Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

poruka: 5.676
|
čitano: 1.013.447
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Juka_91 kaže...
Najnormalnije...OIS je hardverski dio koji je *labav* dok se ne koristi al kad se kamera pali onda on se i in krece . Zapravo je to skup pokretnih djelova pa se zato cuje kad se pali kamera

 

Almin94 kaže...
tahaa7 kaže...

Jel ima još netko da mu se neki put (ne uvijek) prilikom paljenja Kamera aplikacije na sekundu-dvije čuje zujanje iz mobitela (Edge model)? Malo sam google-ao i navodno bi to moblo biti povezano sa optičkom stabilizacijom, ali ne znam na kraju jel to normalno ili nije?

 Sasvim normalno

 

Hm... hvala, no nakon još malo googlanja ispada da su ljudima mijenjali kamere (a i davali nove uređaje) zbog tog zujanja... možda bih ipak trebao razmisliti o servisu...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
tahaa7 kaže...
Juka_91 kaže...
Najnormalnije...OIS je hardverski dio koji je *labav* dok se ne koristi al kad se kamera pali onda on se i in krece . Zapravo je to skup pokretnih djelova pa se zato cuje kad se pali kamera

 

Almin94 kaže...
tahaa7 kaže...

Jel ima još netko da mu se neki put (ne uvijek) prilikom paljenja Kamera aplikacije na sekundu-dvije čuje zujanje iz mobitela (Edge model)? Malo sam google-ao i navodno bi to moblo biti povezano sa optičkom stabilizacijom, ali ne znam na kraju jel to normalno ili nije?

 Sasvim normalno

 

Hm... hvala, no nakon još malo googlanja ispada da su ljudima mijenjali kamere (a i davali nove uređaje) zbog tog zujanja... možda bih ipak trebao razmisliti o servisu...

 @tahaa7, i ja sam citao po netu za to zujanje ja imam s6 obican, meni je to bilo isto, znaci upalim kameru i mobitel zuji tj. trese se iza kamera nest neam pojma, uglavnom na xda developers forumu sam citao da ljudi imaju taj problem neki su odnijeli na garanciju neki u servis, ja sam 31.5. odnijeo na garanciju i objasnio sve lik samo zapiso da mobitel vibrira kad se otvori kamera, ja mu pokazo on kaze cudno da ovo ono, uglavnom reko je da ce biti gotovo za 10tak dana ... ja sam odnijeo u Hrvatski Telekm o Sl. Brodu, ako poprave ili šta god, javim vam, ali kolko citam po netu za to zujanje to nebi trebalo biti normalno ... neželim slusal zujanje i osjetit vibriranje mobitela koji je zvijer svaki put kad upalim kameru ... 

 

S6 Edge zujanje/vibriranje šta god ...

 

S6 obican, na ovom video moze se najbolje vidjeti sta se događa sa kemerom ( to je kod mene bilo )

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 9:56 (ingloriushsmokey).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Pozdrav
Zna li tko sta su ove google usluge i moze li se to ugasiti ili smanjiti jer ocito trosi dobar dio baterije...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Da al to se cuje samo ako je ultra tiho oko mene i ako stavim uho skroz blizu kamere...inace se ne cuje...i samo kad palim kameru. .tako je kod mene...mislim da je to normalno..tako mi je bilo na svim mob prije sa OIS
juka
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ja na svom ne cujem apsolutno nista ma kako blizu uho naslonio...

11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Nakon updatea na mm ni meni nista na zadnjem ll mi se culo skamo kad mi je bio na uhu lagano zujanje..sad nista

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Torent kaže...

Ja na svom ne cujem apsolutno nista ma kako blizu uho naslonio...

 Pa da tako i treba biti, ja sam odnijeo mobitel na servis, jos bi malo trebao stici, pa cu vidit jesu sta popravili ...

 

Imam mobitel od 2500kn ( preko njuskala, novo ..) neželim slusat vibriranje ... trzanje i ostale shitove na takvoj zvijeri od moba. svaki puta kod otvorim kameru, to nije normalno!

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 8:50 (ingloriushsmokey).
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Nebi nista trebalo zujat
Jedino kada bas treses mob naprijed nazad moguce je da cujes nesto i tada je to normlano
Inače ne

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
ingloriushsmokey kaže...

 @tahaa7, i ja sam citao po netu za to zujanje ja imam s6 obican, meni je to bilo isto, znaci upalim kameru i mobitel zuji tj. trese se iza kamera nest neam pojma, uglavnom na xda developers forumu sam citao da ljudi imaju taj problem neki su odnijeli na garanciju neki u servis, ja sam 31.5. odnijeo na garanciju i objasnio sve lik samo zapiso da mobitel vibrira kad se otvori kamera, ja mu pokazo on kaze cudno da ovo ono, uglavnom reko je da ce biti gotovo za 10tak dana ... ja sam odnijeo u Hrvatski Telekm o Sl. Brodu, ako poprave ili šta god, javim vam, ali kolko citam po netu za to zujanje to nebi trebalo biti normalno ... neželim slusal zujanje i osjetit vibriranje mobitela koji je zvijer svaki put kad upalim kameru ... 

 

S6 Edge zujanje/vibriranje šta god ...

 

S6 obican, na ovom video moze se najbolje vidjeti sta se događa sa kemerom ( to je kod mene bilo )

 Uredu ako je ovako kao na klipovima. To je stvarno previse.

 

Evo jedna od danas. Nekada se potrosi baterija kada nista ne radim na mobitelu, a drugi dan bude ovako kao na slici:

jutros napunio i skinuo s punjaca oko 7h:30min jutros napunio i skinuo s punjaca oko 7h:30min
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Opet ja =), nedami se puno googlat i pretraživati prethodne stranice ove teme, ali jel bolja baterija bude na lolipopu ili mm, ili je sve isto, kakva su vaša iskustva?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Tek sam sad pogledao ovaj video...da, ne i smjelo bas toliko se cut...kod njega se bas cuje...kod mene samo malo kad prodrmas mob kad je upaljena kamera cuje se kao da se nesto lagano mice..al samo kad je ultra tiho i ako stavis uho na kameru...ovo sa videa nije dobro...ako ti je tako onda definitvo dobro da si ga odveo na servis
juka
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

To bi mozda i kod tebe moglo biti, likovi pisu da nakon 4 mjeseca najcesce taj problem pocme izlazit na vidjelo, kod tebe se malo cuje, kako si i sam rekao, tako je bilo i kod mene i onda sa vremenom ko i na ovom drugom videu ...... da jesam odnijeo sam ga na servis i dosla mi je poruka da je gotov i da ce mi javiti kad dode u TCOM u Sl.Brodu pa cu otici ga uzet, pa javim kako je prošlo, jesu sta popravili ili ...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 8:50 (ingloriushsmokey).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Edit: Uzeo sam mobitel danas iz T-COMA, zamijenili su kameru i sad sve radi kako bi i trebalo, nema nikakvih vibriranja i sl.!

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

-

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 12:03 (tahaa7).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
ingloriushsmokey kaže...

Edit: Uzeo sam mobitel danas iz T-COMA, zamijenili su kameru i sad sve radi kako bi i trebalo, nema nikakvih vibriranja i sl.!

 

Jel možda znaš u kojem servisu je bio mob i primjećuješ li neke druge nedostatke na mobitelu nakon servisa?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 12:04 (tahaa7).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

imam problem sa Smartswitchem...uglavnom, nece mi dovršiti backup moba.I prije mi se događalo to na mom mobu kada sam htio napraviti backup.Dođe do 81% i stoji.Piše da backup-a documente...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

tahaa7 MESC.HR ( Mobis Electronic Servisni Centar d.o.o ), na ovoj stranici također mozes provjeriti radni nalog, samo upises ispravni CASE ID i IMEI, i sa strane ti izbaci sta se trenutno popravlja i tak to ...

 

Ne, nema nikakvih oštecenja, vjerovatno su morali ukloniti staklo i LCD da zamjene kameru, ali nema nikakvih oštecenja ni tragova, odlično su odradili posao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 15:10 (ingloriushsmokey).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Po meni je mesc katastrofa servis. Trenutacno sam svoj s6 4 put poslao na servis jer su jednostavno nesposobni uklonit kvar i samo mi sjebali mob jos vise. Znaci mob mi je krenuo imat problema sa punjenjem, nekad se opce nije htio punit bez obzira na kabal ili punjac, ledica je bila upaljena, ali baterija se u sat vremena pomakne za dva posto ili isprazni, i touch mi poceo zajebavat. Odnesem na servis zamjene sklop punjenja i ekran. Vrate ga opet isti problemom s punjenjem samo ovaj puta se zna dogodit da se baterija sama od sebe isprazni bez da ga uopce diram unztar jednog sata, nekako su uspijeli bat sjebat, a trajanje baterija nakon toga doslovno u k. Sa prisjecnih 3-4h sota na jedva sat i pol. Posaljem opet na servis, kazu da nisu uocili kvar i to je bio treci servis na isti problem. Samo sto su mi ga vratili sa servisa sa razbijenim unutarnjim staklom ekrana. Bas krasno... Nisam ga ni preuzeo, samo poslao nazad ga u servis. Napisao prigovor t comu i mescu gdje trazim novi uredaj i sad cekam odg od njih. Sve u svemu jako losa iskustva s njima. Jos da ne pricam koliko sam znao cekat da obave servis...
I da punjac je testiran i kabal, nije na njima bio kvar, vec bas do uredaja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ja sam ga odnijeo na garanciju u T-COM, oni su ga u mesc poslali i ev doso je nakon 6 dana i ev dobar je sve su dobro napravili. Kao sto sam reko nema oštecenja isti mobitel samo zamjenili kameru.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Ja sam svoj Note 3 nosila direktno u samsung servis (u rijeci ali ima ih i po drugim gradovima). Kupljen je u tele2 ali njima to nije bilo bitno, samo racun zbog garancije
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ekipa dali se kome sad po ovom vremenu grije uredaj?

 

Meni danas tokom razgovara se je ugrijao toliko da sam morao prekinut jer nisam mogao držati uredaj, a jos k tome nisam bio izlozen jakom suncu

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ja sam jucer svoj nosio na more, temp zraka je bila 30+, prckao sam po njemu dobrih 45min na direktnom suncu i nije se uopce puno ugrijao. Poslje sam ga stavio u torbicu tamo je isto temp bila sasvim normalna

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Moj se isto grije ponekad, ali cu cudim se kojom se brzinom hladi ..

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2016 11:55 (ingloriushsmokey).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

˛

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2016 11:54 (ingloriushsmokey).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Dali ima tko link za slušalice original za kupiti? Ebay ili nešto?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
ERROR1911 kaže...

Dali ima tko link za slušalice original za kupiti? Ebay ili nešto?

Imas google?

Originalne slusalice!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
ERROR1911 kaže...

Dali ima tko link za slušalice original za kupiti? Ebay ili nešto?

 Probaj Sancta Domenica, oni ti imaju većinu službenih stvari za Samsung a to ti i preporučam jer je eBay ono da li su original ili ne, bez obzira što piše.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Imam ti ja sluske od normalnog s6..nekoristene..nikad na mobu ih nekoristim

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Zanima me da li je netko stavljao druge firmware-e na svoj S6?

 

Kupio sam ga preko njuškala, originalno je t-mobile, no digne mi tlak sa t-mobile kod paljenja i sa njihovim aplikacijama koje mi ne trebaju. Da to maknem sam sa ODIN-om stavio UK "BTU" firmware koji je navodno na UK unbranded uređajima. Sada je kod paljenja lijepo Samsung i nema t-mobile stvari osim ako ih ja ne instaliram.

 

Sve radi OK, knox je i dalje postojan :), samo me zanima da li je to još netko radio i koji fw ste stavili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Manje vise svi u ovom threadu ....

Sve ti je to originalni firmware samo sa bloatom ili bez ...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice