaj nigdje ne možeš naći video raskapanja i analizu komponenti i izrade punjača, nemoj ga koristiti i kupovati takve.

To je potencijalno opasno, i ne isplati se riskirat.

Fakat ima jako puno tih šrot adaptera (imaš hrpu takvih disassemblya na YT) i može ti on vječno radit ok i bez problema, a može te i iznenada stresti sa 350 volti ili ti spržit mobitel (često štede na izolaciji žica na transformatoru i na kondenzatorima između primara i sekundara).

Za Xiaomi bar znaš kaj kupuješ jer apsolutno svaki njihov adapter možeš vidjeti seciran na dijelove s detaljnom analizom (dobar ti je kanal chargerlab na YT i lygte-info stranica).

RedHill kaže...
Sorry ljudi sto sam i otvorio temu.

 

Mene je samo zanimalo da li je sigurno da par dana koristim ili Redmi Note 10 pro ili xiaomi pad 5 tablet punjac za moj novi A34 dok ne nabavim original punjač. Hvala na odgovorima 

 

Make love not war

 

EDIT: Upravo ga stavio puniti i pise fast charging :)

 

 Ma sigurno je, bez brige, i ak si zadovoljan brzinom punjenja (vjerovatno je skroz ista koliko bi bila i s njegovim adapterom) ni ne moraš kupovati drugi.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
2 godine
online
Re: Koji punjac?
fer-de-lance kaže...
Upravo ovo, dobro ti kolega kaže (premda malo prežestokim tonom): baš zato kaj nigdje ne možeš naći video raskapanja i analizu komponenti i izrade punjača, nemoj ga koristiti i kupovati takve.To je potencijalno opasno, i ne isplati se riskirat.Fakat ima jako puno tih šrot adaptera (imaš hrpu takvih disassemblya na YT) i može ti on vječno radit ok i bez problema, a može te i iznenada stresti sa 350 volti ili ti spržit mobitel (često štede na izolaciji žica na transformatoru i na kondenzatorima između primara i sekundara).

Za Xiaomi bar znaš kaj kupuješ jer apsolutno svaki njihov adapter možeš vidjeti seciran na dijelove s detaljnom analizom (dobar ti je kanal chargerlab na YT i lygte-info stranica).

Napisao sam da ga žena  (verzija za IPhone) koristi na IPhone 11 dvije godine, baterija je na 91%.

Za taj punjač sam dobio preporuku od kolege, vlasnika servisa televizora, Zoran Majdandžić 

 

ako je on rekao da je punjač ok, tko sam ja da ga ne kupim...

 

Za ostalo što je napisano, slažem se, no ne treba apriori nešto proglašavati "smećem", "kineskim kršem" i sličnim epitetima, zato  jer nije "original"..

Sjebavali su mobitele i original punjači, kaže Zoran.

 

Onaj xiaomi kojega je preporučio onaj gore zločesti čovjek-klon od 33 W je jeftiniji i svakako je bolja kupovina. 

 

Čim se registrirao posvađao se na više tema s ljudima.

I sam sebi kažem; "nemoj pripit na forum", ne valja to, sutra ti bude žao...  

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2023 11:34 (Zaporožac).
15 godina
offline
Koji punjac?

Pazite ovo što je zanimljivo.

Kupih od lika Samsung bežični fast charging punjač koji sam spojio na Samsung micro usb punjač 9V 1.67 A i 5V 2A i neće da puni telefone nikako.

Napadnem lika da mi je uvalio neispravan punjač.

Spojim malopre divlji punjač 5V 2A i interesantno bežični radi sa njime i puni telefon.

Može neko da mi objasni, wtf se dešava???Trebalo bi da je obrnuto.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji punjac?
fer-de-lance kaže...

Upravo ovo, dobro ti kolega kaže (premda malo prežestokim tonom): baš zato kaj nigdje ne možeš naći video raskapanja i analizu komponenti i izrade punjača, nemoj ga koristiti i kupovati takve.

To je potencijalno opasno, i ne isplati se riskirat.

Fakat ima jako puno tih šrot adaptera (imaš hrpu takvih disassemblya na YT) i može ti on vječno radit ok i bez problema, a može te i iznenada stresti sa 350 volti ili ti spržit mobitel (često štede na izolaciji žica na transformatoru i na kondenzatorima između primara i sekundara).

Za Xiaomi bar znaš kaj kupuješ jer apsolutno svaki njihov adapter možeš vidjeti seciran na dijelove s detaljnom analizom (dobar ti je kanal chargerlab na YT i lygte-info stranica).


 

 Nepregledna je ovo stranica... https://lygte-info.dk/info/indexBatteriesAndChargers%20UK.html

Kako se snaći na njoj?

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
16 godina
moderator
offline
Re: Koji punjac?
Zelja kaže...

Pazite ovo što je zanimljivo.

Kupih od lika Samsung bežični fast charging punjač koji sam spojio na Samsung micro usb punjač 9V 1.67 A i 5V 2A i neće da puni telefone nikako.

Napadnem lika da mi je uvalio neispravan punjač.

Spojim malopre divlji punjač 5V 2A i interesantno bežični radi sa njime i puni telefon.

Može neko da mi objasni, wtf se dešava???Trebalo bi da je obrnuto.

Daj linkove na bežični punjač kojeg spominješ, na Samsungov punjač kojeg spominješ i na divlji punjač kojeg spominješ.

5 mjeseci
neaktivan
offline
Koji punjac?

Što se tiče punjača za mobitele je li bolje uzeti GaN punjač ili obični punjač

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji punjac?
Spiridon kaže...

 Nepregledna je ovo stranica... https://lygte-info.dk/info/indexBatteriesAndChargers%20UK.html

Kako se snaći na njoj?

 

Hvala.

 Ctrl+F 

Fullmetal Alchemist kaže...

Što se tiče punjača za mobitele je li bolje uzeti GaN punjač ili obični punjač

 GaN, ali gledaj da je neka dobra marka.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koji punjac?

Što je GaN punjač??

7 godina
offline
Re: Koji punjac?

Koristi GaN poluvodičke komponente umjesto klasičnih silicijskih (obično samo na sekundarnoj strani, gdje i je većina gubitaka).

Efikasnije su pa je za istu snagu punjač hladniji, manji, efikasniji, itd.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Koji punjac?
mbaksa kaže...
Zelja kaže...

Pazite ovo što je zanimljivo.

Kupih od lika Samsung bežični fast charging punjač koji sam spojio na Samsung micro usb punjač 9V 1.67 A i 5V 2A i neće da puni telefone nikako.

Napadnem lika da mi je uvalio neispravan punjač.

Spojim malopre divlji punjač 5V 2A i interesantno bežični radi sa njime i puni telefon.

Može neko da mi objasni, wtf se dešava???Trebalo bi da je obrnuto.

Daj linkove na bežični punjač kojeg spominješ, na Samsungov punjač kojeg spominješ i na divlji punjač kojeg spominješ.

 Evo ti slike...punjac uz bezicni na slici je orginalni Samsung koji je dosao uz S7 edge i puni uredno telefon.

Samo je kabl zamjenjen jer onaj samsungov je stradao.

5 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji punjac?
fer-de-lance kaže...
Spiridon kaže...

 Nepregledna je ovo stranica... https://lygte-info.dk/info/indexBatteriesAndChargers%20UK.html

Kako se snaći na njoj?

 

Hvala.

 Ctrl+F 

Fullmetal Alchemist kaže...

Što se tiče punjača za mobitele je li bolje uzeti GaN punjač ili obični punjač

 GaN, ali gledaj da je neka dobra marka.

 

 Je li je bolji Anker ili Ugreen

7 godina
offline
Re: Koji punjac?

Anker.

Premda je i Ugreen ok, Anker je Anker.

 

Premda uvijek prvo potraži recenziju i disassembly za model koji te zanima.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2023 18:28 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Koji punjac?
fer-de-lance kaže...

Anker.

Premda je i Ugreen ok, Anker je Anker.

 

 

meni se uvijek činilo da to sve iz iste tvornice izlazi, samo s drugim logom :)

7 godina
offline
Re: Koji punjac?

Ma, najbitnije je da se drže sigurnosnih standarda kod takvih potencijalno opasnih stvari, a Anker je inače baš na glasu da paze kaj rade.

Ali da, manje više je sve to isto.

 

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2023 18:32 (fer-de-lance).
16 godina
moderator
offline
Re: Koji punjac?
Zelja kaže...
Evo ti slike...punjac uz bezicni na slici je orginalni Samsung koji je dosao uz S7 edge i puni uredno telefon.

Samo je kabl zamjenjen jer onaj samsungov je stradao.

Ha čuj... Ovaj divlji kineski je zapravo još i preslab - piše 1,5A pri 5V, a ne 2A! Tako da je čudno da on radi, a da Samsungov ne radi. Možda je tu u pitanju neka nekompatibilnost Samsungovog punjača i Qi punjača. Čini se da bi oba trebala komunicirati preko Samsungovog protokola za brzo punjenje pa možda tu nešto šteka (divlji kineski punjač taj protokol ni ne podržava). Tu je još i pitanje telefona - podržava li on brzo Qi punjenje, znači na 9 V.

 

Moja preporuka ti je da si nabaviš neki solidan GaN punjač. Puniti danas išta bilo preko ovog divljeg kineskog ili kilagov starog Samsugovog (a oba su slaba) nema smisla. Uzmeš neki Anker, Baseus, Rocoren, pa si miran (samo prilikom kupnje obrati pažnju da navode da podržavaju Samsungovo brzo punjenje). A ako ti ne radi dobro ni s takvim punjačem, onda valjda Qi punjač ne radi kako treba.

 

Također, trebao bi si kupiti i nekakav USB tester (nisu skupi - ima ih za kupiti i kod nas, ili si naručiš neki preko AliExpressa) pa onda znaš što se događa. Ovako je to sve napamet. Recimo, da imaš USB tester, onda bi vidio što se događa s naponom kad koristiš Samsungov punjač. Recimo jedna stvar koja bi se mogla događati je da je Samsungov punjač zapravo preslab za punjenje pri 9V i onda Qi punjač pokuša povući više struje pri 9V pa previše padne napon pa prekine punjenje. Ono, nagađam - bez USB testera, i zapravo i Qi testera, ne znaš što se zapravo događa.

15 godina
offline
Re: Koji punjac?
mbaksa kaže...
Zelja kaže...
Evo ti slike...punjac uz bezicni na slici je orginalni Samsung koji je dosao uz S7 edge i puni uredno telefon.

Samo je kabl zamjenjen jer onaj samsungov je stradao.

Ha čuj... Ovaj divlji kineski je zapravo još i preslab - piše 1,5A pri 5V, a ne 2A! Tako da je čudno da on radi, a da Samsungov ne radi. Možda je tu u pitanju neka nekompatibilnost Samsungovog punjača i Qi punjača. Čini se da bi oba trebala komunicirati preko Samsungovog protokola za brzo punjenje pa možda tu nešto šteka (divlji kineski punjač taj protokol ni ne podržava). Tu je još i pitanje telefona - podržava li on brzo Qi punjenje, znači na 9 V.

 

Moja preporuka ti je da si nabaviš neki solidan GaN punjač. Puniti danas išta bilo preko ovog divljeg kineskog ili kilagov starog Samsugovog (a oba su slaba) nema smisla. Uzmeš neki Anker, Baseus, Rocoren, pa si miran (samo prilikom kupnje obrati pažnju da navode da podržavaju Samsungovo brzo punjenje). A ako ti ne radi dobro ni s takvim punjačem, onda valjda Qi punjač ne radi kako treba.

 

Također, trebao bi si kupiti i nekakav USB tester (nisu skupi - ima ih za kupiti i kod nas, ili si naručiš neki preko AliExpressa) pa onda znaš što se događa. Ovako je to sve napamet. Recimo, da imaš USB tester, onda bi vidio što se događa s naponom kad koristiš Samsungov punjač. Recimo jedna stvar koja bi se mogla događati je da je Samsungov punjač zapravo preslab za punjenje pri 9V i onda Qi punjač pokuša povući više struje pri 9V pa previše padne napon pa prekine punjenje. Ono, nagađam - bez USB testera, i zapravo i Qi testera, ne znaš što se zapravo događa.

 Od kad želim kupiti taj tester na žalost ovde u Bosni je nedobavljiv, i to sam napikao ovaj dole sa slike model, jer vidim da ga koriste poznate face na yt.Ne znam ni meni ništa nije jasno kako neće sa Samsung adapterom a divljakom hoće.

Ma telefoni su Note 10+ i Note 20 ultra, ne sumnjam da ne podržavaju.Nisam ja fan bezicnih, punim od kako sam živ a kablom, nego sam samo naveo primer šta mi se desilo.Gore navedeni bezicni punjači su jako skupi ne treba to meni sem ako nedaj Bože strada nekad tip C konektor.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice